po – pá 9:00 – 17:00
735 766 018
Úspory.cz >> Aktuality a návody >> Aktuality >> Půjčky >> Jak poznat férovou nebankovní společnost

Aktuality

Jak poznat férovou nebankovní společnost

Půjčky Banky podléhají kontrole České národní banky. Vedle bank však existují stovky nebankovních společností, které se zabývají především poskytováním úvěrů. Ty však nepodléhají žádné kontrole a vzhledem k jejich počtu je velmi obtížné poznat ty férové. A proto vzniklad Asociace poskytovatelů nebankovních úvěrů.

Statistiky uvádí, že v České republice existuje více než 50 tisíc nebankovních poskytovatelů půjček. Zdaleka ne všechny však můžeme považovat za solidní firmy a mnohé z nich se vyloženě specializuje na osoby v zoufalé finanční situaci. Firmy, které se chtějí prezentovat jako férové úvěrové společnosti, se od nich chtějí distancovat. Své úmysly proto dávají najevo pomoci veřejné a nezávislé organizace Asociace poskytovatelů nebankovních úvěrů.

V současné době má Asociace pět členů. Do budoucna se však počítá se silnější členskou základnou. “V současnosti jednáme o vstupu do Asociace i s několika dalšími subjekty na trhu. Naším primárním zájmem však není počet členů Asociace, ale to, aby jejich obchodní podmínky a firemní procesy byly v souladu s naším Etickým kodexem,“ říká Kateřina Černovská, předsedkyně představenstva APNÚ a ředitelka Zaplo Finance, jedné ze zakládajících společností Asociace.

Asociace, její cíle a úkoly

Asociace si vzala za cíl sdružovat poctivé poskytovatele nebankovních úvěrů v České republice a jejím hlavním smyslem je vybudování spolehlivé a společensky odpovědné úvěrové praxe pozitivně vnímané spotřebiteli i tržním dozorem. Samotní členové Asociace vnímají ji vnímají jako velmi pozitivní krok. Členství v Asociaci se má stát sdělením pro zákazníky o bezpečném úvěru, férových podmínkách a solidního jednání.

“Oborovou asociaci vnímáme jako důležitý nástroj pro seberegulaci trhu mikropůjček a jsme rádi, že se k těmto snahám můžeme jako členové APNÚ připojit. Vstup do Asociace vnímáme nejen jako závazek, ale také jako určitou známku kvality a tedy konkurenční výhodu,“ říká Jakub Škrabánek, jednatel společnosti Kredito24.

Asociace jasně definuje své cíle, které jsou:

  • koordinace a zastupování zájmů členských společností na trhu nebankovních úvěrových služeb ve spolupráci se zákonodárnými orgány a dozorčími úřady
  • podpora a zavádění norem, které odpovídají postupům v rámci běžných činností členských společností, jejichž cílem je zajištění kvalitních služeb, jenž budou vyhovovat všem normám o ochraně spotřebitelských práv v oblasti nebankovních spotřebitelských úvěrů
  • vzdělávání široké veřejnosti v oblasti služeb poskytovaných nebankovními společnostmi, jehož cílem je podpora zodpovědného půjčování

Aby výše uvedených cílů dosáhla, stanovila si následující úkoly:

  • aktivní účast na přípravě a vývoji legislativy
  • aktivní spolupráce s dozorčími úřady a správními orgány, které dohlížejí na sektor nebankovních úvěrů
  • aktivní postup proti nekalým obchodním praktikám některých nebankovních společností
  • organizace průzkumu trhu na národní i mezinárodní úrovni
  • vývoj směrnic obsahujících osvědčené postupy
  • zvýšení povědomí o existenci Asociace, její prestiže a významu v České republice
  • poskytování právní pomoci a poradenství všem členským společnostem Asociace

Současní členové Asociace poskytovatelů nebankovních úvěrů:

Zaplo Finance s.r.o. - poskytovatel Zaplo půjčky
creditON.cz, s.r.o. - poskytovatel půjčky Crediton.cz
Via SMS s.r.o. - poskytovatel půjčky Via sms
Friendly Finance s.r.o. - poskytovatel půjček Půjčkomat.cz
Kreditech Česká republika s.r.o. - poskytovatel půjčky Zaimo a Kredito24.cz
CreditPortal, a.s. - poskytovatel půjčky Creditportal

Najděte si opravdu výhodnou a bezpečnou půjčku! Přehled nejlepších půjček a možnost rychlého porovnání najdete na Úspory.cz.

Štítky: Asociace poskytovatelů nebankovních úvěrů | bezpečná půjčka | nebankovní půjčky online | nebankovní půjčky porovnání | poskytovatelé půjček | půjčky před výplatou |

5
1
5
Hodnocení článku:

Podobné články

Nedostali jste půjčku? Kde je chyba?

29. 9. 2016

Ať už si chcete vzít půjčku u banky či nebankovní společnosti, může se stát, že vaše žádost bude zamítnuta. Na vině může být buď nějaká chyba v procesu žádosti, nebo nesplnění některé z podmínek poskytnutí úvěru. Jaké jsou nejčastější důvody zamítnutí půjčky?

Celá aktualita

Jak najít díru v rodinném rozpočtu

8. 8. 2016

Stále se vám nedaří vyjít s výplatou a nevíte, kde se vám peníze ztrácí? Najít „díru“ v rodinném rozpočtu může být někdy poměrně těžké. Ukážeme vám, jak svůj rodinný rozpočet můžete snadno zkonsolidovat a najít místo, kde Vám peníze zbytečně utíkají. Chce to ale trochu vytrvalosti.

Celá aktualita

Předčasné splacení úvěru je nyní jednodušší - zejména u hypoték

18. 7. 2016

Nový zákon o úvěru výrazně rozšiřuje práva věřitelů – tedy osob, které mají půjčené peníze. Jednou z hlavních novinek je možnost předčasného splacení úvěru bez velkých sankcí. Jaké máte možnosti, pokud chcete svoji půjčku předčasně splatit?

Celá aktualita

Novela ochrání žadatele o půjčku

14. 6. 2016

Sněmovna na začátku měsíce června schválila novelu zákona o úvěrech, která upravila zákon tak, aby byli dlužníci v lepším postavení vůči bankám.

Celá aktualita

Investici na soukromé podnikání pokryl nebankovním úvěrem

3. 6. 2016

Pan Lukáš se po odchodu ze zaměstnání vrhl do víru soukromého podnikání a založil si firmu zabývající se montáží anténní a satelitní techniky. Do začátku měl něco našetřeno, na drahé měřící přijímače si ale hodlal půjčit. Jaké však bylo jeho rozčarování, když mu dvě známé české banky úvěr zamítly. Důvody? Příliš krátká doba podnikání. Nezbývalo než hledat řešení jinde.

Celá aktualita

Co je dobré vědět, než si půjčíte peníze?

30. 5. 2016

Úvěr může být za jistých okolností velmi dobrým způsobem financování vašich soukromých „projektů“. Ne vždy je ale půjčení peněz ideálním řešením krátkodobých osobních finančních problémů. Podívali jsme se blíže, na co je dobré si při půjčování peněz dávat pozor.

Celá aktualita

Nebankovní úvěry – jak si vybrat správně?

17. 5. 2016

Vzít si půjčku je dnes snadné. Ale vzít si výhodnou a bezpečnou půjčku, která náš rozpočet nezatíží zbytečně vysokými splátkami, to už vyžaduje trochu úsilí, ne-li přímo štěstí.

Celá aktualita

Co byste měli vědět, pokud si chcete půjčit peníze?

16. 5. 2016

Půjčka může být za jistých okolností dobrou cestou, jak vyřešit své aktuální finanční potíže. Pamatujte však, že ten, kdo vám půjčuje, ať už je to banka či nebankovní společnost, to nedělá kvůli vašim modrým očím. Věřitel má vždy racionální důvod – chce na půjčce vydělat. Co byste měli vědět před tím, než půjčíte peníze?

Celá aktualita

1 2 3 »