Úspory.cz >> Aktuality a návody >> Aktuality >> Půjčky >> Jak se vypořádat s dluhy

Aktuality

Jak se vypořádat s dluhy

14. 9. 2013 Půjčky Vzít si půjčku je jednoduché. Splácet ji, je už horší. Mnohem horší ale je, pokud musíte splácet splácet více půjček najednou. A když půjčky přerostou přes hlavu, je velmi těžké zpět získat finanční rovnováhu. Jak se s dluhy nejlépe vypořádat?

V první řadě je třeba si vždy důkladně rozmyslet každý úvěr a půjčku tak, aby jste své finance měli vždy pevně v rukách. Správné finanční plánování je zárukou, že se Vám situace nevymkne z rukou. Vyhýbat se půjčkám však není třeba. Nesmí se však přecenit finanční možnosti a rovněž je třeba počítat s možnými riziky, jako je například dlouhodobá nemoc či ztráta zaměstnání. Pokud už se ale do nepříznivé situace dostanete, začněte ji řešit okamžitě.

Komunikujte s věřiteli

Pokud nejste schopni řádně splácet všechny své pohledávky, snažte se domluvit s věřiteli na nějakém schůdném řešení, jako je odklad nebo snížení splátek či prodloužení splatnosti půjčky. Obzvláště u renomovaných společností zpravidla není problém se dohodnout. Pozor však na společnosti s nechvalnou pověstí. Ty se s dlužníky obvykle příliš nemazlí.

Řešením může být konsolidace půjček

Často opakovaným pojmem bývá konsolidace půjček. O co jde? Konsolidace půjček je spojení více úvěrů do jednoho za stejných podmínek. Díky tomu získá dlužník větší přehled a nezřídka ušetří, protože výsledná splátka bývá dokonce nižší. Samozřejmě je nutné se pro konsolidaci rozhodnout co nejdříve.

Náš tip: “Vyberte si nejvýhodnější půjčku do jedné minuty na Úspory.cz.”

Jedině snahou o řešení situace předejdete exekuci

Kritickou situaci je třeba řešit okamžitě: Přehlížením problémů může dojít až k exekučnímu řízení. A zde nepůjde pouze o dlužné splátky, ale k celkové částce je také nutné přičíst exekuční náklady. Částka se tak může rapidně zvýšit.

Osobní bankrot jako poslední řešení

Pokud je situace natolik zoufalá, že dlužník již nevidí žádný způsob, jak se zbavit dluhů, je možné využít osobního bankrotu. Aby dlužník tuto druhou šanci získal, musí však splnit dané zákonné podmínky.

Osobní bankrot je forma oddlužení, který musí povolit soud. Této možnosti lze využít pouze jednou. Dlužník musí uhradit nejméně 30 % dluhu a teprve poté může zažádat o oddlužení. Pokud je osobní bankrot povolen, má dlužník na výběr ze dvou možností. Buď prodá veškerý majetek nebo bude po dobu 5 let žít na hranici minima. Na celý proces dohlíží insolvenční správce. Pokud dodrží podmínky, je po uplynutí 5 let dlužník osvobozen od všech pohledávek.

Hodnocení článku:

Podobné články

Půjčky se nemusíte bát, pokud víte, jak na ni

14. 3. 2017

Chcete si vzít půjčku, ale bojíte se, aby se vám nevymkla z rukou? Pokud budete k jejímu splácení přistupovat zodpovědně, strach mít nemusíte. Důležité je mít stále na paměti, že půjčka je dobrý sluha, ale zlý pán. A podle toho se k ní také chovat.

Celá aktualita

Financování auta: Za hotové nebo na splátky?

13. 2. 2017

Nákup nového vozidla obvykle představuje značný zásah do rodinného rozpočtu. Zdaleka ne každý disponuje dostatkem vlastních úspor, aby si mohl pořídit nové či ojeté auto. A tak ke slovu přichází nákup na splátky.V tomto případě máme na výběr hned ze tří možností - finanční leasing, operativní leasing a spotřebitelský úvěr.

Celá aktualita

Japonská půjčka mizí. Nahradí ji ještě výhodnější Kamali

1. 2. 2017

Na počátku nové Kamali půjčky stál projekt Click Credit, který Home Credit odstartoval v roce 2013. Díky velmi výhodným podmínkám si novinka mezi mikropůjčkami získala pověst férové půjčky. Z Click Credit půjčky se v roce 2015 stala Japonská půjčka. Po dalších dvou letech nastal opět čas na změnu.

Celá aktualita

Vánoce 2016: Češi si půjčili o desítky procent více než loni

2. 1. 2017

Češi se cítí ekonomicky velmi dobře. Banky i nebankovní společnosti uvedly, že si Češi na vánoční dárky půjčili o desetinu více než před rokem. Průměrná výše vánoční půjčky činila 18 tisíc korun! Finanční společnosti odhadují, že zájem bude pokračovat i během ledna. Důvodem jsou již tradiční povánoční slevy.

Celá aktualita

Konsolidace půjček - kde si vybrat?

30. 12. 2016

O půjčkách se říká, že jsou dobrým sluhou, ale zlým pánem. Problémy s půjčkami a jejich splácením nejčastěji přináší více půjček a úvěry. Neustále hlídání si termínu pro včasnou úhradu splátky v kombinace s nedostatkem peněz je zárukou stresu, který velmi často vrcholí nemalými finančními nesnázemi. Řešením může být konsolidace. O co se jedná?

Celá aktualita

Čechy vyjdou Vánoce v průměru na 8 000 korun, za dárky plánujeme utratit o něco méně než vloni

22. 11. 2016

Češi se chtějí vyhnout vánočnímu šílenství a nakupují dárky včas. Do konce listopadu je má doma více než polovina lidí. Za Vánoční přípravy vydáme v průměru 3 600 korun, plánovaná útrata za dárky je letos 4 500, což je o 7 % méně než vloni. Slováky vyjdou vánoční svátky ještě téměř o dva tisíce dráž. Vyplývá to z mezinárodního průzkumu agentury Ipsos pro nebankovní úvěrovou společnost PROFI CREDIT, kterého se zúčastnilo 1 200 respondentů.

Celá aktualita

Přichází akce Poctivcům půlku zpět!

15. 11. 2016

Společnost TOMMY STACHI s. r. o., která poskytuje krátkodobé nebankovní půjčky, se rozhodla přijít s ojedinělou nabídkou, kterou možná otočí trh spotřebitelských úvěrů vzhůru nohama. Její akce s názvem Poctivcům půlku zpět! Slibuje vrácení poloviny celkové výše půjčky zpět a to vše bez magického, jinými společnostmi často používaného, slovíčka AŽ.

Celá aktualita

Mikropůjčky s přidanou hodnotou

15. 11. 2016

Mikropůjčky, alias půjčky před výplatou, jsou oblíbeným řešení nečekaného krátkodobého výpadku financí. Pomohou vám překlenout dobu, o kterou se zpozdila výplata nebo zažehnat nečekaný výdaj. Z pravidla se jedná o částky od 500 Kč do 20 000 Kč a potřeba je splatit do 30 dní od vyplacení.

Celá aktualita

1 2 3 »