po – pá 9:00 – 17:00
735 766 018
Úspory.cz >> Aktuality a návody >> Aktuality >> Půjčky >> Jaké jsou nejčastější lži u žádostí o úvěr?

Aktuality

Jaké jsou nejčastější lži u žádostí o úvěr?

Půjčky Nejen mezi finančními společnostmi můžeme najít podvodníky. Bohužel je tomu tak i mezi zájemci o úvěry, kteří nejčastěji lžou o svém zaměstnání či příjmech a jejich výši, aby získali úvěr. Počet úvěrových podvodů v loňském roce významně vzrostl.

Nejčastěji pachatelé lžou o zaměstnání a o výši příjmů

Typickým příkladem je mladík z Podbořan, který si rozhodl koupit drahý telefon na úvěr. Obchodníkovi poskytl lživé informace o svém zaměstnání i o výši příjmu. Ten mu uvěřil a úvěr mu na základě poskytnutých informací poskytl. Mladík však drahý telefon ihned prodal, peníze si ponechal a úvěr nesplácel. Právě to se mu však nevyplatilo. Obchodník se krátce poté obrátil na policii, která mladíka rychle našla a nyní mu hrozí až dva roky vězení.

Police uvádí, že se jedná se o nejběžnější úvěrový podvod. Podobných případů v posledních letech výrazně přibylo. Lidé se tak snaží snadno přijít k penězům. Vezmou si úvěr, nakoupí zboží a obratem jej prodají. Neuvědomují si však, že policie je v mnoha případech dohledá. Objasněnost těchto činů se pohybuje až kolem sedmdesáti procent. Například Policie ČR v Lounech uvedla, že v roce 2012 řešila sedmnáct skutků, ale v roce 2013 již jich bylo čtyřiačtyřicet. Podobná čísla však uvádí police po celé České republice.

Banky si své klienty ověřují důrazněji

I to je jeden z důvodů, proč si banky své potenciální klienty ověřují důrazněji. Právě kvůli těmto podvodníkům trvají na potvrzeních o příjmech přímo od zaměstnavatele zájemce o úvěr. Biti jsou na tom bohužel poctiví zájemci.

5
0
5
Hodnocení článku:

Podobné články

Nedostali jste půjčku? Kde je chyba?

29. 9. 2016

Ať už si chcete vzít půjčku u banky či nebankovní společnosti, může se stát, že vaše žádost bude zamítnuta. Na vině může být buď nějaká chyba v procesu žádosti, nebo nesplnění některé z podmínek poskytnutí úvěru. Jaké jsou nejčastější důvody zamítnutí půjčky?

Celá aktualita

Jak najít díru v rodinném rozpočtu

8. 8. 2016

Stále se vám nedaří vyjít s výplatou a nevíte, kde se vám peníze ztrácí? Najít „díru“ v rodinném rozpočtu může být někdy poměrně těžké. Ukážeme vám, jak svůj rodinný rozpočet můžete snadno zkonsolidovat a najít místo, kde Vám peníze zbytečně utíkají. Chce to ale trochu vytrvalosti.

Celá aktualita

Předčasné splacení úvěru je nyní jednodušší - zejména u hypoték

18. 7. 2016

Nový zákon o úvěru výrazně rozšiřuje práva věřitelů – tedy osob, které mají půjčené peníze. Jednou z hlavních novinek je možnost předčasného splacení úvěru bez velkých sankcí. Jaké máte možnosti, pokud chcete svoji půjčku předčasně splatit?

Celá aktualita

Novela ochrání žadatele o půjčku

14. 6. 2016

Sněmovna na začátku měsíce června schválila novelu zákona o úvěrech, která upravila zákon tak, aby byli dlužníci v lepším postavení vůči bankám.

Celá aktualita

Investici na soukromé podnikání pokryl nebankovním úvěrem

3. 6. 2016

Pan Lukáš se po odchodu ze zaměstnání vrhl do víru soukromého podnikání a založil si firmu zabývající se montáží anténní a satelitní techniky. Do začátku měl něco našetřeno, na drahé měřící přijímače si ale hodlal půjčit. Jaké však bylo jeho rozčarování, když mu dvě známé české banky úvěr zamítly. Důvody? Příliš krátká doba podnikání. Nezbývalo než hledat řešení jinde.

Celá aktualita

Co je dobré vědět, než si půjčíte peníze?

30. 5. 2016

Úvěr může být za jistých okolností velmi dobrým způsobem financování vašich soukromých „projektů“. Ne vždy je ale půjčení peněz ideálním řešením krátkodobých osobních finančních problémů. Podívali jsme se blíže, na co je dobré si při půjčování peněz dávat pozor.

Celá aktualita

Nebankovní úvěry – jak si vybrat správně?

17. 5. 2016

Vzít si půjčku je dnes snadné. Ale vzít si výhodnou a bezpečnou půjčku, která náš rozpočet nezatíží zbytečně vysokými splátkami, to už vyžaduje trochu úsilí, ne-li přímo štěstí.

Celá aktualita

Co byste měli vědět, pokud si chcete půjčit peníze?

16. 5. 2016

Půjčka může být za jistých okolností dobrou cestou, jak vyřešit své aktuální finanční potíže. Pamatujte však, že ten, kdo vám půjčuje, ať už je to banka či nebankovní společnost, to nedělá kvůli vašim modrým očím. Věřitel má vždy racionální důvod – chce na půjčce vydělat. Co byste měli vědět před tím, než půjčíte peníze?

Celá aktualita

1 2 3 »