po – pá 9:00 – 17:00
735 766 018
Úspory.cz >> Aktuality a návody >> Aktuality >> Půjčky >> Jaké jsou nejčastější lži u žádostí o úvěr?

Aktuality

Jaké jsou nejčastější lži u žádostí o úvěr?

12. 4. 2014 Půjčky Nejen mezi finančními společnostmi můžeme najít podvodníky. Bohužel je tomu tak i mezi zájemci o úvěry, kteří nejčastěji lžou o svém zaměstnání či příjmech a jejich výši, aby získali úvěr. Počet úvěrových podvodů v loňském roce významně vzrostl.

Nejčastěji pachatelé lžou o zaměstnání a o výši příjmů

Typickým příkladem je mladík z Podbořan, který si rozhodl koupit drahý telefon na úvěr. Obchodníkovi poskytl lživé informace o svém zaměstnání i o výši příjmu. Ten mu uvěřil a úvěr mu na základě poskytnutých informací poskytl. Mladík však drahý telefon ihned prodal, peníze si ponechal a úvěr nesplácel. Právě to se mu však nevyplatilo. Obchodník se krátce poté obrátil na policii, která mladíka rychle našla a nyní mu hrozí až dva roky vězení.

Police uvádí, že se jedná se o nejběžnější úvěrový podvod. Podobných případů v posledních letech výrazně přibylo. Lidé se tak snaží snadno přijít k penězům. Vezmou si úvěr, nakoupí zboží a obratem jej prodají. Neuvědomují si však, že policie je v mnoha případech dohledá. Objasněnost těchto činů se pohybuje až kolem sedmdesáti procent. Například Policie ČR v Lounech uvedla, že v roce 2012 řešila sedmnáct skutků, ale v roce 2013 již jich bylo čtyřiačtyřicet. Podobná čísla však uvádí police po celé České republice.

Banky si své klienty ověřují důrazněji

I to je jeden z důvodů, proč si banky své potenciální klienty ověřují důrazněji. Právě kvůli těmto podvodníkům trvají na potvrzeních o příjmech přímo od zaměstnavatele zájemce o úvěr. Biti jsou na tom bohužel poctiví zájemci.

Hodnocení článku:

Podobné články

Čechy vyjdou Vánoce v průměru na 8 000 korun, za dárky plánujeme utratit o něco méně než vloni

22. 11. 2016

Češi se chtějí vyhnout vánočnímu šílenství a nakupují dárky včas. Do konce listopadu je má doma více než polovina lidí. Za Vánoční přípravy vydáme v průměru 3 600 korun, plánovaná útrata za dárky je letos 4 500, což je o 7 % méně než vloni. Slováky vyjdou vánoční svátky ještě téměř o dva tisíce dráž. Vyplývá to z mezinárodního průzkumu agentury Ipsos pro nebankovní úvěrovou společnost PROFI CREDIT, kterého se zúčastnilo 1 200 respondentů.

Celá aktualita

Přichází akce Poctivcům půlku zpět!

15. 11. 2016

Společnost TOMMY STACHI s. r. o., která poskytuje krátkodobé nebankovní půjčky, se rozhodla přijít s ojedinělou nabídkou, kterou možná otočí trh spotřebitelských úvěrů vzhůru nohama. Její akce s názvem Poctivcům půlku zpět! Slibuje vrácení poloviny celkové výše půjčky zpět a to vše bez magického, jinými společnostmi často používaného, slovíčka AŽ.

Celá aktualita

Mikropůjčky s přidanou hodnotou

15. 11. 2016

Mikropůjčky, alias půjčky před výplatou, jsou oblíbeným řešení nečekaného krátkodobého výpadku financí. Pomohou vám překlenout dobu, o kterou se zpozdila výplata nebo zažehnat nečekaný výdaj. Z pravidla se jedná o částky od 500 Kč do 20 000 Kč a potřeba je splatit do 30 dní od vyplacení.

Celá aktualita

Nedostali jste půjčku? Kde je chyba?

29. 9. 2016

Ať už si chcete vzít půjčku u banky či nebankovní společnosti, může se stát, že vaše žádost bude zamítnuta. Na vině může být buď nějaká chyba v procesu žádosti, nebo nesplnění některé z podmínek poskytnutí úvěru. Jaké jsou nejčastější důvody zamítnutí půjčky?

Celá aktualita

Jak najít díru v rodinném rozpočtu

8. 8. 2016

Stále se vám nedaří vyjít s výplatou a nevíte, kde se vám peníze ztrácí? Najít „díru“ v rodinném rozpočtu může být někdy poměrně těžké. Ukážeme vám, jak svůj rodinný rozpočet můžete snadno zkonsolidovat a najít místo, kde Vám peníze zbytečně utíkají. Chce to ale trochu vytrvalosti.

Celá aktualita

Předčasné splacení úvěru je nyní jednodušší - zejména u hypoték

18. 7. 2016

Nový zákon o úvěru výrazně rozšiřuje práva věřitelů – tedy osob, které mají půjčené peníze. Jednou z hlavních novinek je možnost předčasného splacení úvěru bez velkých sankcí. Jaké máte možnosti, pokud chcete svoji půjčku předčasně splatit?

Celá aktualita

Novela ochrání žadatele o půjčku

14. 6. 2016

Sněmovna na začátku měsíce června schválila novelu zákona o úvěrech, která upravila zákon tak, aby byli dlužníci v lepším postavení vůči bankám.

Celá aktualita

Investici na soukromé podnikání pokryl nebankovním úvěrem

3. 6. 2016

Pan Lukáš se po odchodu ze zaměstnání vrhl do víru soukromého podnikání a založil si firmu zabývající se montáží anténní a satelitní techniky. Do začátku měl něco našetřeno, na drahé měřící přijímače si ale hodlal půjčit. Jaké však bylo jeho rozčarování, když mu dvě známé české banky úvěr zamítly. Důvody? Příliš krátká doba podnikání. Nezbývalo než hledat řešení jinde.

Celá aktualita

1 2 3 »