po – pá 9:00 – 17:00
735 766 018
Úspory.cz >> Aktuality a návody >> Aktuality >> Půjčky >> Když Vás zaskočí nečekané výdaje, zachovejte chladnou hlavu

Aktuality

Když Vás zaskočí nečekané výdaje, zachovejte chladnou hlavu

Půjčky Nejen finanční odborníci doporučují mít pro případy nečekaných výdajů naspořenou částku alespoň ve výši tři měsíčních platů. Skutečnost je ale taková, že většina českých domácností dá do kupy na nečekaný výdaj stěží 15 tisíc korun.

Mít našetřeno dostatek peněz, aby Vás nezaskočil žádný výdaj navíc, je krásná představa. Ne vždy se ji však podaří uskutečnit. A někdy nastane situace, kdy peněženka zeje prázdnotou, a přesto budete muset uhradit něco, co odklad nesnese. Řešením takové situace může být vhodně zvolená půjčka. Poradíme Vám, jak si správně vybrat.

Do 5 000 korun Vám banka nepůjčí

Jsou situaci, kdy problém vyřeší menší částka do 5 000 korun. Může jít například o opravu nebo nákup spotřebiče. Pokud není domácnost tuto částku schopná uhradit z vlastních prostředků, je vhodné se nejprve obrátit na rodinu či přátelé.

Není-li zbytí, může Vám pomoci krátkodobá půjčka se splatností jednoho měsíce. Tyto půjčky však neposkytují banky, ale pouze nebankovní finanční instituce. U krátkodobé půjčky neplatíte úrok, ale paušální poplatek. Rozhodující informací o výhodnosti půjčky by měla být informace, kolik ve výsledku skutečně zaplatíte.

S výdaji do 20 000 korun Vám pomůže kreditka

U výdajů do 20 000 korun může být řešením opět půjčka nebo rezerva v podobě kreditní karty. Peníze z kreditní karty můžete využívat neustále dokola, a pokud využijete bezúročného období, které může být dlouhé až 55 dní, půjčíte si vlastně peníze zadarmo. Se správným využitím kreditní karty tak můžete ve výsledku dokonce ušetřit.

Předtím, než si kreditní kartu pořídíte, si jasně určete její využití a zvolte rozumnou částku, kterou nebudete mít problém splácet. Dále si také zjistěte, jaké výhody Vám kreditní karta poskytuje. Získat tak můžete slevy v různých obchodech či se Vám vrátí část z utracených peněz. To vše nezapomeňte porovnat s poplatky, které s kreditkou souvisí.

Půjčka nad 20 000 korun? Pozor na neověřené nebankovní společnosti

Překvapí-i Vás nečekaný výdaj nad 20 000 korun, půjčce se pravděpodobně nevyhnete. Na trhu existují desítky úvěrových produktů, z nich můžete vybírat. Pozor si však dejte na výběr společnosti, u které o půjčku zažádáte. Důvěryhodnější jsou rozhodně banky, ale ani nebankovním společnostem není třeba se vyhýbat. Jen si vyberte některou z těch ověřených.

5
0
5
Hodnocení článku:

Podobné články

Nedostali jste půjčku? Kde je chyba?

29. 9. 2016

Ať už si chcete vzít půjčku u banky či nebankovní společnosti, může se stát, že vaše žádost bude zamítnuta. Na vině může být buď nějaká chyba v procesu žádosti, nebo nesplnění některé z podmínek poskytnutí úvěru. Jaké jsou nejčastější důvody zamítnutí půjčky?

Celá aktualita

Jak najít díru v rodinném rozpočtu

8. 8. 2016

Stále se vám nedaří vyjít s výplatou a nevíte, kde se vám peníze ztrácí? Najít „díru“ v rodinném rozpočtu může být někdy poměrně těžké. Ukážeme vám, jak svůj rodinný rozpočet můžete snadno zkonsolidovat a najít místo, kde Vám peníze zbytečně utíkají. Chce to ale trochu vytrvalosti.

Celá aktualita

Předčasné splacení úvěru je nyní jednodušší - zejména u hypoték

18. 7. 2016

Nový zákon o úvěru výrazně rozšiřuje práva věřitelů – tedy osob, které mají půjčené peníze. Jednou z hlavních novinek je možnost předčasného splacení úvěru bez velkých sankcí. Jaké máte možnosti, pokud chcete svoji půjčku předčasně splatit?

Celá aktualita

Novela ochrání žadatele o půjčku

14. 6. 2016

Sněmovna na začátku měsíce června schválila novelu zákona o úvěrech, která upravila zákon tak, aby byli dlužníci v lepším postavení vůči bankám.

Celá aktualita

Investici na soukromé podnikání pokryl nebankovním úvěrem

3. 6. 2016

Pan Lukáš se po odchodu ze zaměstnání vrhl do víru soukromého podnikání a založil si firmu zabývající se montáží anténní a satelitní techniky. Do začátku měl něco našetřeno, na drahé měřící přijímače si ale hodlal půjčit. Jaké však bylo jeho rozčarování, když mu dvě známé české banky úvěr zamítly. Důvody? Příliš krátká doba podnikání. Nezbývalo než hledat řešení jinde.

Celá aktualita

Co je dobré vědět, než si půjčíte peníze?

30. 5. 2016

Úvěr může být za jistých okolností velmi dobrým způsobem financování vašich soukromých „projektů“. Ne vždy je ale půjčení peněz ideálním řešením krátkodobých osobních finančních problémů. Podívali jsme se blíže, na co je dobré si při půjčování peněz dávat pozor.

Celá aktualita

Nebankovní úvěry – jak si vybrat správně?

17. 5. 2016

Vzít si půjčku je dnes snadné. Ale vzít si výhodnou a bezpečnou půjčku, která náš rozpočet nezatíží zbytečně vysokými splátkami, to už vyžaduje trochu úsilí, ne-li přímo štěstí.

Celá aktualita

Co byste měli vědět, pokud si chcete půjčit peníze?

16. 5. 2016

Půjčka může být za jistých okolností dobrou cestou, jak vyřešit své aktuální finanční potíže. Pamatujte však, že ten, kdo vám půjčuje, ať už je to banka či nebankovní společnost, to nedělá kvůli vašim modrým očím. Věřitel má vždy racionální důvod – chce na půjčce vydělat. Co byste měli vědět před tím, než půjčíte peníze?

Celá aktualita

1 2 3 »