po – pá 9:00 – 17:00
735 766 018
Úspory.cz >> Aktuality a návody >> Aktuality >> Půjčky >> Konsolidace půjček. Je opravdu tak výhodná?

Aktuality

Konsolidace půjček. Je opravdu tak výhodná?

Půjčky Půjčka na auto, půjčka na pračku, kreditní karty a kontokorenty. Jistě to znáte také. Každý měsíc je třeba ohlídat včasné zaplacení všech splátek. Každá půjčka má přitom různé podmínky, různé úrokové sazby i poplatky. Díky konsolidaci půjček je přitom možné ušetřit a ne málo.

Konsolidace půjček není v nabídce bank žádnou novinkou a naopak se ji snaží klientům stále nabízet. A ideálně klientům konkurenčních bank. Ano, je pravda, že banky se snaží získat nové klienty, a proto nabízí například půjčky za výhodnějších podmínek. Hlavními prostředky v konkurenčním boji je právě konsolidace či refinancování půjček. V obou případech platí, že banka klientovi konkurenční banky nabídne “převod” jedné či více půjček za výrazně výhodnějších podmínek. Klient díky tomu ušetří poměrně znatelný obnos každý měsíc.

Konsolidace půjček až do 2,5 milionu korun

Konsolidace půjček má samozřejmě své podmínky. Může ji využít pouze fyzická osoba pro osobní záležitosti a zájemce nesmí být zavalený dluhy, které dlouhodobě neplatí Jeho jméno by nemělo být v úvěrových registrech. Pokud klient tyto podmínky splňuje, pak není problém do konsolidace zahrnout nejrůznější půjčky, kreditní karty i kontokorenty. Některé banky si umí poradit také s leasingovými splátkami. Nezáleží přitom na tom, od kolika úvěrových společností úvěrové produkty pochází. Banka je převod a sjednocení půjček schopná provést kompletně sama a klient tak zůstane ušetřen většiny administrativní práce.

S čím však mívají banky při konsolidaci půjček zásadní problém, je prodej na splátky a rychlé půjčky do 5 000 korun, které nejsou uvedené v úvěrových registrech. Tyto případy bývají řešené tak, že banka úvěry či zboží uhradí a splátku zahrne do nové půjčky. Banky v rámci konsolidace také často nabízí peníze navíc. Ty je rovněž možné použít právě na úhradu podobných dluhů, pokud je banka zamítne zahrnout do konsolidace.

Pro banky je logicky důležitý limit půjček, které chce klient konsolidovat. Každá banka má proto danou minimální i maximální výši všech půjček, které je možné konsolidovat. Obvykle se jedná o částky od 50 tisíc do půl milionu korun, ale může jít i menší či vyšší částky do 2,5 milionu korun.

Nižší úrokové sazby i nulové poplatky

V případě více půjček a jiných úvěrových produktů je problém v různých podmínkách. Více půjček Vás tedy stojí více peněz a také čas. Díky konsolidaci půjček získáte jednotnou a často výrazně nižší úrokovou sazbu. V současné době je možné získat úrokovou sazbu již od 4,9 procenta (UniCredit Bank). Zuno nabízí úrokovou sazbu ve výši 9,9 procenta.

Další výhodou jsou nulové poplatky. Banky stále častěji přechází na bezpoplatkovou politiku a to zejména v případě nových těžce získaných klientů. Proto za vedení konsolidační půjčky zpravidla nechtějí žádný poplatek. Výjimkou jsou například Česká spořitelna a Expobank, které si účtují 1 procento, a UniCredit bank, která si účtuje 1 500 korun na počátku. Zdarma jsou také mimořádné splátky či předčasné splacení půjčky.

Konsolidace osobně i online

Stále více bank se přiklání k vyřízení půjčky online. Ne vždy je to však možné. V současné době vyžaduje osobní kontakt Česká spořitelna, Komerční banka a GE Money bank. Sebou je nutné mít dva platné doklady, dokumentaci dosavadních půjček (smlouvy, výpisy, atd.) a vyplněnou žádost. V případě, že se nejedná o klienta banky, pak je nutné potvrzení o příjmu či daňové přiznání. Pokud banka žádost o konsolidaci půjček schválí, klient podepíše plnou moc a banka vše zařídí.

Štítky: konsolidace | půjčky | spojení půjček |

5
0
5
Hodnocení článku:

Podobné články

Nedostali jste půjčku? Kde je chyba?

29. 9. 2016

Ať už si chcete vzít půjčku u banky či nebankovní společnosti, může se stát, že vaše žádost bude zamítnuta. Na vině může být buď nějaká chyba v procesu žádosti, nebo nesplnění některé z podmínek poskytnutí úvěru. Jaké jsou nejčastější důvody zamítnutí půjčky?

Celá aktualita

Jak najít díru v rodinném rozpočtu

8. 8. 2016

Stále se vám nedaří vyjít s výplatou a nevíte, kde se vám peníze ztrácí? Najít „díru“ v rodinném rozpočtu může být někdy poměrně těžké. Ukážeme vám, jak svůj rodinný rozpočet můžete snadno zkonsolidovat a najít místo, kde Vám peníze zbytečně utíkají. Chce to ale trochu vytrvalosti.

Celá aktualita

Předčasné splacení úvěru je nyní jednodušší - zejména u hypoték

18. 7. 2016

Nový zákon o úvěru výrazně rozšiřuje práva věřitelů – tedy osob, které mají půjčené peníze. Jednou z hlavních novinek je možnost předčasného splacení úvěru bez velkých sankcí. Jaké máte možnosti, pokud chcete svoji půjčku předčasně splatit?

Celá aktualita

Novela ochrání žadatele o půjčku

14. 6. 2016

Sněmovna na začátku měsíce června schválila novelu zákona o úvěrech, která upravila zákon tak, aby byli dlužníci v lepším postavení vůči bankám.

Celá aktualita

Investici na soukromé podnikání pokryl nebankovním úvěrem

3. 6. 2016

Pan Lukáš se po odchodu ze zaměstnání vrhl do víru soukromého podnikání a založil si firmu zabývající se montáží anténní a satelitní techniky. Do začátku měl něco našetřeno, na drahé měřící přijímače si ale hodlal půjčit. Jaké však bylo jeho rozčarování, když mu dvě známé české banky úvěr zamítly. Důvody? Příliš krátká doba podnikání. Nezbývalo než hledat řešení jinde.

Celá aktualita

Co je dobré vědět, než si půjčíte peníze?

30. 5. 2016

Úvěr může být za jistých okolností velmi dobrým způsobem financování vašich soukromých „projektů“. Ne vždy je ale půjčení peněz ideálním řešením krátkodobých osobních finančních problémů. Podívali jsme se blíže, na co je dobré si při půjčování peněz dávat pozor.

Celá aktualita

Nebankovní úvěry – jak si vybrat správně?

17. 5. 2016

Vzít si půjčku je dnes snadné. Ale vzít si výhodnou a bezpečnou půjčku, která náš rozpočet nezatíží zbytečně vysokými splátkami, to už vyžaduje trochu úsilí, ne-li přímo štěstí.

Celá aktualita

Co byste měli vědět, pokud si chcete půjčit peníze?

16. 5. 2016

Půjčka může být za jistých okolností dobrou cestou, jak vyřešit své aktuální finanční potíže. Pamatujte však, že ten, kdo vám půjčuje, ať už je to banka či nebankovní společnost, to nedělá kvůli vašim modrým očím. Věřitel má vždy racionální důvod – chce na půjčce vydělat. Co byste měli vědět před tím, než půjčíte peníze?

Celá aktualita

1 2 3 »