Úspory.cz >> Aktuality a návody >> Aktuality >> Půjčky >> Konsolidací půjček mohou české domácnosti ušetřit

Aktuality

Konsolidací půjček mohou české domácnosti ušetřit

3. 12. 2013 Půjčky Každá Česka domácnost průměrně dluží téměř 300 000 korun. Nejčastěji dluhy tvoří hypoteční úvěry, kreditní karty, spotřebitelské úvěry, kontokorenty a leasingy. Řada českých domácnosti má však více úvěrů, s jejichž splácením mají problémy. Pomoci jim může konsolidace půjček.

V posledních měsících průměrný dluh české domácnosti narostl zejména kvůli růstu hypotečních úvěrů. „Nejčastěji jde o úvěry na rekonstrukci a koupi nemovitosti, opravu nebo pořízení automobilu. Kromě těchto velkých výdajů však Evropané rádi využívají i menší spotřebitelské půjčky na novou elektroniku či výbavu domácnosti. Výjimkou nejsou ani úvěry na splácení předchozích dluhů,“ vysvětluje Vladimír Vachel, jednatel inkasní společnosti EOS KSI.

Lidé se navyšováním různých spotřebitelských úvěru dostávají do situace, kdy přestávají mít nad splátkami přehled, nebo nejsou schopní své dluhy splácet. Ne vždy však jde o zhoršenou finanční situaci. Za potížemi se splácením také často mohou neobnovené příkazy či špatně zadané čísla účtů.

Pomoci může konsolidace půjček

Konsolidace půjček je častým řešení při splácení více úvěrů různým společnostem. V podstatě se jedná o spojení různých úvěrových produktů do jednoho. V čem spočívá hlavní výhoda konsolidace? Především v získání přehledu a kontroly nad splácením všech svých úvěrů. Díky sjednocení není již nutné hlídat různé termíny splátek a dlužníkovi se tedy nemůže stát, že na některý z úvěrů zapomene. Dále získá jeden úvěr s jedním poplatkem a jednou úrokovou sazbou. S konsolidací půjček si dlužník může stanovit nové rozvržení splátek a jejich výši. Díky konsolidace je navíc pravděpodobné, že díky jednotné úrokové sazbě může dlužník na splátkách dokonce i ušetřit stovky až tisíce korun.

Omezení spočívá v konečné výši úvěru

Sjednotit takto můžete různé spotřebitelské úvěry, kreditní karty i kontokorenty. Jediné omezení se týká konečné výše konsolidačního úvěru, nikoliv jejich počtem. Záleží tedy na bance či společností, se kterou dlužník konsolidaci řeší. Problém obvykle nastává až při částce nad jeden milión korun.

Hodnocení článku:

Podobné články

Půjčky se nemusíte bát, pokud víte, jak na ni

14. 3. 2017

Chcete si vzít půjčku, ale bojíte se, aby se vám nevymkla z rukou? Pokud budete k jejímu splácení přistupovat zodpovědně, strach mít nemusíte. Důležité je mít stále na paměti, že půjčka je dobrý sluha, ale zlý pán. A podle toho se k ní také chovat.

Celá aktualita

Financování auta: Za hotové nebo na splátky?

13. 2. 2017

Nákup nového vozidla obvykle představuje značný zásah do rodinného rozpočtu. Zdaleka ne každý disponuje dostatkem vlastních úspor, aby si mohl pořídit nové či ojeté auto. A tak ke slovu přichází nákup na splátky.V tomto případě máme na výběr hned ze tří možností - finanční leasing, operativní leasing a spotřebitelský úvěr.

Celá aktualita

Japonská půjčka mizí. Nahradí ji ještě výhodnější Kamali

1. 2. 2017

Na počátku nové Kamali půjčky stál projekt Click Credit, který Home Credit odstartoval v roce 2013. Díky velmi výhodným podmínkám si novinka mezi mikropůjčkami získala pověst férové půjčky. Z Click Credit půjčky se v roce 2015 stala Japonská půjčka. Po dalších dvou letech nastal opět čas na změnu.

Celá aktualita

Vánoce 2016: Češi si půjčili o desítky procent více než loni

2. 1. 2017

Češi se cítí ekonomicky velmi dobře. Banky i nebankovní společnosti uvedly, že si Češi na vánoční dárky půjčili o desetinu více než před rokem. Průměrná výše vánoční půjčky činila 18 tisíc korun! Finanční společnosti odhadují, že zájem bude pokračovat i během ledna. Důvodem jsou již tradiční povánoční slevy.

Celá aktualita

Konsolidace půjček - kde si vybrat?

30. 12. 2016

O půjčkách se říká, že jsou dobrým sluhou, ale zlým pánem. Problémy s půjčkami a jejich splácením nejčastěji přináší více půjček a úvěry. Neustále hlídání si termínu pro včasnou úhradu splátky v kombinace s nedostatkem peněz je zárukou stresu, který velmi často vrcholí nemalými finančními nesnázemi. Řešením může být konsolidace. O co se jedná?

Celá aktualita

Čechy vyjdou Vánoce v průměru na 8 000 korun, za dárky plánujeme utratit o něco méně než vloni

22. 11. 2016

Češi se chtějí vyhnout vánočnímu šílenství a nakupují dárky včas. Do konce listopadu je má doma více než polovina lidí. Za Vánoční přípravy vydáme v průměru 3 600 korun, plánovaná útrata za dárky je letos 4 500, což je o 7 % méně než vloni. Slováky vyjdou vánoční svátky ještě téměř o dva tisíce dráž. Vyplývá to z mezinárodního průzkumu agentury Ipsos pro nebankovní úvěrovou společnost PROFI CREDIT, kterého se zúčastnilo 1 200 respondentů.

Celá aktualita

Přichází akce Poctivcům půlku zpět!

15. 11. 2016

Společnost TOMMY STACHI s. r. o., která poskytuje krátkodobé nebankovní půjčky, se rozhodla přijít s ojedinělou nabídkou, kterou možná otočí trh spotřebitelských úvěrů vzhůru nohama. Její akce s názvem Poctivcům půlku zpět! Slibuje vrácení poloviny celkové výše půjčky zpět a to vše bez magického, jinými společnostmi často používaného, slovíčka AŽ.

Celá aktualita

Mikropůjčky s přidanou hodnotou

15. 11. 2016

Mikropůjčky, alias půjčky před výplatou, jsou oblíbeným řešení nečekaného krátkodobého výpadku financí. Pomohou vám překlenout dobu, o kterou se zpozdila výplata nebo zažehnat nečekaný výdaj. Z pravidla se jedná o částky od 500 Kč do 20 000 Kč a potřeba je splatit do 30 dní od vyplacení.

Celá aktualita

1 2 3 »