po – pá 9:00 – 17:00
735 766 018
Úspory.cz >> Aktuality a návody >> Aktuality >> Půjčky >> Konsolidací půjček mohou české domácnosti ušetřit

Aktuality

Konsolidací půjček mohou české domácnosti ušetřit

Půjčky Každá Česka domácnost průměrně dluží téměř 300 000 korun. Nejčastěji dluhy tvoří hypoteční úvěry, kreditní karty, spotřebitelské úvěry, kontokorenty a leasingy. Řada českých domácnosti má však více úvěrů, s jejichž splácením mají problémy. Pomoci jim může konsolidace půjček.

V posledních měsících průměrný dluh české domácnosti narostl zejména kvůli růstu hypotečních úvěrů. „Nejčastěji jde o úvěry na rekonstrukci a koupi nemovitosti, opravu nebo pořízení automobilu. Kromě těchto velkých výdajů však Evropané rádi využívají i menší spotřebitelské půjčky na novou elektroniku či výbavu domácnosti. Výjimkou nejsou ani úvěry na splácení předchozích dluhů,“ vysvětluje Vladimír Vachel, jednatel inkasní společnosti EOS KSI.

Lidé se navyšováním různých spotřebitelských úvěru dostávají do situace, kdy přestávají mít nad splátkami přehled, nebo nejsou schopní své dluhy splácet. Ne vždy však jde o zhoršenou finanční situaci. Za potížemi se splácením také často mohou neobnovené příkazy či špatně zadané čísla účtů.

Pomoci může konsolidace půjček

Konsolidace půjček je častým řešení při splácení více úvěrů různým společnostem. V podstatě se jedná o spojení různých úvěrových produktů do jednoho. V čem spočívá hlavní výhoda konsolidace? Především v získání přehledu a kontroly nad splácením všech svých úvěrů. Díky sjednocení není již nutné hlídat různé termíny splátek a dlužníkovi se tedy nemůže stát, že na některý z úvěrů zapomene. Dále získá jeden úvěr s jedním poplatkem a jednou úrokovou sazbou. S konsolidací půjček si dlužník může stanovit nové rozvržení splátek a jejich výši. Díky konsolidace je navíc pravděpodobné, že díky jednotné úrokové sazbě může dlužník na splátkách dokonce i ušetřit stovky až tisíce korun.

Omezení spočívá v konečné výši úvěru

Sjednotit takto můžete různé spotřebitelské úvěry, kreditní karty i kontokorenty. Jediné omezení se týká konečné výše konsolidačního úvěru, nikoliv jejich počtem. Záleží tedy na bance či společností, se kterou dlužník konsolidaci řeší. Problém obvykle nastává až při částce nad jeden milión korun.

5
0
5
Hodnocení článku:

Podobné články

Nedostali jste půjčku? Kde je chyba?

29. 9. 2016

Ať už si chcete vzít půjčku u banky či nebankovní společnosti, může se stát, že vaše žádost bude zamítnuta. Na vině může být buď nějaká chyba v procesu žádosti, nebo nesplnění některé z podmínek poskytnutí úvěru. Jaké jsou nejčastější důvody zamítnutí půjčky?

Celá aktualita

Jak najít díru v rodinném rozpočtu

8. 8. 2016

Stále se vám nedaří vyjít s výplatou a nevíte, kde se vám peníze ztrácí? Najít „díru“ v rodinném rozpočtu může být někdy poměrně těžké. Ukážeme vám, jak svůj rodinný rozpočet můžete snadno zkonsolidovat a najít místo, kde Vám peníze zbytečně utíkají. Chce to ale trochu vytrvalosti.

Celá aktualita

Předčasné splacení úvěru je nyní jednodušší - zejména u hypoték

18. 7. 2016

Nový zákon o úvěru výrazně rozšiřuje práva věřitelů – tedy osob, které mají půjčené peníze. Jednou z hlavních novinek je možnost předčasného splacení úvěru bez velkých sankcí. Jaké máte možnosti, pokud chcete svoji půjčku předčasně splatit?

Celá aktualita

Novela ochrání žadatele o půjčku

14. 6. 2016

Sněmovna na začátku měsíce června schválila novelu zákona o úvěrech, která upravila zákon tak, aby byli dlužníci v lepším postavení vůči bankám.

Celá aktualita

Investici na soukromé podnikání pokryl nebankovním úvěrem

3. 6. 2016

Pan Lukáš se po odchodu ze zaměstnání vrhl do víru soukromého podnikání a založil si firmu zabývající se montáží anténní a satelitní techniky. Do začátku měl něco našetřeno, na drahé měřící přijímače si ale hodlal půjčit. Jaké však bylo jeho rozčarování, když mu dvě známé české banky úvěr zamítly. Důvody? Příliš krátká doba podnikání. Nezbývalo než hledat řešení jinde.

Celá aktualita

Co je dobré vědět, než si půjčíte peníze?

30. 5. 2016

Úvěr může být za jistých okolností velmi dobrým způsobem financování vašich soukromých „projektů“. Ne vždy je ale půjčení peněz ideálním řešením krátkodobých osobních finančních problémů. Podívali jsme se blíže, na co je dobré si při půjčování peněz dávat pozor.

Celá aktualita

Nebankovní úvěry – jak si vybrat správně?

17. 5. 2016

Vzít si půjčku je dnes snadné. Ale vzít si výhodnou a bezpečnou půjčku, která náš rozpočet nezatíží zbytečně vysokými splátkami, to už vyžaduje trochu úsilí, ne-li přímo štěstí.

Celá aktualita

Co byste měli vědět, pokud si chcete půjčit peníze?

16. 5. 2016

Půjčka může být za jistých okolností dobrou cestou, jak vyřešit své aktuální finanční potíže. Pamatujte však, že ten, kdo vám půjčuje, ať už je to banka či nebankovní společnost, to nedělá kvůli vašim modrým očím. Věřitel má vždy racionální důvod – chce na půjčce vydělat. Co byste měli vědět před tím, než půjčíte peníze?

Celá aktualita

1 2 3 »