po – pá 9:00 – 17:00
735 766 018
Úspory.cz >> Aktuality a návody >> Aktuality >> Půjčky >> Kontokorent nebo úvěr? Co je výhodnější?

Aktuality

Kontokorent nebo úvěr? Co je výhodnější?

Půjčky

Dost často se může stát, že na konci měsíce nebo v příslovečném týdnu před výplatou prostě dojdou peníze a vyvstává potřeba si někde půjčit. Na chod domácnosti, na zaplacení nájmu nebo jednoduše na nákup běžných potřeb. Člověk se pak musí dobře rozmyslet kde si půjčit. V takovém rozhodování se Vám nyní pokusíme pomoci.

Nejschůdnější řešení je samozřejmě půjčit si od příbuzných nebo od známých, nicméně ne každý může nebo chce využít této možnosti. V tomto případě zbývá využít nabídky některé společnosti, která se zabývá poskytováním peněžních prostředků. Takových finančních produktů lze však na trhu nalézt spousty a leckdy je velmi obtížné se v nich zorientovat. Mezi nejtradičnější patří kontokorent, spotřebitelský úvěr.

Kontokorent

Je bankovní služba, která se běžně sjednává k bankovnímu účtu. Takový účet se nazývá kontokorentní účet a z tohoto účtu je možné dále čerpat finanční prostředky, i když už na něm není žádný zůstatek. Výše kontokorentu vždy závisí na dohodě s bankou. Jeho částečné nebo úplné splácení probíhá vždy, když jsou Vám na účet připsány peníze. Tento druh úvěru je nejvhodnější využít pro financování krátkodobých finančních potřeb nebo pravidelných plateb jako je třeba inkaso nebo pojistné. Zpravidla mají tyto krátkodobé úvěry vyšší úrokovou míru než běžný spotřebitelský úvěr.

Výhody kontokorentu

  • Rychlost získání – úvěr se začne čerpat automaticky po dosažení nulového zůstatku na účtu
  • Jedná se o revolvingový úvěr – je možné jej po splacení ihned znovu čerpat

Spotřebitelský úvěr

Naproti tomu spotřebitelský úvěr by měl pokrýt potřeby na koupi již konkrétní věci. Vybavení domácnosti, automobil, dovolená apod. Se spotřebitelským úvěrem je možné získat rychle mnohem více peněz a jeho splatnost je rozložena do mnohem delší doby než u kontokorentu. V zásadě se rozlišuje úvěr účelový a neúčelový. Účelový úvěr je charakteristický nižší úrokovou sazbou než neúčelový, ale jeho vyřízení trvá zpravidla déle. A naopak.

Výhody spotřebitelského úvěru

  • Vyšší finanční obnos – možné získat až 1 milion Kč
  • Dlouhá doba splácení – díky dlouhé splatnosti klient splácí pouze malé částky
  • Volitelná výše splátek
  • Pojištění – úvěr je možné pojistit pro případ neschopnosti jej splácet
  • Libovolná možnost splácení – složenkou, převodem, bezhotovostně
5
0
5
Hodnocení článku:

Podobné články

Nedostali jste půjčku? Kde je chyba?

29. 9. 2016

Ať už si chcete vzít půjčku u banky či nebankovní společnosti, může se stát, že vaše žádost bude zamítnuta. Na vině může být buď nějaká chyba v procesu žádosti, nebo nesplnění některé z podmínek poskytnutí úvěru. Jaké jsou nejčastější důvody zamítnutí půjčky?

Celá aktualita

Jak najít díru v rodinném rozpočtu

8. 8. 2016

Stále se vám nedaří vyjít s výplatou a nevíte, kde se vám peníze ztrácí? Najít „díru“ v rodinném rozpočtu může být někdy poměrně těžké. Ukážeme vám, jak svůj rodinný rozpočet můžete snadno zkonsolidovat a najít místo, kde Vám peníze zbytečně utíkají. Chce to ale trochu vytrvalosti.

Celá aktualita

Předčasné splacení úvěru je nyní jednodušší - zejména u hypoték

18. 7. 2016

Nový zákon o úvěru výrazně rozšiřuje práva věřitelů – tedy osob, které mají půjčené peníze. Jednou z hlavních novinek je možnost předčasného splacení úvěru bez velkých sankcí. Jaké máte možnosti, pokud chcete svoji půjčku předčasně splatit?

Celá aktualita

Novela ochrání žadatele o půjčku

14. 6. 2016

Sněmovna na začátku měsíce června schválila novelu zákona o úvěrech, která upravila zákon tak, aby byli dlužníci v lepším postavení vůči bankám.

Celá aktualita

Investici na soukromé podnikání pokryl nebankovním úvěrem

3. 6. 2016

Pan Lukáš se po odchodu ze zaměstnání vrhl do víru soukromého podnikání a založil si firmu zabývající se montáží anténní a satelitní techniky. Do začátku měl něco našetřeno, na drahé měřící přijímače si ale hodlal půjčit. Jaké však bylo jeho rozčarování, když mu dvě známé české banky úvěr zamítly. Důvody? Příliš krátká doba podnikání. Nezbývalo než hledat řešení jinde.

Celá aktualita

Co je dobré vědět, než si půjčíte peníze?

30. 5. 2016

Úvěr může být za jistých okolností velmi dobrým způsobem financování vašich soukromých „projektů“. Ne vždy je ale půjčení peněz ideálním řešením krátkodobých osobních finančních problémů. Podívali jsme se blíže, na co je dobré si při půjčování peněz dávat pozor.

Celá aktualita

Nebankovní úvěry – jak si vybrat správně?

17. 5. 2016

Vzít si půjčku je dnes snadné. Ale vzít si výhodnou a bezpečnou půjčku, která náš rozpočet nezatíží zbytečně vysokými splátkami, to už vyžaduje trochu úsilí, ne-li přímo štěstí.

Celá aktualita

Co byste měli vědět, pokud si chcete půjčit peníze?

16. 5. 2016

Půjčka může být za jistých okolností dobrou cestou, jak vyřešit své aktuální finanční potíže. Pamatujte však, že ten, kdo vám půjčuje, ať už je to banka či nebankovní společnost, to nedělá kvůli vašim modrým očím. Věřitel má vždy racionální důvod – chce na půjčce vydělat. Co byste měli vědět před tím, než půjčíte peníze?

Celá aktualita

1 2 3 »