Úspory.cz >> Aktuality a návody >> Aktuality >> Půjčky >> Kontokorent nebo úvěr? Co je výhodnější?

Aktuality

Kontokorent nebo úvěr? Co je výhodnější?

24. 8. 2011 Půjčky

Dost často se může stát, že na konci měsíce nebo v příslovečném týdnu před výplatou prostě dojdou peníze a vyvstává potřeba si někde půjčit. Na chod domácnosti, na zaplacení nájmu nebo jednoduše na nákup běžných potřeb. Člověk se pak musí dobře rozmyslet kde si půjčit. V takovém rozhodování se Vám nyní pokusíme pomoci.

Nejschůdnější řešení je samozřejmě půjčit si od příbuzných nebo od známých, nicméně ne každý může nebo chce využít této možnosti. V tomto případě zbývá využít nabídky některé společnosti, která se zabývá poskytováním peněžních prostředků. Takových finančních produktů lze však na trhu nalézt spousty a leckdy je velmi obtížné se v nich zorientovat. Mezi nejtradičnější patří kontokorent, spotřebitelský úvěr.

Kontokorent

Je bankovní služba, která se běžně sjednává k bankovnímu účtu. Takový účet se nazývá kontokorentní účet a z tohoto účtu je možné dále čerpat finanční prostředky, i když už na něm není žádný zůstatek. Výše kontokorentu vždy závisí na dohodě s bankou. Jeho částečné nebo úplné splácení probíhá vždy, když jsou Vám na účet připsány peníze. Tento druh úvěru je nejvhodnější využít pro financování krátkodobých finančních potřeb nebo pravidelných plateb jako je třeba inkaso nebo pojistné. Zpravidla mají tyto krátkodobé úvěry vyšší úrokovou míru než běžný spotřebitelský úvěr.

Výhody kontokorentu

  • Rychlost získání – úvěr se začne čerpat automaticky po dosažení nulového zůstatku na účtu
  • Jedná se o revolvingový úvěr – je možné jej po splacení ihned znovu čerpat

Spotřebitelský úvěr

Naproti tomu spotřebitelský úvěr by měl pokrýt potřeby na koupi již konkrétní věci. Vybavení domácnosti, automobil, dovolená apod. Se spotřebitelským úvěrem je možné získat rychle mnohem více peněz a jeho splatnost je rozložena do mnohem delší doby než u kontokorentu. V zásadě se rozlišuje úvěr účelový a neúčelový. Účelový úvěr je charakteristický nižší úrokovou sazbou než neúčelový, ale jeho vyřízení trvá zpravidla déle. A naopak.

Výhody spotřebitelského úvěru

  • Vyšší finanční obnos – možné získat až 1 milion Kč
  • Dlouhá doba splácení – díky dlouhé splatnosti klient splácí pouze malé částky
  • Volitelná výše splátek
  • Pojištění – úvěr je možné pojistit pro případ neschopnosti jej splácet
  • Libovolná možnost splácení – složenkou, převodem, bezhotovostně
Hodnocení článku:

Podobné články

Půjčky se nemusíte bát, pokud víte, jak na ni

14. 3. 2017

Chcete si vzít půjčku, ale bojíte se, aby se vám nevymkla z rukou? Pokud budete k jejímu splácení přistupovat zodpovědně, strach mít nemusíte. Důležité je mít stále na paměti, že půjčka je dobrý sluha, ale zlý pán. A podle toho se k ní také chovat.

Celá aktualita

Financování auta: Za hotové nebo na splátky?

13. 2. 2017

Nákup nového vozidla obvykle představuje značný zásah do rodinného rozpočtu. Zdaleka ne každý disponuje dostatkem vlastních úspor, aby si mohl pořídit nové či ojeté auto. A tak ke slovu přichází nákup na splátky.V tomto případě máme na výběr hned ze tří možností - finanční leasing, operativní leasing a spotřebitelský úvěr.

Celá aktualita

Japonská půjčka mizí. Nahradí ji ještě výhodnější Kamali

1. 2. 2017

Na počátku nové Kamali půjčky stál projekt Click Credit, který Home Credit odstartoval v roce 2013. Díky velmi výhodným podmínkám si novinka mezi mikropůjčkami získala pověst férové půjčky. Z Click Credit půjčky se v roce 2015 stala Japonská půjčka. Po dalších dvou letech nastal opět čas na změnu.

Celá aktualita

Vánoce 2016: Češi si půjčili o desítky procent více než loni

2. 1. 2017

Češi se cítí ekonomicky velmi dobře. Banky i nebankovní společnosti uvedly, že si Češi na vánoční dárky půjčili o desetinu více než před rokem. Průměrná výše vánoční půjčky činila 18 tisíc korun! Finanční společnosti odhadují, že zájem bude pokračovat i během ledna. Důvodem jsou již tradiční povánoční slevy.

Celá aktualita

Konsolidace půjček - kde si vybrat?

30. 12. 2016

O půjčkách se říká, že jsou dobrým sluhou, ale zlým pánem. Problémy s půjčkami a jejich splácením nejčastěji přináší více půjček a úvěry. Neustále hlídání si termínu pro včasnou úhradu splátky v kombinace s nedostatkem peněz je zárukou stresu, který velmi často vrcholí nemalými finančními nesnázemi. Řešením může být konsolidace. O co se jedná?

Celá aktualita

Čechy vyjdou Vánoce v průměru na 8 000 korun, za dárky plánujeme utratit o něco méně než vloni

22. 11. 2016

Češi se chtějí vyhnout vánočnímu šílenství a nakupují dárky včas. Do konce listopadu je má doma více než polovina lidí. Za Vánoční přípravy vydáme v průměru 3 600 korun, plánovaná útrata za dárky je letos 4 500, což je o 7 % méně než vloni. Slováky vyjdou vánoční svátky ještě téměř o dva tisíce dráž. Vyplývá to z mezinárodního průzkumu agentury Ipsos pro nebankovní úvěrovou společnost PROFI CREDIT, kterého se zúčastnilo 1 200 respondentů.

Celá aktualita

Přichází akce Poctivcům půlku zpět!

15. 11. 2016

Společnost TOMMY STACHI s. r. o., která poskytuje krátkodobé nebankovní půjčky, se rozhodla přijít s ojedinělou nabídkou, kterou možná otočí trh spotřebitelských úvěrů vzhůru nohama. Její akce s názvem Poctivcům půlku zpět! Slibuje vrácení poloviny celkové výše půjčky zpět a to vše bez magického, jinými společnostmi často používaného, slovíčka AŽ.

Celá aktualita

Mikropůjčky s přidanou hodnotou

15. 11. 2016

Mikropůjčky, alias půjčky před výplatou, jsou oblíbeným řešení nečekaného krátkodobého výpadku financí. Pomohou vám překlenout dobu, o kterou se zpozdila výplata nebo zažehnat nečekaný výdaj. Z pravidla se jedná o částky od 500 Kč do 20 000 Kč a potřeba je splatit do 30 dní od vyplacení.

Celá aktualita

1 2 3 »