po – pá 9:00 – 17:00
735 766 018
Úspory.cz >> Aktuality a návody >> Aktuality >> Půjčky >> Která půjčka je nejlevnější?

Aktuality

Která půjčka je nejlevnější?

Půjčky Portál Bankovnipoplatky.cz již po sedmé testoval bankovní neúčelové půjčky. Výsledky průzkumu ukázaly, že nejvyšší rozdíl mezi testovanými půjčkami činí dokonce 30 tisíc korun. Podívejme se, která bankovní společnost nyní nabízí nejlevnější půjčku v České republice.

Hlavním smyslem testování bankovních půjček bylo zjistit, jak moc se liší internetové nabídky půjček od skutečných. Model pro testování půjček byl stejný jako v loňském roce. Byl jím mladý svobodný muž s vysokoškolským vzděláním ve věku od 26 do 32 let, který projevil zájem o půjčku na 50 tisíc korun a se splatností pět let. Celkem testaři navštívili čtrnáct bank, přičemž rozdíl mezi nejdražší a nejlevnější půjčkou činil přesně 28 747 korun.

Oproti loňskému roku přibylo bank, které “zájemci o půjčku” nabídly standardní předsmluvní nabídku. Celkem tak učinilo deset bank oproti čtyřem v předchozím šestém kole. Náhradní dokument obdržel zájemce pouze u čtyřech bank (GE Money Bank, UniCredit Bank, Equa bank a Raiffeisenbank). Všechny banky však zájemci sdělily, že jde o finální nabídku.

Banky pokračují v rušení poplatků

„V meziročním srovnání došlo k mírnému zvýšení průměrné RPSN, ale pouze o 0,17 procentního bodu, přestože průměrná úroková sazba vzrostla o více než jeden procentní bod. Z toho jasně vyplývá závěr stejný jako v prvním čtvrtletí 2014. Banky pokračují v rušení různých poplatků, které jsou na úvěry navázány,“ vyjádřil se k výsledkům průzkumu také Patrik Nacher ze serveru Bankovnipoplatky.com.

V sedmém kole tedy zvítězily půjčky od Air Bank a mBank s RPSN 10,4 procenta. Naopak nejdražšími bankami jsou Zuno, ČSOB a LBBW. Oproti předchozímu roku nejvíce snížily hodnotu RPSN banky GE Money Bank (10,8 procentního bodu) a Česká spořitelna (o 8,2 procentního bodu). Naopak ke zvýšení se přiklonily banky Zuno (o 15,3 procentního bodu), LBBW bank (o 12,5 procentního bodu) a ČSOB (o 5,8 procentního bodu). Dle výsledku průzkumu také vyšlo, že dlouhodobě jsou nejméně výhodné ČSOB, GE Money Bank a Česká spořitelna.

Akční nabídky v podobě odměn za řádné splácení

Stále více bank své klienty odměňuje v případě řádného splácení půjčky. V současné době tak činí GE Money Bank, UniCredit Bank, Raiffeisenbank, Sberbank a Air Bank. „Sberbank a Air Bank také do nabídky uvedly, na jakou hodnotu klesne RPSN po uplatnění odměny za řádné splácení. V nabídce Raiffeisenbank je pak alespoň rukou dopsaná zmínka o výši bonusu. Naopak GE Money Bank a UniCredit Bank tento benefit v nabídce pro klienta nikde nezmiňuje,“ komentuje praxi Patrik Nacher.

Náš tip: Nejvýhodnější půjčku si během jedné minuty najdete také na Úspory.cz.

5
0
5
Hodnocení článku:

Podobné články

Nedostali jste půjčku? Kde je chyba?

29. 9. 2016

Ať už si chcete vzít půjčku u banky či nebankovní společnosti, může se stát, že vaše žádost bude zamítnuta. Na vině může být buď nějaká chyba v procesu žádosti, nebo nesplnění některé z podmínek poskytnutí úvěru. Jaké jsou nejčastější důvody zamítnutí půjčky?

Celá aktualita

Jak najít díru v rodinném rozpočtu

8. 8. 2016

Stále se vám nedaří vyjít s výplatou a nevíte, kde se vám peníze ztrácí? Najít „díru“ v rodinném rozpočtu může být někdy poměrně těžké. Ukážeme vám, jak svůj rodinný rozpočet můžete snadno zkonsolidovat a najít místo, kde Vám peníze zbytečně utíkají. Chce to ale trochu vytrvalosti.

Celá aktualita

Předčasné splacení úvěru je nyní jednodušší - zejména u hypoték

18. 7. 2016

Nový zákon o úvěru výrazně rozšiřuje práva věřitelů – tedy osob, které mají půjčené peníze. Jednou z hlavních novinek je možnost předčasného splacení úvěru bez velkých sankcí. Jaké máte možnosti, pokud chcete svoji půjčku předčasně splatit?

Celá aktualita

Novela ochrání žadatele o půjčku

14. 6. 2016

Sněmovna na začátku měsíce června schválila novelu zákona o úvěrech, která upravila zákon tak, aby byli dlužníci v lepším postavení vůči bankám.

Celá aktualita

Investici na soukromé podnikání pokryl nebankovním úvěrem

3. 6. 2016

Pan Lukáš se po odchodu ze zaměstnání vrhl do víru soukromého podnikání a založil si firmu zabývající se montáží anténní a satelitní techniky. Do začátku měl něco našetřeno, na drahé měřící přijímače si ale hodlal půjčit. Jaké však bylo jeho rozčarování, když mu dvě známé české banky úvěr zamítly. Důvody? Příliš krátká doba podnikání. Nezbývalo než hledat řešení jinde.

Celá aktualita

Co je dobré vědět, než si půjčíte peníze?

30. 5. 2016

Úvěr může být za jistých okolností velmi dobrým způsobem financování vašich soukromých „projektů“. Ne vždy je ale půjčení peněz ideálním řešením krátkodobých osobních finančních problémů. Podívali jsme se blíže, na co je dobré si při půjčování peněz dávat pozor.

Celá aktualita

Nebankovní úvěry – jak si vybrat správně?

17. 5. 2016

Vzít si půjčku je dnes snadné. Ale vzít si výhodnou a bezpečnou půjčku, která náš rozpočet nezatíží zbytečně vysokými splátkami, to už vyžaduje trochu úsilí, ne-li přímo štěstí.

Celá aktualita

Co byste měli vědět, pokud si chcete půjčit peníze?

16. 5. 2016

Půjčka může být za jistých okolností dobrou cestou, jak vyřešit své aktuální finanční potíže. Pamatujte však, že ten, kdo vám půjčuje, ať už je to banka či nebankovní společnost, to nedělá kvůli vašim modrým očím. Věřitel má vždy racionální důvod – chce na půjčce vydělat. Co byste měli vědět před tím, než půjčíte peníze?

Celá aktualita

1 2 3 »