po – pá 9:00 – 17:00
735 766 018
Úspory.cz >> Aktuality a návody >> Aktuality >> Půjčky >> Který poplatek vadí lidem nejvíce?

Aktuality

Který poplatek vadí lidem nejvíce?

Půjčky

Každoročně vyhlašuje server Bankovní poplatky anketu o nejabsurdnější bankovní poplatek. Letos proběhlo již osmé kolo této soutěže a s přehledem vyhrál poplatek za zjištění zůstatku z bankomatu.

Poplatky

Anketa O nejabsurdnější bankovní poplatek je mezi spotřebiteli dost oblíbená. Každoročně o tom svědčí tisíce účastníků. Letos v anketě hlasovalo přes 22 tisíc lidí. Jde tak vidět, že téma bankovních poplatků je stále velmi aktuální.

Největším trnem v oku byl pro bankovní klienty poplatek za zjištění zůstatku přes bankomat. Hlasovalo pro něj přes osm tisíc lidí. Tento poplatek vadí spotřebitelům dlouhodobě. Loni se v anketě umístil na druhém místě a předběhl jej pouze poplatek za předčasné splacení úvěru.

Společně se do finále ročníku 2012 dostaly také tyto poplatky:
  • poplatek za zjištění zůstatku přes bankomat
  • poplatek za vedení účtu k hypotečnímu nebo spotřebitelskému úvěru
  • poplatek za výpis z účtu zaslaný elektronickou cestou
  • poplatek za zadání příkazu či změny trvalého příkazu přes internetbanking
  • výše poplatku za vklad na účet na přepážce třetí osobou
Výsledky ankety
graf poplatky

Zdroj: bankovnipoplatky.com

Zajímavé je, že někteří bankovní klienti, kteří hlasovali pro poplatek za zjištění zůstatku přes bankomat, jej neplatí. Většina tuzemských bank ho totiž nevybírá. Pokud zůstatek zjišťujete přes vlastní bankomat, poplatek zaplatíte pouze u Komerční banky. U všech ostatních institucí je to zdarma. Při výběru z cizího bankomatu už je to jiné. V tomto případě, můžete zaplatit až 20 korun.

„Najděte v naší nabídce (http://www.uspory.cz/penize) produkty bez poplatků.“

Anketu nesledují pouze spotřebitelé a klienti bank, nýbrž i samotné banky a ostatní finanční instituce. Již několikrát se stalo, že některé banky po vyhlášení výsledků jednotlivé poplatky omezily nebo zrušily úplně. A to není příliš obvyklou záležitostí. Pro tuzemské banky totiž poplatky tvoří majoritní část zisku. Na rozdíl od zahraničních bank, které vydělávají především na úrocích z úvěru a vlastních investičních aktivitách.

„Podle portálu bankovnipoplatky.com se denně vybere na území ČR až 106 876 800 korun. Roční zisk bank z poplatků se tak pohybuje kolem 40 miliard.“

Napište nám pod článek, jaký poplatek Vás nejvíce štve a který byste nejradši úplně zrušili.

5
0
5
Hodnocení článku:

Podobné články

Nedostali jste půjčku? Kde je chyba?

29. 9. 2016

Ať už si chcete vzít půjčku u banky či nebankovní společnosti, může se stát, že vaše žádost bude zamítnuta. Na vině může být buď nějaká chyba v procesu žádosti, nebo nesplnění některé z podmínek poskytnutí úvěru. Jaké jsou nejčastější důvody zamítnutí půjčky?

Celá aktualita

Jak najít díru v rodinném rozpočtu

8. 8. 2016

Stále se vám nedaří vyjít s výplatou a nevíte, kde se vám peníze ztrácí? Najít „díru“ v rodinném rozpočtu může být někdy poměrně těžké. Ukážeme vám, jak svůj rodinný rozpočet můžete snadno zkonsolidovat a najít místo, kde Vám peníze zbytečně utíkají. Chce to ale trochu vytrvalosti.

Celá aktualita

Předčasné splacení úvěru je nyní jednodušší - zejména u hypoték

18. 7. 2016

Nový zákon o úvěru výrazně rozšiřuje práva věřitelů – tedy osob, které mají půjčené peníze. Jednou z hlavních novinek je možnost předčasného splacení úvěru bez velkých sankcí. Jaké máte možnosti, pokud chcete svoji půjčku předčasně splatit?

Celá aktualita

Novela ochrání žadatele o půjčku

14. 6. 2016

Sněmovna na začátku měsíce června schválila novelu zákona o úvěrech, která upravila zákon tak, aby byli dlužníci v lepším postavení vůči bankám.

Celá aktualita

Investici na soukromé podnikání pokryl nebankovním úvěrem

3. 6. 2016

Pan Lukáš se po odchodu ze zaměstnání vrhl do víru soukromého podnikání a založil si firmu zabývající se montáží anténní a satelitní techniky. Do začátku měl něco našetřeno, na drahé měřící přijímače si ale hodlal půjčit. Jaké však bylo jeho rozčarování, když mu dvě známé české banky úvěr zamítly. Důvody? Příliš krátká doba podnikání. Nezbývalo než hledat řešení jinde.

Celá aktualita

Co je dobré vědět, než si půjčíte peníze?

30. 5. 2016

Úvěr může být za jistých okolností velmi dobrým způsobem financování vašich soukromých „projektů“. Ne vždy je ale půjčení peněz ideálním řešením krátkodobých osobních finančních problémů. Podívali jsme se blíže, na co je dobré si při půjčování peněz dávat pozor.

Celá aktualita

Nebankovní úvěry – jak si vybrat správně?

17. 5. 2016

Vzít si půjčku je dnes snadné. Ale vzít si výhodnou a bezpečnou půjčku, která náš rozpočet nezatíží zbytečně vysokými splátkami, to už vyžaduje trochu úsilí, ne-li přímo štěstí.

Celá aktualita

Co byste měli vědět, pokud si chcete půjčit peníze?

16. 5. 2016

Půjčka může být za jistých okolností dobrou cestou, jak vyřešit své aktuální finanční potíže. Pamatujte však, že ten, kdo vám půjčuje, ať už je to banka či nebankovní společnost, to nedělá kvůli vašim modrým očím. Věřitel má vždy racionální důvod – chce na půjčce vydělat. Co byste měli vědět před tím, než půjčíte peníze?

Celá aktualita

1 2 3 »