po – pá 9:00 – 17:00
735 766 018
Úspory.cz >> Aktuality a návody >> Aktuality >> Půjčky >> Mladí Češi dluží průměrně 28 700 korun

Aktuality

Mladí Češi dluží průměrně 28 700 korun

Půjčky Mladí Češi často přecení své finanční možnosti a lehce se zadluží. Ve věku od 18 do 24 v průměru dluží 28 700 korun. Nejčastěji se jedná o nezaplacené telefonní účty.

Nejvíce dluží Češi za telefonní účty

Nedostatek sebereflexe je často příčinou zadlužení mladých lidí. Mladé ženy v průměru dluží více - 30 600 korun než muži s částkou 27 300 korun. Nejvíce zadlužených mladých lidí pak žije v Moravskoslezském kraji. Nejvíce mladí lidé dluží telefonním operátorům. Z dlužné částky jde o 42 procent, 15 procent náleží finančním institucím a 10 procent bankám. Mladí lidé své závazky často dlouhodobě neplatí, přičemž si neuvědomují, že takový nezodpovědný přístup může mít dalekosáhlé důsledky v podobě soudního řízení a exekuce. Mladí lidé si neuvědomují, že dluhy samy od sebe nezmizí, a po letech zjistí, že se záznamem v registru nemusí dostat žádný jiný úvěr nebo hypotéku.

Náš tip: “Nejvýhodnější půjčku najdete na Úspory.cz


Nejvíce dluží Češi ve věku od 35 do 44 let

Jak je to s ostatními věkovými kategoriemi? Nejvíce jsou zadluženi lidé ve věku od 35 do 44 let. Ti se na celkovém dluhu podílí z 28,83 procent. Což je logické, protože právě v tomto věku si lidé nejvíce berou hypotéky. Druhou nejvíce zadluženou skupinou jsou lidé od 25 do 34 let (26,16 procent) a od 45 do 54 let (22,1 procent). Ve výsledku jsou tak mladí lidé do 24 let společně se seniory nejméně zadluženi.

3
1
5
Hodnocení článku:

Podobné články

Nedostali jste půjčku? Kde je chyba?

29. 9. 2016

Ať už si chcete vzít půjčku u banky či nebankovní společnosti, může se stát, že vaše žádost bude zamítnuta. Na vině může být buď nějaká chyba v procesu žádosti, nebo nesplnění některé z podmínek poskytnutí úvěru. Jaké jsou nejčastější důvody zamítnutí půjčky?

Celá aktualita

Jak najít díru v rodinném rozpočtu

8. 8. 2016

Stále se vám nedaří vyjít s výplatou a nevíte, kde se vám peníze ztrácí? Najít „díru“ v rodinném rozpočtu může být někdy poměrně těžké. Ukážeme vám, jak svůj rodinný rozpočet můžete snadno zkonsolidovat a najít místo, kde Vám peníze zbytečně utíkají. Chce to ale trochu vytrvalosti.

Celá aktualita

Předčasné splacení úvěru je nyní jednodušší - zejména u hypoték

18. 7. 2016

Nový zákon o úvěru výrazně rozšiřuje práva věřitelů – tedy osob, které mají půjčené peníze. Jednou z hlavních novinek je možnost předčasného splacení úvěru bez velkých sankcí. Jaké máte možnosti, pokud chcete svoji půjčku předčasně splatit?

Celá aktualita

Novela ochrání žadatele o půjčku

14. 6. 2016

Sněmovna na začátku měsíce června schválila novelu zákona o úvěrech, která upravila zákon tak, aby byli dlužníci v lepším postavení vůči bankám.

Celá aktualita

Investici na soukromé podnikání pokryl nebankovním úvěrem

3. 6. 2016

Pan Lukáš se po odchodu ze zaměstnání vrhl do víru soukromého podnikání a založil si firmu zabývající se montáží anténní a satelitní techniky. Do začátku měl něco našetřeno, na drahé měřící přijímače si ale hodlal půjčit. Jaké však bylo jeho rozčarování, když mu dvě známé české banky úvěr zamítly. Důvody? Příliš krátká doba podnikání. Nezbývalo než hledat řešení jinde.

Celá aktualita

Co je dobré vědět, než si půjčíte peníze?

30. 5. 2016

Úvěr může být za jistých okolností velmi dobrým způsobem financování vašich soukromých „projektů“. Ne vždy je ale půjčení peněz ideálním řešením krátkodobých osobních finančních problémů. Podívali jsme se blíže, na co je dobré si při půjčování peněz dávat pozor.

Celá aktualita

Nebankovní úvěry – jak si vybrat správně?

17. 5. 2016

Vzít si půjčku je dnes snadné. Ale vzít si výhodnou a bezpečnou půjčku, která náš rozpočet nezatíží zbytečně vysokými splátkami, to už vyžaduje trochu úsilí, ne-li přímo štěstí.

Celá aktualita

Co byste měli vědět, pokud si chcete půjčit peníze?

16. 5. 2016

Půjčka může být za jistých okolností dobrou cestou, jak vyřešit své aktuální finanční potíže. Pamatujte však, že ten, kdo vám půjčuje, ať už je to banka či nebankovní společnost, to nedělá kvůli vašim modrým očím. Věřitel má vždy racionální důvod – chce na půjčce vydělat. Co byste měli vědět před tím, než půjčíte peníze?

Celá aktualita

1 2 3 »