po – pá 9:00 – 17:00
735 766 018
Úspory.cz >> Aktuality a návody >> Aktuality >> Půjčky >> Mladí Češi dluží průměrně 28 700 korun

Aktuality

Mladí Češi dluží průměrně 28 700 korun

6. 9. 2013 Půjčky Mladí Češi často přecení své finanční možnosti a lehce se zadluží. Ve věku od 18 do 24 v průměru dluží 28 700 korun. Nejčastěji se jedná o nezaplacené telefonní účty.

Nejvíce dluží Češi za telefonní účty

Nedostatek sebereflexe je často příčinou zadlužení mladých lidí. Mladé ženy v průměru dluží více - 30 600 korun než muži s částkou 27 300 korun. Nejvíce zadlužených mladých lidí pak žije v Moravskoslezském kraji. Nejvíce mladí lidé dluží telefonním operátorům. Z dlužné částky jde o 42 procent, 15 procent náleží finančním institucím a 10 procent bankám. Mladí lidé své závazky často dlouhodobě neplatí, přičemž si neuvědomují, že takový nezodpovědný přístup může mít dalekosáhlé důsledky v podobě soudního řízení a exekuce. Mladí lidé si neuvědomují, že dluhy samy od sebe nezmizí, a po letech zjistí, že se záznamem v registru nemusí dostat žádný jiný úvěr nebo hypotéku.

Náš tip: “Nejvýhodnější půjčku najdete na Úspory.cz


Nejvíce dluží Češi ve věku od 35 do 44 let

Jak je to s ostatními věkovými kategoriemi? Nejvíce jsou zadluženi lidé ve věku od 35 do 44 let. Ti se na celkovém dluhu podílí z 28,83 procent. Což je logické, protože právě v tomto věku si lidé nejvíce berou hypotéky. Druhou nejvíce zadluženou skupinou jsou lidé od 25 do 34 let (26,16 procent) a od 45 do 54 let (22,1 procent). Ve výsledku jsou tak mladí lidé do 24 let společně se seniory nejméně zadluženi.

Hodnocení článku:

Podobné články

Čechy vyjdou Vánoce v průměru na 8 000 korun, za dárky plánujeme utratit o něco méně než vloni

22. 11. 2016

Češi se chtějí vyhnout vánočnímu šílenství a nakupují dárky včas. Do konce listopadu je má doma více než polovina lidí. Za Vánoční přípravy vydáme v průměru 3 600 korun, plánovaná útrata za dárky je letos 4 500, což je o 7 % méně než vloni. Slováky vyjdou vánoční svátky ještě téměř o dva tisíce dráž. Vyplývá to z mezinárodního průzkumu agentury Ipsos pro nebankovní úvěrovou společnost PROFI CREDIT, kterého se zúčastnilo 1 200 respondentů.

Celá aktualita

Přichází akce Poctivcům půlku zpět!

15. 11. 2016

Společnost TOMMY STACHI s. r. o., která poskytuje krátkodobé nebankovní půjčky, se rozhodla přijít s ojedinělou nabídkou, kterou možná otočí trh spotřebitelských úvěrů vzhůru nohama. Její akce s názvem Poctivcům půlku zpět! Slibuje vrácení poloviny celkové výše půjčky zpět a to vše bez magického, jinými společnostmi často používaného, slovíčka AŽ.

Celá aktualita

Mikropůjčky s přidanou hodnotou

15. 11. 2016

Mikropůjčky, alias půjčky před výplatou, jsou oblíbeným řešení nečekaného krátkodobého výpadku financí. Pomohou vám překlenout dobu, o kterou se zpozdila výplata nebo zažehnat nečekaný výdaj. Z pravidla se jedná o částky od 500 Kč do 20 000 Kč a potřeba je splatit do 30 dní od vyplacení.

Celá aktualita

Nedostali jste půjčku? Kde je chyba?

29. 9. 2016

Ať už si chcete vzít půjčku u banky či nebankovní společnosti, může se stát, že vaše žádost bude zamítnuta. Na vině může být buď nějaká chyba v procesu žádosti, nebo nesplnění některé z podmínek poskytnutí úvěru. Jaké jsou nejčastější důvody zamítnutí půjčky?

Celá aktualita

Jak najít díru v rodinném rozpočtu

8. 8. 2016

Stále se vám nedaří vyjít s výplatou a nevíte, kde se vám peníze ztrácí? Najít „díru“ v rodinném rozpočtu může být někdy poměrně těžké. Ukážeme vám, jak svůj rodinný rozpočet můžete snadno zkonsolidovat a najít místo, kde Vám peníze zbytečně utíkají. Chce to ale trochu vytrvalosti.

Celá aktualita

Předčasné splacení úvěru je nyní jednodušší - zejména u hypoték

18. 7. 2016

Nový zákon o úvěru výrazně rozšiřuje práva věřitelů – tedy osob, které mají půjčené peníze. Jednou z hlavních novinek je možnost předčasného splacení úvěru bez velkých sankcí. Jaké máte možnosti, pokud chcete svoji půjčku předčasně splatit?

Celá aktualita

Novela ochrání žadatele o půjčku

14. 6. 2016

Sněmovna na začátku měsíce června schválila novelu zákona o úvěrech, která upravila zákon tak, aby byli dlužníci v lepším postavení vůči bankám.

Celá aktualita

Investici na soukromé podnikání pokryl nebankovním úvěrem

3. 6. 2016

Pan Lukáš se po odchodu ze zaměstnání vrhl do víru soukromého podnikání a založil si firmu zabývající se montáží anténní a satelitní techniky. Do začátku měl něco našetřeno, na drahé měřící přijímače si ale hodlal půjčit. Jaké však bylo jeho rozčarování, když mu dvě známé české banky úvěr zamítly. Důvody? Příliš krátká doba podnikání. Nezbývalo než hledat řešení jinde.

Celá aktualita

1 2 3 »