Úspory.cz >> Aktuality a návody >> Aktuality >> Půjčky >> Nebezpečné půjčky!

Aktuality

Nebezpečné půjčky!

17. 10. 2011 Půjčky

Lichvářství je v Čechách poměrně běžné. Lidé, kteří jsou nuceni si u lichvářských společností půjčit se tak dostávají do ještě větších finančních problémů. Lichvu je praktické nemožné dokázat. Dejte si pozor, abyste i vy nenaletěli na levné půjčky, které vás v důsledku přijdou hodně draho.

Už několik let zneužívají bankovní a nebankovní úvěrové společnosti tísně a neznalosti lidí. Lichvářské společnosti poskytují půjčky, které mají až absurdně vysoký úrok. Mnoho lidí se tak může dostat do neřešitelné situace, včetně osobního bankrotu

České zákony prozatím neřeší problematiku lichvy jednoznačně. Podle Nejvyššího soudu lze za lichvu označit úvěr úročený čtyřnásobkem běžného úroku poskytovaného bankami. Poslanec Radim Vysloužil zabývající se touto problematikou, říká, že je třeba ustanovit maximální přípustnou sazbu RPSN a uzákonit povinnost uvádět na všech smlouvách varování před nezodpovědným zadlužováním.

Rád by také zakázal televizní reklamu na spotřebitelské úvěry. Dnes může podnikat v „půjčování peněz“ prakticky kdokoli. I to by se mělo změnit. Ovšem změnit zákon, je běh na dlouhou trať. Mezitím firem, které nabízejí podvodné půjčky prostřednictvím letáčků pověšených na sloupech veřejného osvětlení, přibývá.

Kolik společností půjčuje za lichvářský úrok? Možná jsou jich stovky

Založit si úvěrovou společnost je snadné. Postačují splnit všeobecné podmínky provozování živnosti. Těmito podmínkami jsou plnoletost, způsobilost k právním úkonům a trestní bezúhonnost. Dokonce ani není nutné mít vstupní kapitál. Kolik společností nabízí nesolidní úvěry v České republice, není jasné. Žádné statistiky neexistují. I když se mnohdy takové firmy tváří jako strážní andělé, kteří pomohou překlenout složitou finanční situaci, zajímá je pouze majetek dlužníků.

Dejte si pozor

Smlouvy bývají po formální stránce v pořádku. Lichváři si totiž najímají schopné právníky, kteří formulují smlouvy tak šikovně, že na dlužníka, pokud peníze nevrátí na den přesně, dopadnou obrovské sankce a často exekuce. Cílem takovýchto firem jsou lidé s nižší finanční gramotností – převážně tedy důchodci a mladí lidé.

Jak nenaletět? Sjednejte si půjčku přes profesionály

Pokud potřebujete půjčku, nehledejte ji na letácích na ulici. Bezpečně a z pohodlí domova si porovnejte podmínky jednotlivých společností pomocí porovnávače půjček, který do své nabídky vybírá pouze renomované společnosti, které jednají s klienty solidně.

Hodnocení článku:

Podobné články

Půjčky se nemusíte bát, pokud víte, jak na ni

14. 3. 2017

Chcete si vzít půjčku, ale bojíte se, aby se vám nevymkla z rukou? Pokud budete k jejímu splácení přistupovat zodpovědně, strach mít nemusíte. Důležité je mít stále na paměti, že půjčka je dobrý sluha, ale zlý pán. A podle toho se k ní také chovat.

Celá aktualita

Financování auta: Za hotové nebo na splátky?

13. 2. 2017

Nákup nového vozidla obvykle představuje značný zásah do rodinného rozpočtu. Zdaleka ne každý disponuje dostatkem vlastních úspor, aby si mohl pořídit nové či ojeté auto. A tak ke slovu přichází nákup na splátky.V tomto případě máme na výběr hned ze tří možností - finanční leasing, operativní leasing a spotřebitelský úvěr.

Celá aktualita

Japonská půjčka mizí. Nahradí ji ještě výhodnější Kamali

1. 2. 2017

Na počátku nové Kamali půjčky stál projekt Click Credit, který Home Credit odstartoval v roce 2013. Díky velmi výhodným podmínkám si novinka mezi mikropůjčkami získala pověst férové půjčky. Z Click Credit půjčky se v roce 2015 stala Japonská půjčka. Po dalších dvou letech nastal opět čas na změnu.

Celá aktualita

Vánoce 2016: Češi si půjčili o desítky procent více než loni

2. 1. 2017

Češi se cítí ekonomicky velmi dobře. Banky i nebankovní společnosti uvedly, že si Češi na vánoční dárky půjčili o desetinu více než před rokem. Průměrná výše vánoční půjčky činila 18 tisíc korun! Finanční společnosti odhadují, že zájem bude pokračovat i během ledna. Důvodem jsou již tradiční povánoční slevy.

Celá aktualita

Konsolidace půjček - kde si vybrat?

30. 12. 2016

O půjčkách se říká, že jsou dobrým sluhou, ale zlým pánem. Problémy s půjčkami a jejich splácením nejčastěji přináší více půjček a úvěry. Neustále hlídání si termínu pro včasnou úhradu splátky v kombinace s nedostatkem peněz je zárukou stresu, který velmi často vrcholí nemalými finančními nesnázemi. Řešením může být konsolidace. O co se jedná?

Celá aktualita

Čechy vyjdou Vánoce v průměru na 8 000 korun, za dárky plánujeme utratit o něco méně než vloni

22. 11. 2016

Češi se chtějí vyhnout vánočnímu šílenství a nakupují dárky včas. Do konce listopadu je má doma více než polovina lidí. Za Vánoční přípravy vydáme v průměru 3 600 korun, plánovaná útrata za dárky je letos 4 500, což je o 7 % méně než vloni. Slováky vyjdou vánoční svátky ještě téměř o dva tisíce dráž. Vyplývá to z mezinárodního průzkumu agentury Ipsos pro nebankovní úvěrovou společnost PROFI CREDIT, kterého se zúčastnilo 1 200 respondentů.

Celá aktualita

Přichází akce Poctivcům půlku zpět!

15. 11. 2016

Společnost TOMMY STACHI s. r. o., která poskytuje krátkodobé nebankovní půjčky, se rozhodla přijít s ojedinělou nabídkou, kterou možná otočí trh spotřebitelských úvěrů vzhůru nohama. Její akce s názvem Poctivcům půlku zpět! Slibuje vrácení poloviny celkové výše půjčky zpět a to vše bez magického, jinými společnostmi často používaného, slovíčka AŽ.

Celá aktualita

Mikropůjčky s přidanou hodnotou

15. 11. 2016

Mikropůjčky, alias půjčky před výplatou, jsou oblíbeným řešení nečekaného krátkodobého výpadku financí. Pomohou vám překlenout dobu, o kterou se zpozdila výplata nebo zažehnat nečekaný výdaj. Z pravidla se jedná o částky od 500 Kč do 20 000 Kč a potřeba je splatit do 30 dní od vyplacení.

Celá aktualita

1 2 3 »