po – pá 9:00 – 17:00
735 766 018
Úspory.cz >> Aktuality a návody >> Aktuality >> Půjčky >> Nebezpečné půjčky!

Aktuality

Nebezpečné půjčky!

Půjčky

Lichvářství je v Čechách poměrně běžné. Lidé, kteří jsou nuceni si u lichvářských společností půjčit se tak dostávají do ještě větších finančních problémů. Lichvu je praktické nemožné dokázat. Dejte si pozor, abyste i vy nenaletěli na levné půjčky, které vás v důsledku přijdou hodně draho.

Už několik let zneužívají bankovní a nebankovní úvěrové společnosti tísně a neznalosti lidí. Lichvářské společnosti poskytují půjčky, které mají až absurdně vysoký úrok. Mnoho lidí se tak může dostat do neřešitelné situace, včetně osobního bankrotu

České zákony prozatím neřeší problematiku lichvy jednoznačně. Podle Nejvyššího soudu lze za lichvu označit úvěr úročený čtyřnásobkem běžného úroku poskytovaného bankami. Poslanec Radim Vysloužil zabývající se touto problematikou, říká, že je třeba ustanovit maximální přípustnou sazbu RPSN a uzákonit povinnost uvádět na všech smlouvách varování před nezodpovědným zadlužováním.

Rád by také zakázal televizní reklamu na spotřebitelské úvěry. Dnes může podnikat v „půjčování peněz“ prakticky kdokoli. I to by se mělo změnit. Ovšem změnit zákon, je běh na dlouhou trať. Mezitím firem, které nabízejí podvodné půjčky prostřednictvím letáčků pověšených na sloupech veřejného osvětlení, přibývá.

Kolik společností půjčuje za lichvářský úrok? Možná jsou jich stovky

Založit si úvěrovou společnost je snadné. Postačují splnit všeobecné podmínky provozování živnosti. Těmito podmínkami jsou plnoletost, způsobilost k právním úkonům a trestní bezúhonnost. Dokonce ani není nutné mít vstupní kapitál. Kolik společností nabízí nesolidní úvěry v České republice, není jasné. Žádné statistiky neexistují. I když se mnohdy takové firmy tváří jako strážní andělé, kteří pomohou překlenout složitou finanční situaci, zajímá je pouze majetek dlužníků.

Dejte si pozor

Smlouvy bývají po formální stránce v pořádku. Lichváři si totiž najímají schopné právníky, kteří formulují smlouvy tak šikovně, že na dlužníka, pokud peníze nevrátí na den přesně, dopadnou obrovské sankce a často exekuce. Cílem takovýchto firem jsou lidé s nižší finanční gramotností – převážně tedy důchodci a mladí lidé.

Jak nenaletět? Sjednejte si půjčku přes profesionály

Pokud potřebujete půjčku, nehledejte ji na letácích na ulici. Bezpečně a z pohodlí domova si porovnejte podmínky jednotlivých společností pomocí porovnávače půjček, který do své nabídky vybírá pouze renomované společnosti, které jednají s klienty solidně.

5
0
5
Hodnocení článku:

Podobné články

Nedostali jste půjčku? Kde je chyba?

29. 9. 2016

Ať už si chcete vzít půjčku u banky či nebankovní společnosti, může se stát, že vaše žádost bude zamítnuta. Na vině může být buď nějaká chyba v procesu žádosti, nebo nesplnění některé z podmínek poskytnutí úvěru. Jaké jsou nejčastější důvody zamítnutí půjčky?

Celá aktualita

Jak najít díru v rodinném rozpočtu

8. 8. 2016

Stále se vám nedaří vyjít s výplatou a nevíte, kde se vám peníze ztrácí? Najít „díru“ v rodinném rozpočtu může být někdy poměrně těžké. Ukážeme vám, jak svůj rodinný rozpočet můžete snadno zkonsolidovat a najít místo, kde Vám peníze zbytečně utíkají. Chce to ale trochu vytrvalosti.

Celá aktualita

Předčasné splacení úvěru je nyní jednodušší - zejména u hypoték

18. 7. 2016

Nový zákon o úvěru výrazně rozšiřuje práva věřitelů – tedy osob, které mají půjčené peníze. Jednou z hlavních novinek je možnost předčasného splacení úvěru bez velkých sankcí. Jaké máte možnosti, pokud chcete svoji půjčku předčasně splatit?

Celá aktualita

Novela ochrání žadatele o půjčku

14. 6. 2016

Sněmovna na začátku měsíce června schválila novelu zákona o úvěrech, která upravila zákon tak, aby byli dlužníci v lepším postavení vůči bankám.

Celá aktualita

Investici na soukromé podnikání pokryl nebankovním úvěrem

3. 6. 2016

Pan Lukáš se po odchodu ze zaměstnání vrhl do víru soukromého podnikání a založil si firmu zabývající se montáží anténní a satelitní techniky. Do začátku měl něco našetřeno, na drahé měřící přijímače si ale hodlal půjčit. Jaké však bylo jeho rozčarování, když mu dvě známé české banky úvěr zamítly. Důvody? Příliš krátká doba podnikání. Nezbývalo než hledat řešení jinde.

Celá aktualita

Co je dobré vědět, než si půjčíte peníze?

30. 5. 2016

Úvěr může být za jistých okolností velmi dobrým způsobem financování vašich soukromých „projektů“. Ne vždy je ale půjčení peněz ideálním řešením krátkodobých osobních finančních problémů. Podívali jsme se blíže, na co je dobré si při půjčování peněz dávat pozor.

Celá aktualita

Nebankovní úvěry – jak si vybrat správně?

17. 5. 2016

Vzít si půjčku je dnes snadné. Ale vzít si výhodnou a bezpečnou půjčku, která náš rozpočet nezatíží zbytečně vysokými splátkami, to už vyžaduje trochu úsilí, ne-li přímo štěstí.

Celá aktualita

Co byste měli vědět, pokud si chcete půjčit peníze?

16. 5. 2016

Půjčka může být za jistých okolností dobrou cestou, jak vyřešit své aktuální finanční potíže. Pamatujte však, že ten, kdo vám půjčuje, ať už je to banka či nebankovní společnost, to nedělá kvůli vašim modrým očím. Věřitel má vždy racionální důvod – chce na půjčce vydělat. Co byste měli vědět před tím, než půjčíte peníze?

Celá aktualita

1 2 3 »