po – pá 9:00 – 17:00
735 766 018
Úspory.cz >> Aktuality a návody >> Aktuality >> Půjčky >> Nebojte se nebankovních půjček

Aktuality

Nebojte se nebankovních půjček

Půjčky Nebankovní společnosti a jejich produkty se netěší nejlepší pověsti. Většina lidí si okamžitě představí pouze podvodníky a lichváře. Skutečnost je však taková, že i mezi nebankovními společnostmi se najdou také ty poctivé.

Na poctivé a nepoctivé společnosti narazíte v každém oboru. A to platí i pro nebankovní společností poskytující úvěry. Jejich pověst není nejlepší a většina lidí si okamžitě vybaví lichváře. Realita tak špatná však není. Na současném trhu působí také ověřené nebankovní společnosti, které nabízí kvalitní produkty srovnatelné s těmi bankovními. Jejich výhodou oproti bankám je však rychlost a obvykle i menší papírování.

Rychleji a jednodušeji

Hlavní výhoda nebankovních půjček oproti těm bankovním spočívá v rychlosti. Nebankovní půjčky lze často vyřídit online a vše trvá jen pár minut. Žadatel o půjčku se tak během pár minut dozví, zda půjčku získá či nikoliv. A k tomu zde odpadá složité papírování. U nebankovních půjček často klient potřebuje pouze jeden doklad totožnosti, zvláště u menších půjček.

Schvalovací proces probíhá téměř okamžitě. Nebankovní společnosti méně využívají registr dlužníků a tak se ověřování omezí na několik údajů, jako je věk, zaměstnání, další závazky, prohlášení o příjmu, apod. Pokud je žádost schválená, získá žadatel peníze běžně do dvou pracovních dnů.

Náš tip: Nejvýhodnější půjčku najdete díky našemu porovnávači na Úspory.cz.

Za rychlost se platí

Nebankovní půjčky mají i své nevýhody. Nejčastěji jsou kritizovány výše jejich úroků, které jsou o dost vyšší než úroky u bankovních půjček. Vzhledem k tomu, že nebankovních půjček existují na trhu stovky, si však žadatel může snadno vybrat takovou, jejíž podmínky bude ochoten akceptovat. Pozor však na další podmínky půjčky, ke kterým patří různé poplatky či sankce. Právě ty totiž mohou ve výsledku půjčku prodražit více než samotný úrok.

Nebankovní půjčky nejsou rizikové, pokud si je žadatel vědom výše svých závazku, a je si jistý tím, že je bude moci bez problémů splácet.

5
0
5
Hodnocení článku:

Podobné články

Nedostali jste půjčku? Kde je chyba?

29. 9. 2016

Ať už si chcete vzít půjčku u banky či nebankovní společnosti, může se stát, že vaše žádost bude zamítnuta. Na vině může být buď nějaká chyba v procesu žádosti, nebo nesplnění některé z podmínek poskytnutí úvěru. Jaké jsou nejčastější důvody zamítnutí půjčky?

Celá aktualita

Jak najít díru v rodinném rozpočtu

8. 8. 2016

Stále se vám nedaří vyjít s výplatou a nevíte, kde se vám peníze ztrácí? Najít „díru“ v rodinném rozpočtu může být někdy poměrně těžké. Ukážeme vám, jak svůj rodinný rozpočet můžete snadno zkonsolidovat a najít místo, kde Vám peníze zbytečně utíkají. Chce to ale trochu vytrvalosti.

Celá aktualita

Předčasné splacení úvěru je nyní jednodušší - zejména u hypoték

18. 7. 2016

Nový zákon o úvěru výrazně rozšiřuje práva věřitelů – tedy osob, které mají půjčené peníze. Jednou z hlavních novinek je možnost předčasného splacení úvěru bez velkých sankcí. Jaké máte možnosti, pokud chcete svoji půjčku předčasně splatit?

Celá aktualita

Novela ochrání žadatele o půjčku

14. 6. 2016

Sněmovna na začátku měsíce června schválila novelu zákona o úvěrech, která upravila zákon tak, aby byli dlužníci v lepším postavení vůči bankám.

Celá aktualita

Investici na soukromé podnikání pokryl nebankovním úvěrem

3. 6. 2016

Pan Lukáš se po odchodu ze zaměstnání vrhl do víru soukromého podnikání a založil si firmu zabývající se montáží anténní a satelitní techniky. Do začátku měl něco našetřeno, na drahé měřící přijímače si ale hodlal půjčit. Jaké však bylo jeho rozčarování, když mu dvě známé české banky úvěr zamítly. Důvody? Příliš krátká doba podnikání. Nezbývalo než hledat řešení jinde.

Celá aktualita

Co je dobré vědět, než si půjčíte peníze?

30. 5. 2016

Úvěr může být za jistých okolností velmi dobrým způsobem financování vašich soukromých „projektů“. Ne vždy je ale půjčení peněz ideálním řešením krátkodobých osobních finančních problémů. Podívali jsme se blíže, na co je dobré si při půjčování peněz dávat pozor.

Celá aktualita

Nebankovní úvěry – jak si vybrat správně?

17. 5. 2016

Vzít si půjčku je dnes snadné. Ale vzít si výhodnou a bezpečnou půjčku, která náš rozpočet nezatíží zbytečně vysokými splátkami, to už vyžaduje trochu úsilí, ne-li přímo štěstí.

Celá aktualita

Co byste měli vědět, pokud si chcete půjčit peníze?

16. 5. 2016

Půjčka může být za jistých okolností dobrou cestou, jak vyřešit své aktuální finanční potíže. Pamatujte však, že ten, kdo vám půjčuje, ať už je to banka či nebankovní společnost, to nedělá kvůli vašim modrým očím. Věřitel má vždy racionální důvod – chce na půjčce vydělat. Co byste měli vědět před tím, než půjčíte peníze?

Celá aktualita

1 2 3 »