po – pá 9:00 – 17:00
735 766 018
Úspory.cz >> Aktuality a návody >> Aktuality >> Půjčky >> Nebojte se půjček online

Aktuality

Nebojte se půjček online

Půjčky V minulosti bylo možné půjčku vyřídit pouze osobně. Dnes to již neplatí. Půjčku si mnohem snáze vyřídíte online a z pohodlí svého domova. Kromě času můžete také ušetřit na poplatcích a dokonce i na úrocích. Důležité však je vybrat si půjčku správně.

První půjčky online se objevily před pár lety a začaly s nimi nebankovní společnosti. Původně jich bylo velmi málo, ale jejich počet se díky rostoucímu zájmu rozrostl. V současné době nabízí online půjčky nejen nebankovní společnosti, ale také většina českých bank. Půjčky online je možné si sjednat na stránkách konkrétních úvěrových společností nebo prostřednictvím tzv. online porovnávačů, které nabízí půjčky od různých společností, jejichž nabídky si tak snadno a během pár minut porovnáte.

Půjčka, kdykoliv si vzpomenete

Hlavní výhodou půjček online je absence otevírací doby. O půjčku tedy můžete zažádat v podstatě kdykoliv. To se Vám při osobním jednání nemůže stát. Banky a jejich pobočky mají dané otevírací doby a mimo ně máte jednoduše smůlu. Internet však máte k dispozici 24 hodin každý den v týdnu a online si tak snadno zažádáte o jakoukoliv půjčku. A to vše můžete vyřídit z pohodlí svého domova, aniž byste učinili jeden jediný krok.

Výhodné porovnání

Zároveň také máte možnost porovnat si více nabídek v klidu a bez tlaku. Při osobním jednání se Vás budou poskytovatelé snažit přesvědčit, že jejich nabídka na půjčku je ta nejlepší a nejvýhodnější. To však nemusí být pravda, což právě zjistíte až při podrobnějším porovnání více nabídek.

Není tedy nutné brát hned první nabídku. Mnohem lepší je oslovit více poskytovatelů půjček a to jak bankovních, tak i nebankovních. Při výběru společností vždy hleďte na jejich důvěryhodnost. Zapomeňte na neznámé společnosti, které Vám slibují “modré z nebe”. Vždy se obraťte na známé a ověřené úvěrové společnosti, čímž snížíte riziko, že naletíte neseriózní společnosti.

Při výběru půjčky hleďte na více kritérií a nesoustřeďte se pouze na úrokovou sazbu. Dalšími důležitými kritérii je zejména hodnota RPSN, ze které se dozvíte, na kolik je úvěr výhodný. Vždy si také spočítejte, kolik ve výsledku za půjčku zaplatíte. To znamená, že kromě úrokové sazby zahrňte do výpočtu také všechny poplatky, které s danou půjčkou souvisí. Ty totiž mohou půjčku výrazně prodražit. Nejlepší jsou takové půjčky, které nezahrnují žádné poplatky, což v současné době není neobvyklé.

Poplatky také sledujte v případě mimořádných splátek a předčasného splacení. Dnes už to není tak časté, ale poplatky za mimořádné splacení se v minulosti pohybovaly ve výši několika procent z půjčené částky.

V případě vyšších půjček na delší dobu je rozhodně doporučeno pojištění neschopnosti splácet. V případě, že náhle onemocníte či přijdete o práci, pojišťovna za Vás uhradí splátky po domluvenou dobu.

Vyřízení půjčky online zabere pouze pár minut

Postup vyřízení půjčky online bývá všude velmi podobný. Nejprve si vyberete konkrétní půjčku a zadáte její parametry (výše půjčky, doba splácení, atd.). Poté vyplníte údaje, které poskytovatel požaduje (jméno, příjmení, adresu, zaměstnání, příjmy, výdaje, atd.) a žádost odešlete.

Žádost o půjčku je zpravidla schválená během pár minut až hodin v závislosti na výši půjčky. V případě schválení žádosti obdržíte peníze na bankovní účet. U vyšších půjček je zpravidla nutné zajít osobně na pobočku a smlouvu podepsat. Některé společnosti smlouvu i peníze dodají prostřednictvím kurýra.

Štítky: porovnání půjček | půjčka přes internet | půjčky |

5
0
5
Hodnocení článku:

Podobné články

Nedostali jste půjčku? Kde je chyba?

29. 9. 2016

Ať už si chcete vzít půjčku u banky či nebankovní společnosti, může se stát, že vaše žádost bude zamítnuta. Na vině může být buď nějaká chyba v procesu žádosti, nebo nesplnění některé z podmínek poskytnutí úvěru. Jaké jsou nejčastější důvody zamítnutí půjčky?

Celá aktualita

Jak najít díru v rodinném rozpočtu

8. 8. 2016

Stále se vám nedaří vyjít s výplatou a nevíte, kde se vám peníze ztrácí? Najít „díru“ v rodinném rozpočtu může být někdy poměrně těžké. Ukážeme vám, jak svůj rodinný rozpočet můžete snadno zkonsolidovat a najít místo, kde Vám peníze zbytečně utíkají. Chce to ale trochu vytrvalosti.

Celá aktualita

Předčasné splacení úvěru je nyní jednodušší - zejména u hypoték

18. 7. 2016

Nový zákon o úvěru výrazně rozšiřuje práva věřitelů – tedy osob, které mají půjčené peníze. Jednou z hlavních novinek je možnost předčasného splacení úvěru bez velkých sankcí. Jaké máte možnosti, pokud chcete svoji půjčku předčasně splatit?

Celá aktualita

Novela ochrání žadatele o půjčku

14. 6. 2016

Sněmovna na začátku měsíce června schválila novelu zákona o úvěrech, která upravila zákon tak, aby byli dlužníci v lepším postavení vůči bankám.

Celá aktualita

Investici na soukromé podnikání pokryl nebankovním úvěrem

3. 6. 2016

Pan Lukáš se po odchodu ze zaměstnání vrhl do víru soukromého podnikání a založil si firmu zabývající se montáží anténní a satelitní techniky. Do začátku měl něco našetřeno, na drahé měřící přijímače si ale hodlal půjčit. Jaké však bylo jeho rozčarování, když mu dvě známé české banky úvěr zamítly. Důvody? Příliš krátká doba podnikání. Nezbývalo než hledat řešení jinde.

Celá aktualita

Co je dobré vědět, než si půjčíte peníze?

30. 5. 2016

Úvěr může být za jistých okolností velmi dobrým způsobem financování vašich soukromých „projektů“. Ne vždy je ale půjčení peněz ideálním řešením krátkodobých osobních finančních problémů. Podívali jsme se blíže, na co je dobré si při půjčování peněz dávat pozor.

Celá aktualita

Nebankovní úvěry – jak si vybrat správně?

17. 5. 2016

Vzít si půjčku je dnes snadné. Ale vzít si výhodnou a bezpečnou půjčku, která náš rozpočet nezatíží zbytečně vysokými splátkami, to už vyžaduje trochu úsilí, ne-li přímo štěstí.

Celá aktualita

Co byste měli vědět, pokud si chcete půjčit peníze?

16. 5. 2016

Půjčka může být za jistých okolností dobrou cestou, jak vyřešit své aktuální finanční potíže. Pamatujte však, že ten, kdo vám půjčuje, ať už je to banka či nebankovní společnost, to nedělá kvůli vašim modrým očím. Věřitel má vždy racionální důvod – chce na půjčce vydělat. Co byste měli vědět před tím, než půjčíte peníze?

Celá aktualita

1 2 3 »