po – pá 9:00 – 17:00
735 766 018
Úspory.cz >> Aktuality a návody >> Aktuality >> Půjčky >> Nejlevnější jsou půjčky pro studenty

Aktuality

Nejlevnější jsou půjčky pro studenty

Půjčky V poslední době se objevily půjčky určené pouze studentům. Banky je poskytují na základě potvrzení o studiu, dále se ale o využití peněz nezajímají. Zda je student využije na studijní účely či úplně něco jiného, banky již neřeší. Půjčit si takto studenti mohou až 600 000 korun za výrazně nižší úrok.

Ačkoliv je studium v České republice oproti jiným zemím velmi levné, stále je je pro rodinu velký zásahem do jejich rozpočtů. Mnohdy se rodina nevyhne ani úvěru. Studenti samotní mají také různé možnosti. Již několik let mohou studenti u většiny bank využívat kromě běžného účtu také kontokorent s čerpáním do minusu do částky 20 až 25 000 korun. Kontokorent však k financování studia zdaleka nestačí.

Bankám postačí potvrzení o studiu

Speciální půjčky pro studenty nabízí v současné době tři banky - Česká spořitelna, Komerční banka a UniCredit Bank. Ačkoliv jsou určeny k financování studia, banky skutečné využití peněz nekontrolují. K poskytnutí půjčky jim postačí písemné potvrzení o studiu. „Úvěr pro studenty je hotovostní neúčelový úvěr, který je určen na úhradu nákladů spojených se studiem. V tomto případě se úvěr čerpá bez dokládání účelovosti,” sdělila Klára Pačesová z České spořitelny. Podobná pravidla platí i pro studenty žádající o půjčku UniCredit Bank Komerční banku.

Kromě potvrzení o studiu, požadují banky ručitele u půjček nad 100 000 korun. Nejvhodnějšími osobami jsou členové rodiny, například rodiče. „Nemá-li žadatel o úvěr vlastní pravidelný příjem, vyžadujeme jištění například ručením třetí osoby nebo vkladem u Komerční banky či stavebním spořením u Modré pyramidy,” řekla Monika Klucová z Komerční banky. „Pro úvěry do 100 tisíc korun nepožadujeme zajištění. V případě, že student nemá dostatečné vlastní příjmy, vyžadujeme spoludlužníka – většinou jednoho z rodičů. Pro úvěry od 100 tisíc do 300 tisíc korun požadujeme zajištění ručitelským závazkem,” sdělila Klára Pačesová z České spořitelny.

Studentská půjčka = nejlevnější půjčka

Studentské půjčky mají skutečně výhodné podmínky. Úroková sazba se pohybuje kolem pouhých 8 až 10 procent oproti úrokům u běžných spotřebitelských úvěrů. Maximální doba splácení je u bank nastavená na 10 let. Studenti mají však možnost odložit počátek splácení až na dobu, než dokončí studium a začnou vydělávat. V průběhu studia splácí pouze úroky z úvěru.

5
0
5
Hodnocení článku:

Podobné články

Nedostali jste půjčku? Kde je chyba?

29. 9. 2016

Ať už si chcete vzít půjčku u banky či nebankovní společnosti, může se stát, že vaše žádost bude zamítnuta. Na vině může být buď nějaká chyba v procesu žádosti, nebo nesplnění některé z podmínek poskytnutí úvěru. Jaké jsou nejčastější důvody zamítnutí půjčky?

Celá aktualita

Jak najít díru v rodinném rozpočtu

8. 8. 2016

Stále se vám nedaří vyjít s výplatou a nevíte, kde se vám peníze ztrácí? Najít „díru“ v rodinném rozpočtu může být někdy poměrně těžké. Ukážeme vám, jak svůj rodinný rozpočet můžete snadno zkonsolidovat a najít místo, kde Vám peníze zbytečně utíkají. Chce to ale trochu vytrvalosti.

Celá aktualita

Předčasné splacení úvěru je nyní jednodušší - zejména u hypoték

18. 7. 2016

Nový zákon o úvěru výrazně rozšiřuje práva věřitelů – tedy osob, které mají půjčené peníze. Jednou z hlavních novinek je možnost předčasného splacení úvěru bez velkých sankcí. Jaké máte možnosti, pokud chcete svoji půjčku předčasně splatit?

Celá aktualita

Novela ochrání žadatele o půjčku

14. 6. 2016

Sněmovna na začátku měsíce června schválila novelu zákona o úvěrech, která upravila zákon tak, aby byli dlužníci v lepším postavení vůči bankám.

Celá aktualita

Investici na soukromé podnikání pokryl nebankovním úvěrem

3. 6. 2016

Pan Lukáš se po odchodu ze zaměstnání vrhl do víru soukromého podnikání a založil si firmu zabývající se montáží anténní a satelitní techniky. Do začátku měl něco našetřeno, na drahé měřící přijímače si ale hodlal půjčit. Jaké však bylo jeho rozčarování, když mu dvě známé české banky úvěr zamítly. Důvody? Příliš krátká doba podnikání. Nezbývalo než hledat řešení jinde.

Celá aktualita

Co je dobré vědět, než si půjčíte peníze?

30. 5. 2016

Úvěr může být za jistých okolností velmi dobrým způsobem financování vašich soukromých „projektů“. Ne vždy je ale půjčení peněz ideálním řešením krátkodobých osobních finančních problémů. Podívali jsme se blíže, na co je dobré si při půjčování peněz dávat pozor.

Celá aktualita

Nebankovní úvěry – jak si vybrat správně?

17. 5. 2016

Vzít si půjčku je dnes snadné. Ale vzít si výhodnou a bezpečnou půjčku, která náš rozpočet nezatíží zbytečně vysokými splátkami, to už vyžaduje trochu úsilí, ne-li přímo štěstí.

Celá aktualita

Co byste měli vědět, pokud si chcete půjčit peníze?

16. 5. 2016

Půjčka může být za jistých okolností dobrou cestou, jak vyřešit své aktuální finanční potíže. Pamatujte však, že ten, kdo vám půjčuje, ať už je to banka či nebankovní společnost, to nedělá kvůli vašim modrým očím. Věřitel má vždy racionální důvod – chce na půjčce vydělat. Co byste měli vědět před tím, než půjčíte peníze?

Celá aktualita

1 2 3 »