po – pá 9:00 – 17:00
735 766 018
Úspory.cz >> Aktuality a návody >> Aktuality >> Půjčky >> Nejvýhodnější mikropůjčky na trhu

Aktuality

Nejvýhodnější mikropůjčky na trhu

Půjčky Také jste již zažili situaci, kdy Vám pár dní před výplatou chybělo pár tisíc korun? Před pár lety by se jednalo o svízelnou situaci, pokud by Vám nepůjčili příbuzní či přátelé. Dnes je již podobná situace snadno řešitelná díky tzv. mikropůjčkám. Pomůžeme Vám mezi nimi vybrat tu správnou.

Bohužel ne každý má našetřenou dostatečně velkou finanční rezervu, která mu pomůže překlenout neplánované výdaje či náhlý nedostatek financí například z důvodu nemoci či ztráty zaměstnání. Mnoho lidí žije od výplaty k výplatě a ve chvíli, kdy jim vypadne příjem nebo musí uhradit nečekané výdaje, se ocitají v těžké situaci. Dnes již taková situace není neřešitelná a užitečným pomocníkem mohou být tzv. mikropůjčky.

Co jsou mikropůjčky?

Mikropůjčky jsou drobné půjčky ve výši od 500 až do 10 000 korun se splatností 1 až 30 dní a zpravidla je poskytují převážně nebankovní úvěrové společnosti. Půjčky jsou určené k řešení náhlých finančních problémů či k získání rychlých peněz bez složitého papírování na cokoliv. K získání mikropůjčky není obvykle nutné dokládat příjem. Mikropůjčky nenajdete v nabídkách bank, protože ty jako alternativu “rychlých peněz” nabízí kreditní karty či kontokorenty.

Která mikropůjčka je nejvýhodnější?

Nabídka mikropůjček na českém trhu je poměrně široká. Jejich podmínky se však výrazně liší. Důvodem je fakt, že půjčky do výše 5 000 korun nepodléhají zákonu o spotřebitelském úvěru. Při výběru mikropůjčky je vždy třeba si uvědomit, že mohou vyjít poměrně draho. V níže uvedené tabulce uvidíte přehled ověřených mikropůjček seřazených dle ceny. Nejlevněji tedy vychází půjčky Click Credit, Zaplo a Kouzelná půjčka.

Pořadí půjček dle výhodnosti:
Pořadí Poskytovatel
1 Click Credit
2 Zaplo
3 Kouzelná půjčka
4 Kredito 24
5 Omega půjčka
6 NetCredit
7 Půjčkomat.cz
8 Ferratum Bank
9 Kredia
10 VIA SMS
11 Money now
12 Crediton.cz
13 Perfect Money
14 Express Credit
15 Creditsor
Zdroj: server Bankovní poplatky

U vybraných půjček byly hodnoceny následující kritéria:

Negativně byly hodnoceny společnosti, které nenahlížely do úvěrových registrů (Bankovní a Nebankovní registr klientů, SOLUS), a půjčky poskytují bez ohledu na inanční situaci.

Rozhodčí doložka je považována za nevstřícný postup vůči klientovi. O výsledku sporu rozhoduje arbitr, který zpravidla stojí na straně poskytovatele půjčky. Proti rozhodnutí arbitra není možné odvolání. Některé společnosti dokonce uvedli jako místo řešení sporů Velkou Británii.

Některé společnosti předávají dlužnou pohledávku již měsíc po první neuhrazené splátce. S pohledávkou často souvisí vysoké sankční poplatky, pokuty a někdy i psychický či dokonce fyzický nátlak. Pozitivně proto byly hodnoceny společnosti, které klientům poskytují dostatečný čas pro vyřešení situace.

Solidní úvěrové společnosti jsou členy úvěrových registrů, díky kterým mají možnost ověřit si bonitu potencionálního klienta. Ty, které bonitu žadatelů nezkoumají, zpravidla usilují o snadný zisk prostřednictvím pokut a sankcí.

Férové společnosti vždy nabízí možnost prodloužení splatnosti půjčky za standardních podmínek. Bohužel si některé společností účtují velmi vysoké poplatky, které půjčku značně prodraží. S tím souvisí také sankční podmínky a pokuty za pozdní uhrazení splátky. Některé poplatky ve výsledku převyšují i hodnotu celé půjčky.

  • Uvedení telefonního čísla a jeho funkčnost
  • Zda jsou uvedené na webových stránkách a zda je možné se na ně bez problému kdykoliv dovolat. Hodnotila se také cena za hovor.
  • Ověřování bonity klientů a jejich schopnosti splácet
  • Použití rozhodčí doložky ve smlouvě o půjčce
  • Řešení pohledávek
  • Členství v úvěrových registrech
  • Možnosti prodloužení půjčky a sankční podmínky

Společnost Click Credit nabízí nejlevnější poplatky za půjčení i případné prodloužení půjčky. Zároveň také důkladně ověřuje své klienty a půjčku neposkytuje zadluženým osobám. Půjčky Zaplo a Kouzelná půjčka mají hned po Click Credit relativně nízké poplatky za půjčení peněz i prodloužení půjčky. Mikropůjčky, které v žádném případě nedoporučujeme, jsou od společnosti Creditsor. Ta si za poskytnutí půjčky účtuje velmi vysoké poplatky a navíc k půjčkám neposkytuje dostatečné informace o podmínkách.

Štítky: mikropůjčka | nebankovní půjčka | půjčky |

5
0
5
Hodnocení článku:

Podobné články

Nedostali jste půjčku? Kde je chyba?

29. 9. 2016

Ať už si chcete vzít půjčku u banky či nebankovní společnosti, může se stát, že vaše žádost bude zamítnuta. Na vině může být buď nějaká chyba v procesu žádosti, nebo nesplnění některé z podmínek poskytnutí úvěru. Jaké jsou nejčastější důvody zamítnutí půjčky?

Celá aktualita

Jak najít díru v rodinném rozpočtu

8. 8. 2016

Stále se vám nedaří vyjít s výplatou a nevíte, kde se vám peníze ztrácí? Najít „díru“ v rodinném rozpočtu může být někdy poměrně těžké. Ukážeme vám, jak svůj rodinný rozpočet můžete snadno zkonsolidovat a najít místo, kde Vám peníze zbytečně utíkají. Chce to ale trochu vytrvalosti.

Celá aktualita

Předčasné splacení úvěru je nyní jednodušší - zejména u hypoték

18. 7. 2016

Nový zákon o úvěru výrazně rozšiřuje práva věřitelů – tedy osob, které mají půjčené peníze. Jednou z hlavních novinek je možnost předčasného splacení úvěru bez velkých sankcí. Jaké máte možnosti, pokud chcete svoji půjčku předčasně splatit?

Celá aktualita

Novela ochrání žadatele o půjčku

14. 6. 2016

Sněmovna na začátku měsíce června schválila novelu zákona o úvěrech, která upravila zákon tak, aby byli dlužníci v lepším postavení vůči bankám.

Celá aktualita

Investici na soukromé podnikání pokryl nebankovním úvěrem

3. 6. 2016

Pan Lukáš se po odchodu ze zaměstnání vrhl do víru soukromého podnikání a založil si firmu zabývající se montáží anténní a satelitní techniky. Do začátku měl něco našetřeno, na drahé měřící přijímače si ale hodlal půjčit. Jaké však bylo jeho rozčarování, když mu dvě známé české banky úvěr zamítly. Důvody? Příliš krátká doba podnikání. Nezbývalo než hledat řešení jinde.

Celá aktualita

Co je dobré vědět, než si půjčíte peníze?

30. 5. 2016

Úvěr může být za jistých okolností velmi dobrým způsobem financování vašich soukromých „projektů“. Ne vždy je ale půjčení peněz ideálním řešením krátkodobých osobních finančních problémů. Podívali jsme se blíže, na co je dobré si při půjčování peněz dávat pozor.

Celá aktualita

Nebankovní úvěry – jak si vybrat správně?

17. 5. 2016

Vzít si půjčku je dnes snadné. Ale vzít si výhodnou a bezpečnou půjčku, která náš rozpočet nezatíží zbytečně vysokými splátkami, to už vyžaduje trochu úsilí, ne-li přímo štěstí.

Celá aktualita

Co byste měli vědět, pokud si chcete půjčit peníze?

16. 5. 2016

Půjčka může být za jistých okolností dobrou cestou, jak vyřešit své aktuální finanční potíže. Pamatujte však, že ten, kdo vám půjčuje, ať už je to banka či nebankovní společnost, to nedělá kvůli vašim modrým očím. Věřitel má vždy racionální důvod – chce na půjčce vydělat. Co byste měli vědět před tím, než půjčíte peníze?

Celá aktualita

1 2 3 »