po – pá 9:00 – 17:00
735 766 018
Úspory.cz >> Aktuality a návody >> Aktuality >> Půjčky >> Oddlužovací agentury často více škodí než pomáhají

Aktuality

Oddlužovací agentury často více škodí než pomáhají

Půjčky

Lidí, kteří nezvládají své dluhy neustále přibývá. V občanských poradnách meziročně zaznemaneli nárůst dotazů v souvislosti s touto problematikou o 60%. Zadlužení lidé se mnohdy v zoufalství obracejí na společnosti zabývající se oddlužením v naději, že jim pomohou s řešením jejich tíživé situace. Řada těchto společností a agentur však nepomůže situaci vyřešit a naopak způsobí dlužníkům ještě větší problémy.

Je třeba si uvědomit, že oddlužovací agentura v podstatě nemá žádná zvláštní opravnění ani zázračný recept , který by dlužníka zachránil z dluhové pasti. Učiní tedy to, co může udělat i sám dlužník, osloví věřitele s žádostí o vytvoření splátkového kalendáře. Plní tedy roli zprostředkovatele, kterou si však řádně zpoplatní bez ohledu na úspěšnost svého vyjednávání. Pokud už se podaří dohodnout na splátkovém kalendáři, tak se toto splácení často velmi prodraží, protože zprostřekovatel každou tuto splátku poníží o odměnu za své služby. Ve výsledku zadlužený člověk splácí déle a navíc ještě zaplatí větší částku než v době, kdy požádal o pomoc s oddlužením.

Zajímavý je také způsob uzavírání smluv s tímto typem společností. Příznačné pro jejich jednání je, že zaplatíte již poplatek za uzavření smlouvy. Smlouvu si nemůžete odnést domu, abyste si ji prostudovali, ale musíte ji podepsat hned na místě. To už něco vypovídá o serióznosti tohoto poskytovatele oddlužovací služby. V podmínkách smlouvy těchto společností pak naleznete celou řadu administrativních poplatků a sankcí při nedodržení smluvních podmínek. Již na první pohled je patrné z přehledu povinností a sankcí, jak je smlouva pro zadluženého člověka „výhodná“. Zatímco u poskytovatele oddlužení jsou tyto povinnosti na dvou nebo třech řádcích, u dlužníka naleznete daleko rozsáhlejší popis různých povinností a sankcí.

Doporučení pro lidi, kteří se dostanou do problémů se svými dluhy zní, aby se pokusili spojit se svými věřiteli bez zprostředkovatele a snažili se domluvit na rozumném splátkovém kalendáři. Z naší zkušenosti víme, že velká část věřitelů je přístupná k jednání a snaží se dohodnout, pokud vidí opravdovou snahu dlužníka situaci řešit. Není také od věci požádat o pomoc některou z bezplatných poraden, kde poskytnou potřebné informace nebo pomohou přímo s oddlužením.

5
0
5
Hodnocení článku:

Podobné články

Nedostali jste půjčku? Kde je chyba?

29. 9. 2016

Ať už si chcete vzít půjčku u banky či nebankovní společnosti, může se stát, že vaše žádost bude zamítnuta. Na vině může být buď nějaká chyba v procesu žádosti, nebo nesplnění některé z podmínek poskytnutí úvěru. Jaké jsou nejčastější důvody zamítnutí půjčky?

Celá aktualita

Jak najít díru v rodinném rozpočtu

8. 8. 2016

Stále se vám nedaří vyjít s výplatou a nevíte, kde se vám peníze ztrácí? Najít „díru“ v rodinném rozpočtu může být někdy poměrně těžké. Ukážeme vám, jak svůj rodinný rozpočet můžete snadno zkonsolidovat a najít místo, kde Vám peníze zbytečně utíkají. Chce to ale trochu vytrvalosti.

Celá aktualita

Předčasné splacení úvěru je nyní jednodušší - zejména u hypoték

18. 7. 2016

Nový zákon o úvěru výrazně rozšiřuje práva věřitelů – tedy osob, které mají půjčené peníze. Jednou z hlavních novinek je možnost předčasného splacení úvěru bez velkých sankcí. Jaké máte možnosti, pokud chcete svoji půjčku předčasně splatit?

Celá aktualita

Novela ochrání žadatele o půjčku

14. 6. 2016

Sněmovna na začátku měsíce června schválila novelu zákona o úvěrech, která upravila zákon tak, aby byli dlužníci v lepším postavení vůči bankám.

Celá aktualita

Investici na soukromé podnikání pokryl nebankovním úvěrem

3. 6. 2016

Pan Lukáš se po odchodu ze zaměstnání vrhl do víru soukromého podnikání a založil si firmu zabývající se montáží anténní a satelitní techniky. Do začátku měl něco našetřeno, na drahé měřící přijímače si ale hodlal půjčit. Jaké však bylo jeho rozčarování, když mu dvě známé české banky úvěr zamítly. Důvody? Příliš krátká doba podnikání. Nezbývalo než hledat řešení jinde.

Celá aktualita

Co je dobré vědět, než si půjčíte peníze?

30. 5. 2016

Úvěr může být za jistých okolností velmi dobrým způsobem financování vašich soukromých „projektů“. Ne vždy je ale půjčení peněz ideálním řešením krátkodobých osobních finančních problémů. Podívali jsme se blíže, na co je dobré si při půjčování peněz dávat pozor.

Celá aktualita

Nebankovní úvěry – jak si vybrat správně?

17. 5. 2016

Vzít si půjčku je dnes snadné. Ale vzít si výhodnou a bezpečnou půjčku, která náš rozpočet nezatíží zbytečně vysokými splátkami, to už vyžaduje trochu úsilí, ne-li přímo štěstí.

Celá aktualita

Co byste měli vědět, pokud si chcete půjčit peníze?

16. 5. 2016

Půjčka může být za jistých okolností dobrou cestou, jak vyřešit své aktuální finanční potíže. Pamatujte však, že ten, kdo vám půjčuje, ať už je to banka či nebankovní společnost, to nedělá kvůli vašim modrým očím. Věřitel má vždy racionální důvod – chce na půjčce vydělat. Co byste měli vědět před tím, než půjčíte peníze?

Celá aktualita

1 2 3 »