po – pá 9:00 – 17:00
735 766 018
Úspory.cz >> Aktuality a návody >> Aktuality >> Půjčky >> Odklad splátek úvěru nepatří mezi standardní nabídky bank. Pozor na to

Aktuality

Odklad splátek úvěru nepatří mezi standardní nabídky bank. Pozor na to

Půjčky Možnost odložení jedné a více splátek úvěru může vyřešit krátkodobé finanční problémy. Na tuto možnost se však nespoléhejte, protože ne každá banka je odklad splátek ochotná poskytnout. Tuto možnost má ve své nabídce pouze pár bank.

Předtím, než si v bance zažádáte o úvěr, důkladně zvažte, zda budete schopni úvěr splácet bez problémů. Dostat se do finančních potíží není složité a ne každá banka bude ochotná jednat například o odložení splátek. Většina z nich se však snaží s klienty najít vhodné řešení. „V případě, že se klient dostane kvůli nenadálé životní situaci do problémů se splácením úvěru, řešíme vzniklou situaci individuálně na základě potřeb klienta a podmínek konkrétního úvěru,” řekla Alena Nováková z LBBW Bank. Podobně jednají s klienty také u GE Money Bank, Era Poštovní spořitelny, Komerční banky či úvěrové společnosti Cetelem.

Odklad splátek jako standardní nabídka

Pouze dvě banky nabízí možnost odložení splátek jako součást úvěru. Jsou to Česká spořitelna a UniCredit Bank. Česká spořitelna svým klientům umožňuje odložit až dvě splátky ročně a to bez poplatku a bez hrozby navýšení úrokové sazby. U UniCredit Bank je možné odložit za stejných podmínek až pět splátek úvěru. Zuno Bank nabízí tzv. splátkové prázdniny. „Všem klientům nabízíme splátkové prázdniny, kdy si klient při uzavírání smlouvy vybere jeden měsíc v roce, ve kterém splátku neplatí,” řekl Lukáš Tomis ze Zuno Bank.

Odklad splátek jen ve výjimečných případech

Banky, které odklad splátek nemají ve standardní nabídce, jej umožňují pouze ve výjimečných případech, jako je například krátkodobý výpadek v příjmech z důvodu nečekané ztráty zaměstnání či nemoci. Například Raiffeisenbank umožňuje vybraným klientům odložit jednu až tři splátky za poplatek 300 korun. „Odklad splátek nabízíme v okamžiku, kdy to klientovi skutečně pomůže. Postupujeme tedy individuálně a odklad poskytneme, pokud víme, že se nejedná jen o odsunutí problémů o několik měsíců,” uvedl Tomáš Kofroň z Raiffeisenbank. U mBank existuje možnost odkladu splátek dokonce až o šest měsíců také za poplatek 300 korun. To však platí pouze pro splátky jistiny, úrok musí klient splácet nadále.

Odklad splátek jako volba

U ČSOB a Home Credit si mohou klienti vybrat, zda o tuto možnost stojí ještě před podpisem smlouvy. „Při žádosti o půjčku si klient vybírá, zda dá přednost standardní spotřebitelské půjčce, nebo flexibilní půjčce, jejíž součástí je i možnost odložení měsíční splátky až o tři měsíce,” vysvětlila Pavla Hávová z ČSOB. Home Credit nabízí službu odložení splátek za 20 nebo 39 korun měsíčně.

5
0
5
Hodnocení článku:

Podobné články

Jak najít díru v rodinném rozpočtu

8. 8. 2016

Stále se vám nedaří vyjít s výplatou a nevíte, kde se vám peníze ztrácí? Najít „díru“ v rodinném rozpočtu může být někdy poměrně těžké. Ukážeme vám, jak svůj rodinný rozpočet můžete snadno zkonsolidovat a najít místo, kde Vám peníze zbytečně utíkají. Chce to ale trochu vytrvalosti.

Celá aktualita

Předčasné splacení úvěru je nyní jednodušší - zejména u hypoték

18. 7. 2016

Nový zákon o úvěru výrazně rozšiřuje práva věřitelů – tedy osob, které mají půjčené peníze. Jednou z hlavních novinek je možnost předčasného splacení úvěru bez velkých sankcí. Jaké máte možnosti, pokud chcete svoji půjčku předčasně splatit?

Celá aktualita

Novela ochrání žadatele o půjčku

14. 6. 2016

Sněmovna na začátku měsíce června schválila novelu zákona o úvěrech, která upravila zákon tak, aby byli dlužníci v lepším postavení vůči bankám.

Celá aktualita

Investici na soukromé podnikání pokryl nebankovním úvěrem

3. 6. 2016

Pan Lukáš se po odchodu ze zaměstnání vrhl do víru soukromého podnikání a založil si firmu zabývající se montáží anténní a satelitní techniky. Do začátku měl něco našetřeno, na drahé měřící přijímače si ale hodlal půjčit. Jaké však bylo jeho rozčarování, když mu dvě známé české banky úvěr zamítly. Důvody? Příliš krátká doba podnikání. Nezbývalo než hledat řešení jinde.

Celá aktualita

Co je dobré vědět, než si půjčíte peníze?

30. 5. 2016

Úvěr může být za jistých okolností velmi dobrým způsobem financování vašich soukromých „projektů“. Ne vždy je ale půjčení peněz ideálním řešením krátkodobých osobních finančních problémů. Podívali jsme se blíže, na co je dobré si při půjčování peněz dávat pozor.

Celá aktualita

Nebankovní úvěry – jak si vybrat správně?

17. 5. 2016

Vzít si půjčku je dnes snadné. Ale vzít si výhodnou a bezpečnou půjčku, která náš rozpočet nezatíží zbytečně vysokými splátkami, to už vyžaduje trochu úsilí, ne-li přímo štěstí.

Celá aktualita

Co byste měli vědět, pokud si chcete půjčit peníze?

16. 5. 2016

Půjčka může být za jistých okolností dobrou cestou, jak vyřešit své aktuální finanční potíže. Pamatujte však, že ten, kdo vám půjčuje, ať už je to banka či nebankovní společnost, to nedělá kvůli vašim modrým očím. Věřitel má vždy racionální důvod – chce na půjčce vydělat. Co byste měli vědět před tím, než půjčíte peníze?

Celá aktualita

Nový zákon o úvěru usiluje o likvidaci úvěrových podvodníků a predátorských firem

25. 4. 2016

Nový zákon o spotřebitelském úvěru měl vejít v platnost v březnu letošního roku. Kvůli pozměňovacím návrhům se jeho uvedení posunulo a nyní probíhá druhé čtení. Záměrem nového zákona je posílení práv dlužníků a zpřísnění podmínek pro poskytovatele úvěrů, jejichž počet by se měl snížit na pár desítek.

Celá aktualita

1 2 3 »