Úspory.cz >> Aktuality a návody >> Aktuality >> Půjčky >> Podle Čechů by půjčka měla být transparentní

Aktuality

Podle Čechů by půjčka měla být transparentní

11. 9. 2014 Půjčky Češi tvrdí, že si vybírají půjčku podle výhodnosti a transparentnosti podmínek. Ve skutečnosti si však velmi často zvolí půjčku, která výhodně pouze vypadá. Potvrzují to výsledky průzkumu, který zorganizovala společnost Cofidis.

Průzkum byl proveden na vzorku 500 respondentů a týkal se poskytovatelů spotřebitelských úvěrů a údajné transparentnosti půjček. Češi v průzkumu tvrdili, že půjčky by měly být především transparentní. Průzkum však ukázal opak. Třetina respondentů připustila, že v minulosti řešila problém minimálně s jedním úvěrem, přičemž 40 procent pocítilo finanční důsledky volby špatného úvěru a 30 procent to bralo psychicky velmi špatně.

Transparentní půjčka je důležitá pro 55 procent Čechů

Tato zpráva zní velmi pozitivně a dalo by se očekávat, že Češi více přitlačí na úvěrové společnosti, aby podmínky půjček maximálně zjednodušily. „Pokud si více jak polovina Čechů myslí, že úvěr by měl být hlavně transparentní, je to špatná zpráva pro splátkové společnosti, které využívají různých chytáků a skrytých poplatků. Spousta žadatelů už se také spálila, takže předpokládám, že tlak na větší transparentnost a srozumitelné podmínky ze strany žadatelů o úvěry bude čím dál větší," řekl Thomas Kudela, obchodní a marketingový ředitel společnosti Cofidis.

Pro 40 procent dotázaných je hlavním kritériem výhodnost půjčky. Mnoho lidí se však v půjčkách neorientuje příliš dobře, a proto si velmi často vyberou půjčku, která výhodně pouze vypadá. To vysvětluje problém 70 procent Čechů, kteří měli s úvěrem potíže. 40 procent z nich dokonce na svou neznalost doplatilo finančně. Pouze 20 procent vyřešilo své problémy bez psychické a finanční újmy.

Pouze 5 minut stačí Čechům na přečtení smlouvy o půjčce

„Pokud je v sázce bydlení či jiná komodita, která zcela zásadně určuje kvalitu našeho života, je jasné, že jakýkoliv problém úvěrem s sebou nese obrovskou psychickou zátěž. Proto je vždy lepší studování podmínek nebo poradě s někým zkušeným věnovat o něco více času, než je obvyklých 5 minut," dodal Thomas Kudela ze společnosti Cofidis.

Na vině špatného rozhodnutí je totiž velmi často neznalost smluvních podmínek. Z předcházejícího průzkumu jednoznačně vyplynulo, že Češi věnují čtení smlouvy průměrně pouze 5 minut.

Náš tip: Vyberte si svou nejlepší půjčku na Úspory.cz. Zde Vám pomůžeme vybrat opravdu výhodnou půjčku.

Hodnocení článku:

Podobné články

Půjčky se nemusíte bát, pokud víte, jak na ni

14. 3. 2017

Chcete si vzít půjčku, ale bojíte se, aby se vám nevymkla z rukou? Pokud budete k jejímu splácení přistupovat zodpovědně, strach mít nemusíte. Důležité je mít stále na paměti, že půjčka je dobrý sluha, ale zlý pán. A podle toho se k ní také chovat.

Celá aktualita

Financování auta: Za hotové nebo na splátky?

13. 2. 2017

Nákup nového vozidla obvykle představuje značný zásah do rodinného rozpočtu. Zdaleka ne každý disponuje dostatkem vlastních úspor, aby si mohl pořídit nové či ojeté auto. A tak ke slovu přichází nákup na splátky.V tomto případě máme na výběr hned ze tří možností - finanční leasing, operativní leasing a spotřebitelský úvěr.

Celá aktualita

Japonská půjčka mizí. Nahradí ji ještě výhodnější Kamali

1. 2. 2017

Na počátku nové Kamali půjčky stál projekt Click Credit, který Home Credit odstartoval v roce 2013. Díky velmi výhodným podmínkám si novinka mezi mikropůjčkami získala pověst férové půjčky. Z Click Credit půjčky se v roce 2015 stala Japonská půjčka. Po dalších dvou letech nastal opět čas na změnu.

Celá aktualita

Vánoce 2016: Češi si půjčili o desítky procent více než loni

2. 1. 2017

Češi se cítí ekonomicky velmi dobře. Banky i nebankovní společnosti uvedly, že si Češi na vánoční dárky půjčili o desetinu více než před rokem. Průměrná výše vánoční půjčky činila 18 tisíc korun! Finanční společnosti odhadují, že zájem bude pokračovat i během ledna. Důvodem jsou již tradiční povánoční slevy.

Celá aktualita

Konsolidace půjček - kde si vybrat?

30. 12. 2016

O půjčkách se říká, že jsou dobrým sluhou, ale zlým pánem. Problémy s půjčkami a jejich splácením nejčastěji přináší více půjček a úvěry. Neustále hlídání si termínu pro včasnou úhradu splátky v kombinace s nedostatkem peněz je zárukou stresu, který velmi často vrcholí nemalými finančními nesnázemi. Řešením může být konsolidace. O co se jedná?

Celá aktualita

Čechy vyjdou Vánoce v průměru na 8 000 korun, za dárky plánujeme utratit o něco méně než vloni

22. 11. 2016

Češi se chtějí vyhnout vánočnímu šílenství a nakupují dárky včas. Do konce listopadu je má doma více než polovina lidí. Za Vánoční přípravy vydáme v průměru 3 600 korun, plánovaná útrata za dárky je letos 4 500, což je o 7 % méně než vloni. Slováky vyjdou vánoční svátky ještě téměř o dva tisíce dráž. Vyplývá to z mezinárodního průzkumu agentury Ipsos pro nebankovní úvěrovou společnost PROFI CREDIT, kterého se zúčastnilo 1 200 respondentů.

Celá aktualita

Přichází akce Poctivcům půlku zpět!

15. 11. 2016

Společnost TOMMY STACHI s. r. o., která poskytuje krátkodobé nebankovní půjčky, se rozhodla přijít s ojedinělou nabídkou, kterou možná otočí trh spotřebitelských úvěrů vzhůru nohama. Její akce s názvem Poctivcům půlku zpět! Slibuje vrácení poloviny celkové výše půjčky zpět a to vše bez magického, jinými společnostmi často používaného, slovíčka AŽ.

Celá aktualita

Mikropůjčky s přidanou hodnotou

15. 11. 2016

Mikropůjčky, alias půjčky před výplatou, jsou oblíbeným řešení nečekaného krátkodobého výpadku financí. Pomohou vám překlenout dobu, o kterou se zpozdila výplata nebo zažehnat nečekaný výdaj. Z pravidla se jedná o částky od 500 Kč do 20 000 Kč a potřeba je splatit do 30 dní od vyplacení.

Celá aktualita

1 2 3 »