po – pá 9:00 – 17:00
735 766 018
Úspory.cz >> Aktuality a návody >> Aktuality >> Půjčky >> Podle Čechů by půjčka měla být transparentní

Aktuality

Podle Čechů by půjčka měla být transparentní

Půjčky Češi tvrdí, že si vybírají půjčku podle výhodnosti a transparentnosti podmínek. Ve skutečnosti si však velmi často zvolí půjčku, která výhodně pouze vypadá. Potvrzují to výsledky průzkumu, který zorganizovala společnost Cofidis.

Průzkum byl proveden na vzorku 500 respondentů a týkal se poskytovatelů spotřebitelských úvěrů a údajné transparentnosti půjček. Češi v průzkumu tvrdili, že půjčky by měly být především transparentní. Průzkum však ukázal opak. Třetina respondentů připustila, že v minulosti řešila problém minimálně s jedním úvěrem, přičemž 40 procent pocítilo finanční důsledky volby špatného úvěru a 30 procent to bralo psychicky velmi špatně.

Transparentní půjčka je důležitá pro 55 procent Čechů

Tato zpráva zní velmi pozitivně a dalo by se očekávat, že Češi více přitlačí na úvěrové společnosti, aby podmínky půjček maximálně zjednodušily. „Pokud si více jak polovina Čechů myslí, že úvěr by měl být hlavně transparentní, je to špatná zpráva pro splátkové společnosti, které využívají různých chytáků a skrytých poplatků. Spousta žadatelů už se také spálila, takže předpokládám, že tlak na větší transparentnost a srozumitelné podmínky ze strany žadatelů o úvěry bude čím dál větší," řekl Thomas Kudela, obchodní a marketingový ředitel společnosti Cofidis.

Pro 40 procent dotázaných je hlavním kritériem výhodnost půjčky. Mnoho lidí se však v půjčkách neorientuje příliš dobře, a proto si velmi často vyberou půjčku, která výhodně pouze vypadá. To vysvětluje problém 70 procent Čechů, kteří měli s úvěrem potíže. 40 procent z nich dokonce na svou neznalost doplatilo finančně. Pouze 20 procent vyřešilo své problémy bez psychické a finanční újmy.

Pouze 5 minut stačí Čechům na přečtení smlouvy o půjčce

„Pokud je v sázce bydlení či jiná komodita, která zcela zásadně určuje kvalitu našeho života, je jasné, že jakýkoliv problém úvěrem s sebou nese obrovskou psychickou zátěž. Proto je vždy lepší studování podmínek nebo poradě s někým zkušeným věnovat o něco více času, než je obvyklých 5 minut," dodal Thomas Kudela ze společnosti Cofidis.

Na vině špatného rozhodnutí je totiž velmi často neznalost smluvních podmínek. Z předcházejícího průzkumu jednoznačně vyplynulo, že Češi věnují čtení smlouvy průměrně pouze 5 minut.

Náš tip: Vyberte si svou nejlepší půjčku na Úspory.cz. Zde Vám pomůžeme vybrat opravdu výhodnou půjčku.

5
0
5
Hodnocení článku:

Podobné články

Nedostali jste půjčku? Kde je chyba?

29. 9. 2016

Ať už si chcete vzít půjčku u banky či nebankovní společnosti, může se stát, že vaše žádost bude zamítnuta. Na vině může být buď nějaká chyba v procesu žádosti, nebo nesplnění některé z podmínek poskytnutí úvěru. Jaké jsou nejčastější důvody zamítnutí půjčky?

Celá aktualita

Jak najít díru v rodinném rozpočtu

8. 8. 2016

Stále se vám nedaří vyjít s výplatou a nevíte, kde se vám peníze ztrácí? Najít „díru“ v rodinném rozpočtu může být někdy poměrně těžké. Ukážeme vám, jak svůj rodinný rozpočet můžete snadno zkonsolidovat a najít místo, kde Vám peníze zbytečně utíkají. Chce to ale trochu vytrvalosti.

Celá aktualita

Předčasné splacení úvěru je nyní jednodušší - zejména u hypoték

18. 7. 2016

Nový zákon o úvěru výrazně rozšiřuje práva věřitelů – tedy osob, které mají půjčené peníze. Jednou z hlavních novinek je možnost předčasného splacení úvěru bez velkých sankcí. Jaké máte možnosti, pokud chcete svoji půjčku předčasně splatit?

Celá aktualita

Novela ochrání žadatele o půjčku

14. 6. 2016

Sněmovna na začátku měsíce června schválila novelu zákona o úvěrech, která upravila zákon tak, aby byli dlužníci v lepším postavení vůči bankám.

Celá aktualita

Investici na soukromé podnikání pokryl nebankovním úvěrem

3. 6. 2016

Pan Lukáš se po odchodu ze zaměstnání vrhl do víru soukromého podnikání a založil si firmu zabývající se montáží anténní a satelitní techniky. Do začátku měl něco našetřeno, na drahé měřící přijímače si ale hodlal půjčit. Jaké však bylo jeho rozčarování, když mu dvě známé české banky úvěr zamítly. Důvody? Příliš krátká doba podnikání. Nezbývalo než hledat řešení jinde.

Celá aktualita

Co je dobré vědět, než si půjčíte peníze?

30. 5. 2016

Úvěr může být za jistých okolností velmi dobrým způsobem financování vašich soukromých „projektů“. Ne vždy je ale půjčení peněz ideálním řešením krátkodobých osobních finančních problémů. Podívali jsme se blíže, na co je dobré si při půjčování peněz dávat pozor.

Celá aktualita

Nebankovní úvěry – jak si vybrat správně?

17. 5. 2016

Vzít si půjčku je dnes snadné. Ale vzít si výhodnou a bezpečnou půjčku, která náš rozpočet nezatíží zbytečně vysokými splátkami, to už vyžaduje trochu úsilí, ne-li přímo štěstí.

Celá aktualita

Co byste měli vědět, pokud si chcete půjčit peníze?

16. 5. 2016

Půjčka může být za jistých okolností dobrou cestou, jak vyřešit své aktuální finanční potíže. Pamatujte však, že ten, kdo vám půjčuje, ať už je to banka či nebankovní společnost, to nedělá kvůli vašim modrým očím. Věřitel má vždy racionální důvod – chce na půjčce vydělat. Co byste měli vědět před tím, než půjčíte peníze?

Celá aktualita

1 2 3 »