po – pá 9:00 – 17:00
735 766 018
Úspory.cz >> Aktuality a návody >> Aktuality >> Půjčky >> Podmínky odměn u půjček za včasné splácení jsou mnohdy velmi přísné

Aktuality

Podmínky odměn u půjček za včasné splácení jsou mnohdy velmi přísné

Půjčky Stále více bank a nebankovních společností nabízí za včasné splácení půjček zajímavé odměny. Ty jsou však vázané na řádné splácení splátek a i jedno malé uklouznutí může mít za následek ztrátu celého bonusu.

Úvěrové společnosti tvrdí, že se snaží motivovat klienty k řádnému splácení půjček, a proto jim udělují odměny. Podmínky získání odměny jsou však velmi přísné a některé banky netolerují ani jeden den zpoždění se splátkou.

Nejčastějším typem odměny je vrácení části finančních prostředků zpět, odpuštění několika splátek či snížení úrokové sazby. Odměny jsou zpravidla udělovány až na konci doby splatnosti a kromě včasného placení splátek jsou s vyplacením odměny spojené další podmínky. Například Sberbank nevyplatí odměnu, pokud klient uhradí půjčku předčasně.

První byla Air Bank

Jako první přišla s odměnami za včasné splácení Air Bank se svoji Půjčkou s odměnou. Poctiví klienti získají garantovanou úrokovou sazbu ve výši 9,9 procenta ročně a navíc jim Air Bank odpustí několik posledních splátek. Air Bank jako jedna z mála toleruje pozdní splátku a to až o 5 dní. Každá pozdní platba Vás však bude stát 20 procent z výše bonusu a při zpoždění 30 a více dnů ztratíte nárok na bonus úplně.

Česká spořitelna s odměnami přišla relativně nedávno a navíc se jedná pouze o akční nabídku, která trvá do 24. prosince 2014. Způsob odměňování je lehce odlišný a spočívá v tom, že z každé splátky Česká spořitelna připíše 5 procent na spořicí účet, který je úročený dalšími 5 procenty. Maximálně může klient získat 57 000 korun při půjčce ve výši 700 000 korun. Nárok na bonus ztratí klient, pokud se se splátkou zpozdí o 30 dnů dvakrát za sebou.

U GE Money Bank získají odměnu pouze klienti, kteří mají půjčku od 100 000 korun výše a smlouvu o půjčce uzavřou nejpozději do konce letošního roku. Těm banka vrátí každou 12. splátku. Tolerance u pozdní splátky je 5 dní. Nárok na odměnu ztratí klienti, kteří se se splátkou zpozdí o více než 30 dní.

Raiffeisenbank nabízela odměnu až do 50 000 korun. Tato akční nabídka však skončila na počátku prosince. Nyní mohou klienti této banky získat slevu za včasné splácení. Klienti, kteří si sjednají půjčku do 22. prosince 2014 a splatí ji v následujících tří měsících, nezaplatí žádné úroky ani poplatek za předčasné splacení. Nižší úrok o 1 procento získají klienti, kteří si současně s půjčkou sjednají běžný účet eKonto.

Sberbank nabízí odměnu ve výši od 5 do 20 procent z celkové částky půjčky, která musí být vyšší než 50 000 korun. Maximální odměnu získají klienti při době splatnosti 8 let.

Mezi nebankovní společnosti, které nabízí odměny za řádné splácení, patří Cetelem, Home Credit a Provident. Cetelem poctivým klientům slibuje vrácení až 10 splátek v závislosti na výši půjčky a délku splatnosti. Také Home Credit vrací peníze a to až 21 splátek. Provident své klienty, kteří platí včas, odmění slevou z úroků a nižšími poplatky.

5
0
5
Hodnocení článku:

Podobné články

Jak najít díru v rodinném rozpočtu

8. 8. 2016

Stále se vám nedaří vyjít s výplatou a nevíte, kde se vám peníze ztrácí? Najít „díru“ v rodinném rozpočtu může být někdy poměrně těžké. Ukážeme vám, jak svůj rodinný rozpočet můžete snadno zkonsolidovat a najít místo, kde Vám peníze zbytečně utíkají. Chce to ale trochu vytrvalosti.

Celá aktualita

Předčasné splacení úvěru je nyní jednodušší - zejména u hypoték

18. 7. 2016

Nový zákon o úvěru výrazně rozšiřuje práva věřitelů – tedy osob, které mají půjčené peníze. Jednou z hlavních novinek je možnost předčasného splacení úvěru bez velkých sankcí. Jaké máte možnosti, pokud chcete svoji půjčku předčasně splatit?

Celá aktualita

Novela ochrání žadatele o půjčku

14. 6. 2016

Sněmovna na začátku měsíce června schválila novelu zákona o úvěrech, která upravila zákon tak, aby byli dlužníci v lepším postavení vůči bankám.

Celá aktualita

Investici na soukromé podnikání pokryl nebankovním úvěrem

3. 6. 2016

Pan Lukáš se po odchodu ze zaměstnání vrhl do víru soukromého podnikání a založil si firmu zabývající se montáží anténní a satelitní techniky. Do začátku měl něco našetřeno, na drahé měřící přijímače si ale hodlal půjčit. Jaké však bylo jeho rozčarování, když mu dvě známé české banky úvěr zamítly. Důvody? Příliš krátká doba podnikání. Nezbývalo než hledat řešení jinde.

Celá aktualita

Co je dobré vědět, než si půjčíte peníze?

30. 5. 2016

Úvěr může být za jistých okolností velmi dobrým způsobem financování vašich soukromých „projektů“. Ne vždy je ale půjčení peněz ideálním řešením krátkodobých osobních finančních problémů. Podívali jsme se blíže, na co je dobré si při půjčování peněz dávat pozor.

Celá aktualita

Nebankovní úvěry – jak si vybrat správně?

17. 5. 2016

Vzít si půjčku je dnes snadné. Ale vzít si výhodnou a bezpečnou půjčku, která náš rozpočet nezatíží zbytečně vysokými splátkami, to už vyžaduje trochu úsilí, ne-li přímo štěstí.

Celá aktualita

Co byste měli vědět, pokud si chcete půjčit peníze?

16. 5. 2016

Půjčka může být za jistých okolností dobrou cestou, jak vyřešit své aktuální finanční potíže. Pamatujte však, že ten, kdo vám půjčuje, ať už je to banka či nebankovní společnost, to nedělá kvůli vašim modrým očím. Věřitel má vždy racionální důvod – chce na půjčce vydělat. Co byste měli vědět před tím, než půjčíte peníze?

Celá aktualita

Nový zákon o úvěru usiluje o likvidaci úvěrových podvodníků a predátorských firem

25. 4. 2016

Nový zákon o spotřebitelském úvěru měl vejít v platnost v březnu letošního roku. Kvůli pozměňovacím návrhům se jeho uvedení posunulo a nyní probíhá druhé čtení. Záměrem nového zákona je posílení práv dlužníků a zpřísnění podmínek pro poskytovatele úvěrů, jejichž počet by se měl snížit na pár desítek.

Celá aktualita

1 2 3 »