po – pá 9:00 – 17:00
735 766 018
Úspory.cz >> Aktuality a návody >> Aktuality >> Půjčky >> Podvodnice si půjčovala peníze na jméno své známé

Aktuality

Podvodnice si půjčovala peníze na jméno své známé

Půjčky Poctiví lidé jsou vždy velmi nemile překvapeni zjištěním, že naletěli podvodníkovi. Bohužel mezi námi žijí lidé, které neznají hranic, a zcela bez svědomí okradou jiné nebo je úmyslně zapojí do podvodu. Přesně to se stalo paní Zuzaně z Pardubicka.

Paní Zuzana si žila vcelku poklidným a bezproblémovým životem. Šok však přišel ve chvíli, kdy ve své schránce objevila upomínky vyzývající ji k uhrazení dluhů. A počet upomínek každým dnem narůstal. “Byla jsem doslova nepříčetná. Ve svém životě jsem si vzala pouze dvě půjčky. Jednu jsem splatila již před lety a tu druhou do konce roku. Absolutně jsem nechápala, kde se tyto dluhy vzaly,” vypráví svůj nepříjemný zážitek.

Když známá není známá ale podvodnice

Paní Zuzana neváhala a okamžitě vše nahlásila na policii. Policie případ důkladně prošetřila a brzy přišla s vysvětlením. Na jméno paní Zuzany si již delší dobu brala půjčky její známá. 

„Nebudu lhát, že jsem nebyla překvapená. Znaly jsme se několik let a toto bych opravdu nečekala. Policie mi sdělila, že si brala malé půjčky přes internetové portály. Celkem šlo devět půjček od různých finančních společností, od kterých si půjčila více než sto tisíc korun. Do smluv přitom uváděla mé údaje. Půjčky samozřejmě nesplácela a společnosti chtěly své peníze logicky zpět," dodává.

Police na ženu uhodila a ta se ke svým podvodům okamžitě přiznala. Nyní je obviněná z trestního činu podvodu a čeká na soud. Paní Zuzana byla naštěstí z celého případu vynechána a dluhy se jí naštěstí netýkají. 

Podvodník si “vydělal” dva miliony korun

Podobných případů však bohužel přibývá. Někteří lidé tak řeší zoufalou situaci, jiní tak chtějí snadno přijít k penězům. V loňském roce soud v Jihlavě řešil případ třiatřicetiletého muže, který úmyslně podvedl 17 lidí a dohromady je okradl o dva miliony korun!

Muž lidem poskytl rychlou půjčku, ale přitom jim "zapomněl" oznámit, jak mají peníze splácet. „Obžalovaný věděl, že věřitelé nebudou moci peníze splácet, a dopředu si tak připravoval situaci, že proti nim uplatní dokumenty, které jim nechal podepsat. Šlo o příjmové doklady, smlouvy a směnky s rozhodčí doložkou. Na jejich základě pak byly vydány rozhodčí nálezy a proti některým byly nařízeny i exekuce," uvedl žalobce Jan Kadlec.

Kvůli desetitisícovým půjčkám přišli lidé i o celé majetky. „Půjčil jsem si pět tisíc korun. Peníze jsem nemohl splácet, protože jsem nevěděl komu. Nakonec mi exekutor sebral dům," zní smutný příběh jednoho z poškozených. Poškození společnými silami podali na podvodníka žalobu. Ten nyní čelí obvinění z trestného činu podvodu a hrozí mu až osm let odnětí svobody.

Na Úspory.cz máme pro Vás připravené bezpečné půjčky od ověřených společností. 

Poučení na závěr

Z uvedených dvou případů vyplývá, že do finančních potíží se snadno dostanete i bez vlastního přičinění. Mnohem častější jsou však případy, kdy si lidé půjčí peníze od neověřené společnosti, které nazýváme úvěrovými predátory. Poté se diví, když jim společnost začne účtovat vysoké poplatky za pozdní splátky a podobně. Konečná suma může velmi snadno překročit původní půjčenou částku. 

Půjčky přitom mohou být velmi užitečným pomocníkem. Díky půjčce si můžete pořídit vlastní bydlení, vozidlo i notebook, který potřebujete k práci. Podstatné je vybrat si půjčku a jejího poskytovatele opravdu dobře.

Před sjednáním půjčky bychom si měli vytvořit dostatečnou finanční a časovou rezervu, abychom mohli splátky uhradit. Zásadní je uzavírat smlouvu pouze s renomovanou bankovní či nebankovní společností. Při uzavírání smlouvy o půjčce je třeba důkladně překontrolovat všechny podmínky. Vyplatí se vyhledat výši RPSN, pokut a veškerých poplatků. Vhodné je porovnat nabídky více společností. Pokud si nevíme rady, není od věci vyhledat pomoc odborníka. Může přispět k odhalení skrytých poplatků a dalších pastí,“ uvedla Veronika Kuřinová ze společnosti KRUK.   

Štítky: bezpečné půjčky | půjčka na cokoliv | půjčky | půjčky online | půjčky před výplatou | srovnání půjček online |

5
0
5
Hodnocení článku:

Podobné články

Nedostali jste půjčku? Kde je chyba?

29. 9. 2016

Ať už si chcete vzít půjčku u banky či nebankovní společnosti, může se stát, že vaše žádost bude zamítnuta. Na vině může být buď nějaká chyba v procesu žádosti, nebo nesplnění některé z podmínek poskytnutí úvěru. Jaké jsou nejčastější důvody zamítnutí půjčky?

Celá aktualita

Jak najít díru v rodinném rozpočtu

8. 8. 2016

Stále se vám nedaří vyjít s výplatou a nevíte, kde se vám peníze ztrácí? Najít „díru“ v rodinném rozpočtu může být někdy poměrně těžké. Ukážeme vám, jak svůj rodinný rozpočet můžete snadno zkonsolidovat a najít místo, kde Vám peníze zbytečně utíkají. Chce to ale trochu vytrvalosti.

Celá aktualita

Předčasné splacení úvěru je nyní jednodušší - zejména u hypoték

18. 7. 2016

Nový zákon o úvěru výrazně rozšiřuje práva věřitelů – tedy osob, které mají půjčené peníze. Jednou z hlavních novinek je možnost předčasného splacení úvěru bez velkých sankcí. Jaké máte možnosti, pokud chcete svoji půjčku předčasně splatit?

Celá aktualita

Novela ochrání žadatele o půjčku

14. 6. 2016

Sněmovna na začátku měsíce června schválila novelu zákona o úvěrech, která upravila zákon tak, aby byli dlužníci v lepším postavení vůči bankám.

Celá aktualita

Investici na soukromé podnikání pokryl nebankovním úvěrem

3. 6. 2016

Pan Lukáš se po odchodu ze zaměstnání vrhl do víru soukromého podnikání a založil si firmu zabývající se montáží anténní a satelitní techniky. Do začátku měl něco našetřeno, na drahé měřící přijímače si ale hodlal půjčit. Jaké však bylo jeho rozčarování, když mu dvě známé české banky úvěr zamítly. Důvody? Příliš krátká doba podnikání. Nezbývalo než hledat řešení jinde.

Celá aktualita

Co je dobré vědět, než si půjčíte peníze?

30. 5. 2016

Úvěr může být za jistých okolností velmi dobrým způsobem financování vašich soukromých „projektů“. Ne vždy je ale půjčení peněz ideálním řešením krátkodobých osobních finančních problémů. Podívali jsme se blíže, na co je dobré si při půjčování peněz dávat pozor.

Celá aktualita

Nebankovní úvěry – jak si vybrat správně?

17. 5. 2016

Vzít si půjčku je dnes snadné. Ale vzít si výhodnou a bezpečnou půjčku, která náš rozpočet nezatíží zbytečně vysokými splátkami, to už vyžaduje trochu úsilí, ne-li přímo štěstí.

Celá aktualita

Co byste měli vědět, pokud si chcete půjčit peníze?

16. 5. 2016

Půjčka může být za jistých okolností dobrou cestou, jak vyřešit své aktuální finanční potíže. Pamatujte však, že ten, kdo vám půjčuje, ať už je to banka či nebankovní společnost, to nedělá kvůli vašim modrým očím. Věřitel má vždy racionální důvod – chce na půjčce vydělat. Co byste měli vědět před tím, než půjčíte peníze?

Celá aktualita

1 2 3 »