po – pá 9:00 – 17:00
735 766 018
Úspory.cz >> Aktuality a návody >> Aktuality >> Půjčky >> Poradíme Vám, jak se nedostat do dluhové pasti

Aktuality

Poradíme Vám, jak se nedostat do dluhové pasti

Půjčky Dostat se do dluhové pasti je snadné. Avšak dostat svou finanční situaci opět pod kontrolu už zdaleka tak jednoduché není. Poradíme Vám, jak si nejlépe půjčit tak, abyste se do dluhové pasti vůbec nedostali.

Bohužel existuje stále více lidí, kteří svou finanční situaci řeší za pomocí půjček. Situace však často končí tak, že dlužník již dále není schopen své závazky splácet. Jak takové situaci předejít a přesto se půjček nebát?

V první řadě je nutné přemýšlet nad tím, zda vůbec půjčku potřebujete. Pokud jste si jistí, že ano, zvažte, jak vysokou půjčku si vzít, abyste v budoucnu neměli problém splácet. Splátky by zároveň neměli výrazně zatížit rodinný rozpočet.

Dbejte na pověst poskytovatele půjčky

V žádném případě nebuďte unáhlení a důkladně si prověřte společnost, u které si půjčku chcete vzít. Na trhu jich existují desítky a zdaleka ne všechny jsou opravdu spolehlivé a důvěryhodné. Ideální jsou společnosti, které jsou na trhu dlouhodobě ověřené. Pomoci Vám také mohou stránky České bankovní asociace u bank a stránky České leasingové a finanční asociace u nebankovních společností.

Ať už se nacházíte v jakkoliv závažné situaci, nenechte se obalamutit lichváři. Ti Vám nabídnou zdánlivě výhodnou půjčku ihned a bez jakýchkoliv podmínek. Ve výsledku však můžete očekávat vysoké úroky a především vysoké poplatky při každém problému se splácením.

Neřešte splácení půjčky dalším půjčkami

Nejméně doporučovaným způsobem řešení špatné finanční situace je braní si půjček na splácení dluhů. To zpravidla situaci ještě více zhorší a kolotoč dluhů a splátek naroste do obludných rozměrů, které již nebudete schopni vyřešit.

Mnohem rozumnější je řešit problémy včas. Ve chvíli, kdy si uvědomíte, že na splátky nestačíte, je vhodné se okamžitě domluvit s věřiteli. Ti často nemají problém klientovi vyjít vstříc a splátky upravit. Pomoci Vám také mohou odborníci, kteří se přímo zabývají řešením podobných situací. Teprve krajní případy by se měli řešit osobním bankrotem. A to už jenom proto, že ne všichni na něj dosáhnout.

5
0
5
Hodnocení článku:

Podobné články

Nedostali jste půjčku? Kde je chyba?

29. 9. 2016

Ať už si chcete vzít půjčku u banky či nebankovní společnosti, může se stát, že vaše žádost bude zamítnuta. Na vině může být buď nějaká chyba v procesu žádosti, nebo nesplnění některé z podmínek poskytnutí úvěru. Jaké jsou nejčastější důvody zamítnutí půjčky?

Celá aktualita

Jak najít díru v rodinném rozpočtu

8. 8. 2016

Stále se vám nedaří vyjít s výplatou a nevíte, kde se vám peníze ztrácí? Najít „díru“ v rodinném rozpočtu může být někdy poměrně těžké. Ukážeme vám, jak svůj rodinný rozpočet můžete snadno zkonsolidovat a najít místo, kde Vám peníze zbytečně utíkají. Chce to ale trochu vytrvalosti.

Celá aktualita

Předčasné splacení úvěru je nyní jednodušší - zejména u hypoték

18. 7. 2016

Nový zákon o úvěru výrazně rozšiřuje práva věřitelů – tedy osob, které mají půjčené peníze. Jednou z hlavních novinek je možnost předčasného splacení úvěru bez velkých sankcí. Jaké máte možnosti, pokud chcete svoji půjčku předčasně splatit?

Celá aktualita

Novela ochrání žadatele o půjčku

14. 6. 2016

Sněmovna na začátku měsíce června schválila novelu zákona o úvěrech, která upravila zákon tak, aby byli dlužníci v lepším postavení vůči bankám.

Celá aktualita

Investici na soukromé podnikání pokryl nebankovním úvěrem

3. 6. 2016

Pan Lukáš se po odchodu ze zaměstnání vrhl do víru soukromého podnikání a založil si firmu zabývající se montáží anténní a satelitní techniky. Do začátku měl něco našetřeno, na drahé měřící přijímače si ale hodlal půjčit. Jaké však bylo jeho rozčarování, když mu dvě známé české banky úvěr zamítly. Důvody? Příliš krátká doba podnikání. Nezbývalo než hledat řešení jinde.

Celá aktualita

Co je dobré vědět, než si půjčíte peníze?

30. 5. 2016

Úvěr může být za jistých okolností velmi dobrým způsobem financování vašich soukromých „projektů“. Ne vždy je ale půjčení peněz ideálním řešením krátkodobých osobních finančních problémů. Podívali jsme se blíže, na co je dobré si při půjčování peněz dávat pozor.

Celá aktualita

Nebankovní úvěry – jak si vybrat správně?

17. 5. 2016

Vzít si půjčku je dnes snadné. Ale vzít si výhodnou a bezpečnou půjčku, která náš rozpočet nezatíží zbytečně vysokými splátkami, to už vyžaduje trochu úsilí, ne-li přímo štěstí.

Celá aktualita

Co byste měli vědět, pokud si chcete půjčit peníze?

16. 5. 2016

Půjčka může být za jistých okolností dobrou cestou, jak vyřešit své aktuální finanční potíže. Pamatujte však, že ten, kdo vám půjčuje, ať už je to banka či nebankovní společnost, to nedělá kvůli vašim modrým očím. Věřitel má vždy racionální důvod – chce na půjčce vydělat. Co byste měli vědět před tím, než půjčíte peníze?

Celá aktualita

1 2 3 »