po – pá 9:00 – 17:00
735 766 018
Úspory.cz >> Aktuality a návody >> Aktuality >> Půjčky >> Pozor na sliby oddlužovacích společností

Aktuality

Pozor na sliby oddlužovacích společností

Půjčky Tisíce Čechů, kteří se dostanou do problémů se splácením svých dluhů, se často obrací na oddlužovací společnosti. Ti jim však namísto slíbené pomocí často naúčtují další vysoké poplatky za služby, které přitom neziskové organizace nabízí zdarma.

Například paní Věra z Hradce Králové uvěřila oddlužovací společnost Attila Financial. Ve skutečnosti se však upsala k dalšímu navyšování svých dluhů, protože společnost si za svou “pomoc” naúčtovala sedm tisíc za administrativní náklady, přes čtyři tisíce korun za právní služby a další poplatky. Po dvou letech spolupráce se paní Věra ocitla v ještě horší finanční situaci. Nyní se se společností soudí o své peníze, které firmě zaplatila v podstatě za nic.

Oddlužovací společnost se však brání. „I v její nelehké situaci se nám podařilo v několika případech vyhrát soudní spory v její prospěch, kdy jí soud přiřkl adekvátní splátky vzhledem k její situaci, či přiznání splátek různými věřiteli na základě námi vypracovaných návrhů a podání. Paní Věře se tyto nesporné úspěchy ovšem zdají málo,“ tvrdí Zdeněk Štelcl, ředitel společnosti Attila Financial.

Oddlužovací společností jsou především byznys

Bohužel existuje stále mnoho společností, kteří se snaží vydělat na zadlužených lidech. Naslibují jim finanční i právní pomoc, ale ve skutečnosti ze zoufalých lidí tahají další a další peníze. Odborníci proto radí: Nejúčinnějším způsobem je osobní bankrot. Podání návrhu na insolvenční správu je zdarma a těmto lidem pomáhají neziskové organizace a právní poradny dokonce zdarma.

„Insolvenční správci zadluženým lidem pomáhají i po právní stránce, když takzvaně popírají různé neplatné smluvní pokuty, přemrštěné poplatky či vysoké úroky věřitelů. Ti se pak s insolvenčním správcem nesoudí, neboť vědí, že by prohráli, či že by to pro ně bylo zbytečně nákladné. Zatímco dlužníci bez právního povědomí často hradí věřitelům zbytečné tisíce za něco, na co nemají věřitelé nárok, protože dlužníci mají strach z hrozeb věřitelů právníky a exekutory, v insolvenci se za dlužníka insolvenční správce postaví a dluhy jsou hned rázem menší,“ popisuje výhody osobního bankrotu Petr Němec ze sdružení Český spotřebitel.

Nikdy nevěřte nereálným slibům oddlužovacích společností

Petr Němec lidem ve finanční krizi vzkazuje, aby nevěřili slibům oddlužovacích společností. Ti jejich krizi ještě více prohloubí a na jejich neštěstí vydělají. „Oddlužovací společnosti si strhávají tisícové poplatky za přeposílání splátek a další úkony, jako jsou dopisy věřitelům či soudům, přičemž však používají jednoduché vzory, kde jen změní jméno. Člověk si pak po roce uvědomí, že místo toho, aby splatil čtyřicet tisíc svým věřitelům a zbavil se jednoho dluhu, spolkla oddlužovací společnost třicet pět tisíc a věřitelé dostali dohromady jen pět tisíc, což nepokrylo ani naběhlé úroky za uplynulý rok,“ vysvětluje.

5
0
5
Hodnocení článku:

Podobné články

Nedostali jste půjčku? Kde je chyba?

29. 9. 2016

Ať už si chcete vzít půjčku u banky či nebankovní společnosti, může se stát, že vaše žádost bude zamítnuta. Na vině může být buď nějaká chyba v procesu žádosti, nebo nesplnění některé z podmínek poskytnutí úvěru. Jaké jsou nejčastější důvody zamítnutí půjčky?

Celá aktualita

Jak najít díru v rodinném rozpočtu

8. 8. 2016

Stále se vám nedaří vyjít s výplatou a nevíte, kde se vám peníze ztrácí? Najít „díru“ v rodinném rozpočtu může být někdy poměrně těžké. Ukážeme vám, jak svůj rodinný rozpočet můžete snadno zkonsolidovat a najít místo, kde Vám peníze zbytečně utíkají. Chce to ale trochu vytrvalosti.

Celá aktualita

Předčasné splacení úvěru je nyní jednodušší - zejména u hypoték

18. 7. 2016

Nový zákon o úvěru výrazně rozšiřuje práva věřitelů – tedy osob, které mají půjčené peníze. Jednou z hlavních novinek je možnost předčasného splacení úvěru bez velkých sankcí. Jaké máte možnosti, pokud chcete svoji půjčku předčasně splatit?

Celá aktualita

Novela ochrání žadatele o půjčku

14. 6. 2016

Sněmovna na začátku měsíce června schválila novelu zákona o úvěrech, která upravila zákon tak, aby byli dlužníci v lepším postavení vůči bankám.

Celá aktualita

Investici na soukromé podnikání pokryl nebankovním úvěrem

3. 6. 2016

Pan Lukáš se po odchodu ze zaměstnání vrhl do víru soukromého podnikání a založil si firmu zabývající se montáží anténní a satelitní techniky. Do začátku měl něco našetřeno, na drahé měřící přijímače si ale hodlal půjčit. Jaké však bylo jeho rozčarování, když mu dvě známé české banky úvěr zamítly. Důvody? Příliš krátká doba podnikání. Nezbývalo než hledat řešení jinde.

Celá aktualita

Co je dobré vědět, než si půjčíte peníze?

30. 5. 2016

Úvěr může být za jistých okolností velmi dobrým způsobem financování vašich soukromých „projektů“. Ne vždy je ale půjčení peněz ideálním řešením krátkodobých osobních finančních problémů. Podívali jsme se blíže, na co je dobré si při půjčování peněz dávat pozor.

Celá aktualita

Nebankovní úvěry – jak si vybrat správně?

17. 5. 2016

Vzít si půjčku je dnes snadné. Ale vzít si výhodnou a bezpečnou půjčku, která náš rozpočet nezatíží zbytečně vysokými splátkami, to už vyžaduje trochu úsilí, ne-li přímo štěstí.

Celá aktualita

Co byste měli vědět, pokud si chcete půjčit peníze?

16. 5. 2016

Půjčka může být za jistých okolností dobrou cestou, jak vyřešit své aktuální finanční potíže. Pamatujte však, že ten, kdo vám půjčuje, ať už je to banka či nebankovní společnost, to nedělá kvůli vašim modrým očím. Věřitel má vždy racionální důvod – chce na půjčce vydělat. Co byste měli vědět před tím, než půjčíte peníze?

Celá aktualita

1 2 3 »