po – pá 9:00 – 17:00
735 766 018
Úspory.cz >> Aktuality a návody >> Aktuality >> Půjčky >> Půjčky od neověřených společností se nevyplácí

Aktuality

Půjčky od neověřených společností se nevyplácí

Půjčky Mnoho lidí se v těžké finanční situaci obrátí se žádostí o půjčku na neověřené poskytovatele půjček, kteří slibují snadné a rychlé získání peněz za výhodných podmínek. Bohužel se však velmi často brzy přesvědčí, že neověřené společnosti nepatří mezi férové, a rychlá půjčka je vyjde velmi draho.

Do podobné situace se dostala například paní Kateřina V., která potřebovala rychle půjčit 30 000 korun. Banka jí půjčit odmítla, a proto si vyhledala neznámou úvěrovou společnost na internetu CM Company. Paní Kateřina V. tedy do společnosti ihned zavolala a půjčka jí byla schválena. Podmínkou však bylo nejen vyplnění a podepsání smlouvy o půjčce ale také uhrazení údajně vratné zálohy. Paní Kateřina tak bohužel učinila.

Za týden však obdržela e-mail s následujícím zněním: Při kontrole Vámi zaslaných dokumentů jsme bohužel zjistili, že jste ke své žádosti nedoložila Podepsaný Zápis o Rozhodčí smlouvě a Potvrzení příjmu vydané zaměstnavatelem ne starší 30ti dnů nebo kopie výplatních pásek za poslední měsíc 6/2014. Vaše žádost i přes tyto nedostatky byla předána na finanční oddělení, které Vás bude telefonicky kontaktovat.

Paní Kateřina požadované dokumenty odeslala v den, kdy obdržela poslední výplatní pásku. Půjčka však ani poté nedorazila, a tak se pokusila kontaktovat společnost CM Company. Její telefony však nikdo nebral a na e-maily nikdo nereagoval. „Nakonec jsem jim napsala, že požaduji vrácení zálohy pro nevyplacení úvěru, ale to už jsou skoro čtyři měsíce a peníze nikde,“ rozhořčuje se paní Kateřina.

Podvedených jsou desítky

Paní Kateřina není zdaleka jedinou podvedenou, jak zjistila na internetu. Dalším byl pan Radim P., který zaplatil zálohu ve výši 9 300 korun. „Také jsem poslal údajně zálohu na měsíc a půl ve výši 9 300 korun, podepsal smlouvu, přiložil požadované doklady a místo peněz jsem dostal výpověď smlouvy pro doložení nepravdivých dokladů a navíc mi vyměřili ještě pokutu ve výši 18 tisíc korun. Pokud by chtěl někdo na firmu podat žalobu k soudu, rád se připojím,” píše na internetu.

Společnosti CM Company naletěla také paní Eva H., která popisuje: „Zálohu na kauci na účet údajné advokátní kanceláře jsem složila, ještě týž den mi e-mailem přišly smlouvy a souhlas s inkasem z mého účtu. Až to prý odešlu, bude vše v pořádku a do dvou dnů mám na účtu peníze. Zákaznická linka je NEDOSTUPNÁ !!! Stydím se přiznat před svým právníkem, že jsem mohla se svým vysokoškolským vzděláním naletět takovýmto diletantům.“

Pokusy kontaktovat zástupce společnosti CM Company jsou i nadále neúspěšné. Na zákaznické lince nikdo telefony nebere a na e-maily také společnost nereaguje.

Je tedy jasné, že tato společnost patří k těm, které využívají tíživé situace lidí. Ve skutečnosti se nejedná o poskytovatele půjček, ale ve smlouvě se zavazuje pouze k “obstarání příležitosti uzavření smlouvy se zapůjčitelem” a to za odměnu ve výši 5 000 korun, kterou poté započte do splátek úvěru. Na to však nemá nárok a jedná se o klamání spotřebitele. Žádná společnost nemůže slibovat, že uhrazenou zálohu použije na splátky.

„V tomto konkrétním případě ze strany zprostředkovatele nedošlo k žádné činnosti, paní Vedlichové nebyla zprostředkována možnost uzavření smlouvy o půjčce, a společnosti CM Company proto nevznikl nárok na provizi. Pokud firma na výzvu k vrácení zálohy nereagovala, nezbývá paní Vedlichové nic jiného než podat žalobu k soudu,“ říká právník Petr Novák.

V současné chvíli se případem zabývá hospodářská kriminálka v Chebu. Další podvedení se mohou k žalobě stále přidat a to na telefonních číslech 974 372 567 či 158.

5
0
5
Hodnocení článku:

Podobné články

Nedostali jste půjčku? Kde je chyba?

29. 9. 2016

Ať už si chcete vzít půjčku u banky či nebankovní společnosti, může se stát, že vaše žádost bude zamítnuta. Na vině může být buď nějaká chyba v procesu žádosti, nebo nesplnění některé z podmínek poskytnutí úvěru. Jaké jsou nejčastější důvody zamítnutí půjčky?

Celá aktualita

Jak najít díru v rodinném rozpočtu

8. 8. 2016

Stále se vám nedaří vyjít s výplatou a nevíte, kde se vám peníze ztrácí? Najít „díru“ v rodinném rozpočtu může být někdy poměrně těžké. Ukážeme vám, jak svůj rodinný rozpočet můžete snadno zkonsolidovat a najít místo, kde Vám peníze zbytečně utíkají. Chce to ale trochu vytrvalosti.

Celá aktualita

Předčasné splacení úvěru je nyní jednodušší - zejména u hypoték

18. 7. 2016

Nový zákon o úvěru výrazně rozšiřuje práva věřitelů – tedy osob, které mají půjčené peníze. Jednou z hlavních novinek je možnost předčasného splacení úvěru bez velkých sankcí. Jaké máte možnosti, pokud chcete svoji půjčku předčasně splatit?

Celá aktualita

Novela ochrání žadatele o půjčku

14. 6. 2016

Sněmovna na začátku měsíce června schválila novelu zákona o úvěrech, která upravila zákon tak, aby byli dlužníci v lepším postavení vůči bankám.

Celá aktualita

Investici na soukromé podnikání pokryl nebankovním úvěrem

3. 6. 2016

Pan Lukáš se po odchodu ze zaměstnání vrhl do víru soukromého podnikání a založil si firmu zabývající se montáží anténní a satelitní techniky. Do začátku měl něco našetřeno, na drahé měřící přijímače si ale hodlal půjčit. Jaké však bylo jeho rozčarování, když mu dvě známé české banky úvěr zamítly. Důvody? Příliš krátká doba podnikání. Nezbývalo než hledat řešení jinde.

Celá aktualita

Co je dobré vědět, než si půjčíte peníze?

30. 5. 2016

Úvěr může být za jistých okolností velmi dobrým způsobem financování vašich soukromých „projektů“. Ne vždy je ale půjčení peněz ideálním řešením krátkodobých osobních finančních problémů. Podívali jsme se blíže, na co je dobré si při půjčování peněz dávat pozor.

Celá aktualita

Nebankovní úvěry – jak si vybrat správně?

17. 5. 2016

Vzít si půjčku je dnes snadné. Ale vzít si výhodnou a bezpečnou půjčku, která náš rozpočet nezatíží zbytečně vysokými splátkami, to už vyžaduje trochu úsilí, ne-li přímo štěstí.

Celá aktualita

Co byste měli vědět, pokud si chcete půjčit peníze?

16. 5. 2016

Půjčka může být za jistých okolností dobrou cestou, jak vyřešit své aktuální finanční potíže. Pamatujte však, že ten, kdo vám půjčuje, ať už je to banka či nebankovní společnost, to nedělá kvůli vašim modrým očím. Věřitel má vždy racionální důvod – chce na půjčce vydělat. Co byste měli vědět před tím, než půjčíte peníze?

Celá aktualita

1 2 3 »