po – pá 9:00 – 17:00
735 766 018
Úspory.cz >> Aktuality a návody >> Aktuality >> Půjčky >> Rychlý úvěr versus riskantní investování

Aktuality

Rychlý úvěr versus riskantní investování

Půjčky Současná doba probíhá ve znamení rychlého utrácení peněz. Lidé často utratí více, než jsou schopni vydělat. Umožní jim to bankovní i nebankovní úvěry, díky kterým získají “potřebné” peníze téměř okamžitě.

Pro většinu lidí je úvěr prostě jednoduchou záležitostí či rychlým řešením finančních potřeb. K vyřízení úvěru není potřeba téměř nic a banky i nebankovní společnosti se předhání v tom, jak nalákat nové a nové klienty na stále “výhodnější” podmínky. Lidé jsou pohodlní a bojí se riskovat. Proto si mnohem raději vezmou rychlý úvěr, než aby přemýšleli nad možnostmi výhodného investování, které by jim naopak peníze mohlo přinést. Podle odborníků je příčinou strach z rizika a ztráty peněz při investování.

Pozor na složený úrok

Většina lidí si prostě raději půjčí peníze a vsadí na okamžitou spotřebu. Za úvěr však zaplatí úrok. V případě investování si však na budoucí spotřebu mohou vydělat. Z dlouhodobého hlediska je rozdíl mezi výnosy z investic a zaplacenými úroky stále výraznější. Významnou roli zde hraje tzv. složený úrok.

V případě úvěru je složený úrok pro klienta nevýhodný, ale v případě investic je tomu právě naopak. Pro banky je totiž mnohem výhodnější půjčovat peníze na dlouhou dobu a to i přes riziko nesplácení úvěrů. To platí také pro investice. Chce-li investor vydělat, nesmí se bát rizika. To je však možné efektivně snižovat a to díky dlouhodobému investičnímu horizontu, který pomáhá investorovi dosáhnout vyšších výnosů a omezuje krátkodobé propady.

Příkladem je klient, který si vzal hypotéku ve výši 1,5 milionů korun na 20 let. Úroková sazba činila 4 procenta a celkově zaplatil za hypotéku 2 181 530 korun. Hypotéku tedy přeplatil o více než jednu třetinu. Pokud by si však vzal hypotéku na 30 let, zaplatil by ještě více a to 2 578 043 korun. Podobná situace je u investování.

Odborníci tvrdí, že člověk by měl investovat alespoň 10 procent ze svých příjmů. Tato částka mu za pár let může přinést velmi zajímavý zisk.

Náš tip: Nabídku výhodných půjček najdete na Uspory.cz.

5
0
5
Hodnocení článku:

Podobné články

Jak najít díru v rodinném rozpočtu

8. 8. 2016

Stále se vám nedaří vyjít s výplatou a nevíte, kde se vám peníze ztrácí? Najít „díru“ v rodinném rozpočtu může být někdy poměrně těžké. Ukážeme vám, jak svůj rodinný rozpočet můžete snadno zkonsolidovat a najít místo, kde Vám peníze zbytečně utíkají. Chce to ale trochu vytrvalosti.

Celá aktualita

Předčasné splacení úvěru je nyní jednodušší - zejména u hypoték

18. 7. 2016

Nový zákon o úvěru výrazně rozšiřuje práva věřitelů – tedy osob, které mají půjčené peníze. Jednou z hlavních novinek je možnost předčasného splacení úvěru bez velkých sankcí. Jaké máte možnosti, pokud chcete svoji půjčku předčasně splatit?

Celá aktualita

Novela ochrání žadatele o půjčku

14. 6. 2016

Sněmovna na začátku měsíce června schválila novelu zákona o úvěrech, která upravila zákon tak, aby byli dlužníci v lepším postavení vůči bankám.

Celá aktualita

Investici na soukromé podnikání pokryl nebankovním úvěrem

3. 6. 2016

Pan Lukáš se po odchodu ze zaměstnání vrhl do víru soukromého podnikání a založil si firmu zabývající se montáží anténní a satelitní techniky. Do začátku měl něco našetřeno, na drahé měřící přijímače si ale hodlal půjčit. Jaké však bylo jeho rozčarování, když mu dvě známé české banky úvěr zamítly. Důvody? Příliš krátká doba podnikání. Nezbývalo než hledat řešení jinde.

Celá aktualita

Co je dobré vědět, než si půjčíte peníze?

30. 5. 2016

Úvěr může být za jistých okolností velmi dobrým způsobem financování vašich soukromých „projektů“. Ne vždy je ale půjčení peněz ideálním řešením krátkodobých osobních finančních problémů. Podívali jsme se blíže, na co je dobré si při půjčování peněz dávat pozor.

Celá aktualita

Nebankovní úvěry – jak si vybrat správně?

17. 5. 2016

Vzít si půjčku je dnes snadné. Ale vzít si výhodnou a bezpečnou půjčku, která náš rozpočet nezatíží zbytečně vysokými splátkami, to už vyžaduje trochu úsilí, ne-li přímo štěstí.

Celá aktualita

Co byste měli vědět, pokud si chcete půjčit peníze?

16. 5. 2016

Půjčka může být za jistých okolností dobrou cestou, jak vyřešit své aktuální finanční potíže. Pamatujte však, že ten, kdo vám půjčuje, ať už je to banka či nebankovní společnost, to nedělá kvůli vašim modrým očím. Věřitel má vždy racionální důvod – chce na půjčce vydělat. Co byste měli vědět před tím, než půjčíte peníze?

Celá aktualita

Nový zákon o úvěru usiluje o likvidaci úvěrových podvodníků a predátorských firem

25. 4. 2016

Nový zákon o spotřebitelském úvěru měl vejít v platnost v březnu letošního roku. Kvůli pozměňovacím návrhům se jeho uvedení posunulo a nyní probíhá druhé čtení. Záměrem nového zákona je posílení práv dlužníků a zpřísnění podmínek pro poskytovatele úvěrů, jejichž počet by se měl snížit na pár desítek.

Celá aktualita

1 2 3 »