Úspory.cz >> Aktuality a návody >> Aktuality >> Půjčky >> Rychlý úvěr versus riskantní investování

Aktuality

Rychlý úvěr versus riskantní investování

18. 6. 2014 Půjčky Současná doba probíhá ve znamení rychlého utrácení peněz. Lidé často utratí více, než jsou schopni vydělat. Umožní jim to bankovní i nebankovní úvěry, díky kterým získají “potřebné” peníze téměř okamžitě.

Pro většinu lidí je úvěr prostě jednoduchou záležitostí či rychlým řešením finančních potřeb. K vyřízení úvěru není potřeba téměř nic a banky i nebankovní společnosti se předhání v tom, jak nalákat nové a nové klienty na stále “výhodnější” podmínky. Lidé jsou pohodlní a bojí se riskovat. Proto si mnohem raději vezmou rychlý úvěr, než aby přemýšleli nad možnostmi výhodného investování, které by jim naopak peníze mohlo přinést. Podle odborníků je příčinou strach z rizika a ztráty peněz při investování.

Pozor na složený úrok

Většina lidí si prostě raději půjčí peníze a vsadí na okamžitou spotřebu. Za úvěr však zaplatí úrok. V případě investování si však na budoucí spotřebu mohou vydělat. Z dlouhodobého hlediska je rozdíl mezi výnosy z investic a zaplacenými úroky stále výraznější. Významnou roli zde hraje tzv. složený úrok.

V případě úvěru je složený úrok pro klienta nevýhodný, ale v případě investic je tomu právě naopak. Pro banky je totiž mnohem výhodnější půjčovat peníze na dlouhou dobu a to i přes riziko nesplácení úvěrů. To platí také pro investice. Chce-li investor vydělat, nesmí se bát rizika. To je však možné efektivně snižovat a to díky dlouhodobému investičnímu horizontu, který pomáhá investorovi dosáhnout vyšších výnosů a omezuje krátkodobé propady.

Příkladem je klient, který si vzal hypotéku ve výši 1,5 milionů korun na 20 let. Úroková sazba činila 4 procenta a celkově zaplatil za hypotéku 2 181 530 korun. Hypotéku tedy přeplatil o více než jednu třetinu. Pokud by si však vzal hypotéku na 30 let, zaplatil by ještě více a to 2 578 043 korun. Podobná situace je u investování.

Odborníci tvrdí, že člověk by měl investovat alespoň 10 procent ze svých příjmů. Tato částka mu za pár let může přinést velmi zajímavý zisk.

Náš tip: Nabídku výhodných půjček najdete na Uspory.cz.

Hodnocení článku:

Podobné články

Půjčky se nemusíte bát, pokud víte, jak na ni

14. 3. 2017

Chcete si vzít půjčku, ale bojíte se, aby se vám nevymkla z rukou? Pokud budete k jejímu splácení přistupovat zodpovědně, strach mít nemusíte. Důležité je mít stále na paměti, že půjčka je dobrý sluha, ale zlý pán. A podle toho se k ní také chovat.

Celá aktualita

Financování auta: Za hotové nebo na splátky?

13. 2. 2017

Nákup nového vozidla obvykle představuje značný zásah do rodinného rozpočtu. Zdaleka ne každý disponuje dostatkem vlastních úspor, aby si mohl pořídit nové či ojeté auto. A tak ke slovu přichází nákup na splátky.V tomto případě máme na výběr hned ze tří možností - finanční leasing, operativní leasing a spotřebitelský úvěr.

Celá aktualita

Japonská půjčka mizí. Nahradí ji ještě výhodnější Kamali

1. 2. 2017

Na počátku nové Kamali půjčky stál projekt Click Credit, který Home Credit odstartoval v roce 2013. Díky velmi výhodným podmínkám si novinka mezi mikropůjčkami získala pověst férové půjčky. Z Click Credit půjčky se v roce 2015 stala Japonská půjčka. Po dalších dvou letech nastal opět čas na změnu.

Celá aktualita

Vánoce 2016: Češi si půjčili o desítky procent více než loni

2. 1. 2017

Češi se cítí ekonomicky velmi dobře. Banky i nebankovní společnosti uvedly, že si Češi na vánoční dárky půjčili o desetinu více než před rokem. Průměrná výše vánoční půjčky činila 18 tisíc korun! Finanční společnosti odhadují, že zájem bude pokračovat i během ledna. Důvodem jsou již tradiční povánoční slevy.

Celá aktualita

Konsolidace půjček - kde si vybrat?

30. 12. 2016

O půjčkách se říká, že jsou dobrým sluhou, ale zlým pánem. Problémy s půjčkami a jejich splácením nejčastěji přináší více půjček a úvěry. Neustále hlídání si termínu pro včasnou úhradu splátky v kombinace s nedostatkem peněz je zárukou stresu, který velmi často vrcholí nemalými finančními nesnázemi. Řešením může být konsolidace. O co se jedná?

Celá aktualita

Čechy vyjdou Vánoce v průměru na 8 000 korun, za dárky plánujeme utratit o něco méně než vloni

22. 11. 2016

Češi se chtějí vyhnout vánočnímu šílenství a nakupují dárky včas. Do konce listopadu je má doma více než polovina lidí. Za Vánoční přípravy vydáme v průměru 3 600 korun, plánovaná útrata za dárky je letos 4 500, což je o 7 % méně než vloni. Slováky vyjdou vánoční svátky ještě téměř o dva tisíce dráž. Vyplývá to z mezinárodního průzkumu agentury Ipsos pro nebankovní úvěrovou společnost PROFI CREDIT, kterého se zúčastnilo 1 200 respondentů.

Celá aktualita

Přichází akce Poctivcům půlku zpět!

15. 11. 2016

Společnost TOMMY STACHI s. r. o., která poskytuje krátkodobé nebankovní půjčky, se rozhodla přijít s ojedinělou nabídkou, kterou možná otočí trh spotřebitelských úvěrů vzhůru nohama. Její akce s názvem Poctivcům půlku zpět! Slibuje vrácení poloviny celkové výše půjčky zpět a to vše bez magického, jinými společnostmi často používaného, slovíčka AŽ.

Celá aktualita

Mikropůjčky s přidanou hodnotou

15. 11. 2016

Mikropůjčky, alias půjčky před výplatou, jsou oblíbeným řešení nečekaného krátkodobého výpadku financí. Pomohou vám překlenout dobu, o kterou se zpozdila výplata nebo zažehnat nečekaný výdaj. Z pravidla se jedná o částky od 500 Kč do 20 000 Kč a potřeba je splatit do 30 dní od vyplacení.

Celá aktualita

1 2 3 »