po – pá 9:00 – 17:00
735 766 018
Úspory.cz >> Aktuality a návody >> Aktuality >> Půjčky >> Sjednání půjčky se může nepěkně prodražit, vyhněte se tomu.

Aktuality

Sjednání půjčky se může nepěkně prodražit, vyhněte se tomu.

Půjčky

Všichni to známe. Někdy se na náš stůl dostane tak výhodná nabídka, že někde prostě musí být háček. O tom se mohli přesvědčit mnozí zájemci o spotřebitelské úvěry. Některé společnosti místo poskytování úvěrů připravují zákazníky o peníze.

Velmi častý případ je poskytnutí zálohy věřiteli. Jedná se tedy o případ, kdy společnost vyžaduje vysoký obnos peněz od člověka, kterému si zažádal o půjčku. Je ovšem třeba si tuto „zálohu“ neplést s poplatkem za vyřízení úvěru. Někdy se vypočítává jako procentuální podíl z výše půjčky, takže může být docela vysoký.

sekretářka

Pozor na volání

V poslední době se ovšem častěji vyskytuje předražené volání. Nebankovní společnost poskytující úvěry tvoří zisk především z toho, že má předražené telefonní linky. Potenciálního zákazníka pak drží na telefonu co nejdéle. V případě, že je hovor zpoplatněn až několika desítkami korun za minutu, a vyřizování úvěru se protáhne na necelou hodinu, zaplatí spotřebitel několik tisíc korun za pouhý jeden hovor. Naštěstí si toho už všiml i stát. Od února letošního roku zpřísnil zákon o poskytování spotřebitelských úvěrů. Jednou z novel je právě zákaz těchto předražených linek. Podvodní nebankovní společnosti se ovšem stále snaží nacházet nové způsoby, jak vymámit z lidí peníze.

Víte, že: „Za předražené telefonní linky může být udělena pokuta až do výše 20 miliónů korun.“

Před každou žádostí doporučujeme provést také průzkum samotného věřitele. Můžete se zeptat přátel nebo známých na osobní zkušenosti. Nebo můžete provést průzkum na internetu, například zrovna na uspory.cz (www.uspory.cz)

Jak je tomu u nás

Veškeré služby, které nabízí náš finanční supermarket, jsou pro spotřebitele zdarma (porovnání produktů a možnost online objednání). Všichni naši partneři (http://www.uspory.cz/clanky/partneri) jsou spolehlivé a prověřené společnosti, se kterými spolupracujeme již několik let.

Objednat spotřebitelský úvěr nebo jakýkoliv finanční produkt lze přes online formulář,který je zdarma. V případě, že máte nějaké dotazy, které chcete zodpovědět, můžete zavolat na číslo 840 877 877. Cena za minutu je stejná jako místní volání.

5
0
5
Hodnocení článku:

Podobné články

Nedostali jste půjčku? Kde je chyba?

29. 9. 2016

Ať už si chcete vzít půjčku u banky či nebankovní společnosti, může se stát, že vaše žádost bude zamítnuta. Na vině může být buď nějaká chyba v procesu žádosti, nebo nesplnění některé z podmínek poskytnutí úvěru. Jaké jsou nejčastější důvody zamítnutí půjčky?

Celá aktualita

Jak najít díru v rodinném rozpočtu

8. 8. 2016

Stále se vám nedaří vyjít s výplatou a nevíte, kde se vám peníze ztrácí? Najít „díru“ v rodinném rozpočtu může být někdy poměrně těžké. Ukážeme vám, jak svůj rodinný rozpočet můžete snadno zkonsolidovat a najít místo, kde Vám peníze zbytečně utíkají. Chce to ale trochu vytrvalosti.

Celá aktualita

Předčasné splacení úvěru je nyní jednodušší - zejména u hypoték

18. 7. 2016

Nový zákon o úvěru výrazně rozšiřuje práva věřitelů – tedy osob, které mají půjčené peníze. Jednou z hlavních novinek je možnost předčasného splacení úvěru bez velkých sankcí. Jaké máte možnosti, pokud chcete svoji půjčku předčasně splatit?

Celá aktualita

Novela ochrání žadatele o půjčku

14. 6. 2016

Sněmovna na začátku měsíce června schválila novelu zákona o úvěrech, která upravila zákon tak, aby byli dlužníci v lepším postavení vůči bankám.

Celá aktualita

Investici na soukromé podnikání pokryl nebankovním úvěrem

3. 6. 2016

Pan Lukáš se po odchodu ze zaměstnání vrhl do víru soukromého podnikání a založil si firmu zabývající se montáží anténní a satelitní techniky. Do začátku měl něco našetřeno, na drahé měřící přijímače si ale hodlal půjčit. Jaké však bylo jeho rozčarování, když mu dvě známé české banky úvěr zamítly. Důvody? Příliš krátká doba podnikání. Nezbývalo než hledat řešení jinde.

Celá aktualita

Co je dobré vědět, než si půjčíte peníze?

30. 5. 2016

Úvěr může být za jistých okolností velmi dobrým způsobem financování vašich soukromých „projektů“. Ne vždy je ale půjčení peněz ideálním řešením krátkodobých osobních finančních problémů. Podívali jsme se blíže, na co je dobré si při půjčování peněz dávat pozor.

Celá aktualita

Nebankovní úvěry – jak si vybrat správně?

17. 5. 2016

Vzít si půjčku je dnes snadné. Ale vzít si výhodnou a bezpečnou půjčku, která náš rozpočet nezatíží zbytečně vysokými splátkami, to už vyžaduje trochu úsilí, ne-li přímo štěstí.

Celá aktualita

Co byste měli vědět, pokud si chcete půjčit peníze?

16. 5. 2016

Půjčka může být za jistých okolností dobrou cestou, jak vyřešit své aktuální finanční potíže. Pamatujte však, že ten, kdo vám půjčuje, ať už je to banka či nebankovní společnost, to nedělá kvůli vašim modrým očím. Věřitel má vždy racionální důvod – chce na půjčce vydělat. Co byste měli vědět před tím, než půjčíte peníze?

Celá aktualita

1 2 3 »