po – pá 9:00 – 17:00
735 766 018
Úspory.cz >> Aktuality a návody >> Aktuality >> Půjčky >> Splácejte půjčku včas a ušetřete až 50 000 tisíc korun

Aktuality

Splácejte půjčku včas a ušetřete až 50 000 tisíc korun

Půjčky Banky přišly s novým trikem, jak přimět dlužníky platit své závazky včas. Za dobrou platební morálku je odmění v podobě nižší úrokové sazby, odpuštění více splátek či finančního bonusu. Klient, který splácí svou půjčku včas, tak může ročně ušetřit až 50 tisíc korun.

Banky i další poskytovatelé úvěrů a půjček přišly na způsob, jak své klienty přimět splácet půjčky včas. Za včasně splácení je totiž odmění. Odměny nyní nabízí čtyři banky (Air Bank, Česká spořitelna, Raiffeisenbank a Sberbank) a dvě nebankovní společnosti (Cetelem a Home Credit). Jediné, co musí klienti pro získání odměny udělat, je platit své závazky dle smluvních podmínek - tedy včas a bez prodlení. Některé společností vyžadují ještě jednu podmínku a tou je minimální doba splácení úvěru, která se pohybuje od 12 měsíců výše.

Jediná Air Bank nabízí odměnu jakou stálou nabídku, ostatní společnosti nabízí odměnu za včasné splácení jako akční nabídku k půjčkám.

Úspora až 50 tisíc korun

A jak je to úsporou reálně? Konečná výše úspory závisí na délce a výši úvěru. Air Bank nabízí odměnu za včasné splácení formou odpuštění několika posledních splátek. Cetelem své klienty odměňuje za každý rok řádného splácení získáním až pěti splátek zpět. Česká spořitelna své klienty odmění snížením úrokové sazby vždy o jedno procento za každý rok. Home Credit dobrým klientům vrátí polovinu uhrazených úroku za každý rok půjčky. Naproti tomu Raiffeisenbak své klienty odmění až po zaplacení úvěru a to finančním bonusem, který může být až 50 tisíc korun. Stejným způsobem své klienty odměňuje Sberbank.

5
0
5
Hodnocení článku:

Podobné články

Nedostali jste půjčku? Kde je chyba?

29. 9. 2016

Ať už si chcete vzít půjčku u banky či nebankovní společnosti, může se stát, že vaše žádost bude zamítnuta. Na vině může být buď nějaká chyba v procesu žádosti, nebo nesplnění některé z podmínek poskytnutí úvěru. Jaké jsou nejčastější důvody zamítnutí půjčky?

Celá aktualita

Jak najít díru v rodinném rozpočtu

8. 8. 2016

Stále se vám nedaří vyjít s výplatou a nevíte, kde se vám peníze ztrácí? Najít „díru“ v rodinném rozpočtu může být někdy poměrně těžké. Ukážeme vám, jak svůj rodinný rozpočet můžete snadno zkonsolidovat a najít místo, kde Vám peníze zbytečně utíkají. Chce to ale trochu vytrvalosti.

Celá aktualita

Předčasné splacení úvěru je nyní jednodušší - zejména u hypoték

18. 7. 2016

Nový zákon o úvěru výrazně rozšiřuje práva věřitelů – tedy osob, které mají půjčené peníze. Jednou z hlavních novinek je možnost předčasného splacení úvěru bez velkých sankcí. Jaké máte možnosti, pokud chcete svoji půjčku předčasně splatit?

Celá aktualita

Novela ochrání žadatele o půjčku

14. 6. 2016

Sněmovna na začátku měsíce června schválila novelu zákona o úvěrech, která upravila zákon tak, aby byli dlužníci v lepším postavení vůči bankám.

Celá aktualita

Investici na soukromé podnikání pokryl nebankovním úvěrem

3. 6. 2016

Pan Lukáš se po odchodu ze zaměstnání vrhl do víru soukromého podnikání a založil si firmu zabývající se montáží anténní a satelitní techniky. Do začátku měl něco našetřeno, na drahé měřící přijímače si ale hodlal půjčit. Jaké však bylo jeho rozčarování, když mu dvě známé české banky úvěr zamítly. Důvody? Příliš krátká doba podnikání. Nezbývalo než hledat řešení jinde.

Celá aktualita

Co je dobré vědět, než si půjčíte peníze?

30. 5. 2016

Úvěr může být za jistých okolností velmi dobrým způsobem financování vašich soukromých „projektů“. Ne vždy je ale půjčení peněz ideálním řešením krátkodobých osobních finančních problémů. Podívali jsme se blíže, na co je dobré si při půjčování peněz dávat pozor.

Celá aktualita

Nebankovní úvěry – jak si vybrat správně?

17. 5. 2016

Vzít si půjčku je dnes snadné. Ale vzít si výhodnou a bezpečnou půjčku, která náš rozpočet nezatíží zbytečně vysokými splátkami, to už vyžaduje trochu úsilí, ne-li přímo štěstí.

Celá aktualita

Co byste měli vědět, pokud si chcete půjčit peníze?

16. 5. 2016

Půjčka může být za jistých okolností dobrou cestou, jak vyřešit své aktuální finanční potíže. Pamatujte však, že ten, kdo vám půjčuje, ať už je to banka či nebankovní společnost, to nedělá kvůli vašim modrým očím. Věřitel má vždy racionální důvod – chce na půjčce vydělat. Co byste měli vědět před tím, než půjčíte peníze?

Celá aktualita

1 2 3 »