po – pá 9:00 – 17:00
735 766 018
Úspory.cz >> Aktuality a návody >> Aktuality >> Půjčky >> Stále více bank nabízí bonusy za řádné splácení půjčky

Aktuality

Stále více bank nabízí bonusy za řádné splácení půjčky

Půjčky Ještě před pár týdny nabízelo bonusy za řádné splácení pouze pár finančních ústavů a bank. K pozitivní motivaci svých klientů však postupně přistupují i renomované banky, jako je například Česká spořitelna. Klienti, kteří splácí včas, mohou mít úvěr levnější i o tisíce korun.

Za řádné splácení až 21 splátek zpět

Stále více bank a finančních ústavů přiznává, že motivace klientů odměnami má velký přínos. Za řádné splácení mohou nyní klienti bank získat splátky zpět nebo nižší úrok. Stále více klientů se snaží půjčky splácet včas, aby na slibované odměny dosáhli. Ušetřit tak mohou opravdu hodně peněz.

Například GE Money Bank vrátí klientovi každou dvanáctou splátku a to včetně poplatku za pojištění a Komerční banka vrací dokonce splátky dvě. Také Sberbank vrací peníze klientům, které půjčky splácí včas, a to ve výši až jedné pětiny půjčky. Česká spořitelna zvolila lehce odlišný způsob. Odpovědným klientům vrátí z každé uhrazené splátky 5 procent, které uloží na spořicí účet, na kterém je úročí dalšími 5 procenty. V případě úvěru ve výši 700 tisíc korun, může odměna činit 57 tisíc korun.

"Za řádné splácení klientům vyplácíme až 50 tisíc korun podle výše úvěru a délky splatnosti. Průměrná výše půjčky činí kolem sta tisíc korun, průměrná doba splatnosti čtyři roky," přibližuje bonusový program Tomáš Kofroň, mluvčí Raiffeisenbank. Equa bank garantuje svým klientům levnější půjčku až o jednu čtvrtinu v případě refinancování půjčky.

Odměny slibují i nebankovní společnosti. Například společnost Home Credit slibuje vrácení až 21 splátek a Cetelem až 10 splátek.

Odměny i za převedení či konsolidaci půjček

A situace je příznivá i pro klienty konkurenčních bank. Ty se mezi sebou přetahují o klienty a za převedení půjčky slibují nižší úrok, vrácení poplatků či celých splátek. "Po převedení spotřebitelského úvěru do UniCredit Bank mohou klienti ušetřit až 30 procent měsíční splátky při zachování stejné doby splatnosti, a to u úvěru až do 600 tisíc korun," řekl Petr Plocek, mluvčí UniCredit Bank ČR.

Banka Zuno zase nabízí tři odlišné úrokové sazby ve výši 6,9, 9,9 a 14,9 procenta. "Klienti tak vždy předem vědí, s jakým úrokem mohou počítat. Průměrná výše půjčky činí sto tisíc korun, průměrná splatnost tři až pět let. Refinancování a konsolidace nyní tvoří třetinu půjček našich klientů. Přes 70 procent úvěrů pochází ze starých bank. Refinancovat lze až deset úvěrů najednou," vysvětlil nám Vladimír Michna, mluvčí Zuno bank.

Jaká je realita?

Pro lepší pochopení bonusů si uvedeme jednoduchý příklad. Běžná rodina vydělávající 48 tisíc korun usiluje o sloučení půjček ve výši 170 a 90 tisíc korun a kontokorentu ve výši 50 tisíc korun. Současná splátka činí 13 500 korun a celková částka půjčky činí 450 000 korun. Díky konsolidace by došlo ke snížení celkové zaplacené částky pod 450 tisíc korun. Výše splátky by závisela na délce konsolidovaného úvěru.

Konsolidace půjček je opravdu výhodná. Klient získá výhodnější podmínky a má o svých závazcích lepší přehled. "Všem dobře splácejícím klientům garantujeme u půjčky nejnižší možnou úrokovou sazbu 9,9 procenta a RPSN 10,37 procenta. Tuto sazbu získají odpuštěním několika posledních splátek na konci půjčky," uvedl Vladimír Komjati, mluvčí Air Bank.

5
0
5
Hodnocení článku:

Podobné články

Nedostali jste půjčku? Kde je chyba?

29. 9. 2016

Ať už si chcete vzít půjčku u banky či nebankovní společnosti, může se stát, že vaše žádost bude zamítnuta. Na vině může být buď nějaká chyba v procesu žádosti, nebo nesplnění některé z podmínek poskytnutí úvěru. Jaké jsou nejčastější důvody zamítnutí půjčky?

Celá aktualita

Jak najít díru v rodinném rozpočtu

8. 8. 2016

Stále se vám nedaří vyjít s výplatou a nevíte, kde se vám peníze ztrácí? Najít „díru“ v rodinném rozpočtu může být někdy poměrně těžké. Ukážeme vám, jak svůj rodinný rozpočet můžete snadno zkonsolidovat a najít místo, kde Vám peníze zbytečně utíkají. Chce to ale trochu vytrvalosti.

Celá aktualita

Předčasné splacení úvěru je nyní jednodušší - zejména u hypoték

18. 7. 2016

Nový zákon o úvěru výrazně rozšiřuje práva věřitelů – tedy osob, které mají půjčené peníze. Jednou z hlavních novinek je možnost předčasného splacení úvěru bez velkých sankcí. Jaké máte možnosti, pokud chcete svoji půjčku předčasně splatit?

Celá aktualita

Novela ochrání žadatele o půjčku

14. 6. 2016

Sněmovna na začátku měsíce června schválila novelu zákona o úvěrech, která upravila zákon tak, aby byli dlužníci v lepším postavení vůči bankám.

Celá aktualita

Investici na soukromé podnikání pokryl nebankovním úvěrem

3. 6. 2016

Pan Lukáš se po odchodu ze zaměstnání vrhl do víru soukromého podnikání a založil si firmu zabývající se montáží anténní a satelitní techniky. Do začátku měl něco našetřeno, na drahé měřící přijímače si ale hodlal půjčit. Jaké však bylo jeho rozčarování, když mu dvě známé české banky úvěr zamítly. Důvody? Příliš krátká doba podnikání. Nezbývalo než hledat řešení jinde.

Celá aktualita

Co je dobré vědět, než si půjčíte peníze?

30. 5. 2016

Úvěr může být za jistých okolností velmi dobrým způsobem financování vašich soukromých „projektů“. Ne vždy je ale půjčení peněz ideálním řešením krátkodobých osobních finančních problémů. Podívali jsme se blíže, na co je dobré si při půjčování peněz dávat pozor.

Celá aktualita

Nebankovní úvěry – jak si vybrat správně?

17. 5. 2016

Vzít si půjčku je dnes snadné. Ale vzít si výhodnou a bezpečnou půjčku, která náš rozpočet nezatíží zbytečně vysokými splátkami, to už vyžaduje trochu úsilí, ne-li přímo štěstí.

Celá aktualita

Co byste měli vědět, pokud si chcete půjčit peníze?

16. 5. 2016

Půjčka může být za jistých okolností dobrou cestou, jak vyřešit své aktuální finanční potíže. Pamatujte však, že ten, kdo vám půjčuje, ať už je to banka či nebankovní společnost, to nedělá kvůli vašim modrým očím. Věřitel má vždy racionální důvod – chce na půjčce vydělat. Co byste měli vědět před tím, než půjčíte peníze?

Celá aktualita

1 2 3 »