po – pá 9:00 – 17:00
735 766 018
Úspory.cz >> Aktuality a návody >> Aktuality >> Půjčky >> Starosti s rodinnými financemi mají zejména ženy

Aktuality

Starosti s rodinnými financemi mají zejména ženy

11. 3. 2014 Půjčky S rodinnými financemi a nižším životním standardem se v Česku trápí více ženy než muži. Ženy jsou proto více ochotnější si vzít spotřebitelskou půjčku za účelem nákupu vybavení domácnosti či k uhrazení nečekaných výdajů. Naopak čeští muži bývají se svou finanční situací spokojeni více.

Agentura YouGov provedla průzkum, kterého se účastnilo 3 887 českých žen a mužů. Tématem byla finanční situace a životní úroveň respondentů. Z průzkumu jednoznačně vyplynulo, že české ženy jsou v průměru méně spokojené než jejich mužští protějšci. Opravdu nespokojeno je svou životní úrovní 30 procent žen a 25 procent mužů.

Největší starostí českých žen i muž; jsou běžné výdaje

Opravdu spokojeni se se svou životní úrovní cítí 45 procent mužů. Spokojených žen je výrazně méně a nejvíce je trápí každodenní výdaje (67 procent). Právě každodenní výdaje činí starosti nejen ženám, ale také mužům (oboje v průměru 64 procent). "Ženy se častěji starají o domácnost, mívají proto lepší přehled o rodinných výdajích. Vědí, co v domácnosti chybí, co je potřeba nakoupit a jaké platby se musí uhradit. S tím souvisí také starost, jak tyto běžné výdaje financovat," vysvětlila současnou situace Renata Salata, marketingová ředitelka ve společnosti Provident Financial, která průzkum financovala.

Naopak bez starostí a v pohodě se cítí pouhé 4 procenta českých žen a mužů. Zlepšení v letošním roce očekává 28 procent respondentů a 23 procenta se naopak obává zhoršení životního standardu.

Tři třetiny Čechů žijí na dluh

Velké množství Čechů si zvyklo žít na dluh a nevidí v tom žádný problém. Výběr půjčky důkladně zvažují a díky tomu nemá přes 70 procent Čechů se splácením půjček zásadní problém. Při výběru půjčky se Češi orientují podle výše RPSN a pověsti úvěrové společnosti, které je důležitější pro stále více Čechů. Nejčastěji si Češi berou spotřebitelské půjčky na nečekané výdaje (55 procent) a na domácí spotřebiče (35 procent).

Hodnocení článku:

Podobné články

Vánoce 2016: Češi si půjčili o desítky procent více než loni

2. 1. 2017

Češi se cítí ekonomicky velmi dobře. Banky i nebankovní společnosti uvedly, že si Češi na vánoční dárky půjčili o desetinu více než před rokem. Průměrná výše vánoční půjčky činila 18 tisíc korun! Finanční společnosti odhadují, že zájem bude pokračovat i během ledna. Důvodem jsou již tradiční povánoční slevy.

Celá aktualita

Konsolidace půjček - kde si vybrat?

30. 12. 2016

O půjčkách se říká, že jsou dobrým sluhou, ale zlým pánem. Problémy s půjčkami a jejich splácením nejčastěji přináší více půjček a úvěry. Neustále hlídání si termínu pro včasnou úhradu splátky v kombinace s nedostatkem peněz je zárukou stresu, který velmi často vrcholí nemalými finančními nesnázemi. Řešením může být konsolidace. O co se jedná?

Celá aktualita

Čechy vyjdou Vánoce v průměru na 8 000 korun, za dárky plánujeme utratit o něco méně než vloni

22. 11. 2016

Češi se chtějí vyhnout vánočnímu šílenství a nakupují dárky včas. Do konce listopadu je má doma více než polovina lidí. Za Vánoční přípravy vydáme v průměru 3 600 korun, plánovaná útrata za dárky je letos 4 500, což je o 7 % méně než vloni. Slováky vyjdou vánoční svátky ještě téměř o dva tisíce dráž. Vyplývá to z mezinárodního průzkumu agentury Ipsos pro nebankovní úvěrovou společnost PROFI CREDIT, kterého se zúčastnilo 1 200 respondentů.

Celá aktualita

Přichází akce Poctivcům půlku zpět!

15. 11. 2016

Společnost TOMMY STACHI s. r. o., která poskytuje krátkodobé nebankovní půjčky, se rozhodla přijít s ojedinělou nabídkou, kterou možná otočí trh spotřebitelských úvěrů vzhůru nohama. Její akce s názvem Poctivcům půlku zpět! Slibuje vrácení poloviny celkové výše půjčky zpět a to vše bez magického, jinými společnostmi často používaného, slovíčka AŽ.

Celá aktualita

Mikropůjčky s přidanou hodnotou

15. 11. 2016

Mikropůjčky, alias půjčky před výplatou, jsou oblíbeným řešení nečekaného krátkodobého výpadku financí. Pomohou vám překlenout dobu, o kterou se zpozdila výplata nebo zažehnat nečekaný výdaj. Z pravidla se jedná o částky od 500 Kč do 20 000 Kč a potřeba je splatit do 30 dní od vyplacení.

Celá aktualita

Nedostali jste půjčku? Kde je chyba?

29. 9. 2016

Ať už si chcete vzít půjčku u banky či nebankovní společnosti, může se stát, že vaše žádost bude zamítnuta. Na vině může být buď nějaká chyba v procesu žádosti, nebo nesplnění některé z podmínek poskytnutí úvěru. Jaké jsou nejčastější důvody zamítnutí půjčky?

Celá aktualita

Jak najít díru v rodinném rozpočtu

8. 8. 2016

Stále se vám nedaří vyjít s výplatou a nevíte, kde se vám peníze ztrácí? Najít „díru“ v rodinném rozpočtu může být někdy poměrně těžké. Ukážeme vám, jak svůj rodinný rozpočet můžete snadno zkonsolidovat a najít místo, kde Vám peníze zbytečně utíkají. Chce to ale trochu vytrvalosti.

Celá aktualita

Předčasné splacení úvěru je nyní jednodušší - zejména u hypoték

18. 7. 2016

Nový zákon o úvěru výrazně rozšiřuje práva věřitelů – tedy osob, které mají půjčené peníze. Jednou z hlavních novinek je možnost předčasného splacení úvěru bez velkých sankcí. Jaké máte možnosti, pokud chcete svoji půjčku předčasně splatit?

Celá aktualita

1 2 3 »