po – pá 9:00 – 17:00
735 766 018
Úspory.cz >> Aktuality a návody >> Aktuality >> Půjčky >> Starosti s rodinnými financemi mají zejména ženy

Aktuality

Starosti s rodinnými financemi mají zejména ženy

11. 3. 2014 Půjčky S rodinnými financemi a nižším životním standardem se v Česku trápí více ženy než muži. Ženy jsou proto více ochotnější si vzít spotřebitelskou půjčku za účelem nákupu vybavení domácnosti či k uhrazení nečekaných výdajů. Naopak čeští muži bývají se svou finanční situací spokojeni více.

Agentura YouGov provedla průzkum, kterého se účastnilo 3 887 českých žen a mužů. Tématem byla finanční situace a životní úroveň respondentů. Z průzkumu jednoznačně vyplynulo, že české ženy jsou v průměru méně spokojené než jejich mužští protějšci. Opravdu nespokojeno je svou životní úrovní 30 procent žen a 25 procent mužů.

Největší starostí českých žen i muž; jsou běžné výdaje

Opravdu spokojeni se se svou životní úrovní cítí 45 procent mužů. Spokojených žen je výrazně méně a nejvíce je trápí každodenní výdaje (67 procent). Právě každodenní výdaje činí starosti nejen ženám, ale také mužům (oboje v průměru 64 procent). "Ženy se častěji starají o domácnost, mívají proto lepší přehled o rodinných výdajích. Vědí, co v domácnosti chybí, co je potřeba nakoupit a jaké platby se musí uhradit. S tím souvisí také starost, jak tyto běžné výdaje financovat," vysvětlila současnou situace Renata Salata, marketingová ředitelka ve společnosti Provident Financial, která průzkum financovala.

Naopak bez starostí a v pohodě se cítí pouhé 4 procenta českých žen a mužů. Zlepšení v letošním roce očekává 28 procent respondentů a 23 procenta se naopak obává zhoršení životního standardu.

Tři třetiny Čechů žijí na dluh

Velké množství Čechů si zvyklo žít na dluh a nevidí v tom žádný problém. Výběr půjčky důkladně zvažují a díky tomu nemá přes 70 procent Čechů se splácením půjček zásadní problém. Při výběru půjčky se Češi orientují podle výše RPSN a pověsti úvěrové společnosti, které je důležitější pro stále více Čechů. Nejčastěji si Češi berou spotřebitelské půjčky na nečekané výdaje (55 procent) a na domácí spotřebiče (35 procent).

Hodnocení článku:

Podobné články

Čechy vyjdou Vánoce v průměru na 8 000 korun, za dárky plánujeme utratit o něco méně než vloni

22. 11. 2016

Češi se chtějí vyhnout vánočnímu šílenství a nakupují dárky včas. Do konce listopadu je má doma více než polovina lidí. Za Vánoční přípravy vydáme v průměru 3 600 korun, plánovaná útrata za dárky je letos 4 500, což je o 7 % méně než vloni. Slováky vyjdou vánoční svátky ještě téměř o dva tisíce dráž. Vyplývá to z mezinárodního průzkumu agentury Ipsos pro nebankovní úvěrovou společnost PROFI CREDIT, kterého se zúčastnilo 1 200 respondentů.

Celá aktualita

Přichází akce Poctivcům půlku zpět!

15. 11. 2016

Společnost TOMMY STACHI s. r. o., která poskytuje krátkodobé nebankovní půjčky, se rozhodla přijít s ojedinělou nabídkou, kterou možná otočí trh spotřebitelských úvěrů vzhůru nohama. Její akce s názvem Poctivcům půlku zpět! Slibuje vrácení poloviny celkové výše půjčky zpět a to vše bez magického, jinými společnostmi často používaného, slovíčka AŽ.

Celá aktualita

Mikropůjčky s přidanou hodnotou

15. 11. 2016

Mikropůjčky, alias půjčky před výplatou, jsou oblíbeným řešení nečekaného krátkodobého výpadku financí. Pomohou vám překlenout dobu, o kterou se zpozdila výplata nebo zažehnat nečekaný výdaj. Z pravidla se jedná o částky od 500 Kč do 20 000 Kč a potřeba je splatit do 30 dní od vyplacení.

Celá aktualita

Nedostali jste půjčku? Kde je chyba?

29. 9. 2016

Ať už si chcete vzít půjčku u banky či nebankovní společnosti, může se stát, že vaše žádost bude zamítnuta. Na vině může být buď nějaká chyba v procesu žádosti, nebo nesplnění některé z podmínek poskytnutí úvěru. Jaké jsou nejčastější důvody zamítnutí půjčky?

Celá aktualita

Jak najít díru v rodinném rozpočtu

8. 8. 2016

Stále se vám nedaří vyjít s výplatou a nevíte, kde se vám peníze ztrácí? Najít „díru“ v rodinném rozpočtu může být někdy poměrně těžké. Ukážeme vám, jak svůj rodinný rozpočet můžete snadno zkonsolidovat a najít místo, kde Vám peníze zbytečně utíkají. Chce to ale trochu vytrvalosti.

Celá aktualita

Předčasné splacení úvěru je nyní jednodušší - zejména u hypoték

18. 7. 2016

Nový zákon o úvěru výrazně rozšiřuje práva věřitelů – tedy osob, které mají půjčené peníze. Jednou z hlavních novinek je možnost předčasného splacení úvěru bez velkých sankcí. Jaké máte možnosti, pokud chcete svoji půjčku předčasně splatit?

Celá aktualita

Novela ochrání žadatele o půjčku

14. 6. 2016

Sněmovna na začátku měsíce června schválila novelu zákona o úvěrech, která upravila zákon tak, aby byli dlužníci v lepším postavení vůči bankám.

Celá aktualita

Investici na soukromé podnikání pokryl nebankovním úvěrem

3. 6. 2016

Pan Lukáš se po odchodu ze zaměstnání vrhl do víru soukromého podnikání a založil si firmu zabývající se montáží anténní a satelitní techniky. Do začátku měl něco našetřeno, na drahé měřící přijímače si ale hodlal půjčit. Jaké však bylo jeho rozčarování, když mu dvě známé české banky úvěr zamítly. Důvody? Příliš krátká doba podnikání. Nezbývalo než hledat řešení jinde.

Celá aktualita

1 2 3 »