Úspory.cz >> Aktuality a návody >> Aktuality >> Půjčky >> Test spotřebitelských úvěrů přinesl šokující výsledky

Aktuality

Test spotřebitelských úvěrů přinesl šokující výsledky

1. 3. 2014 Půjčky Server Bankovnípoplatky.com zorganizoval test spotřebitelských úvěrů, který ukázal, nakolik současné nabídky úvěrů odpovídají reálným nabídkám. Některé finanční společnosti svým přístupem šokovaly, jiné naopak příjemně překvapily.

Testování proběhlo metodou mystery shoppingu. To znamená, že byla vytvořená poptávka po úvěru limitovaná chováním člověk, který hledá nejlevnější nabídku. Výše poptávaného úvěru činila 50 000 korun s dobou splatnosti 60 měsíců (5 let). O úvěr žádala svobodná žena ve věku 24 až 30 let a příjmem od 17 do 25 tisíc korun. Celkem se testovalo 14 bank. Nebankovní společnosti do tohoto testu zahrnuty nebyly.

Inzerované nabídky jsou téměř vždy výhodnější než reálné

Z testu vyplynuly velmi zajímavé zjištění. Podstatná část úvěrů byla v inzerované podobě nabízená s výhodnějšími parametry, než tomu bylo u reálných nabídek. Rozdíl v úrokové sazbě mezi inzerovanou a reálnou sazbou činil i 10 procentních bodů. Našly se však i takové banky, které inzerovaly sazbu vyšší než reálnou.

U většiny nabídek byla hodnota RPSN velmi podobná úrokové sazby. V některých případech však rozdíl činil i 9 procentních bodů. Mezi nejlevnějším a nejdražším úvěrem činil nejvyšší rozdíl 18 procentních bodů. Za poslední rok lehce vzrostla průměrná úroková sazba, ale zároveň došlo ke snížení poplatků, což znamená, že ve výsledku klienti spíše ušetří.

Kuriózní byla v některých případech podoba předsmluvní nabídky. 13 společností klientovi poskytlo standardní předsmluvní nabídku nebo náhradní dokument. Jedna z oslovených společností však napsala klientovi parametry úvěru na papírek, čímž nesplnila zákonnou formu.

Hodnocení článku:

Podobné články

Půjčky se nemusíte bát, pokud víte, jak na ni

14. 3. 2017

Chcete si vzít půjčku, ale bojíte se, aby se vám nevymkla z rukou? Pokud budete k jejímu splácení přistupovat zodpovědně, strach mít nemusíte. Důležité je mít stále na paměti, že půjčka je dobrý sluha, ale zlý pán. A podle toho se k ní také chovat.

Celá aktualita

Financování auta: Za hotové nebo na splátky?

13. 2. 2017

Nákup nového vozidla obvykle představuje značný zásah do rodinného rozpočtu. Zdaleka ne každý disponuje dostatkem vlastních úspor, aby si mohl pořídit nové či ojeté auto. A tak ke slovu přichází nákup na splátky.V tomto případě máme na výběr hned ze tří možností - finanční leasing, operativní leasing a spotřebitelský úvěr.

Celá aktualita

Japonská půjčka mizí. Nahradí ji ještě výhodnější Kamali

1. 2. 2017

Na počátku nové Kamali půjčky stál projekt Click Credit, který Home Credit odstartoval v roce 2013. Díky velmi výhodným podmínkám si novinka mezi mikropůjčkami získala pověst férové půjčky. Z Click Credit půjčky se v roce 2015 stala Japonská půjčka. Po dalších dvou letech nastal opět čas na změnu.

Celá aktualita

Vánoce 2016: Češi si půjčili o desítky procent více než loni

2. 1. 2017

Češi se cítí ekonomicky velmi dobře. Banky i nebankovní společnosti uvedly, že si Češi na vánoční dárky půjčili o desetinu více než před rokem. Průměrná výše vánoční půjčky činila 18 tisíc korun! Finanční společnosti odhadují, že zájem bude pokračovat i během ledna. Důvodem jsou již tradiční povánoční slevy.

Celá aktualita

Konsolidace půjček - kde si vybrat?

30. 12. 2016

O půjčkách se říká, že jsou dobrým sluhou, ale zlým pánem. Problémy s půjčkami a jejich splácením nejčastěji přináší více půjček a úvěry. Neustále hlídání si termínu pro včasnou úhradu splátky v kombinace s nedostatkem peněz je zárukou stresu, který velmi často vrcholí nemalými finančními nesnázemi. Řešením může být konsolidace. O co se jedná?

Celá aktualita

Čechy vyjdou Vánoce v průměru na 8 000 korun, za dárky plánujeme utratit o něco méně než vloni

22. 11. 2016

Češi se chtějí vyhnout vánočnímu šílenství a nakupují dárky včas. Do konce listopadu je má doma více než polovina lidí. Za Vánoční přípravy vydáme v průměru 3 600 korun, plánovaná útrata za dárky je letos 4 500, což je o 7 % méně než vloni. Slováky vyjdou vánoční svátky ještě téměř o dva tisíce dráž. Vyplývá to z mezinárodního průzkumu agentury Ipsos pro nebankovní úvěrovou společnost PROFI CREDIT, kterého se zúčastnilo 1 200 respondentů.

Celá aktualita

Přichází akce Poctivcům půlku zpět!

15. 11. 2016

Společnost TOMMY STACHI s. r. o., která poskytuje krátkodobé nebankovní půjčky, se rozhodla přijít s ojedinělou nabídkou, kterou možná otočí trh spotřebitelských úvěrů vzhůru nohama. Její akce s názvem Poctivcům půlku zpět! Slibuje vrácení poloviny celkové výše půjčky zpět a to vše bez magického, jinými společnostmi často používaného, slovíčka AŽ.

Celá aktualita

Mikropůjčky s přidanou hodnotou

15. 11. 2016

Mikropůjčky, alias půjčky před výplatou, jsou oblíbeným řešení nečekaného krátkodobého výpadku financí. Pomohou vám překlenout dobu, o kterou se zpozdila výplata nebo zažehnat nečekaný výdaj. Z pravidla se jedná o částky od 500 Kč do 20 000 Kč a potřeba je splatit do 30 dní od vyplacení.

Celá aktualita

1 2 3 »