po – pá 9:00 – 17:00
735 766 018
Úspory.cz >> Aktuality a návody >> Aktuality >> Půjčky >> Trh se spotřebitelskými úvěry čeká silný růst

Aktuality

Trh se spotřebitelskými úvěry čeká silný růst

Půjčky Následujících pět let vypadá pro spotřebitelské úvěry více než dobře. To platí zejména pro evropský trh, který má výrazně růst. Tyto informace poskytla agentura Euromonitor International, která provedla odpovídající analýzu na základě zadání evropské federace Eurofinas.

Porostou zejména nebankovní úvěry

Výsledky analýzy slibují vyšší růst zejména nebankovním poskytovatelům spotřebitelských úvěrů. Banky reagují na finanční krizi a mnoho evropských bank navíc prochází obdobím transformace. Současný trend klade důraz na transparentnost a bezpečnost. Hlavní cílovou skupinou bank budou tedy bezpečné kategorie spotřebitelů s vyšší bonitou. Ostatní skupiny spotřebitelů se logicky budou obracet na nebankovní a alternativní poskytovatele finančních služeb.

Z hlediska zemí je největší růst očekáván v Polsku a ve Španělsku. V Polsku, který je stále považován za nový trh, je očekáván až trojnásobný nárůst objemu poskytnutých spotřebitelských úvěrů. Ve Španělsku je situace lehce odlišná. Zde je vysoký nárůst očekáván z důvodu ztrát způsobených dluhovou krizí země v předchozích letech.

Co je Eurofinas a Česká leasingová a finanční asociace?

Eurofinas neboli Evropská federace asociací finančních domů (European Federation of Finance House Associations) je evropská agentura, která sdružuje poskytovatele spotřebitelských úvěrů a financování automobilů. Jejími členy je celkem sedmnáct zemí Evropské unie. Podíl firem v Eurofinas činil na celkovém evropském trhu spotřebitelských úvěrů loni více než 47 procent.

Českou republiku zde zastupuje právě Česká leasingová a finanční asociace (ČLFA). ČLFA byla založená již v roce 1992 původně jako zájmové sdružení českého leasingu. V následujících letech svou činnost rozšířila také o poskytovatele spotřebitelských úvěrů, factoringu a prodejů na splátky. Dnes je členy 46 společností a firem, které realizují téměř sto procent veškerého objemu tuzemských leasingových objemů, nebankovních úvěrů a factoringových domů. Seznam členů najdete na stránkách ČLFA.cz.

ČLFA je také členem Evropské federace leasingových asociací (LEASEUROPE) a Federace pro factoring a komerční financování (EUF).

Pořadí členských společností ČLFA podle výše vstupního dluhu při financování všech komodit a u všech finančních produktů v 1. až 3. čtvrtletí 2014:
Společnost vstupní dluh / v mil. Kč
1 ČSOB Leasing, a.s. 8 967,99
2 CETELEM ČR, a.s. 8 826,86
3 ŠkoFIN s.r.o. 7 610,96
4 UniCredit Leasing CZ, a.s. */ 7 005,27
5 Home Credit, a.s. 6 284,53
6 SG Equipment Finance Czech Republic s.r.o. 5 403,46
7 Mercedes Benz Financial Services Česká republika s.r.o. 5 135,43
8 VB Leasing CZ, spol. s r.o. 4 246,68
9 ESSOX, s.r.o. 3 253,90
10 Provident Financial s.r.o. 3 180,41
11 s Autoleasing, a.s. 2 658,62
12 Deutsche Leasing ČR, spol. s r.o. 2 203,43
13 Erste Leasing, a.s. 2 055,04
14 GE Money Auto, s.r.o. 1 629,16
15 Raiffeisen-Leasing, s.r.o. 1 585,98
16 ALD Automotive s.r.o. 1 580,23
17 LeasePlan Česká republika, s.r.o. 1 514,94
18 SCANIA FINANCE Czech Republic, spol. s r.o. 1 354,08
19 ARVAL CZ s.r.o. 1 196,77
20 UNILEASING, a.s. 1 018,00

Zdroj: Česká leasingová a finanční asociace

5
0
5
Hodnocení článku:

Podobné články

Nedostali jste půjčku? Kde je chyba?

29. 9. 2016

Ať už si chcete vzít půjčku u banky či nebankovní společnosti, může se stát, že vaše žádost bude zamítnuta. Na vině může být buď nějaká chyba v procesu žádosti, nebo nesplnění některé z podmínek poskytnutí úvěru. Jaké jsou nejčastější důvody zamítnutí půjčky?

Celá aktualita

Jak najít díru v rodinném rozpočtu

8. 8. 2016

Stále se vám nedaří vyjít s výplatou a nevíte, kde se vám peníze ztrácí? Najít „díru“ v rodinném rozpočtu může být někdy poměrně těžké. Ukážeme vám, jak svůj rodinný rozpočet můžete snadno zkonsolidovat a najít místo, kde Vám peníze zbytečně utíkají. Chce to ale trochu vytrvalosti.

Celá aktualita

Předčasné splacení úvěru je nyní jednodušší - zejména u hypoték

18. 7. 2016

Nový zákon o úvěru výrazně rozšiřuje práva věřitelů – tedy osob, které mají půjčené peníze. Jednou z hlavních novinek je možnost předčasného splacení úvěru bez velkých sankcí. Jaké máte možnosti, pokud chcete svoji půjčku předčasně splatit?

Celá aktualita

Novela ochrání žadatele o půjčku

14. 6. 2016

Sněmovna na začátku měsíce června schválila novelu zákona o úvěrech, která upravila zákon tak, aby byli dlužníci v lepším postavení vůči bankám.

Celá aktualita

Investici na soukromé podnikání pokryl nebankovním úvěrem

3. 6. 2016

Pan Lukáš se po odchodu ze zaměstnání vrhl do víru soukromého podnikání a založil si firmu zabývající se montáží anténní a satelitní techniky. Do začátku měl něco našetřeno, na drahé měřící přijímače si ale hodlal půjčit. Jaké však bylo jeho rozčarování, když mu dvě známé české banky úvěr zamítly. Důvody? Příliš krátká doba podnikání. Nezbývalo než hledat řešení jinde.

Celá aktualita

Co je dobré vědět, než si půjčíte peníze?

30. 5. 2016

Úvěr může být za jistých okolností velmi dobrým způsobem financování vašich soukromých „projektů“. Ne vždy je ale půjčení peněz ideálním řešením krátkodobých osobních finančních problémů. Podívali jsme se blíže, na co je dobré si při půjčování peněz dávat pozor.

Celá aktualita

Nebankovní úvěry – jak si vybrat správně?

17. 5. 2016

Vzít si půjčku je dnes snadné. Ale vzít si výhodnou a bezpečnou půjčku, která náš rozpočet nezatíží zbytečně vysokými splátkami, to už vyžaduje trochu úsilí, ne-li přímo štěstí.

Celá aktualita

Co byste měli vědět, pokud si chcete půjčit peníze?

16. 5. 2016

Půjčka může být za jistých okolností dobrou cestou, jak vyřešit své aktuální finanční potíže. Pamatujte však, že ten, kdo vám půjčuje, ať už je to banka či nebankovní společnost, to nedělá kvůli vašim modrým očím. Věřitel má vždy racionální důvod – chce na půjčce vydělat. Co byste měli vědět před tím, než půjčíte peníze?

Celá aktualita

1 2 3 »