po – pá 9:00 – 17:00
735 766 018
Úspory.cz >> Aktuality a návody >> Aktuality >> Půjčky >> U půjček je pro Čechy nejdůležitější rychlost a pověst firmy

Aktuality

U půjček je pro Čechy nejdůležitější rychlost a pověst firmy

Půjčky Společnost Provident Financial provedla průzkum v šesti zemích - Česku, Slovensku, Polsku, Maďarsku, Rumunsku a Mexiku. Z průzkumu vyplynulo, že pro Čechy je nejdůležitější při vyřízení půjčky rychlost a dobrá pověst poskytovatele. Naopak méně slyší na akční nabídky a kvalitní servis.

V porovnání s ostatními zeměmi dluží Češi průměrně nejvíce. Konkrétně se jedná o částku přes 100 tisíc korun. Oproti tomu ostatní země dluží v průměru něco přes 64 tisíc korun a Rumuni dokonce nejméně - pouhých 18 tisíc korun.

Pověst firmy je důležitá

Nejvíce je pro Čechy při sjednávání půjčky důležitá rychlost. Tuto informaci potvrdili dvě třetiny dotázaných. Podobně jsou na tom Poláci, Slováci i Rumuni. Nejméně je toto kritérium důležité pro Mexičany. Pro ty je naopak hlavní dobrá pověst poskytovatele půjčky a to platí v 56 procentech také pro Čechy a v 58 procentech Slováky. Že rychlost na rozdíl od dobré pověsti byla pro Čechy důležitá vždy, potvrdil také Ondřej Holoubek, tiskový mluvčí Provident: „V průzkumu, který společnost Provident provedla mezi zákazníky v České republice v roce 2009, byla rychlost získání peněz důležitá pro 70 procent lidí. Ale o pověst firmy, která peníze půjčuje, se tehdy zajímal pouze každý desátý respondent.”

Bonusy a akční nabídky nejsou pro Čechy dostatečně atraktivní

Daleko méně se Češi zajímají o speciální nabídky (pouhých 29 procent) a zákaznický servis (34 procent). Ty naopak lákají zejména Poláky (70 procent) a u ostatních zemí se zájem pohybuje kolem 50 procent.

Poskytovatelé zpřísnili podmínky získání půjčky

Přes 50 procent lidí uvedlo, že poskytovatelé zpřísnily podmínky získání půjčky, a je pro ně těžší získat půjčku jak od bankovní, tak i nebankovní společností. U Čechů je situace následovná. Dvě pětiny Čechu tvrdí, že je pro ně nyní těžší získat půjčku, naopak 10 procent půjčku získá snadněji než před třemi lety. Nejhorší situace při získávání půjčky je však v Maďarsku a Mexiku.

5
0
5
Hodnocení článku:

Podobné články

Nedostali jste půjčku? Kde je chyba?

29. 9. 2016

Ať už si chcete vzít půjčku u banky či nebankovní společnosti, může se stát, že vaše žádost bude zamítnuta. Na vině může být buď nějaká chyba v procesu žádosti, nebo nesplnění některé z podmínek poskytnutí úvěru. Jaké jsou nejčastější důvody zamítnutí půjčky?

Celá aktualita

Jak najít díru v rodinném rozpočtu

8. 8. 2016

Stále se vám nedaří vyjít s výplatou a nevíte, kde se vám peníze ztrácí? Najít „díru“ v rodinném rozpočtu může být někdy poměrně těžké. Ukážeme vám, jak svůj rodinný rozpočet můžete snadno zkonsolidovat a najít místo, kde Vám peníze zbytečně utíkají. Chce to ale trochu vytrvalosti.

Celá aktualita

Předčasné splacení úvěru je nyní jednodušší - zejména u hypoték

18. 7. 2016

Nový zákon o úvěru výrazně rozšiřuje práva věřitelů – tedy osob, které mají půjčené peníze. Jednou z hlavních novinek je možnost předčasného splacení úvěru bez velkých sankcí. Jaké máte možnosti, pokud chcete svoji půjčku předčasně splatit?

Celá aktualita

Novela ochrání žadatele o půjčku

14. 6. 2016

Sněmovna na začátku měsíce června schválila novelu zákona o úvěrech, která upravila zákon tak, aby byli dlužníci v lepším postavení vůči bankám.

Celá aktualita

Investici na soukromé podnikání pokryl nebankovním úvěrem

3. 6. 2016

Pan Lukáš se po odchodu ze zaměstnání vrhl do víru soukromého podnikání a založil si firmu zabývající se montáží anténní a satelitní techniky. Do začátku měl něco našetřeno, na drahé měřící přijímače si ale hodlal půjčit. Jaké však bylo jeho rozčarování, když mu dvě známé české banky úvěr zamítly. Důvody? Příliš krátká doba podnikání. Nezbývalo než hledat řešení jinde.

Celá aktualita

Co je dobré vědět, než si půjčíte peníze?

30. 5. 2016

Úvěr může být za jistých okolností velmi dobrým způsobem financování vašich soukromých „projektů“. Ne vždy je ale půjčení peněz ideálním řešením krátkodobých osobních finančních problémů. Podívali jsme se blíže, na co je dobré si při půjčování peněz dávat pozor.

Celá aktualita

Nebankovní úvěry – jak si vybrat správně?

17. 5. 2016

Vzít si půjčku je dnes snadné. Ale vzít si výhodnou a bezpečnou půjčku, která náš rozpočet nezatíží zbytečně vysokými splátkami, to už vyžaduje trochu úsilí, ne-li přímo štěstí.

Celá aktualita

Co byste měli vědět, pokud si chcete půjčit peníze?

16. 5. 2016

Půjčka může být za jistých okolností dobrou cestou, jak vyřešit své aktuální finanční potíže. Pamatujte však, že ten, kdo vám půjčuje, ať už je to banka či nebankovní společnost, to nedělá kvůli vašim modrým očím. Věřitel má vždy racionální důvod – chce na půjčce vydělat. Co byste měli vědět před tím, než půjčíte peníze?

Celá aktualita

1 2 3 »