Úspory.cz >> Aktuality a návody >> Aktuality >> Půjčky >> U půjček je pro Čechy nejdůležitější rychlost a pověst firmy

Aktuality

U půjček je pro Čechy nejdůležitější rychlost a pověst firmy

26. 11. 2013 Půjčky Společnost Provident Financial provedla průzkum v šesti zemích - Česku, Slovensku, Polsku, Maďarsku, Rumunsku a Mexiku. Z průzkumu vyplynulo, že pro Čechy je nejdůležitější při vyřízení půjčky rychlost a dobrá pověst poskytovatele. Naopak méně slyší na akční nabídky a kvalitní servis.

V porovnání s ostatními zeměmi dluží Češi průměrně nejvíce. Konkrétně se jedná o částku přes 100 tisíc korun. Oproti tomu ostatní země dluží v průměru něco přes 64 tisíc korun a Rumuni dokonce nejméně - pouhých 18 tisíc korun.

Pověst firmy je důležitá

Nejvíce je pro Čechy při sjednávání půjčky důležitá rychlost. Tuto informaci potvrdili dvě třetiny dotázaných. Podobně jsou na tom Poláci, Slováci i Rumuni. Nejméně je toto kritérium důležité pro Mexičany. Pro ty je naopak hlavní dobrá pověst poskytovatele půjčky a to platí v 56 procentech také pro Čechy a v 58 procentech Slováky. Že rychlost na rozdíl od dobré pověsti byla pro Čechy důležitá vždy, potvrdil také Ondřej Holoubek, tiskový mluvčí Provident: „V průzkumu, který společnost Provident provedla mezi zákazníky v České republice v roce 2009, byla rychlost získání peněz důležitá pro 70 procent lidí. Ale o pověst firmy, která peníze půjčuje, se tehdy zajímal pouze každý desátý respondent.”

Bonusy a akční nabídky nejsou pro Čechy dostatečně atraktivní

Daleko méně se Češi zajímají o speciální nabídky (pouhých 29 procent) a zákaznický servis (34 procent). Ty naopak lákají zejména Poláky (70 procent) a u ostatních zemí se zájem pohybuje kolem 50 procent.

Poskytovatelé zpřísnili podmínky získání půjčky

Přes 50 procent lidí uvedlo, že poskytovatelé zpřísnily podmínky získání půjčky, a je pro ně těžší získat půjčku jak od bankovní, tak i nebankovní společností. U Čechů je situace následovná. Dvě pětiny Čechu tvrdí, že je pro ně nyní těžší získat půjčku, naopak 10 procent půjčku získá snadněji než před třemi lety. Nejhorší situace při získávání půjčky je však v Maďarsku a Mexiku.

Hodnocení článku:

Podobné články

Půjčky se nemusíte bát, pokud víte, jak na ni

14. 3. 2017

Chcete si vzít půjčku, ale bojíte se, aby se vám nevymkla z rukou? Pokud budete k jejímu splácení přistupovat zodpovědně, strach mít nemusíte. Důležité je mít stále na paměti, že půjčka je dobrý sluha, ale zlý pán. A podle toho se k ní také chovat.

Celá aktualita

Financování auta: Za hotové nebo na splátky?

13. 2. 2017

Nákup nového vozidla obvykle představuje značný zásah do rodinného rozpočtu. Zdaleka ne každý disponuje dostatkem vlastních úspor, aby si mohl pořídit nové či ojeté auto. A tak ke slovu přichází nákup na splátky.V tomto případě máme na výběr hned ze tří možností - finanční leasing, operativní leasing a spotřebitelský úvěr.

Celá aktualita

Japonská půjčka mizí. Nahradí ji ještě výhodnější Kamali

1. 2. 2017

Na počátku nové Kamali půjčky stál projekt Click Credit, který Home Credit odstartoval v roce 2013. Díky velmi výhodným podmínkám si novinka mezi mikropůjčkami získala pověst férové půjčky. Z Click Credit půjčky se v roce 2015 stala Japonská půjčka. Po dalších dvou letech nastal opět čas na změnu.

Celá aktualita

Vánoce 2016: Češi si půjčili o desítky procent více než loni

2. 1. 2017

Češi se cítí ekonomicky velmi dobře. Banky i nebankovní společnosti uvedly, že si Češi na vánoční dárky půjčili o desetinu více než před rokem. Průměrná výše vánoční půjčky činila 18 tisíc korun! Finanční společnosti odhadují, že zájem bude pokračovat i během ledna. Důvodem jsou již tradiční povánoční slevy.

Celá aktualita

Konsolidace půjček - kde si vybrat?

30. 12. 2016

O půjčkách se říká, že jsou dobrým sluhou, ale zlým pánem. Problémy s půjčkami a jejich splácením nejčastěji přináší více půjček a úvěry. Neustále hlídání si termínu pro včasnou úhradu splátky v kombinace s nedostatkem peněz je zárukou stresu, který velmi často vrcholí nemalými finančními nesnázemi. Řešením může být konsolidace. O co se jedná?

Celá aktualita

Čechy vyjdou Vánoce v průměru na 8 000 korun, za dárky plánujeme utratit o něco méně než vloni

22. 11. 2016

Češi se chtějí vyhnout vánočnímu šílenství a nakupují dárky včas. Do konce listopadu je má doma více než polovina lidí. Za Vánoční přípravy vydáme v průměru 3 600 korun, plánovaná útrata za dárky je letos 4 500, což je o 7 % méně než vloni. Slováky vyjdou vánoční svátky ještě téměř o dva tisíce dráž. Vyplývá to z mezinárodního průzkumu agentury Ipsos pro nebankovní úvěrovou společnost PROFI CREDIT, kterého se zúčastnilo 1 200 respondentů.

Celá aktualita

Přichází akce Poctivcům půlku zpět!

15. 11. 2016

Společnost TOMMY STACHI s. r. o., která poskytuje krátkodobé nebankovní půjčky, se rozhodla přijít s ojedinělou nabídkou, kterou možná otočí trh spotřebitelských úvěrů vzhůru nohama. Její akce s názvem Poctivcům půlku zpět! Slibuje vrácení poloviny celkové výše půjčky zpět a to vše bez magického, jinými společnostmi často používaného, slovíčka AŽ.

Celá aktualita

Mikropůjčky s přidanou hodnotou

15. 11. 2016

Mikropůjčky, alias půjčky před výplatou, jsou oblíbeným řešení nečekaného krátkodobého výpadku financí. Pomohou vám překlenout dobu, o kterou se zpozdila výplata nebo zažehnat nečekaný výdaj. Z pravidla se jedná o částky od 500 Kč do 20 000 Kč a potřeba je splatit do 30 dní od vyplacení.

Celá aktualita

1 2 3 »