Úspory.cz >> Aktuality a návody >> Aktuality >> Půjčky >> V letních měsících stoupá počet půjček na dovolenou

Aktuality

V letních měsících stoupá počet půjček na dovolenou

1. 9. 2015 Půjčky Celý rok dřiny vyžaduje patřičný odpočinek. Během léta tak stovky lidí vyráží strávit vysněnou dovolenou k moři, do hor či do exotických krajů. Ne každý si však může dražší dovolenou dovolit. Pro mnohé se řešením stane půjčka. Prosluněné zážitky však brzy vyprchají, ale nepříjemné splátky zůstanou.

Každý rok se situace opakuje. S blížícími se letními měsíci přibývá lidí, kteří se rozhodnou strávit dovolenou na splátky. Za zážitky u moře, které často trvají pouze pár dní, jsou ochotni splácet tisíce korun měsíčně. Bohužel ne každý si uvědomuje, že dovolená trvající pouze krátký čas, může být příčinou nepříjemných finančních problémů. Některé mohou dokonce skončit vyhlášením osobního bankrotu.

Užívat si je lepší za vlastní

Finanční odborníci všeobecně nedoporučují brát si půjčky na krátkodobé věci, jako jsou právě dovolené, oslavy či svatby. Pár dnů byť nezapomenutelných zážitků poté splácí i několik let. A takový zážitek může lehko zhořknout.

„Obecně si myslím, že půjčovat si na věci zážitkového typu, jako je dovolená, svatba, oslava a podobně, není rozumné. Jakkoliv ten zážitek zůstane na celý život, tak může zároveň „zhořknout“ v momentě, kdy člověk náklad z toho zážitku splácí jeden, dva, tři roky. Je lepší na tento typ výdajů skutečně našetřit a když už, tak si půjčovat jedině na bydlení, vzdělání či podnikání, případně na věci, bez kterých se neobejdeme a jejichž hodnota neklesne dřív, než začneme vůbec splácet,“ říká bankovní expert Petr Nacher.

Dovolená není levnou záležitostí, a tak se vyplatí na nI raději ušetřit. Pokud si budete pravidelně ukládat určitou částku stranou, výdaje za dovolenou Vás nepřekvapí. A rozhodně si ji užijete lépe, než když budete přemýšlet nad vysokými splátkami. Rovněž přemýšlejte o výběru dovolené. Dle svých příjmů vyberte odpovídající lokalitu či ubytování. Užívat si 14 dnů luxusní dovolené, kterou budete splácet tři roky, není příliš rozumné.

Jak šetřit?

Mnoho lidí trpí nedostatkem peněz ne proto, že by měli nízké příjmy. Častým důvodem je špatné hospodaření.

  • Pište si příjmy a výdaje. Snadno tak zjistíte, kde utrácíte zbytečně a unáhleně.
  • Zaujala Vás ve výloze drahá věc? Dejte si pár dnů, než si ji skutečně koupíte. Možná zjistíte, že ji vůbec nepotřebujete.
  • Porovnávejte. Pokud vybíráte dražší věc, sledujte konkurenci. Ceny se mohou lišit i stovky až tisíce korun. To platí také pro energie, pojištění či účty za mobilní telefon.
  • Každý měsíc si určitou částku ukládejte na spořicí účet, čímž si vytvoříte užitečné rezervy například na dovolenou.

Každý osmý dlužník má potíže se splácením

Pro 60 procent Čechů je normální žít na dluh. Každý osmý Čech, který splácí jednu a více půjček, však nedokáže své pohledávky řádně splácet. Na vině jsou chyby již při výběru půjčky. “Pokud se lidé rozhodnou vzít si půjčku, dělají hned několik zásadních chyb – neporovnávají nabídky, nevěnují pozornost úrokové sazbě nebo nerozumí jednotlivým pojmům. Pro většinu lidí je důležitá možnost okamžitého přijmu peněz s tím, že si možné důsledky takové půjčky ani nepřipouštějí,“ říká Jan Malý ze společnosti Vše pro insolvenci.

Mezi nejčastější chyby žadatelů o půjčky patří:

  • neznalost vlastní finanční situace
  • neporovnávání konkurenčních nabídek
  • ignorace vysoké úrokové sazby a RPSN
  • neporozumění smluvních podmínek

Vyhněte se chybám a půjčku si vyberte správně. Stačí si porovnat více úvěrových produktů. Učinit tak můžete na na našem porovnávači půjček. Na prvním místě by vždy měla být hodnota RPSN, úroková sazba a další poplatky související s půjčkou. Zároveň se ujistěte, že rozumíte smluvním podmínkám a nikdy nepodepisujte nic, co je Vám nejasné. Častým kamenem bývají vysoké pokuty a sankce. I v tomto případě se přesvědčte, že nepřekračují mez rozumného úvěru.

Najděte si svou ideální půjčku na Úspory.cz! Půjčku si vyberete za pár minut a stejně snadno si ji rovnou objednáte.

Štítky: bezpečné půjčky | Online porovnávač půjček | porovnání půjček | půjčka přes internet | půjčky online | srovnání půjček |

Hodnocení článku:

Podobné články

Půjčky se nemusíte bát, pokud víte, jak na ni

14. 3. 2017

Chcete si vzít půjčku, ale bojíte se, aby se vám nevymkla z rukou? Pokud budete k jejímu splácení přistupovat zodpovědně, strach mít nemusíte. Důležité je mít stále na paměti, že půjčka je dobrý sluha, ale zlý pán. A podle toho se k ní také chovat.

Celá aktualita

Financování auta: Za hotové nebo na splátky?

13. 2. 2017

Nákup nového vozidla obvykle představuje značný zásah do rodinného rozpočtu. Zdaleka ne každý disponuje dostatkem vlastních úspor, aby si mohl pořídit nové či ojeté auto. A tak ke slovu přichází nákup na splátky.V tomto případě máme na výběr hned ze tří možností - finanční leasing, operativní leasing a spotřebitelský úvěr.

Celá aktualita

Japonská půjčka mizí. Nahradí ji ještě výhodnější Kamali

1. 2. 2017

Na počátku nové Kamali půjčky stál projekt Click Credit, který Home Credit odstartoval v roce 2013. Díky velmi výhodným podmínkám si novinka mezi mikropůjčkami získala pověst férové půjčky. Z Click Credit půjčky se v roce 2015 stala Japonská půjčka. Po dalších dvou letech nastal opět čas na změnu.

Celá aktualita

Vánoce 2016: Češi si půjčili o desítky procent více než loni

2. 1. 2017

Češi se cítí ekonomicky velmi dobře. Banky i nebankovní společnosti uvedly, že si Češi na vánoční dárky půjčili o desetinu více než před rokem. Průměrná výše vánoční půjčky činila 18 tisíc korun! Finanční společnosti odhadují, že zájem bude pokračovat i během ledna. Důvodem jsou již tradiční povánoční slevy.

Celá aktualita

Konsolidace půjček - kde si vybrat?

30. 12. 2016

O půjčkách se říká, že jsou dobrým sluhou, ale zlým pánem. Problémy s půjčkami a jejich splácením nejčastěji přináší více půjček a úvěry. Neustále hlídání si termínu pro včasnou úhradu splátky v kombinace s nedostatkem peněz je zárukou stresu, který velmi často vrcholí nemalými finančními nesnázemi. Řešením může být konsolidace. O co se jedná?

Celá aktualita

Čechy vyjdou Vánoce v průměru na 8 000 korun, za dárky plánujeme utratit o něco méně než vloni

22. 11. 2016

Češi se chtějí vyhnout vánočnímu šílenství a nakupují dárky včas. Do konce listopadu je má doma více než polovina lidí. Za Vánoční přípravy vydáme v průměru 3 600 korun, plánovaná útrata za dárky je letos 4 500, což je o 7 % méně než vloni. Slováky vyjdou vánoční svátky ještě téměř o dva tisíce dráž. Vyplývá to z mezinárodního průzkumu agentury Ipsos pro nebankovní úvěrovou společnost PROFI CREDIT, kterého se zúčastnilo 1 200 respondentů.

Celá aktualita

Přichází akce Poctivcům půlku zpět!

15. 11. 2016

Společnost TOMMY STACHI s. r. o., která poskytuje krátkodobé nebankovní půjčky, se rozhodla přijít s ojedinělou nabídkou, kterou možná otočí trh spotřebitelských úvěrů vzhůru nohama. Její akce s názvem Poctivcům půlku zpět! Slibuje vrácení poloviny celkové výše půjčky zpět a to vše bez magického, jinými společnostmi často používaného, slovíčka AŽ.

Celá aktualita

Mikropůjčky s přidanou hodnotou

15. 11. 2016

Mikropůjčky, alias půjčky před výplatou, jsou oblíbeným řešení nečekaného krátkodobého výpadku financí. Pomohou vám překlenout dobu, o kterou se zpozdila výplata nebo zažehnat nečekaný výdaj. Z pravidla se jedná o částky od 500 Kč do 20 000 Kč a potřeba je splatit do 30 dní od vyplacení.

Celá aktualita

1 2 3 »