po – pá 9:00 – 17:00
735 766 018
Úspory.cz >> Aktuality a návody >> Aktuality >> Půjčky >> V letních měsících stoupá počet půjček na dovolenou

Aktuality

V letních měsících stoupá počet půjček na dovolenou

Půjčky Celý rok dřiny vyžaduje patřičný odpočinek. Během léta tak stovky lidí vyráží strávit vysněnou dovolenou k moři, do hor či do exotických krajů. Ne každý si však může dražší dovolenou dovolit. Pro mnohé se řešením stane půjčka. Prosluněné zážitky však brzy vyprchají, ale nepříjemné splátky zůstanou.

Každý rok se situace opakuje. S blížícími se letními měsíci přibývá lidí, kteří se rozhodnou strávit dovolenou na splátky. Za zážitky u moře, které často trvají pouze pár dní, jsou ochotni splácet tisíce korun měsíčně. Bohužel ne každý si uvědomuje, že dovolená trvající pouze krátký čas, může být příčinou nepříjemných finančních problémů. Některé mohou dokonce skončit vyhlášením osobního bankrotu.

Užívat si je lepší za vlastní

Finanční odborníci všeobecně nedoporučují brát si půjčky na krátkodobé věci, jako jsou právě dovolené, oslavy či svatby. Pár dnů byť nezapomenutelných zážitků poté splácí i několik let. A takový zážitek může lehko zhořknout.

„Obecně si myslím, že půjčovat si na věci zážitkového typu, jako je dovolená, svatba, oslava a podobně, není rozumné. Jakkoliv ten zážitek zůstane na celý život, tak může zároveň „zhořknout“ v momentě, kdy člověk náklad z toho zážitku splácí jeden, dva, tři roky. Je lepší na tento typ výdajů skutečně našetřit a když už, tak si půjčovat jedině na bydlení, vzdělání či podnikání, případně na věci, bez kterých se neobejdeme a jejichž hodnota neklesne dřív, než začneme vůbec splácet,“ říká bankovní expert Petr Nacher.

Dovolená není levnou záležitostí, a tak se vyplatí na nI raději ušetřit. Pokud si budete pravidelně ukládat určitou částku stranou, výdaje za dovolenou Vás nepřekvapí. A rozhodně si ji užijete lépe, než když budete přemýšlet nad vysokými splátkami. Rovněž přemýšlejte o výběru dovolené. Dle svých příjmů vyberte odpovídající lokalitu či ubytování. Užívat si 14 dnů luxusní dovolené, kterou budete splácet tři roky, není příliš rozumné.

Jak šetřit?

Mnoho lidí trpí nedostatkem peněz ne proto, že by měli nízké příjmy. Častým důvodem je špatné hospodaření.

  • Pište si příjmy a výdaje. Snadno tak zjistíte, kde utrácíte zbytečně a unáhleně.
  • Zaujala Vás ve výloze drahá věc? Dejte si pár dnů, než si ji skutečně koupíte. Možná zjistíte, že ji vůbec nepotřebujete.
  • Porovnávejte. Pokud vybíráte dražší věc, sledujte konkurenci. Ceny se mohou lišit i stovky až tisíce korun. To platí také pro energie, pojištění či účty za mobilní telefon.
  • Každý měsíc si určitou částku ukládejte na spořicí účet, čímž si vytvoříte užitečné rezervy například na dovolenou.

Každý osmý dlužník má potíže se splácením

Pro 60 procent Čechů je normální žít na dluh. Každý osmý Čech, který splácí jednu a více půjček, však nedokáže své pohledávky řádně splácet. Na vině jsou chyby již při výběru půjčky. “Pokud se lidé rozhodnou vzít si půjčku, dělají hned několik zásadních chyb – neporovnávají nabídky, nevěnují pozornost úrokové sazbě nebo nerozumí jednotlivým pojmům. Pro většinu lidí je důležitá možnost okamžitého přijmu peněz s tím, že si možné důsledky takové půjčky ani nepřipouštějí,“ říká Jan Malý ze společnosti Vše pro insolvenci.

Mezi nejčastější chyby žadatelů o půjčky patří:

  • neznalost vlastní finanční situace
  • neporovnávání konkurenčních nabídek
  • ignorace vysoké úrokové sazby a RPSN
  • neporozumění smluvních podmínek

Vyhněte se chybám a půjčku si vyberte správně. Stačí si porovnat více úvěrových produktů. Učinit tak můžete na na našem porovnávači půjček. Na prvním místě by vždy měla být hodnota RPSN, úroková sazba a další poplatky související s půjčkou. Zároveň se ujistěte, že rozumíte smluvním podmínkám a nikdy nepodepisujte nic, co je Vám nejasné. Častým kamenem bývají vysoké pokuty a sankce. I v tomto případě se přesvědčte, že nepřekračují mez rozumného úvěru.

Najděte si svou ideální půjčku na Úspory.cz! Půjčku si vyberete za pár minut a stejně snadno si ji rovnou objednáte.

Štítky: bezpečné půjčky | Online porovnávač půjček | porovnání půjček | půjčka přes internet | půjčky online | srovnání půjček |

5
0
5
Hodnocení článku:

Podobné články

Nedostali jste půjčku? Kde je chyba?

29. 9. 2016

Ať už si chcete vzít půjčku u banky či nebankovní společnosti, může se stát, že vaše žádost bude zamítnuta. Na vině může být buď nějaká chyba v procesu žádosti, nebo nesplnění některé z podmínek poskytnutí úvěru. Jaké jsou nejčastější důvody zamítnutí půjčky?

Celá aktualita

Jak najít díru v rodinném rozpočtu

8. 8. 2016

Stále se vám nedaří vyjít s výplatou a nevíte, kde se vám peníze ztrácí? Najít „díru“ v rodinném rozpočtu může být někdy poměrně těžké. Ukážeme vám, jak svůj rodinný rozpočet můžete snadno zkonsolidovat a najít místo, kde Vám peníze zbytečně utíkají. Chce to ale trochu vytrvalosti.

Celá aktualita

Předčasné splacení úvěru je nyní jednodušší - zejména u hypoték

18. 7. 2016

Nový zákon o úvěru výrazně rozšiřuje práva věřitelů – tedy osob, které mají půjčené peníze. Jednou z hlavních novinek je možnost předčasného splacení úvěru bez velkých sankcí. Jaké máte možnosti, pokud chcete svoji půjčku předčasně splatit?

Celá aktualita

Novela ochrání žadatele o půjčku

14. 6. 2016

Sněmovna na začátku měsíce června schválila novelu zákona o úvěrech, která upravila zákon tak, aby byli dlužníci v lepším postavení vůči bankám.

Celá aktualita

Investici na soukromé podnikání pokryl nebankovním úvěrem

3. 6. 2016

Pan Lukáš se po odchodu ze zaměstnání vrhl do víru soukromého podnikání a založil si firmu zabývající se montáží anténní a satelitní techniky. Do začátku měl něco našetřeno, na drahé měřící přijímače si ale hodlal půjčit. Jaké však bylo jeho rozčarování, když mu dvě známé české banky úvěr zamítly. Důvody? Příliš krátká doba podnikání. Nezbývalo než hledat řešení jinde.

Celá aktualita

Co je dobré vědět, než si půjčíte peníze?

30. 5. 2016

Úvěr může být za jistých okolností velmi dobrým způsobem financování vašich soukromých „projektů“. Ne vždy je ale půjčení peněz ideálním řešením krátkodobých osobních finančních problémů. Podívali jsme se blíže, na co je dobré si při půjčování peněz dávat pozor.

Celá aktualita

Nebankovní úvěry – jak si vybrat správně?

17. 5. 2016

Vzít si půjčku je dnes snadné. Ale vzít si výhodnou a bezpečnou půjčku, která náš rozpočet nezatíží zbytečně vysokými splátkami, to už vyžaduje trochu úsilí, ne-li přímo štěstí.

Celá aktualita

Co byste měli vědět, pokud si chcete půjčit peníze?

16. 5. 2016

Půjčka může být za jistých okolností dobrou cestou, jak vyřešit své aktuální finanční potíže. Pamatujte však, že ten, kdo vám půjčuje, ať už je to banka či nebankovní společnost, to nedělá kvůli vašim modrým očím. Věřitel má vždy racionální důvod – chce na půjčce vydělat. Co byste měli vědět před tím, než půjčíte peníze?

Celá aktualita

1 2 3 »