po – pá 9:00 – 17:00
735 766 018
Úspory.cz >> Aktuality a návody >> Aktuality >> Půjčky >> Vánoce na splátky? Stojí to za to?

Aktuality

Vánoce na splátky? Stojí to za to?

16. 12. 2014 Půjčky Úvěrové společnosti v období před Vánoci zaznamenávají tradiční nárůst zájmu o půjčky až o 15 procent. Důvodem je nákup vánočních dárků, které si mnozí lidé nemohou dovolit. Ne všichni však bohužel dokáží svou finanční situaci kriticky zvážit a posoudit, zda jsou schopni půjčku splácet či nikoliv.

Výsledky analýz Bankovního a Nebankovního registru klientských informací opět potvrdily nárůst objemů spotřebních úvěrů až o 15 procent. Lidé si nechtějí odpustit bohatou nadílku pod vánočním stromkem a raději se zadluží. Vzít si půjčku je dnes velmi snadné a to platí zejména pro drobné půjčky, u kterých mnohé společnosti nepožadují potvrzení o výši příjmu nebo dokonce své zájemce neprověřují. To platí rovněž pro nákupy na splátky.

Zájem o nákupy na splátky je vyšší o 11 procent

Stále více lidí nakupuje zboží přes internet. Nákupy online často nabízí výhodnější ceny a možnost porovnání cen v různých e-shopech. Navíc jsou jednoduché, rychlé a pohodlné. A vybírat si můžete také z různých způsobů plateb, mezi které patří také nákup na splátky. Nákup na splátky patří společně s hotovostními platbami, platbami na dobírku, bankovními převody a platbami kartami mezi pětici nejoblíbenějších platebních metod.

Největší nárůst zaznamenávají úvěrové společnosti v listopadu. Odpovídají tomu počty dotazů do registrů. Například Nebankovní registr klientských informací evidoval o 11 procent vyšší počet dotazů na úvěrovou zprávu. Ne všichni tedy nechávají nákupy vánočních dárků na posledních chvíli a mnozí půjčku zvažují dlouho před tím.

Oproti předchozím letům se však změnilo chování spotřebitelů. Před rokem 2011 byl totiž zájem o spotřebitelské úvěry klesající. Od roku 2012 však trend nákupů na splátky spíše narůstá. Rok 2014 zatím zaznamenal lehký pokles zájmu o úvěry během srpna a září. Statistiky z letošních předvánočních nákupů předběžné hovoří o novém nárůstu zájmu o úvěry. Skutečnost však ukážou až čísla z počátku nového roku.

Jsou vánoční půjčky a nákupy na splátky rizikové?

Půjčky mohou být rizikové a nemusí. Vždy záleží na samotném spotřebiteli, aby dokázal sebekriticky posoudit, jakou půjčku si může dovolit. Bohužel ne všichni spotřebitelé jsou schopni svou finanční situaci zhodnotit odpovídajícím způsobem. Mnozí své síly přecení a po Vánocích nejsou schopni půjčku splácet. Je třeba si uvědomit, že Vánoce mají být především svátky klidu a pohody, kdy se rodiny schází a tráví čas společně.

Půjčka však nemusí být pouze cestou do “dluhového pekla”. Pokud se rozumně zváží výše půjčky a také její účel, pak může naopak pomoci. Půjčka by však měla být vynaložená na věc, jejíž využití je delší než splatnost půjčky. Vhodné jsou také půjčky na věci nutné k podnikání. Taková věc si na splátky jednoduše řečeno “vydělá sama”.

Hodnocení článku:

Podobné články

Vánoce 2016: Češi si půjčili o desítky procent více než loni

2. 1. 2017

Češi se cítí ekonomicky velmi dobře. Banky i nebankovní společnosti uvedly, že si Češi na vánoční dárky půjčili o desetinu více než před rokem. Průměrná výše vánoční půjčky činila 18 tisíc korun! Finanční společnosti odhadují, že zájem bude pokračovat i během ledna. Důvodem jsou již tradiční povánoční slevy.

Celá aktualita

Konsolidace půjček - kde si vybrat?

30. 12. 2016

O půjčkách se říká, že jsou dobrým sluhou, ale zlým pánem. Problémy s půjčkami a jejich splácením nejčastěji přináší více půjček a úvěry. Neustále hlídání si termínu pro včasnou úhradu splátky v kombinace s nedostatkem peněz je zárukou stresu, který velmi často vrcholí nemalými finančními nesnázemi. Řešením může být konsolidace. O co se jedná?

Celá aktualita

Čechy vyjdou Vánoce v průměru na 8 000 korun, za dárky plánujeme utratit o něco méně než vloni

22. 11. 2016

Češi se chtějí vyhnout vánočnímu šílenství a nakupují dárky včas. Do konce listopadu je má doma více než polovina lidí. Za Vánoční přípravy vydáme v průměru 3 600 korun, plánovaná útrata za dárky je letos 4 500, což je o 7 % méně než vloni. Slováky vyjdou vánoční svátky ještě téměř o dva tisíce dráž. Vyplývá to z mezinárodního průzkumu agentury Ipsos pro nebankovní úvěrovou společnost PROFI CREDIT, kterého se zúčastnilo 1 200 respondentů.

Celá aktualita

Přichází akce Poctivcům půlku zpět!

15. 11. 2016

Společnost TOMMY STACHI s. r. o., která poskytuje krátkodobé nebankovní půjčky, se rozhodla přijít s ojedinělou nabídkou, kterou možná otočí trh spotřebitelských úvěrů vzhůru nohama. Její akce s názvem Poctivcům půlku zpět! Slibuje vrácení poloviny celkové výše půjčky zpět a to vše bez magického, jinými společnostmi často používaného, slovíčka AŽ.

Celá aktualita

Mikropůjčky s přidanou hodnotou

15. 11. 2016

Mikropůjčky, alias půjčky před výplatou, jsou oblíbeným řešení nečekaného krátkodobého výpadku financí. Pomohou vám překlenout dobu, o kterou se zpozdila výplata nebo zažehnat nečekaný výdaj. Z pravidla se jedná o částky od 500 Kč do 20 000 Kč a potřeba je splatit do 30 dní od vyplacení.

Celá aktualita

Nedostali jste půjčku? Kde je chyba?

29. 9. 2016

Ať už si chcete vzít půjčku u banky či nebankovní společnosti, může se stát, že vaše žádost bude zamítnuta. Na vině může být buď nějaká chyba v procesu žádosti, nebo nesplnění některé z podmínek poskytnutí úvěru. Jaké jsou nejčastější důvody zamítnutí půjčky?

Celá aktualita

Jak najít díru v rodinném rozpočtu

8. 8. 2016

Stále se vám nedaří vyjít s výplatou a nevíte, kde se vám peníze ztrácí? Najít „díru“ v rodinném rozpočtu může být někdy poměrně těžké. Ukážeme vám, jak svůj rodinný rozpočet můžete snadno zkonsolidovat a najít místo, kde Vám peníze zbytečně utíkají. Chce to ale trochu vytrvalosti.

Celá aktualita

Předčasné splacení úvěru je nyní jednodušší - zejména u hypoték

18. 7. 2016

Nový zákon o úvěru výrazně rozšiřuje práva věřitelů – tedy osob, které mají půjčené peníze. Jednou z hlavních novinek je možnost předčasného splacení úvěru bez velkých sankcí. Jaké máte možnosti, pokud chcete svoji půjčku předčasně splatit?

Celá aktualita

1 2 3 »