po – pá 9:00 – 17:00
735 766 018
Úspory.cz >> Aktuality a návody >> Aktuality >> Půjčky >> Více než 90 % Čechů považuje za lákavé půjčky bez poplatku

Aktuality

Více než 90 % Čechů považuje za lákavé půjčky bez poplatku

Půjčky Vysoká konkurence mezi úvěrovými společnostmi je hlavní příčinou rušení mnoha poplatků spojených s poskytováním spotřebitelských půjček. Nová bezpoplatková politika má přitáhnout více klientů a Češi nový přístup bank i nebankovních společností vítají.

Banka ZUNO si v nedávných dnech nechala provést průzkum společností GfK. Na vzorku lidí ve věku od 26 do 50 let s racionálním postojem k výběru banky, ukončeným středoškolským vzděláním a minimálním čistým příjmem nad 13 500 korun zjišťovala, jaký je jejich postoj k aktuálně nabízeným úvěrům a jejich podmínkám.

Češi vítají transparentní podmínky, nulové poplatky a půjčky online

Za největší benefit považuje více 90 procent respondentů nulové poplatky za poskytnutí úvěru a předčasné splácení úvěru zdarma. Půjčky bez nutnosti ručitele vítá 79 procent a pro 73 procent možných zákazníků je důležité, že nemusí uvádět účel půjčky.

„Za nejatraktivnější a zároveň nejunikátnější benefity spotřebního úvěru v cílové skupině je považována garance nejlepší nabídky a poskytnutí půjčky bez skrytých podmínek. Klienti totiž oceňují půjčky bez chytáků," uvedl Július Filo ze společnosti GfK. Stále více lidí také přehodnocuje své stávající půjčky a uvažuje o přenesení čili refinancování úvěrů do jiné banky (44 procent respondentů).

Pro 82 procent respondentů je také důležitá rychlost vyřízení půjčky a s tím souvisí možnost půjčku uzavřít online a bez nutnosti osobního jednání na pobočce. „Data z průzkumu GfK potvrzují, že možnost pořídit si úvěr bez nutnosti navštívit banku je stále více atraktivnější. Koncept online banky přitom zvyšuje rychlost i pohodlí a umožňuje díky nízkonákladovému modelu poskytovat i výhodné úrokové sazby u refinancování i půjček," řekl Jozef Dudáš, specialista na úvěry banky Zuno.

Nedostatek financí před výplatou řeší Češi krátkodobými půjčkami

Více než polovina Čechů každý měsíc řeší nedostatek financí před výplatou. Průměrně se jedná o částku 1 000 až 3 000 korun. Podle anonymního dotazníku přiznalo 13 procent Čechů, že si před výplatou pravidelně půjčují více než 3 000 korun.

„Naše šetření poukazuje na segment takzvaných „payday loans“, o kterých se u nás moc nemluví, ale jsou častým řešením finančních potíží Čechů před výplatou. Nevýhodou tohoto segmentu úvěrových produktů jsou často vysoké úroky a celkově nevýhodné podmínky,“ upozorňuje Michal Šmída, zakladatel a ředitel platební metody Twisto, která anonymní průzkum zorganizovala a uskutečnila.

Průzkum se rovněž zabýval postojem Čechů k nakupování na internetu. Podle výsledku na internetu nakupuje pravidelně každý měsíc drtivá většina Čechů a pouze 8 procent uvedlo, že na internetu nenakupuje nikdy.

Téměř 44 procent Čechů zboží nakoupené na internetu platí prostřednictvím dobírky. Stále více jich však vítá možnost odložené splatnosti až několika dnů a to bez přidaných poplatků. „Výsledky průzkumu ukazují, že na českém trhu je místo pro produkt odložené splatnosti. Tedy možnost nákupu na internetu se splatností až po několika dnech bez přidaných poplatků,“ doplňuje Šmída.

Tato tzv. odložená platba funguje v celé západní Evropě a své místo si nachází také na českém trhu, byť se zpožděním. Nyní lze tímto způsobem platit například na Rohlik.cz, Urbanstore.cz, Bonami.cz, Mironet.cz, Feedo.cz, SportObchod.cz nebo Zbozomat.cz.

Novinky ze světa půjček a financí najdete pravidelně na Úspory.cz, kde si můžete porovnat bankovní i nebankovní půjčky online.

Štítky: bezúčelové půjčky | krátkodobé půjčky | půjčky bez poplatků | půjčky bez ručitele | půjčky online | refinancování půjček |

5
0
5
Hodnocení článku:

Podobné články

Nedostali jste půjčku? Kde je chyba?

29. 9. 2016

Ať už si chcete vzít půjčku u banky či nebankovní společnosti, může se stát, že vaše žádost bude zamítnuta. Na vině může být buď nějaká chyba v procesu žádosti, nebo nesplnění některé z podmínek poskytnutí úvěru. Jaké jsou nejčastější důvody zamítnutí půjčky?

Celá aktualita

Jak najít díru v rodinném rozpočtu

8. 8. 2016

Stále se vám nedaří vyjít s výplatou a nevíte, kde se vám peníze ztrácí? Najít „díru“ v rodinném rozpočtu může být někdy poměrně těžké. Ukážeme vám, jak svůj rodinný rozpočet můžete snadno zkonsolidovat a najít místo, kde Vám peníze zbytečně utíkají. Chce to ale trochu vytrvalosti.

Celá aktualita

Předčasné splacení úvěru je nyní jednodušší - zejména u hypoték

18. 7. 2016

Nový zákon o úvěru výrazně rozšiřuje práva věřitelů – tedy osob, které mají půjčené peníze. Jednou z hlavních novinek je možnost předčasného splacení úvěru bez velkých sankcí. Jaké máte možnosti, pokud chcete svoji půjčku předčasně splatit?

Celá aktualita

Novela ochrání žadatele o půjčku

14. 6. 2016

Sněmovna na začátku měsíce června schválila novelu zákona o úvěrech, která upravila zákon tak, aby byli dlužníci v lepším postavení vůči bankám.

Celá aktualita

Investici na soukromé podnikání pokryl nebankovním úvěrem

3. 6. 2016

Pan Lukáš se po odchodu ze zaměstnání vrhl do víru soukromého podnikání a založil si firmu zabývající se montáží anténní a satelitní techniky. Do začátku měl něco našetřeno, na drahé měřící přijímače si ale hodlal půjčit. Jaké však bylo jeho rozčarování, když mu dvě známé české banky úvěr zamítly. Důvody? Příliš krátká doba podnikání. Nezbývalo než hledat řešení jinde.

Celá aktualita

Co je dobré vědět, než si půjčíte peníze?

30. 5. 2016

Úvěr může být za jistých okolností velmi dobrým způsobem financování vašich soukromých „projektů“. Ne vždy je ale půjčení peněz ideálním řešením krátkodobých osobních finančních problémů. Podívali jsme se blíže, na co je dobré si při půjčování peněz dávat pozor.

Celá aktualita

Nebankovní úvěry – jak si vybrat správně?

17. 5. 2016

Vzít si půjčku je dnes snadné. Ale vzít si výhodnou a bezpečnou půjčku, která náš rozpočet nezatíží zbytečně vysokými splátkami, to už vyžaduje trochu úsilí, ne-li přímo štěstí.

Celá aktualita

Co byste měli vědět, pokud si chcete půjčit peníze?

16. 5. 2016

Půjčka může být za jistých okolností dobrou cestou, jak vyřešit své aktuální finanční potíže. Pamatujte však, že ten, kdo vám půjčuje, ať už je to banka či nebankovní společnost, to nedělá kvůli vašim modrým očím. Věřitel má vždy racionální důvod – chce na půjčce vydělat. Co byste měli vědět před tím, než půjčíte peníze?

Celá aktualita

1 2 3 »