po – pá 9:00 – 17:00
735 766 018
Úspory.cz >> Aktuality a návody >> Aktuality >> Půjčky >> Máte-li zájem o výhodný úvěr, zažádejte si studentskou půjčku

Aktuality

Máte-li zájem o výhodný úvěr, zažádejte si studentskou půjčku

Půjčky

Podle nedávného výzkumu GE Money bank, jsou Češi ochotni si půjčit na studium. Kladně na tuto otázku odpovědělo 30 % respondentů. A nejen to, celých 85 % účastníků tohoto výzkumu považuje úvěr na dokončení studia a jazykové nebo rekvalifikační kurzy jako dobrou investici do života.

Půjčku zaměřenou především na studenty vysokých škol, ale není zrovna jednoduché na českém trhu získat. Tento produkt mají v portfoliu pouze 4 finanční instituce – Komerční banka, Česká spořitelna, UniCredit Bank a Raiffesenbank. Tyto společnosti tak nabízejí půjčku určenou na financování studia na střední nebo vysoké škole, jazykových a rekvalifikačních kurzů nebo studia v zahraničí. Je ovšem nutné podotknout, že pouze Raiffesenbank kontroluje účel půjčky. A to tím způsobem, že peníze neposílá na účet žadatele, ale přímo na účet konkrétní vzdělávací instituce.

Komerční banka, Česká spořitelna ani UniCredit Bank, však účel úvěru dále nesledují. To znamená, že k získání studentské půjčky je sice potřeba doložit potvrzení o studium, nicméně banky už dále nekontrolují, za co byly peníze utraceny. Domácnosti tak úplně stačí mít jednoho člena studenta a může získat výhodný úvěr na pokrytí jakýkoliv finančních potřeb.

Výhody půjčky na studium

Pokud mluvíme o studentské půjčce, je třeba také zmínit výhody, kterými se tento úvěr odlišuje od normálního spotřebitelského úvěru:

  • Nižší úroková sazba – úroková míra u půjčky na studium se pohybuje v rozmezí od 8 do 10 %. Zatímco za klasický spotřebitelský úvěr běžně zaplatíte 12 až 18 %.
  • Vyřízení zdarma – banky si neúčtují žádný poplatek za vyřízení. (Toto se ovšem netýká Raiffesenbank, u které zaplatíte za vyřízení 1 000 Kč)
  • Možnost odložení splátek v průběhu studia – půjčku je možné začít splácet až po ukončení studia. I když půjčku jako takovou začnete splácet až po škole, i v době studia po Vás budou vyžadovány platby úroků. Další nevýhodou odložení splátek je nárůst úrokové sazby.
  • Není vyžadován pravidelný příjem – protože většina studentů má spíše občasný příjem pouze z brigád, není vyžadováno žádné potvrzení o pravidelném příjmu. Na druhou stranu je u studentské půjčky nutný ručitel nebo spoludlužník. (opět se netýká Raiffesenbank. Zde při žádosti o půjčku na studium je nutné doložit pravidelný příjem min. 12 000 Kč měsíčně.)

Nabídky půjček na studium

Banka Výše úvěruSplatnostÚroková míra
UniCredit Bank50 000 – 150 000 Kč1 – 10 letOd 10,3 %
Komerční banka20 000 – 600 000 Kč1 – 10 let7,15 % - 14 %
Česká spořitelna30 000 – 300 000 Kč1 – 10 letOd 8,9 %
RaiffesenBank50 000 – 1 000 000 Kč6 měsíců až 10 letOd 8,93 %
5
0
5
Hodnocení článku:

Podobné články

Nedostali jste půjčku? Kde je chyba?

29. 9. 2016

Ať už si chcete vzít půjčku u banky či nebankovní společnosti, může se stát, že vaše žádost bude zamítnuta. Na vině může být buď nějaká chyba v procesu žádosti, nebo nesplnění některé z podmínek poskytnutí úvěru. Jaké jsou nejčastější důvody zamítnutí půjčky?

Celá aktualita

Jak najít díru v rodinném rozpočtu

8. 8. 2016

Stále se vám nedaří vyjít s výplatou a nevíte, kde se vám peníze ztrácí? Najít „díru“ v rodinném rozpočtu může být někdy poměrně těžké. Ukážeme vám, jak svůj rodinný rozpočet můžete snadno zkonsolidovat a najít místo, kde Vám peníze zbytečně utíkají. Chce to ale trochu vytrvalosti.

Celá aktualita

Předčasné splacení úvěru je nyní jednodušší - zejména u hypoték

18. 7. 2016

Nový zákon o úvěru výrazně rozšiřuje práva věřitelů – tedy osob, které mají půjčené peníze. Jednou z hlavních novinek je možnost předčasného splacení úvěru bez velkých sankcí. Jaké máte možnosti, pokud chcete svoji půjčku předčasně splatit?

Celá aktualita

Novela ochrání žadatele o půjčku

14. 6. 2016

Sněmovna na začátku měsíce června schválila novelu zákona o úvěrech, která upravila zákon tak, aby byli dlužníci v lepším postavení vůči bankám.

Celá aktualita

Investici na soukromé podnikání pokryl nebankovním úvěrem

3. 6. 2016

Pan Lukáš se po odchodu ze zaměstnání vrhl do víru soukromého podnikání a založil si firmu zabývající se montáží anténní a satelitní techniky. Do začátku měl něco našetřeno, na drahé měřící přijímače si ale hodlal půjčit. Jaké však bylo jeho rozčarování, když mu dvě známé české banky úvěr zamítly. Důvody? Příliš krátká doba podnikání. Nezbývalo než hledat řešení jinde.

Celá aktualita

Co je dobré vědět, než si půjčíte peníze?

30. 5. 2016

Úvěr může být za jistých okolností velmi dobrým způsobem financování vašich soukromých „projektů“. Ne vždy je ale půjčení peněz ideálním řešením krátkodobých osobních finančních problémů. Podívali jsme se blíže, na co je dobré si při půjčování peněz dávat pozor.

Celá aktualita

Nebankovní úvěry – jak si vybrat správně?

17. 5. 2016

Vzít si půjčku je dnes snadné. Ale vzít si výhodnou a bezpečnou půjčku, která náš rozpočet nezatíží zbytečně vysokými splátkami, to už vyžaduje trochu úsilí, ne-li přímo štěstí.

Celá aktualita

Co byste měli vědět, pokud si chcete půjčit peníze?

16. 5. 2016

Půjčka může být za jistých okolností dobrou cestou, jak vyřešit své aktuální finanční potíže. Pamatujte však, že ten, kdo vám půjčuje, ať už je to banka či nebankovní společnost, to nedělá kvůli vašim modrým očím. Věřitel má vždy racionální důvod – chce na půjčce vydělat. Co byste měli vědět před tím, než půjčíte peníze?

Celá aktualita

1 2 3 »