po – pá 9:00 – 17:00
735 766 018
Úspory.cz >> Aktuality a návody >> Aktuality >> Půjčky >> Máte-li zájem o výhodný úvěr, zažádejte si studentskou půjčku

Aktuality

Máte-li zájem o výhodný úvěr, zažádejte si studentskou půjčku

24. 8. 2011 Půjčky

Podle nedávného výzkumu GE Money bank, jsou Češi ochotni si půjčit na studium. Kladně na tuto otázku odpovědělo 30 % respondentů. A nejen to, celých 85 % účastníků tohoto výzkumu považuje úvěr na dokončení studia a jazykové nebo rekvalifikační kurzy jako dobrou investici do života.

Půjčku zaměřenou především na studenty vysokých škol, ale není zrovna jednoduché na českém trhu získat. Tento produkt mají v portfoliu pouze 4 finanční instituce – Komerční banka, Česká spořitelna, UniCredit Bank a Raiffesenbank. Tyto společnosti tak nabízejí půjčku určenou na financování studia na střední nebo vysoké škole, jazykových a rekvalifikačních kurzů nebo studia v zahraničí. Je ovšem nutné podotknout, že pouze Raiffesenbank kontroluje účel půjčky. A to tím způsobem, že peníze neposílá na účet žadatele, ale přímo na účet konkrétní vzdělávací instituce.

Komerční banka, Česká spořitelna ani UniCredit Bank, však účel úvěru dále nesledují. To znamená, že k získání studentské půjčky je sice potřeba doložit potvrzení o studium, nicméně banky už dále nekontrolují, za co byly peníze utraceny. Domácnosti tak úplně stačí mít jednoho člena studenta a může získat výhodný úvěr na pokrytí jakýkoliv finančních potřeb.

Výhody půjčky na studium

Pokud mluvíme o studentské půjčce, je třeba také zmínit výhody, kterými se tento úvěr odlišuje od normálního spotřebitelského úvěru:

  • Nižší úroková sazba – úroková míra u půjčky na studium se pohybuje v rozmezí od 8 do 10 %. Zatímco za klasický spotřebitelský úvěr běžně zaplatíte 12 až 18 %.
  • Vyřízení zdarma – banky si neúčtují žádný poplatek za vyřízení. (Toto se ovšem netýká Raiffesenbank, u které zaplatíte za vyřízení 1 000 Kč)
  • Možnost odložení splátek v průběhu studia – půjčku je možné začít splácet až po ukončení studia. I když půjčku jako takovou začnete splácet až po škole, i v době studia po Vás budou vyžadovány platby úroků. Další nevýhodou odložení splátek je nárůst úrokové sazby.
  • Není vyžadován pravidelný příjem – protože většina studentů má spíše občasný příjem pouze z brigád, není vyžadováno žádné potvrzení o pravidelném příjmu. Na druhou stranu je u studentské půjčky nutný ručitel nebo spoludlužník. (opět se netýká Raiffesenbank. Zde při žádosti o půjčku na studium je nutné doložit pravidelný příjem min. 12 000 Kč měsíčně.)

Nabídky půjček na studium

Banka Výše úvěruSplatnostÚroková míra
UniCredit Bank50 000 – 150 000 Kč1 – 10 letOd 10,3 %
Komerční banka20 000 – 600 000 Kč1 – 10 let7,15 % - 14 %
Česká spořitelna30 000 – 300 000 Kč1 – 10 letOd 8,9 %
RaiffesenBank50 000 – 1 000 000 Kč6 měsíců až 10 letOd 8,93 %
Hodnocení článku:

Podobné články

Vánoce 2016: Češi si půjčili o desítky procent více než loni

2. 1. 2017

Češi se cítí ekonomicky velmi dobře. Banky i nebankovní společnosti uvedly, že si Češi na vánoční dárky půjčili o desetinu více než před rokem. Průměrná výše vánoční půjčky činila 18 tisíc korun! Finanční společnosti odhadují, že zájem bude pokračovat i během ledna. Důvodem jsou již tradiční povánoční slevy.

Celá aktualita

Konsolidace půjček - kde si vybrat?

30. 12. 2016

O půjčkách se říká, že jsou dobrým sluhou, ale zlým pánem. Problémy s půjčkami a jejich splácením nejčastěji přináší více půjček a úvěry. Neustále hlídání si termínu pro včasnou úhradu splátky v kombinace s nedostatkem peněz je zárukou stresu, který velmi často vrcholí nemalými finančními nesnázemi. Řešením může být konsolidace. O co se jedná?

Celá aktualita

Čechy vyjdou Vánoce v průměru na 8 000 korun, za dárky plánujeme utratit o něco méně než vloni

22. 11. 2016

Češi se chtějí vyhnout vánočnímu šílenství a nakupují dárky včas. Do konce listopadu je má doma více než polovina lidí. Za Vánoční přípravy vydáme v průměru 3 600 korun, plánovaná útrata za dárky je letos 4 500, což je o 7 % méně než vloni. Slováky vyjdou vánoční svátky ještě téměř o dva tisíce dráž. Vyplývá to z mezinárodního průzkumu agentury Ipsos pro nebankovní úvěrovou společnost PROFI CREDIT, kterého se zúčastnilo 1 200 respondentů.

Celá aktualita

Přichází akce Poctivcům půlku zpět!

15. 11. 2016

Společnost TOMMY STACHI s. r. o., která poskytuje krátkodobé nebankovní půjčky, se rozhodla přijít s ojedinělou nabídkou, kterou možná otočí trh spotřebitelských úvěrů vzhůru nohama. Její akce s názvem Poctivcům půlku zpět! Slibuje vrácení poloviny celkové výše půjčky zpět a to vše bez magického, jinými společnostmi často používaného, slovíčka AŽ.

Celá aktualita

Mikropůjčky s přidanou hodnotou

15. 11. 2016

Mikropůjčky, alias půjčky před výplatou, jsou oblíbeným řešení nečekaného krátkodobého výpadku financí. Pomohou vám překlenout dobu, o kterou se zpozdila výplata nebo zažehnat nečekaný výdaj. Z pravidla se jedná o částky od 500 Kč do 20 000 Kč a potřeba je splatit do 30 dní od vyplacení.

Celá aktualita

Nedostali jste půjčku? Kde je chyba?

29. 9. 2016

Ať už si chcete vzít půjčku u banky či nebankovní společnosti, může se stát, že vaše žádost bude zamítnuta. Na vině může být buď nějaká chyba v procesu žádosti, nebo nesplnění některé z podmínek poskytnutí úvěru. Jaké jsou nejčastější důvody zamítnutí půjčky?

Celá aktualita

Jak najít díru v rodinném rozpočtu

8. 8. 2016

Stále se vám nedaří vyjít s výplatou a nevíte, kde se vám peníze ztrácí? Najít „díru“ v rodinném rozpočtu může být někdy poměrně těžké. Ukážeme vám, jak svůj rodinný rozpočet můžete snadno zkonsolidovat a najít místo, kde Vám peníze zbytečně utíkají. Chce to ale trochu vytrvalosti.

Celá aktualita

Předčasné splacení úvěru je nyní jednodušší - zejména u hypoték

18. 7. 2016

Nový zákon o úvěru výrazně rozšiřuje práva věřitelů – tedy osob, které mají půjčené peníze. Jednou z hlavních novinek je možnost předčasného splacení úvěru bez velkých sankcí. Jaké máte možnosti, pokud chcete svoji půjčku předčasně splatit?

Celá aktualita

1 2 3 »