po – pá 9:00 – 17:00
735 766 018
Úspory.cz >> Aktuality a návody >> Aktuality >> Slevy >> Internet jako zdroj levných nákupů. Pozor ale na rizika

Aktuality

Internet jako zdroj levných nákupů. Pozor ale na rizika

Slevy Možnosti nákupů na internetu jsou téměř nekonečné, mnoho lidí však potěší, pokud vytouženou věc navíc nakoupí se slevou. Zejména v případě wellnes center a restaurací se téměř zdá, jako by sleva byla pro jejich provozovatele jediným vhodným marketingovým nástrojem. Zákazník však využitím slevových portálů rozhodně vydělá.

Opravdový boom slevových portálů proběhl před několika lety. Ačkoli už hodně odborníků předpovídalo, že zájem o internetové slevy postupem času opadne, zatím to tak příliš nevypadá. Nabídka slev na internetu je opravdu pestrá. Vedou samozřejmě restaurace, wellnes centra a další služby, se slevou si však můžete třeba i koupit kafe, nebo lístek do divadla.

Při procházení slev je vhodné zvolit některou ze dvou strategií. Můžete procházet své oblíbené slevové portály jeden po druhém a vybírat, co zrovna potřebujete. Nebo využijte tzv. agregátorů (například Skrz.cz nebo Slevydnes.cz), které nabídky slevových portálů sdružují. Hlavní přidanou hodnotou agregátorů slev je hlavně rychlé hledání – nabídky jsou zde často přehledně rozděleny podle oborů.

Pamatujte na rizika

Využitím slevového portálu můžete získat zajímavé služby za skvělou cenu. Platí to zejména pro nabídky různých zájezdů a pobytů na horách či v lázních. S internetovými slevami jde však ruku v ruce i určité riziko. I zde totiž platí známá poučka „důvěřuj, ale prověřuj.

Vždy je například dobré si zjistit, zda je vámi vyhlédnutá sleva reálná. V případě třeba wellnes pobytu se podívejte na web a ceník daného wellness centra. Můžete totiž zjistit, že sleva na slevovém portálu ve skutečnosti žádnou slevou není a klasická objednávka vás vyjde levněji. To samé platí pro restaurace.

V případě restaurace je také možné, že pro obsluhu budete jen zákazník druhé kategorie. Obsluha restaurace má přece jen raději zákazníky, kteří platí penězi a ne voucherem ze slevomatu. A mimochodem, všimněte si, že opravdu špičkové restaurace nikdy na slevových portálech neinzerují…

A nakonec pečlivě zvažte, zda je pro vás slevová nabídka opravdu atraktivní i jinak než jen tím, že stojí málo. K čemu je vám hamburger za 50 Kč, když na něj už nemáte chuť? I sami provozovatelé slevových portálů potvrzují, že jistou část zakoupených voucherů lidé nakonec vůbec nevyužijí.

Štítky: cestování | levné nákupy | nákupy | nákupy se slevou | on-line nákupy | slevové portály | slevy online | výhodné slevy | wellnes pobyt |

5
0
5
Hodnocení článku:

Podobné články

28. říjen 2016: Navštivte úchvatná místa české historie

19. 10. 2016

Podzimní měsíce nás mimo jiné potěší i několika státními svátky. Ten nejbližší nás čeká 28. října při příležitosti oslavy Dne vzniku samostatného Československa. Někteří plánují prodloužený víkend na chalupě, jiní se těší na zajímavé akce, které se v tento slavnostní den konají.

Celá aktualita

Tipy na podzimní aktivity

6. 10. 2016

Léto je sice definitivně pryč, ale to neznamená, že tím končí veškerá zábava.

Celá aktualita

Tipy na výlet - státní svátek 28. září

21. 9. 2016

Den české státnosti tradičně slavíme 28. září. Nejde sice původně o svátek veselý (ten den se připomíná zavraždění Václava I), nicméně každého pracujícího i školáka potěší, že je ten den volno. Úmorná vedra ustoupila a pokud zrovna neprší, je venku příjemná teplota na to někam vyrazit a pobavit se.

Celá aktualita

Není sleva jako sleva – jak poznat kvalitní slevový portál?

31. 8. 2016

Na slevových portálech můžete najít za výhodnou cenu téměř cokoli – od zájezdu, přes večeři pro dva až po kafe v kavárně. Většinou se při výběru slevy asi nespálíte a nanejvýš budete s koupeným zážitkem jen trochu méně spokojeni. Někdy se však vyplatí před impulzivním nákupem čehokoli zlevněného trochu myslet a použít Google.

Celá aktualita

Pub crawl - skvělá zábava při dovolené ve městě

19. 8. 2016

Výlet do ciziny a především do nějakého většího města je vždy skvělý zážitek. Kultura, historie, architektura, to vše podtržené nezaměnitelnou atmosférou. Kromě toho máte šanci potkat spoustu nových lidí, a mít tak přátelské vztahy v případě, že byste se do dané lokality znovu vraceli. Takové přátelství je výhodné v tom, že pokud budete potřebovat poradit či pomoci, budete vědět, že se můžete obrátit třeba na místního nebo někoho, kdo se jednoduše vyzná.

Celá aktualita

Tipy na road-trip po Evropě

16. 8. 2016

Vyjet s partou přátel na výlet po Evropě je nezapomenutelný zážitek. Dnes už jsou road-tripy oblíbeným druhem dovolené a ať už pojedete autem, karavanem nebo třeba vlakem, v každém městě je rozhodně co zažít. Pokud chcete z takového výletu vyždímat co nejvíce, určitě se vám budou hodit naše rady, které oceníte i v budoucnu.

Celá aktualita

Dovolená na Moravě? Stojí za to!

24. 6. 2016

Hodně z nás volí relaxaci v naší malebné kotlině a je poměrně zvláštní, že byl tento trend v minulosti dosti přehlížen. Je pravda, že Česká republika nemá moře, zato má spoustu dalších nádherných míst. Výhodou je, že nemusíte sahat hluboko do kapsy a všude vám budou rozumět. Pokud jste z Čech, co takhle zkusit Moravu?

Celá aktualita

Krása se slevou. Jaké zákroky plastické chirurgie jsou nejžádanější?

20. 6. 2016

Konečně se k nám vrátily slunné dny a teplé večery. Pro mnohé ženy je toto období stresujícím faktorem, jelikož méně ošacení odhalí nedokonalosti na kráse. Ne vždy pomůže cvičení, diety či důkladná péče. Proč nevyužít plastickou chirurgii, která dokáže zázraky? Obzvláště, když i renomované kliniky nabízí zákroky se slevou.

Celá aktualita

1 2 3 »