po – pá 9:00 – 17:00
735 766 018
Úspory.cz >> Aktuality a návody >> Aktuality >> Slevy >> Mezi nejoblíbenější produkty na slevových portálech patří pobyty a cestování

Aktuality

Mezi nejoblíbenější produkty na slevových portálech patří pobyty a cestování

Slevy Slevové portály se už dávno staly jedním z běžných způsobů nakupování. Češi berou za samozřejmost, že si jejich prostřednictvím mohou levně zakoupit pobyty v Česku i zahraničí, zážitky ze světa zábavy, sportu, kultury i gastronomii a zboží z nejrůznějších oblastí. Jaké jsou trendy pro rok 2016?

Při svém vstupu na český trh slevové portály zaznamenaly neuvěřitelný bum, který postupně utichal. Z počátku vznikaly stovky portálů, ale na trhu se až do dnešních dnů udržely pouze ty nejsilnější a nejdůvěryhodnější. Češi zpočátku nakupovali vše, dnes se zaměřují především na cestování. Oblíbené jsou například wellness víkendy, pobytové balíčky v Česku i zahraničí či prodloužené víkendy v oblíbených evropských městech.

Roste zájem o adrenalinové zážitky a únikové hry

Kromě cestování mají Češi zájem také o adrenalinové zážitky. Novým fenomén se v tomto směru stávají tzv. únikové hry, za které jsou ochotní utratit i tisíce korun. Ještě radši si ale vstupenky kupuji na slevových portálech, kde mohou ušetřit až 50 procent. Únikové hry si oblíbily zejména firmy pro své interní teambuildingy.

Rostoucí zájem potvrzují i samotní tvůrci her. „Začínali jsme jako nadšenci, kteří jezdili za únikovými hrami po Evropě. Překvapilo nás, jak velký měly u nás ohlas. Hry jsme si vytvořili sami. Zájem o licence je velký, devět z deseti zájemců ale odradí vysoké náklady. Vytvořit hru trvá 4 až 6 měsíců. Většina žadatelů má mylnou představu, že zaplatí za licenci 20 tisíc a na poplatcích pak tři tisíce měsíčně,“ vypráví Tomáš Kučva, jehož společnost The Chamber nabízí únikové hry k prodeji.

Co jsou únikové hry?
Únikové hry neboli Escape Games se poprvé objevily v Japonsku před pěti lety, jak jinak také. Postupně se rozšířily do Ameriky, a odtud to byl jen malý krůček do evropských zemí. Podstatou hry je vyřešit všechny rébusy, hádanky a šifry a uprchnout ze zamčené místnosti ve lhůtě do 60 minut.

Rozbalené, ale nové a nepoužité

Novou a úspěšnou oblastí, která se objevila na slevových portálech teprve nedávno, je kategorie “Rozbaleno”. Jedná se o nové a nepoškozené zboží, které bylo rozbaleno a vráceno. Ačkoliv se jedná o nepoužité zboží, po rozbalení není možné je nabízet jako nové. Proto je prodejci nabízí se slevou. Zákazník přitom dostane nový výrobek s plnou zárukou, ale za nižší cenu. Podle slevových portálů je o takové zboží velký zájem. “Jen na Skrz.cz nakoupili Češi za poslední kvartál loňského roku rozbalené zboží za více než milion korun," sdělil Petr Kováčik, šéf slevového portálu Skrz.cz.

Zdravý životní styl táhne

I slevové portály zaznamenaly, že se Češi přiklání ke zdravému životnímu stylu. Svědčí o tom rostoucí zájem o nákup wellness a sportovních zážitků, výživových doplňků ale i samotné potraviny. „Zatímco dříve ženy preferovaly věci spojené s dietou a hubnutím, teď je to spíše kvalita potravin. V prodejích tak táhnou například bezlepkové potraviny, chia semínka z kategorie takzvaných superpotravin, raw ječmen a další," dodala Marie Chytilová, ředitelka největšího českého portálu Slevomat.cz.

Pro zajímavost…
V oblasti lokálních služeb nakupuji na slevových portálech více Moravané oproti Čechům a to až o 40 procent. V rámci všech kategorií však utrácí o 18 procent více Češi. O zážitky a gastronomii mají největší zájem obyvatelé velkých českých měst - Pražané a Ostravané. Zatímco Pražané vyhledávají luxusní a cizokrajné restaurace, Ostravané zbožňují nové a netradiční nabídky.

Slevový server si vybírejte pečlivě

Ne každý slevový portál lze považovat za důvěryhodný a seriózní. Pokud se chcete dočkat zaplacené služby či výrobky, držte se našich rad:

  1. Ověřte si, zda konkrétní produkt nenakoupíte levněji přímo u jeho prodejce či výrobce.
  2. Nakupujete vždy na ověřeném slevovém portálu.
  3. Zkontrolujte si historii slevového portálu i konkrétního prodejce, u kterého budete slevový voucher uplatňovat.
  4. Máte-li dotazy, nebojte se obrátit na informační linku vybraného slevového portálu.
Nechce se vám vyhledávat konkrétní slevový portál, a přesto chcete mít pohromadě všechny aktuální slevové nabídky? Vyzkoušejte Úspory.cz, kde vám nabízíme nejnovější nabídky pouze od ověřených slevových portálů.

Štítky: adrenalinové zážitky levně | dovolená se slevou | nákupy se slevou | slevové portály | únikové hry | wellnes pobyt | zdravý životní styl |

5
0
5
Hodnocení článku:

Podobné články

Není sleva jako sleva – jak poznat kvalitní slevový portál?

31. 8. 2016

Na slevových portálech můžete najít za výhodnou cenu téměř cokoli – od zájezdu, přes večeři pro dva až po kafe v kavárně. Většinou se při výběru slevy asi nespálíte a nanejvýš budete s koupeným zážitkem jen trochu méně spokojeni. Někdy se však vyplatí před impulzivním nákupem čehokoli zlevněného trochu myslet a použít Google.

Celá aktualita

Pub crawl - skvělá zábava při dovolené ve městě

19. 8. 2016

Výlet do ciziny a především do nějakého většího města je vždy skvělý zážitek. Kultura, historie, architektura, to vše podtržené nezaměnitelnou atmosférou. Kromě toho máte šanci potkat spoustu nových lidí, a mít tak přátelské vztahy v případě, že byste se do dané lokality znovu vraceli. Takové přátelství je výhodné v tom, že pokud budete potřebovat poradit či pomoci, budete vědět, že se můžete obrátit třeba na místního nebo někoho, kdo se jednoduše vyzná.

Celá aktualita

Tipy na road-trip po Evropě

16. 8. 2016

Vyjet s partou přátel na výlet po Evropě je nezapomenutelný zážitek. Dnes už jsou road-tripy oblíbeným druhem dovolené a ať už pojedete autem, karavanem nebo třeba vlakem, v každém městě je rozhodně co zažít. Pokud chcete z takového výletu vyždímat co nejvíce, určitě se vám budou hodit naše rady, které oceníte i v budoucnu.

Celá aktualita

Internet jako zdroj levných nákupů. Pozor ale na rizika

4. 7. 2016

Možnosti nákupů na internetu jsou téměř nekonečné, mnoho lidí však potěší, pokud vytouženou věc navíc nakoupí se slevou. Zejména v případě wellnes center a restaurací se téměř zdá, jako by sleva byla pro jejich provozovatele jediným vhodným marketingovým nástrojem. Zákazník však využitím slevových portálů rozhodně vydělá.

Celá aktualita

Dovolená na Moravě? Stojí za to!

24. 6. 2016

Hodně z nás volí relaxaci v naší malebné kotlině a je poměrně zvláštní, že byl tento trend v minulosti dosti přehlížen. Je pravda, že Česká republika nemá moře, zato má spoustu dalších nádherných míst. Výhodou je, že nemusíte sahat hluboko do kapsy a všude vám budou rozumět. Pokud jste z Čech, co takhle zkusit Moravu?

Celá aktualita

Krása se slevou. Jaké zákroky plastické chirurgie jsou nejžádanější?

20. 6. 2016

Konečně se k nám vrátily slunné dny a teplé večery. Pro mnohé ženy je toto období stresujícím faktorem, jelikož méně ošacení odhalí nedokonalosti na kráse. Ne vždy pomůže cvičení, diety či důkladná péče. Proč nevyužít plastickou chirurgii, která dokáže zázraky? Obzvláště, když i renomované kliniky nabízí zákroky se slevou.

Celá aktualita

Báječná dovolená se slevou. Jak na to?

14. 5. 2016

Na dovolené lze ušetřit nemalé peníze už při jejím nákupu. Stačí zavítat na slevové portály, které dovolené a různé pobyty nabízí až s 50% slevou obzvláště nyní před blížícím se létem. Vyberte si ověřený a důvěryhodný portál s dobrými recenzemi a pozor si dejte na fiktivní slevy a uměle navyšované ceny.

Celá aktualita

Slevové portály mění papírové vouchery za digitální

23. 4. 2016

Moderní technologie postupně ovládají každou oblast našeho života a výjimkou nejsou ani slevové portály. Zatímco kdysi bylo možné uplatnit pouze vytištěný slevový voucher, dnes si zákazník vystačí se svým chytrým mobilním telefonem. Podle vyjádření slevových portálů je cílem větší komfort zákazníků.

Celá aktualita

1 2 3 »