po – pá 9:00 – 17:00
735 766 018
Úspory.cz >> Aktuality a návody >> Aktuality >> Slevy >> Pololetní vysvědčení se blíží. Čím obdarujete svého školáka Vy?

Aktuality

Pololetní vysvědčení se blíží. Čím obdarujete svého školáka Vy?

Slevy Vánoční a novoroční oslavy jsou již pár dnů za námi. Další příležitostí k oslavě bude pololetní vysvědčení. Ať už se jedná o prvňáčka či staršího studenta, každý ocení milé překvapení. Nechvalte školáky pouze za jedničky, dárek potěší i méně zdatné žáky, kteří jej budou brát jako motivaci do dalšího pololetí.

Konec prvního pololetí se blíží a každý školák si zaslouží drobnou odměnu. V minulosti nebyly české děti zvyklé dostávat dárky za vysvědčení vůbec. To se postupem času mění, protože rodiče vnímají odměny za vysvědčení jako motivaci. Zpravidla se jedná spíše o drobnosti do 500 korun, než o velké a drahé dárky. Menším školákům se dávají převážně hračky, starší studenti ocení spíše knihy či peníze. Oblíbené jsou také společné večeře či rodinné výlety.

Děti mají rády překvapení stejně jako dospělí. Na oslavu tohoto velkého dne mu můžete na základě našich tipů připravit úžasný den, na který jen tak nezapomene. Vysvědčení se nebude nikdy bát, naopak se na něj bude těšit a vzdělání se mu stane zábavou a odměna nejlepší motivací. A co vy? Odměníte svého školáka také?

5 tipů, jak odměnit malé i velké školáky:

1. Sladkosti potěší malé i velké

Sladké bonbóny, sušenky, oplatky a čokolády nadchnou malé i velké děti. Připravte pro ně košík jejich nejoblíbenějších sladkostí a dočkáte se opravdu šťastného dítěte!

2. Drobná hračka do sbírky

Zejména malé děti milují hračky. Malé školačky-princezny ocení krásnou panenku, novou Barbie či nějaké roztomilé holčičí šperky a šminky. Naopak školáci-závodníci zas budou mít velkou radost z autíčka či pěkné stavebnice. Jak panenek, tak i autíček pro malé a šikovné děti je na trhu více než široká nabídka. Navíc můžete využít povánočních slev a pěkný dárek koupit za málo peněz. Potěšíte své dítě i peněženku.

3. Kniha - dárek pro každého školáka

Čtení podporuje slovní zásobu i rozvoj fantazie a představivosti od dětských let. Již pro prvňáčky existují krásné knihy s obrázky a velkými písmenky, které v nich jistě vzbudí zájem o čtení. Pro větší čtenáře existuje nepřeberné množství pohádek i dobrodružných knížek. Každý školák si najde své oblíbené téma.

4. Škola hrou

Pro děti jsou vhodné také zajímavé, zábavné a vzdělávací hry. A co takhle pořádná stavebnice, se kterou si vyhraje celá rodina? Na společně strávený čas zábavným hraním budete společně vzpomínat ještě po letech, až vaše děti budou dávno dospělé.

5. Zábava pro celou rodinu

Vysvědčení, hlavně to první, by si měli užít školáci ideálně pohromadě s celou rodinou. Vezměte svého malého školáka do ZOO za zvířátky nebo do Aquaparku za zábavnými vodními atrakcemi. Celý den zakončete skvělou večeří v oblíbené restauraci.

Nevíte, jak školáka odměnit a čím? Na stránkách Úspory.cz najdete nabídku zážitků pro celou rodinu a navíc za výhodnou cenu!

Na závěr bychom pro vás měli ještě důležitou radu. Ne každé dítě je nadané a přirozeně nosí domů samé jedničky. Nenosí-li  vaše dítě příliš dobré známky, nestresujte jej v tento velký den. Vysvědčení by pro žádné dítě nemělo být důvodem, proč se bát jít domů. Dítě je třeba motivovat, chválit a pozitivně hodnosti. Jak na to?

  • Přistupujte ke svému dítěti realisticky. Nepřeceňujte jeho síly a chtějte po něm to, co je schopné zvládnout.
  • Za úspěchy své dítě vždy pochvalte.
  • Nároky nesnižujte příliš a neuškodí dítě popostrkovat k lepším výsledkům a výkonům.
  • Neporovnávejte své děti s ostatními a lepšími spolužáky. Každé dítě je jedinečné.
  • Podporujte dítě v aktivitách, v nichž se mu daří.

Štítky: dárky pro školáky | dárky za vysvědčení | odměna za vysvědčení | pololetní vysvědčení | slevy | zážitky pro celou rodinu |

5
0
5
Hodnocení článku:

Podobné články

Tipy na podzimní aktivity

6. 10. 2016

Léto je sice definitivně pryč, ale to neznamená, že tím končí veškerá zábava.

Celá aktualita

Tipy na výlet - státní svátek 28. září

21. 9. 2016

Den české státnosti tradičně slavíme 28. září. Nejde sice původně o svátek veselý (ten den se připomíná zavraždění Václava I), nicméně každého pracujícího i školáka potěší, že je ten den volno. Úmorná vedra ustoupila a pokud zrovna neprší, je venku příjemná teplota na to někam vyrazit a pobavit se.

Celá aktualita

Není sleva jako sleva – jak poznat kvalitní slevový portál?

31. 8. 2016

Na slevových portálech můžete najít za výhodnou cenu téměř cokoli – od zájezdu, přes večeři pro dva až po kafe v kavárně. Většinou se při výběru slevy asi nespálíte a nanejvýš budete s koupeným zážitkem jen trochu méně spokojeni. Někdy se však vyplatí před impulzivním nákupem čehokoli zlevněného trochu myslet a použít Google.

Celá aktualita

Pub crawl - skvělá zábava při dovolené ve městě

19. 8. 2016

Výlet do ciziny a především do nějakého většího města je vždy skvělý zážitek. Kultura, historie, architektura, to vše podtržené nezaměnitelnou atmosférou. Kromě toho máte šanci potkat spoustu nových lidí, a mít tak přátelské vztahy v případě, že byste se do dané lokality znovu vraceli. Takové přátelství je výhodné v tom, že pokud budete potřebovat poradit či pomoci, budete vědět, že se můžete obrátit třeba na místního nebo někoho, kdo se jednoduše vyzná.

Celá aktualita

Tipy na road-trip po Evropě

16. 8. 2016

Vyjet s partou přátel na výlet po Evropě je nezapomenutelný zážitek. Dnes už jsou road-tripy oblíbeným druhem dovolené a ať už pojedete autem, karavanem nebo třeba vlakem, v každém městě je rozhodně co zažít. Pokud chcete z takového výletu vyždímat co nejvíce, určitě se vám budou hodit naše rady, které oceníte i v budoucnu.

Celá aktualita

Internet jako zdroj levných nákupů. Pozor ale na rizika

4. 7. 2016

Možnosti nákupů na internetu jsou téměř nekonečné, mnoho lidí však potěší, pokud vytouženou věc navíc nakoupí se slevou. Zejména v případě wellnes center a restaurací se téměř zdá, jako by sleva byla pro jejich provozovatele jediným vhodným marketingovým nástrojem. Zákazník však využitím slevových portálů rozhodně vydělá.

Celá aktualita

Dovolená na Moravě? Stojí za to!

24. 6. 2016

Hodně z nás volí relaxaci v naší malebné kotlině a je poměrně zvláštní, že byl tento trend v minulosti dosti přehlížen. Je pravda, že Česká republika nemá moře, zato má spoustu dalších nádherných míst. Výhodou je, že nemusíte sahat hluboko do kapsy a všude vám budou rozumět. Pokud jste z Čech, co takhle zkusit Moravu?

Celá aktualita

Krása se slevou. Jaké zákroky plastické chirurgie jsou nejžádanější?

20. 6. 2016

Konečně se k nám vrátily slunné dny a teplé večery. Pro mnohé ženy je toto období stresujícím faktorem, jelikož méně ošacení odhalí nedokonalosti na kráse. Ne vždy pomůže cvičení, diety či důkladná péče. Proč nevyužít plastickou chirurgii, která dokáže zázraky? Obzvláště, když i renomované kliniky nabízí zákroky se slevou.

Celá aktualita

1 2 3 »