po – pá 9:00 – 17:00
735 766 018
Úspory.cz >> Aktuality a návody >> Aktuality >> Slevy >> Problémových slevových portálů stálé ubývá

Aktuality

Problémových slevových portálů stálé ubývá

Slevy První slevové portály se začaly objevovat v roce 2010. Prožily si těžké začátky i velký boom, kdy se o klienty “praly” stovky slevových portálů. Následovala krize, kterou přežily jen ty nejsilnější a nejdůvěryhodnější z nich. Trh se pročišťuje a čeští klienti si vybírají a upřednostňují pouze ověřené portály.

Podle výsledků průzkumů společnosti KPMG více než 70 procent Čechů rádo nakupuje „úsporně“ prostřednictvím slevových portálů. To však neznamená, že se na trhu uplatní každý slevový portál. Naopak. Dobám, kdy na trhu působilo více než 200 různých slevových portálů, dávno odzvonilo. V uplynulých letech krachli nejen malí, ale i velcí hráči.

Podvádět se nevyplácí

Základním předpokladem úspěšného obchodování je stálá a vracející se klientela. A chce-li si obchodník klienty nejen získat, ale především udržet, nesmí je NIKDY podvést. "Zásadním problémem slevových portálů je jejich neschopnost udržet si stálou klientelu. Většina návštěvníků na nich totiž nakupuje jednorázově," uvedl Michal Bareš z KPMG. Neschopnost udržet si zákazníky vede k nestálým a nižším ziskům a rostoucí nervozitě. Odtud je jen malý krůček k prvnímu podvodu.

A proto v roce 2012 vznikl tzv. Bloklist.cz neboli černá listina partnerů slevových portálů. Právě zde si zákazníci vyměňovali negativní i pozitivní zkušenosti s různými obchodníky. Bloklist.cz umožňoval pravidelnou monitorizaci situace, vyřazování neseriózních obchodníků i podvodných slevových portálů. Bloklist.cz poskytoval rady, jak vymoci zpět své peníze od neseriózních portálů, či jak mají uplatnit poukázky v případě, že s nimi portál odmítá komunikovat.

Právě tato snaha měla vliv na ukončení činnosti kdysi velkého slevového portálu Hypersleva.cz. Jako jedni z prvních upozornili na nekalé praktiky a připojili jej na blacklist Asociace portálů hromadného nakupování. Dnes již Bloklist.cz a Asociace nejsou aktivní, protože nemusí. Čeští zákazníci se naučili využívat ověřené slevové portály a ty neseriózní velice rychle ukončují svou činnost, protože se na trhu neosvědčí.

Slevové portály radí, jak nakupovat

1. Ověřte si poskytovatele

Před tím, než nákup uskutečníte, si poskytovatele důkladně proklepněte. Nebojte se zavolat přímo na jejich linku nebo zaslat svůj dotaz prostřednictvím e-mailu. Pokud se vám komunikace s vybraným portálem nebude zdát důvěryhodná, jděte raději jinam. Odpovědný portál se zajímá o své zákazníky a klade důraz na jejich spokojenost. Proto jim nabízí několik možností ke komunikování, jako je telefon, e-mail, chat, a také jich využívá.

2. Přečtěte si reference a hodnocení

Internet je bezedným zdrojem informací. Obětujte trochu svého času a přečtěte si několik recenzí a zkušeností s nakupováním přes vybraný portál. Jednotlivé názory berte s nadhledem a dejte na většinový názor. Vulgární, nevhodné příspěvky a věčně nespokojené klienty totiž najdete všude. Samotné portály mají i vlastní hodnocení obchodníků, s nimiž spolupracují. I to vám může při rozhodování, zda nakoupit či nikoliv, pomoci.

3. Sledujte platební možnosti

Lepší slevové portály nabízí nejen ohromné množství nabídek ke koupi, ale také několik platebních možností. Tou základní by měla být možnost placení on-line prostřednictvím platebních karet. Pokud tuto možnost některý z portálů nenabízí, je téměř jisté, že nepůjde o příliš důvěryhodný portál, takže ruce rychle pryč.

Patříte i vy mezi fanoušky slevových portálů a rádi ušetříte? Na Úspory.cz najdete výběr nejlepších slevových nabídek pohromadě!

Štítky: dárky se slevou | nákupy se slevou | slevové portály | slevy každý den | slevy online | výhodné slevy |

5
0
5
Hodnocení článku:

Podobné články

Tipy na podzimní aktivity

6. 10. 2016

Léto je sice definitivně pryč, ale to neznamená, že tím končí veškerá zábava.

Celá aktualita

Tipy na výlet - státní svátek 28. září

21. 9. 2016

Den české státnosti tradičně slavíme 28. září. Nejde sice původně o svátek veselý (ten den se připomíná zavraždění Václava I), nicméně každého pracujícího i školáka potěší, že je ten den volno. Úmorná vedra ustoupila a pokud zrovna neprší, je venku příjemná teplota na to někam vyrazit a pobavit se.

Celá aktualita

Není sleva jako sleva – jak poznat kvalitní slevový portál?

31. 8. 2016

Na slevových portálech můžete najít za výhodnou cenu téměř cokoli – od zájezdu, přes večeři pro dva až po kafe v kavárně. Většinou se při výběru slevy asi nespálíte a nanejvýš budete s koupeným zážitkem jen trochu méně spokojeni. Někdy se však vyplatí před impulzivním nákupem čehokoli zlevněného trochu myslet a použít Google.

Celá aktualita

Pub crawl - skvělá zábava při dovolené ve městě

19. 8. 2016

Výlet do ciziny a především do nějakého většího města je vždy skvělý zážitek. Kultura, historie, architektura, to vše podtržené nezaměnitelnou atmosférou. Kromě toho máte šanci potkat spoustu nových lidí, a mít tak přátelské vztahy v případě, že byste se do dané lokality znovu vraceli. Takové přátelství je výhodné v tom, že pokud budete potřebovat poradit či pomoci, budete vědět, že se můžete obrátit třeba na místního nebo někoho, kdo se jednoduše vyzná.

Celá aktualita

Tipy na road-trip po Evropě

16. 8. 2016

Vyjet s partou přátel na výlet po Evropě je nezapomenutelný zážitek. Dnes už jsou road-tripy oblíbeným druhem dovolené a ať už pojedete autem, karavanem nebo třeba vlakem, v každém městě je rozhodně co zažít. Pokud chcete z takového výletu vyždímat co nejvíce, určitě se vám budou hodit naše rady, které oceníte i v budoucnu.

Celá aktualita

Internet jako zdroj levných nákupů. Pozor ale na rizika

4. 7. 2016

Možnosti nákupů na internetu jsou téměř nekonečné, mnoho lidí však potěší, pokud vytouženou věc navíc nakoupí se slevou. Zejména v případě wellnes center a restaurací se téměř zdá, jako by sleva byla pro jejich provozovatele jediným vhodným marketingovým nástrojem. Zákazník však využitím slevových portálů rozhodně vydělá.

Celá aktualita

Dovolená na Moravě? Stojí za to!

24. 6. 2016

Hodně z nás volí relaxaci v naší malebné kotlině a je poměrně zvláštní, že byl tento trend v minulosti dosti přehlížen. Je pravda, že Česká republika nemá moře, zato má spoustu dalších nádherných míst. Výhodou je, že nemusíte sahat hluboko do kapsy a všude vám budou rozumět. Pokud jste z Čech, co takhle zkusit Moravu?

Celá aktualita

Krása se slevou. Jaké zákroky plastické chirurgie jsou nejžádanější?

20. 6. 2016

Konečně se k nám vrátily slunné dny a teplé večery. Pro mnohé ženy je toto období stresujícím faktorem, jelikož méně ošacení odhalí nedokonalosti na kráse. Ne vždy pomůže cvičení, diety či důkladná péče. Proč nevyužít plastickou chirurgii, která dokáže zázraky? Obzvláště, když i renomované kliniky nabízí zákroky se slevou.

Celá aktualita

1 2 3 »