po – pá 9:00 – 17:00
735 766 018
Úspory.cz >> Aktuality a návody >> Aktuality >> Slevy >> S dovolenou na posledních chvíli ušetříte i zažijete dobrodružství

Aktuality

S dovolenou na posledních chvíli ušetříte i zažijete dobrodružství

Slevy Také neradi plánujete letní dovolenou měsíce předem nebo prostě jen netušíte, kdy Vám zaměstnavatel dá padla? Sen o úžasné letní dovolené není nutné hned zahodit a smířit se s pobytem u Máchova jezera. Ideálním řešením může být dovolená ve stylu “last minute”.

Pro mnoho lidí je plánovaná dovolená doslova noční můrou. Je sice hezké mít v lednu jasno, na kterou pláž v létě zamíříte. Stačí vybrat zájezd a uhradit zálohu nebo dokonce celou dovolenou. Ale co když budete muset dovolenou zrušit? V lepším případě Vám cestovní kancelář vrátí část peněz, v horším případě přijdete o vše.

A tak se stále více lidí přiklání k dobrodružnější variantě plánování a volí tzv. last minute. “Na dovolenou jezdíme už několik let jedině na last minute. Je to trochu adrenalin, protože nikdy do poslední chvíle nevíme, kam vlastně pojedeme. Jezdíme vždy na začátku července a termíny začínáme hlídat zhruba tři týdny předem. Pak když se něco naskytne, okamžitě rezervujeme, platíme a letíme! Naše nejlepší dovolená byla na Samosu, kdy jsme v pondělí večer zájezd rezervovali, v úterý ráno platili a v noci jeli na letiště. Ve středu jsme se už opalovaly s mamkou na pláži,” vypráví Zuzana z Prahy, projektová manažerka.

Hodně muziky za málo peněz

Cestovní kanceláře tento trend přísně sledují a do své nabídky vždy zařazují zájezdy na poslední chvíli. Hlavní výhodou dovolených na poslední chvíli však bývá jejich cena. Cestovní kancelář mají zájem prodat zájezdy do posledního místečka, a tak pár dní před odjezdem je možné sehnat luxusní dovolenou doslova za pár kaček. Samozřejmě platí, že místo nadšení může následovat hořké zklamání. I u last minute dovolené se vyplatí přemýšlet.

Dovolená u moře není levnou záležitostí. Drahá je doprava, ubytování i jídlo. A k tomu ještě útrata na místě. To však nemusí platí vždy. Díky výhodným nabídkám last minut dovolených se tak můžete dostat do vysněné země i za polovičku původní ceny. Slevy dovolených v zahraničí se pohybují běžné kolem 10 až 30 procent, ale budete-li trpěliví, můžete narazit i na opravdu “luxusní nabídku”.

Pokud tedy rozpočet na dovolenou činí 15 až 20 tisíc korun, můžete si za tyto peníze užít dovolenou v původní hodnotě až 40 tisíc korun! I v tomto případě platí známé přísloví “dvakrát měř, jednou řež”. O dovolené si vždy zjistěte co nejvíce informací. Zákazníci, kteří si dovolenou zaplatit s předstihem a za původní cenu, budou mít vždy přednost. Ti ostatní mohou být snadno odbití horším pokojem či méně atraktivním výhledem.

Vyberte si i Vy svou ideální dovolenou na Úspory.cz!

Je libo prodloužený víkend v Londýně či luxusní dovolená v Thajsku?

Nabídka zájezdů last minute je poměrně široká, a tak si můžete i pár dní před začátkem dovolené vybrat to pravé. Je pouze na Vás, zda dáváte přednost poznávacím zájezdům či dovolené se sportovními aktivitami. Nabídky je možné také sledovat na slevových portálech, které pro Vás shromažďují desítky nabídek od různých cestovních kanceláří na jednom místě.

Samostatnou kapitolou jsou zájezdy kupované přímo na letišti. Jedná se o tzv. super last minute nebo buy and fly. Taková dovolená je opravdu superrychlá a super levná. Nabídka je však výrazně omezenější a zde opravdu záleží na štěstí. Na pražském letišti můžete narazit na stánky známých cestovních kanceláří, které zde vyprodávají zájezdy.

Největší slevy lze údajně na konci týdne. “Odlety jsou většinou o víkendech, největší slevy začínají už od pondělí. Je dobré přijít nejpozději ve čtvrtek. Když někdo přijede rovnou s kufry v pátek nebo v sobotu, také si vybere. Nesmí však mít o své dovolené jasnou představu," radí prodejkyně.

Lidé, kteří pravidelně cestují na posledních chvíli, nedoporučují číst recenze. U výprodeji prostě nelze čekat zázraky. “Nekoupíte pokoj s výhledem na moře, málo je hotelů na pláži, se službami pro děti či stravou all inclusive. Většinou to jsou hotely střední a nižší kategorie, maximálně s polopenzí," upozorňuje Dan Plovajko, mluvčí cestovní kanceláře Fischer.

Štítky: dovolená se slevou | dovolená u moře | last minute | pobyty v zahraničí | slevy | zahraniční dovolená se slevou |

5
0
5
Hodnocení článku:

Podobné články

28. říjen 2016: Navštivte úchvatná místa české historie

19. 10. 2016

Podzimní měsíce nás mimo jiné potěší i několika státními svátky. Ten nejbližší nás čeká 28. října při příležitosti oslavy Dne vzniku samostatného Československa. Někteří plánují prodloužený víkend na chalupě, jiní se těší na zajímavé akce, které se v tento slavnostní den konají.

Celá aktualita

Tipy na podzimní aktivity

6. 10. 2016

Léto je sice definitivně pryč, ale to neznamená, že tím končí veškerá zábava.

Celá aktualita

Tipy na výlet - státní svátek 28. září

21. 9. 2016

Den české státnosti tradičně slavíme 28. září. Nejde sice původně o svátek veselý (ten den se připomíná zavraždění Václava I), nicméně každého pracujícího i školáka potěší, že je ten den volno. Úmorná vedra ustoupila a pokud zrovna neprší, je venku příjemná teplota na to někam vyrazit a pobavit se.

Celá aktualita

Není sleva jako sleva – jak poznat kvalitní slevový portál?

31. 8. 2016

Na slevových portálech můžete najít za výhodnou cenu téměř cokoli – od zájezdu, přes večeři pro dva až po kafe v kavárně. Většinou se při výběru slevy asi nespálíte a nanejvýš budete s koupeným zážitkem jen trochu méně spokojeni. Někdy se však vyplatí před impulzivním nákupem čehokoli zlevněného trochu myslet a použít Google.

Celá aktualita

Pub crawl - skvělá zábava při dovolené ve městě

19. 8. 2016

Výlet do ciziny a především do nějakého většího města je vždy skvělý zážitek. Kultura, historie, architektura, to vše podtržené nezaměnitelnou atmosférou. Kromě toho máte šanci potkat spoustu nových lidí, a mít tak přátelské vztahy v případě, že byste se do dané lokality znovu vraceli. Takové přátelství je výhodné v tom, že pokud budete potřebovat poradit či pomoci, budete vědět, že se můžete obrátit třeba na místního nebo někoho, kdo se jednoduše vyzná.

Celá aktualita

Tipy na road-trip po Evropě

16. 8. 2016

Vyjet s partou přátel na výlet po Evropě je nezapomenutelný zážitek. Dnes už jsou road-tripy oblíbeným druhem dovolené a ať už pojedete autem, karavanem nebo třeba vlakem, v každém městě je rozhodně co zažít. Pokud chcete z takového výletu vyždímat co nejvíce, určitě se vám budou hodit naše rady, které oceníte i v budoucnu.

Celá aktualita

Internet jako zdroj levných nákupů. Pozor ale na rizika

4. 7. 2016

Možnosti nákupů na internetu jsou téměř nekonečné, mnoho lidí však potěší, pokud vytouženou věc navíc nakoupí se slevou. Zejména v případě wellnes center a restaurací se téměř zdá, jako by sleva byla pro jejich provozovatele jediným vhodným marketingovým nástrojem. Zákazník však využitím slevových portálů rozhodně vydělá.

Celá aktualita

Dovolená na Moravě? Stojí za to!

24. 6. 2016

Hodně z nás volí relaxaci v naší malebné kotlině a je poměrně zvláštní, že byl tento trend v minulosti dosti přehlížen. Je pravda, že Česká republika nemá moře, zato má spoustu dalších nádherných míst. Výhodou je, že nemusíte sahat hluboko do kapsy a všude vám budou rozumět. Pokud jste z Čech, co takhle zkusit Moravu?

Celá aktualita

1 2 3 »