po – pá 9:00 – 17:00
735 766 018
Úspory.cz >> Aktuality a návody >> Aktuality >> Slevy >> Tipy na road-trip po Evropě

Aktuality

Tipy na road-trip po Evropě

Slevy Vyjet s partou přátel na výlet po Evropě je nezapomenutelný zážitek. Dnes už jsou road-tripy oblíbeným druhem dovolené a ať už pojedete autem, karavanem nebo třeba vlakem, v každém městě je rozhodně co zažít. Pokud chcete z takového výletu vyždímat co nejvíce, určitě se vám budou hodit naše rady, které oceníte i v budoucnu.

 

Hostely – čím víc, tím líp

Přespat ve městě se může trochu prodražit – zvlášť, když ještě nejste v konečné destinaci nebo prostě jen křižujete Evropou. Hostely, kterými je často zbytečně opovrhováno, jsou skvělou příležitostí, jak se levně ubytovat i na více dní a být v samém srdci města, protože jsou nejčastěji umístěni v centru. Hostely fungují na bází sdílení pokojů. Je pravda, že trávit noc s cizími lidmi je ne zrovna lákavé, avšak cena je v tomto případě hlavní předností. Čím plnější pokoj je, tím nižší je cena za noc. Pokud vás jede pět a více přátel, určitě si rezervujte pokoj v hostelu se stejným počtem postelí. Nejen že pak budete ubytování všichni pohromadě, ale ještě ušetříte.

V případě, že se rozhodnete užít si road-trip na plno, nezapomeňte si sjednat cestovní pojištění na online srovnávači Úspory.cz, kde najdete vše na jednom místě.

Tour busy

Vyhlídkové autobusy jsou nejen příjemným odpočinkem stráveným křižováním měst a kocháním se památkami. Mimo jiné jsou velmi dobrým dopravním prostředkem při kratších pobytech. Za cenu v přepočtu kolem 800 Kč můžete na dva dny získat lístek na jedinečný dopravní prostředek pro cestování po městě, jelikož je cena jednorázová a drtivá většina tour busů funguje na bázi „hop on, hop off“, tedy „nastup a vystup kde chceš“. Často je v ceně lístku započítána i doprava lodí. Výhodou také je, že zastávky jsou umístěny na významných místech či u historických památek, takže nehrozí riziko, že byste se snad ztratili.

Poznejte nové lidi

V každém větším městě ze všech koutů Evropy existují skupiny, které zařizují možnost setkání pro turisty či zahraniční studenty a zaměstnance v dané zemi. Říká se tomu meetup a každý, kdo se ho jednou účastnil, většinou dostane úžasný zážitek. Může jít o setkání lidí se společnými zájmy, jako marketing, stavařství, architektura a podobně, nebo o klasické brázdění hospod, kdy je v každé z nich připraven nějaký tematický program a je jen na vás, kdy dobrovolně nebo společensky znaveni odpadnete. Takto se lze poměrně snadno seznámit s místními, kteří vám pak mohou být v budoucnu nápomocni.

Štítky: cestování | cestovní pojištění | levné cestovní pojištění | rady a tipy na úspory | road trip po Evropě | tipy na cestování |

5
0
5
Hodnocení článku:

Podobné články

Tipy na podzimní aktivity

6. 10. 2016

Léto je sice definitivně pryč, ale to neznamená, že tím končí veškerá zábava.

Celá aktualita

Tipy na výlet - státní svátek 28. září

21. 9. 2016

Den české státnosti tradičně slavíme 28. září. Nejde sice původně o svátek veselý (ten den se připomíná zavraždění Václava I), nicméně každého pracujícího i školáka potěší, že je ten den volno. Úmorná vedra ustoupila a pokud zrovna neprší, je venku příjemná teplota na to někam vyrazit a pobavit se.

Celá aktualita

Není sleva jako sleva – jak poznat kvalitní slevový portál?

31. 8. 2016

Na slevových portálech můžete najít za výhodnou cenu téměř cokoli – od zájezdu, přes večeři pro dva až po kafe v kavárně. Většinou se při výběru slevy asi nespálíte a nanejvýš budete s koupeným zážitkem jen trochu méně spokojeni. Někdy se však vyplatí před impulzivním nákupem čehokoli zlevněného trochu myslet a použít Google.

Celá aktualita

Pub crawl - skvělá zábava při dovolené ve městě

19. 8. 2016

Výlet do ciziny a především do nějakého většího města je vždy skvělý zážitek. Kultura, historie, architektura, to vše podtržené nezaměnitelnou atmosférou. Kromě toho máte šanci potkat spoustu nových lidí, a mít tak přátelské vztahy v případě, že byste se do dané lokality znovu vraceli. Takové přátelství je výhodné v tom, že pokud budete potřebovat poradit či pomoci, budete vědět, že se můžete obrátit třeba na místního nebo někoho, kdo se jednoduše vyzná.

Celá aktualita

Internet jako zdroj levných nákupů. Pozor ale na rizika

4. 7. 2016

Možnosti nákupů na internetu jsou téměř nekonečné, mnoho lidí však potěší, pokud vytouženou věc navíc nakoupí se slevou. Zejména v případě wellnes center a restaurací se téměř zdá, jako by sleva byla pro jejich provozovatele jediným vhodným marketingovým nástrojem. Zákazník však využitím slevových portálů rozhodně vydělá.

Celá aktualita

Dovolená na Moravě? Stojí za to!

24. 6. 2016

Hodně z nás volí relaxaci v naší malebné kotlině a je poměrně zvláštní, že byl tento trend v minulosti dosti přehlížen. Je pravda, že Česká republika nemá moře, zato má spoustu dalších nádherných míst. Výhodou je, že nemusíte sahat hluboko do kapsy a všude vám budou rozumět. Pokud jste z Čech, co takhle zkusit Moravu?

Celá aktualita

Krása se slevou. Jaké zákroky plastické chirurgie jsou nejžádanější?

20. 6. 2016

Konečně se k nám vrátily slunné dny a teplé večery. Pro mnohé ženy je toto období stresujícím faktorem, jelikož méně ošacení odhalí nedokonalosti na kráse. Ne vždy pomůže cvičení, diety či důkladná péče. Proč nevyužít plastickou chirurgii, která dokáže zázraky? Obzvláště, když i renomované kliniky nabízí zákroky se slevou.

Celá aktualita

Báječná dovolená se slevou. Jak na to?

14. 5. 2016

Na dovolené lze ušetřit nemalé peníze už při jejím nákupu. Stačí zavítat na slevové portály, které dovolené a různé pobyty nabízí až s 50% slevou obzvláště nyní před blížícím se létem. Vyberte si ověřený a důvěryhodný portál s dobrými recenzemi a pozor si dejte na fiktivní slevy a uměle navyšované ceny.

Celá aktualita

1 2 3 »