po – pá 9:00 – 17:00
735 766 018
Úspory.cz >> Aktuality a návody >> Aktuality >> Tarify >> Roaming a data - připravte se na dovolenou

Aktuality

Roaming a data - připravte se na dovolenou

Tarify V Evropské unii začalo postupné snižování cen za roaming a do několika let by měl (pokud vše půjde dobře) být zrušen úplně. Pokud letos odcestujete na dovolenou do zahraničí a chcete průběžně posílat fotky na sociální sítě či svým přátelům přes internet, rozhodně nepodceňte správné nastavení dat.

Když si vystačíte s Wi-Fi na hotelu či v kempu, nemusíte vlastně nic moc řešit. Abyste zbytečně neplatili za případná data navíc, která byste mohli stáhnout přes síť, můžete je vypnout. U každého jednotlivého operátora je postup odlišný.

Vodafone: Nastavte si služby World Roaming a Připojení v zahraničí, přičemž datový limit nastavte na 0 Kč, případně na zvolenou výši za data, která budete využívat.

T-Mobile: Pokud jste v zahraničí, T-Mobile pro jistotu data blokuje sám. V případě, že je chcete zapnout, stačí otevřít prohlížeč a úvodní stránka vám nabídne možnosti nákupu dat pro využívání v zahraničí.

O2: Pro blokaci dat při roamingu pošlete esemesku BPR na číslo 999111. Pokud je chcete znovu aktivovat, pošlete DBPR na stejné číslo.

Ani v jednom případě se nemusíte příliš obávat toho, že byste platili desetitisíce korun. Všichni operátoři totiž používají takzvaný ochranný datový limit, do kterého raději nezasahujte, pokud jedete pouze na dovolenou. Limit u Vodafone je 1300 Kč, u T-Mobile 1450 Kč a u O2 1600 Kč.

Nezapomeňte, že roaming mimo EU je zpoplatněn velmi tvrdě. Většina z nás sice plánuje dovolenou v klasických destinacích, jako Itálie, Španělsko, Chorvatsko atd., což jsou všechno země Evropské unie, nicméně pokud se chystáte mimo ni, doporučujeme pro jistotu projít si ceny roamingu u svého operátora. Všichni tři velcí operátoři v ČR mají roamingu věnovány vlastní stránky:

Vodafone: www.vodafone.cz/osobni/volani/roaming/

T-Mobile: www.t-mobile.cz/volani-a-internet-v-zahranici

O2: www.o2.cz/osobni/o2-roaming

Pokud vám něco není jasné, nestyďte se zavolat nebo použít formulář pro dotazy přímo na stránkách operátora. Vyhnete se zbytečné platbě za něco, co třeba ani nebudete ptořebovat.

 

Štítky: datové a mobilní služby | mobilní data | mobilní operátoři | mobilní tarify | nasravení roamingu | roamingové služby | volání ze zahraničí |

5
0
5
Hodnocení článku:

Podobné články

Nejvhodnější tarif pro studenta

19. 8. 2016

Datovou revoluci, tedy okamžik, kdy operátoři nabídnou neomezená data za pevnou cenu, netrpělivě vyhlíží především jedna konkrétní skupina majitelů mobilních telefonů – studenti.

Celá aktualita

Mobilní tarify - neplaťte za to, co nepotřebujete

10. 6. 2016

Nepřehlédněte aspekty mobilních tarifů, které by vám mohly zbytečně navýšit jeho cenu.

Celá aktualita

Víte, jak vypovědět smlouvu u mobilního operátora? Poradíme vám!

30. 3. 2016

Na trhu nepůsobí pouze jeden mobilní operátor. Vybírat si můžete libovolně mezi třemi hlavními operátory O2, T-mobile a Vodafone a zhruba padesátkou virtuálních operátorů. Pokud vám přestanou vyhovovat služby stávajícího operátora, můžete smlouvu jednoduše vypovědět a odejít za lepším k jinému. Jaké jsou možnosti výpovědi?

Celá aktualita

Za změnu operátora zaplatí živnostníci o tisíce korun více

11. 12. 2014

Na počátku prosince vstoupila v platnost novela zákona o elektronických komunikacích, která omezila práva živnostníků vůči mobilním operátorům. Nově bude dražší přestup, za který zaplatí o několik tisíc korun více než dosud. Možností, které novela nabízí, se jako první chytla společnost O2 Czech Republic.

Celá aktualita