po – pá 9:00 – 17:00
735 766 018
Úspory.cz >> Aktuality a návody >> Aktuality >> Test >> Tipy na výlet - státní svátek 28. září

Aktuality

Tipy na výlet - státní svátek 28. září

Test Den české státnosti tradičně slavíme 28. září. Nejde sice původně o svátek veselý (ten den se připomíná zavraždění Václava I), nicméně každého pracujícího i školáka potěší, že je ten den volno. Úmorná vedra ustoupila a pokud zrovna neprší, je venku příjemná teplota na to někam vyrazit a pobavit se.

Kam tedy 28. Září vzít rodinu či přátele? Máme pro vás několik tipů!

 

České Buďějovice

Památky zahradního umění jsou skvělou volbou na rodinný výlet. Pokud vás fascinují rozlehlé zahradní komplexy plné labyrintů, okrasných keřů vytvarovaných do rozličných tvarů a detailně zpracovaná jezírka a fontány, je tato výstava, umístěná přímo v centru Českých Budějovic, právě pro vás.

Brno

Doba ledová nebyla žádná procházka růžovým sadem, avšak její atmosféru vám nabídne unikátní výstava Giganti doby ledové v areálu nákupního centra Královo Pole. Modely šavlozubých tygrů či mamutů v životní velikosti včetně instalace lovících neandrtálců jsou poučnou zábavou na den volna.

Praha

Sváteční den můžete prožít akčně – třeba na festivalu VŠEFEST, který organizují studenti Vysoké školy ekonomické v Praze. Kromě studentských kapel se můžete těšit například na filmové melodie v podání školního orchestru, finanční hru Cashflow zóna a spoustu dalších kratochvílí. Sedět u televize prostě nemá smysl!

Olomouc

Vlastivědné muzeum v Olomouci v současnosti pořádá opravdu ojedinělou výstavu děl Andyho Warhola, slovensko-amerického umělce a průkopníka pop-artu, jednoho z nejdůležitějších představitelů moderního umění. K vidění budou jeho slavné obrazy Marilyn Monroe, Campbellových polévek a další vzácná díla. Poznejte trochu jiné umění.

Pokud hledáte více inspirace a další tipy na výlety, podívejte se na aktuální nabídku slevových zájezdů na našem webu Úspory.cz, kde najdete vše na jednom místě!

 

 

Štítky: rady a tipy na úspory | tipy na cestování |

5
0
5
Hodnocení článku:

Podobné články