po – pá 9:00 – 17:00
735 766 018
Úspory.cz >> Ceny energií >> Dodavatelé plynu >> RWE Energie, a.s.

Ušetřete tisíce korun za plyn!

Nikdy nebyla tak vhodná doba na změnu dodavatele Chci platit méně za plyn

Uspořte
průměrně 3570 Kč ročně již za 1 minutu!

Vše za Vás ZDARMA zařídíme

RWE Energie, a.s.

Společnost RWE se řadí mezi největší energetické společnosti u nás, o čemž svědčí jak velikost jejich dodávek, tak pochopitelně i celkový rozsah služeb, které dokáže RWE Energie, a.s. poskytovat svým klientům. V České republice stojí společnost RWE na celkem čtyřech základních pilířích. Jedná se o dodávky zemního plynu, distribuci plynu a jeho skladování ve velkých podzemních zásobních. Čtvrtým pilířem je výroba tepla a elektrické energie.

Jedna z největších společností u nás

O výsadním postavení společnosti RWE Energie a.s. u nás jednoznačně hovoří především fakt, že dokáže zajistit dodávky zemního plynu a elektrické energie pro celkem 1,7 milionu zákazníků. Jedná se tedy o absolutně největšího dodavatele zemního plynu v České republice. Na trhu s elektrickou energií ale patří tato společnost také k největším svého druhu u nás. Jinak je možné hovořit i o tom, že RWE je neúspěšnější i jako dodavatel alternativní elektrické energie pocházející z alternativních zdrojů. Co se týká počtu zaměstnanců, pak pod RWE pracuje zhruba 4300 zaměstnanců.

Distribuce plynu RWE

RWE Energie a.s. se zabývá mimo jiné i distribucí plynu, a to prostřednictvím RWE Grid Holding. Díky této společnosti je zajištěno velké množství dodávek plynu jak do průmyslu, tak i do domácností. RWE disponuje celkem 64 000 kilometry distribučních sítí po celé České republice. Počítat do tohoto objemů nemůžeme jen Prahu a jižní Čechy. Distribuce zemního plynu koncovým zákazníkům probíhá pod komplexním dohledem Energetické regulačního úřadu. Díky tomuto faktu může RWE nabídnout i výhodné ceny. Na uspory.cz se o tom můžete ostatně přesvědčit.

Další součásti RWE

RWE je mimo jiné i vlastníkem největších zásobníků plynu u nás. Celkem šest velkých plynových zásobníků s označením RWE Gas Storage nabízí neuvěřitelnou kapacitu 2, 7 miliardy m3. Teplárenství spadá u RWE pod RWE Energo. Tato společnost vlastní celkem 28 teplárenských provozoven a dokáže dodat ročně více než 900 000 GJ tepla. Zapomenout nemůžeme ani na elektřinu, které dodá celkem 60 000 MWh. Dodávky tepla a elektrické energie jsou u RWE zkrátka nejvyšší ze všech distributorů energie. Pokud chcete mít teplo opravdu levné, ideální je srovnat si ceny na uspory.cz

Chci platit méně za plyn