Úspory.cz >> Aktuality a návody >> Aktuality >> Běžné účty >> Chcete běžný účet zdarma? Buďte aktivní!

Aktuality

Chcete běžný účet zdarma? Buďte aktivní!

22. 12. 2014 Běžné účty Na českém trhu s půjčkami již nějakou dobu figurují tzv. mikropůjčky. Jedná se o půjčky do výše 5 000 korun, jejichž hlavní výhodou je snadná dostupnost pro všechny zájemce. RPSN a úroková sazba však u mikropůjček bývá velmi vysoká a mnoho lidí nezvládá splácet i tyto relativně nízké částky.

Existují lidé, kteří si drží jeden bankovní účet, a ten plně využívají. Někteří lidé mají účtů více a důvody jsou různé. Na jednom účtu mají levnější výběry z bankomatů, na jiném zas mají výhodné úročení spořícího účtu či neplatí žádné poplatky. Bankám je víceméně jedno, kolik dalších účtů jejich klient má. Lépe je na tom však vždy aktivní klient, který účet skutečně používá. Ti, kteří účet téměř nevyužívají, ani na něm nemají uložené peníze, platí více na poplatcích za jakékoliv služby. Podívejme se blíže na jednotlivé banky a jejich nabídku běžných účtů.

Aktivní klienti neplatí poplatky

Komerční banka nabízí běžný účet, který může být zcela zdarma v rámci programu “MojeOdměny”. Tento účet zahrnuje platební kartu, internetové a mobilní bankovnictví, elektronický výpis a příchozí platby. Poplatek činí normálně 68 Kč. Zadarmo je pouze tehdy, jsou-li splněny nejméně dvě podmínky:

 • minimálně jedna příchozí platba na účet měsíčně
 • vlastnictví kreditní karty, spotřebitelského úvěru či hypotéky
 • suma prostředků u KB, Modré pyramidy stavební spořitelny, KB Pojišťovny, KB Penzijní společnosti a Investiční kapitálové společnosti KB činí nejméně 100 tisíc Kč
 • pravidelná měsíční úložka v libovolné výši u KB (spořicí účet, stavební spoření u Modré pyramidy stavební spořitelny, KB Penzijní společnosti, KB Komerční pojišťovny, Investiční kapitálové společnosti KB)

Česká spořitelna nabízí běžný účet, u kterého se klienti obejdou bez pobočky. Mohou využívat internetové, mobilní či telefonní bankovnictví Servis 24. Vedení účtu stojí 98 Kč. Pokud chtějí mít klienti vše zdarma a to včetně elektronických výpisů a příchozích a odchozích plateb, pak musí splnit rovněž dvě podmínky z následujícího seznamu.

 • v daném měsíci nevyužije vklady či výběry hotovosti na pobočce s výjimkou vkladu a výběru cizí měny z nebo na účet a zároveň nezadá příkaz k bezhotovostní transakci z účtu včetně příkazu přes sběrný box (s výjimkou žádosti o inkaso a realizace zahraničního platebního styku)
 • platba kartou alespoň 7 000 Kč (počítá se i platba bezkontaktní nálepkou i splátka kreditní karty)

Také ČSOB nabízí aktivním klientům běžný účet zdarma. Ti mohou bez poplatků používat debetní kartu, internetové bankovnictví, dostávat elektronické výpisy, vybírat peníze z bankomatů až pětkrát a účet zahrnuje také neomezený počet příchozích plateb a pět inkas. Klient však musí splnit podmínku, která spočívá ve vlastnictví ČSOB Firemního konta, Obchodního konta nebo ČSOB Podnikatelského konta, na kterém dosáhl průměrného měsíčního kreditního obratu vyššího než 100 tisíc Kč za poslední tři měsíce. Pokud podmínku nesplní, zaplatí za účet 95 Kč měsíčně.

Účet zdarma pro aktivní klienty nabízí rovněž Raiffeisenbank. Ten zahrnuje vedení účtu, výběry z bankomatů, příchozí i odchozí platby, kreditní karty včetně bezkontaktních nálepek, spořicí účet s úrokovou sazbou 1,5 procenta a slevu 1 procenta z úrokové sazby hypotéky. Klient však musí splnit dvě podmínky.Pokud klient podmínky nesplní, zaplatí za účet měsíčně 99 Kč.

 • minimální obrat na účtu ve výši alespoň 15 000 Kč měsíčně
 • nejméně tři odchozí transakce měsíčně

Podobný účet nabízí také GE Money Bank, která si však za podmínku klade pouze minimální obrat na účtu ve výši 7 000 Kč měsíčně. Pokud klient tuto podmínku nedodrží, zaplatí za vedení účtu 149 Kč a zpoplatněny bude mít také výběry z bankomatů.

U Equa bank získáte zdarma běžný účet, pokud splníte nejméně jednu z následujících podmínek:

 • nejméně tři zaúčtované platby provedené bezkontaktní platební kartou měsíčně
 • součet příchozích transakcí na běžném účtu dosahuje nejméně 10 000 Kč
 • celkový zůstatek na účtech v Equa bank neklesne pod 100 000 Kč
 • v Equa bank splácíte hypoteční nebo spotřebitelský úvěr

Zuno si za běžný účet účtuje 68 Kč měsíčně. Zdarma jej získají ti klienti, kteří každý měsíc zaplatí prostřednictvím debetní karty nejméně 3 000 Kč. Era si klade podmínku v podobě průměrného měsíčního zůstatku ve výši 15 000 Kč a více. Jinak klient zaplatí za běžný účet 50 Kč. Minimální obrat ve výši 12 000 Kč měsíčně je podmínkou u UniCredit bank, jinak klient zaplatí 199 Kč a další poplatky za provedené transakce včetně výběrů z bankomatů. Zcela zdarma a bez podmínek mají běžné účty pouze Fio a mBank. Výběry z bankomatů jsou zdarma pouze tehdy, používají-li k placení platební karty.

Hodnocení článku:

Podobné články

Běžné účty: Je studentský účet nutnost?

25. 8. 2017

Studentský život není laciný. Student musí být z něčeho živ, rád se baví a samotná studia také něco stojí. Zdaleka ne každý student má na tolik movité rodiče, aby mohl studovat a bavit se bez toho, aniž by sám přiložil ruku k dílu. Většina studentů si proto přivydělává, a s tím souvisí i potřeba dobrého a zároveň levného osobního účtu. Je lepší speciální bankovní účet pro studenty nebo klasický běžný účet?

Celá aktualita

Bezkontaktní platby: Co potřebujete vědět?

6. 3. 2017

Možnost bezkontaktního placení využívají milióny zákazníků po celém světě. A Česká republika není výjimkou, právě naopak. Čeští spotřebitelé si bezkontaktní platby více než oblíbili a prostřednictvím platebních karet platí častěji než vybírají hotovost u bankomatů.

Celá aktualita

Spořicí účty a úročení – žádná sláva, ale alespoň něco

1. 9. 2016

Úroky na spořicích účtech jsou nízké, neznamená to však, že byste neměli spořicí účet používat. Hlavně proto, že jeho zřízení a vedení bývá zadarmo nebo jen velmi nízkými poplatky. Jak se vám zhodnotí peníze na spořicím účtu a jaké jsou další výhody tohoto finančního produktu?

Celá aktualita

Běžný účet je obvykle zdarma, pozor ale na různé triky bank

16. 6. 2016

Téměř každá banka v současnosti nabízí vedení běžného účtu zdarma. To lze jedině ocenit, je tu však jedno velké ale. Banky většinou vedení běžného účtu zdarma nějak omezují a dá se dokonce říci, že nějaké peníze spojené s provozem svého bankovního účtu zaplatíte téměř vždy. Podívejte se, kde po vás banky budou chtít peníze a jak se zbytečnému placení vyhnout.

Celá aktualita

České banky nabízí běžné účty pro děti i mladistvé. Jaká je aktuálně nabídka pro rok 2016?

27. 5. 2016

Běžný účet je naprosto běžná záležitost. Alespoň pro dospělého. S pomocí běžného účtu spravujeme své finance, hradíme pravidelné platby a platíme nákupy. České banky však jdou s dobou a běžné účty nenabízí pouze pro dospělé od 18 let, ale i pro malé děti a dospívající mládež. K čemu je to dobré?

Celá aktualita

Moderní banky, část první - mBank

23. 5. 2016

Banky dříve nabízely spoustu variací běžných účtů tak, aby vyhověly specifickým zájmovým skupinám. Především studentské tarify nabízely mladým lidem výhody, jako bezplatné vedení účtu či jednorázové (a někdy i dlouhodobé) finanční úlevy či příspěvky přímo na konto od banky.

Celá aktualita

GE Money Bank se změní na Moneta Money Bank

27. 4. 2016

Za pár dnů dojde na českém bankovním trhu k největší změně vlastníka za posledních deset let od fúze UniCredit Bank s Živnobankou. GE Money Bank, čtvrtá největší česká banka změní svého vlastníka a s tím vymění i svůj název a logo. Nový vlastník nabídne k prodeji 51 procent akcí na burze a to již 6. května.

Celá aktualita

České banky: Za doporučeného klienta vám zaplatíme

11. 4. 2016

Kdysi vysoké poplatky za používání bankovního účtu se pomalu a jistě stávají minulostí. Nabídka osobních bankovních účtů s nízkými či dokonce nulovými poplatky se neustále rozšiřuje. Nespokojený klient může kdykoliv přejít k jiné bance, která mu nabídne výhodnější podmínky.

Celá aktualita

1 2 3 »