Úspory.cz >> Aktuality a návody >> Aktuality >> Běžné účty >> Neplaťte za bankovní účet příliš mnoho

Aktuality

Neplaťte za bankovní účet příliš mnoho

8. 7. 2015 Běžné účty Bankovní poplatky byly po mnoho let jedním ze zásadních zdrojů příjmů bank. Klienti se však začali vzpouzet, a tak banky začaly pomalu od některých poplatků opouštět. Jedním z kritizovaných je poplatek za vedení účtu. Aktuálně si některé banky tento poplatek účtují, jiné jej zcela zrušily.

Možná jste své bance věrni řadu let. I přesto nečekejte, že Vám banka dá něco zadarmo a hlavně bez Vaší účastí. Pokud jste klientem některé z českých bank například 10 let, je velmi pravděpodobné, že poplatek za vedení účtu platíte stále. I když se jedná o částku ve výši okolo 100 korun měsíčně, ročně to dělá již 1 200 Kč. A hlavně proč byste měli platit za něco, co jinde můžete mít zadarmo?

Staré versus nové banky

Trh s bankami již dávno není parketou původních velkých bankovních domů. Na jejich píseček postupně pronikly nové a moderní banky, které se zavedenými postupy pořádně zamávaly. Jednou ze zásadních změn bylo a je rušení poplatků, které si banky do té doby účtovaly doslova za vše. Poplatek za vedení účtu, poplatek za odeslání peněz, poplatek za přijmutí peněz, poplatky za výběr z bankomatů a mnoho dalších.

Nové banky se inspirovaly v zahraničí a klientům nabídly výhodnější účty s minimem poplatků. Tradiční banky se přes původní silné řeči začaly novým zvykům přizpůsobovat. Nic jiného jim totiž nezbývá. Klienti jsou zvídaví, ptají se, porovnávají a hlavně se nebojí změnit banku. Svědčí o tom fakt, že k novým bankám postupně přešlo téměř 2 miliony klientů.

Někteří klienti jsou však více konzervativní a i přes řad poplatkŮ setrvávají u původní banky. To však není nutné. Mnohdy stačí svou banku “informovat” o tom, že uvažujete o změně banky. Jako příčinu stačí uvést drahé poplatky. Budete překvapenI, co vše Vám bankéř náhle nabídne. Rázem můžete mít bezpoplatkový účet i u stávající banky.

Aktuální průzkumy potvrzují, že o přesuny uvažují další a další klienti. Kromě bezpoplatkové politiky v jejich prospěch hovoří moderní postupy založené na fungujícím internetovém bankovnictví. Lidé chtějí banku navštěvovat minimálně a běžné bankovní procesy si chtějí vyřizovat prostřednictvím počítače, mobilního telefonu či tabletu.

Porovnejte si aktuální nabídku běžných účtu na Úspory.cz a zjistěte zda nenajdete výhodnější.

Nabídka běžných účtů

Banka Běžný účet Vedení účtu Ostatní poplatky
Air Bank

Malý tarif

Zdarma

2 Kč za 2 SMS

25 Kč za výběr z bankomatu

cizí banky

Česká

spořitelna
Osobní účet ČS II 69 Kč

29 Kč za balíček odchozích plateb

10 Kč za výběry z bankomatu

vlastní banky (2 výběry v ceně účtu)

40 Kč za výběr z bankomatu cizí

banky

4 Kč za 2 SMS
ČSOB ČSOB Konto 55 Kč

12 Kč za 2 inkasa

9 Kč za 3 trvalé příkazy

3 Kč za 3 jednorázové příkazy

12 Kč za 4 výběry z bankomatu

vlastní banky

35 Kč za výběr z bankomatu cizí

banky

4 Kč za 2 SMS
Equa bank

Běžný účet

Zdarma 3 Kč za 2 SMS
Era

Osobní účet

26 Kč

6 Kč za 2 SMS

16 Kč za 2 inkasa

6 Kč za 3 trvalé příkazy a za 3 jednorázové příkazy

20 Kč za 4 výběry z vlastního

bankomatu

30 Kč za výběr z bankomatu cizí

banky
Fio banka Fio osobní účet Zdarma 4,80 Kč za 2 SMS

GE Money

Bank
Genius Free & Flexi Zdarma

40 Kč za výběr z bankomatu

cizí banky

Komerční

banka
Můj Účet 68 Kč

39 Kč za balíček odchozích plateb

36 Kč za 4 výběry z bankomatu

vlastní banky

39 Kč za výběr z bankomatu cizí

banky

5 Kč za 2 SMS
LBBW Bank Konto 5 50 Kč

39 Kč za 5 výběrů z bankomatu

5 Kč za 2 SMS

mBank Osobní účet mKonto Zdarma 29 Kč za odchozí platby (první zdarma)
Raiffeisenbank eKonto Smart Zdarma 8 Kč za 2 SMS
Sberbank Fér konto Plus 53 Kč

10 Kč za 3 trvalé příkazy

5 Kč za 2 inkasa

10 Kč za 4 výběry z bankomatu

vlastní banky

5 Kč za 2 SMS

UniCredit

Bank
U konto Zdarma 3,8 Kč za 2 SMS
Zuno Účet Plus Zdarma  

Zdroj: Banky

Štítky: Air Bank | běžné účty | běžné účty online | běžný účet zdarma | mBank | srovnání běžné účty |

Hodnocení článku:

Podobné články

Běžné účty: Je studentský účet nutnost?

25. 8. 2017

Studentský život není laciný. Student musí být z něčeho živ, rád se baví a samotná studia také něco stojí. Zdaleka ne každý student má na tolik movité rodiče, aby mohl studovat a bavit se bez toho, aniž by sám přiložil ruku k dílu. Většina studentů si proto přivydělává, a s tím souvisí i potřeba dobrého a zároveň levného osobního účtu. Je lepší speciální bankovní účet pro studenty nebo klasický běžný účet?

Celá aktualita

Bezkontaktní platby: Co potřebujete vědět?

6. 3. 2017

Možnost bezkontaktního placení využívají milióny zákazníků po celém světě. A Česká republika není výjimkou, právě naopak. Čeští spotřebitelé si bezkontaktní platby více než oblíbili a prostřednictvím platebních karet platí častěji než vybírají hotovost u bankomatů.

Celá aktualita

Spořicí účty a úročení – žádná sláva, ale alespoň něco

1. 9. 2016

Úroky na spořicích účtech jsou nízké, neznamená to však, že byste neměli spořicí účet používat. Hlavně proto, že jeho zřízení a vedení bývá zadarmo nebo jen velmi nízkými poplatky. Jak se vám zhodnotí peníze na spořicím účtu a jaké jsou další výhody tohoto finančního produktu?

Celá aktualita

Běžný účet je obvykle zdarma, pozor ale na různé triky bank

16. 6. 2016

Téměř každá banka v současnosti nabízí vedení běžného účtu zdarma. To lze jedině ocenit, je tu však jedno velké ale. Banky většinou vedení běžného účtu zdarma nějak omezují a dá se dokonce říci, že nějaké peníze spojené s provozem svého bankovního účtu zaplatíte téměř vždy. Podívejte se, kde po vás banky budou chtít peníze a jak se zbytečnému placení vyhnout.

Celá aktualita

České banky nabízí běžné účty pro děti i mladistvé. Jaká je aktuálně nabídka pro rok 2016?

27. 5. 2016

Běžný účet je naprosto běžná záležitost. Alespoň pro dospělého. S pomocí běžného účtu spravujeme své finance, hradíme pravidelné platby a platíme nákupy. České banky však jdou s dobou a běžné účty nenabízí pouze pro dospělé od 18 let, ale i pro malé děti a dospívající mládež. K čemu je to dobré?

Celá aktualita

Moderní banky, část první - mBank

23. 5. 2016

Banky dříve nabízely spoustu variací běžných účtů tak, aby vyhověly specifickým zájmovým skupinám. Především studentské tarify nabízely mladým lidem výhody, jako bezplatné vedení účtu či jednorázové (a někdy i dlouhodobé) finanční úlevy či příspěvky přímo na konto od banky.

Celá aktualita

GE Money Bank se změní na Moneta Money Bank

27. 4. 2016

Za pár dnů dojde na českém bankovním trhu k největší změně vlastníka za posledních deset let od fúze UniCredit Bank s Živnobankou. GE Money Bank, čtvrtá největší česká banka změní svého vlastníka a s tím vymění i svůj název a logo. Nový vlastník nabídne k prodeji 51 procent akcí na burze a to již 6. května.

Celá aktualita

České banky: Za doporučeného klienta vám zaplatíme

11. 4. 2016

Kdysi vysoké poplatky za používání bankovního účtu se pomalu a jistě stávají minulostí. Nabídka osobních bankovních účtů s nízkými či dokonce nulovými poplatky se neustále rozšiřuje. Nespokojený klient může kdykoliv přejít k jiné bance, která mu nabídne výhodnější podmínky.

Celá aktualita

1 2 3 »