Úspory.cz >> Aktuality a návody >> Aktuality >> Cestovní pojištění >> Aby se cestovní pojištění vyplatilo

Aktuality

Aby se cestovní pojištění vyplatilo

22. 7. 2014 Cestovní pojištění Sezóna letních dovolených se nezadržitelně blíží a s tím i zvýšené riziko úrazů a nemocí. Proto by mělo být součástí zařizování a balení také kvalitní cestovní pojištění. Nejenže Vám zaručí klidnější spaní a pohodovou dovolenou, ale v případě nehody za Vás také pokryje případnou léčbu.

Stále velké množství Čechů vyjíždí na letní dovolenou pouze s kartičkou pojištěnce neboli Evropským průkazem pojištění. Ten jim sice zaručuje právo na lékařsky nezbytnou péči ve všech zemích Evropské unie, ale není možné jej uplatnit ve všech zdravotnických zařízeních a rovněž se nevztahuje na všechna vyšetření. Navíc je nutné uhradit poměrně vysokou spoluúčast.

O tom, že Evropský průkaz pojištěnce nestačí, se každoročně přesvědčí desítky Čechů. "Cestovní pojištění jsme si nezřizovali, mysleli jsme, že nám v rámci Evropské unie stačí jen kartička pojištěnce. Jenže když jsem si přivodila výron kotníku a musela na vyšetření do nemocnice, čekalo nás nepříjemné překvapení. Sice mě ošetřili a kotník mi zafixovali, ale stálo nás to téměř šedesát tisíc,“ svěřila se svou zkušeností paní Alena F., které se přihodil lehčí úraz na dovolené v Rakousku.

Cestovní pojištění za pár korun

Přitom cestovní pojištění samo o sobě není nijak drahé a vyjde pouze na pár desítek korun. Kdyby paní Alena F. měla cestovní pojištění sjednané, neuhradila by ani korunu navíc. Veškerou léčbu včetně asistenční služby by jí hradila pojišťovna.

Pozor na pojistné podmínky

Podobnou zkušenost má také pan Miroslav N., jehož syn na dovolené v Turecku způsobil zranění jiného dítěte při skoku do bazénu. Svou rodinu sice pojistil, ale neseznámil se s pojistnými podmínkami. "Před cestou do zahraničí jsem pojistil celou rodinu. Bohužel jsem si ale pečlivě nepřečetl pojistné podmínky. Když pak syn při skoku do bazénu nešťastně zranil dítě, zůstali jsme na holičkách. Odpovědnost za škodu způsobenou třetí osobě jsme totiž v pojištění zahrnutou neměli. Tato nedbalost nás stála téměř 200 tisíc korun,“ uvedl.

Kvalitní cestovní pojištění by mělo být základem každé klidné dovolené. Pojištění za pár desítek korun denně vám kromě zajištěné a zaplacené lékařské péče dodá i pocit jistoty. Pokud váháte mezi různými nabídkami pojišťoven, můžete je porovnat na Úspory.cz.

Hodnocení článku:

Podobné články

Chystáte se na hory? Nezapomeňte na cestovní pojištění

2. 1. 2018

Vánoce a oslavy nového roku máme úspěšně za sebou. Zima však zdaleka nekončí a spousta z vás má před sebou vysněnou dovolenou na lyžích. Lyžování a snowboarding patří k nejoblíbenějším zimním sportům, nejsou však bez rizika. Nezapomeňte si proto před odjezdem sjednat kvalitní cestovní pojištění.

Celá aktualita

Kvalitní cestovní pojištění zahrnuje i automatické prodloužení pojištění

24. 7. 2017

Žijeme v poklidné zemi, kde mezi nejhorší živelné události patří povodně jednou za pár let. V dobách letních dovolených však tisíce Čechů vyráží do exotičtějších krajů, kde jim dovolenou mohou pokazit daleko závažnější přírodní katastrofy. Například minulý týden řecký ostrov Kos zasáhlo silné zemětřesení. Stovky otřesených Čechů se nedostalo zpět do Čech včas kvůli zastavenému letištnímu provozu.

Celá aktualita

Je v běžném cestovním pojištění zahrnutý i terorismus?

3. 7. 2017

Před pár dny Evropu pobouřil další teroristický útok v Londýně, který si vyžádal mrtvé i zraněné. Dnes už bohužel neplatí, že k teroristickým útokům dochází pouze mimo Evropu, tyto tragédie se dějí stále blíže. Sledujte před každou cestou do ciziny varovná doporučení Ministerstva zahraničních věcí a zároveň se ujistěte, že vaše cestovní pojištění kryje riziko terorismu.

Celá aktualita

Jak si vybrat cestovní pojištění? Roli hraje destinace, délka i plánované aktivity

8. 5. 2017

Za pár dní odjíždíte na do zahraničí a rozhodli jste se pro vlastní bezpečnost a ochranu sjednat cestovní pojištění. Jak si tak klikáte návodem, tak postupně zjišťujete, že to není tak jednoduché. I cestovní pojištění si totiž můžete přizpůsobit na míru. Rozhodně platí, že je lepší být “přepojištěný”, než zapomenout na něco důležitého.

Celá aktualita

TOP 10 zimních destinací v Evropě

5. 1. 2017

Když se řekne zima, většině z nás se vybaví sníh. A co dělat v zimě? To zase většinu z nás napadne lyžování, snowboard a další tradiční aktivity spojené se sněhovou nadílkou. Avšak sníh přináší radost nejen sportovně založeným!

Celá aktualita

Lyžařské desatero: Bezpečně na sjezdovkách u nás i v Evropě

27. 12. 2016

Letošní zima je na sněhovou nadílku docela skoupá. Díky nízkým teplotám však lyžařská střediska mohou bez obav uměle zasněžovat. A tak se lyžuje se nejen v zahraničí, ale už i u nás. Společně s začátkem období zimních dovolených na lyžích je vhodné si připomenout pravidla bezpečného lyžování.

Celá aktualita

Chystáte se na studijní pobyt mimo ČR? Nezapomeňte na pojištění

25. 8. 2016

Studijní pobyt není pouze o vzdělávání a zábavě, je také o odpovědnosti. Stejně jako doma vás i v zahraničí mohou potkat nesnáze v podobě nemocí či úrazů a drahé lékařské péči se nevyhnete. Některé školy si toto riziko uvědomují, a proto studijní pobyt podmiňují sjednáním alespoň základního cestovní pojištění.

Celá aktualita

Jedete na dovolenou? Pojistěte se proti ztrátě zavazadel

27. 7. 2016

Pojištění proti ztrátě zavazadel může zvýšit vaši jistotu na letních cestách. Různí nenechavci se totiž objevují také v přímořských letoviscích napříč celou Evropou, a krádeže zde proto nebývají úplnou výjimkou. Pojištění proti ztrátě zavazadel se jistě před cestou na dovolenou hodí, je však dobré vědět, na co se vztahuje a na co ne.

Celá aktualita

1 2 3 »