Úspory.cz >> Aktuality a návody >> Aktuality >> Cestovní pojištění >> Balíte na hory? Nezapomeňte na pojištění!

Aktuality

Balíte na hory? Nezapomeňte na pojištění!

11. 12. 2015 Cestovní pojištění Zimu bez dovolené na sněhu si nedovede řada lidí ani představit. Každý rok stráví nejméně týden ale i více v krásném prostředí zasněžených velehor, kde si užívá zaslouženého volna lyžováním a dalšími zimními radovánky. Aby radost nezakalil žádný nešvar, nezapomínejte při balení také na cestovní pojištění.

Každý rok našim čtenářům připomínáme znovu a znovu, že cestovní pojištění je nezbytnou součástí každé dovolené - letní i zimní. Někteří lidé si tuto pravdu bohužel uvědomí až po vlastní nemilé zkušenosti. A protože cestovní pojištění někteří stále považují za zbytečnost, zdůrazníme patřičná fakta také letos.

Kreditní karty, ani “modré kartičky” nestačí

Lidem nevadí utratit za zimní dovolenou v Alpách či jiných velehorách i desítky tisíc korun. Zato jim však bývá líto vynaložit pár desítek až set korun na cestovní pojištění. Nepochybují o tom, že jim se žádná nehoda nestane. Každý člověk by však měl být realistou a s ohledem na statistiky zranění při provozování zimních sportů by si měl uvědomovat, že nehoda se může stát komukoliv a kdekoliv. A na takové situace je lepší být dobře připraven.

Další skupina lidí se domnívá, že jim postačí “modrá kartička” neboli Evropský zdravotní průkaz pojištěnce či platební karta zahrnující cestovní pojištění. V jejich případě je však problém s nižšími pojistnými limity, slabším rozsahem pojištění či hrazenou spoluúčastí. Jejich součástí navíc není důležité pojištění odpovědnosti za škody způsobené jiným osobám.

Pokud máte pocit, že lékařská péče a léky jsou v České republice drahé, tak to není nic proti tomu, co vás čeká v zahraničí. Za ošetření zlomené nohy zaplatíte až 70 000 korun a za zásah horské služby dokonce 170 000 korun. Jediný den ve francouzské či italské nemocnici vás vyjde až na 20 000 korun. Nemáte-li sjednané cestovní pojištění, čeká vás nemilé placení, které již tak nemilou situaci zhorší ještě více.

Zimní dovolená s dětmi

Situace je ještě závažnější, pokud cestujete s malými dětmi. V takovém případě nejste zodpovědní pouze za sebe, ale také za ně. A přitom nemusí jít pouze o jejich zdraví. Malé děti bývají velmi akční, nedávají pozor a nesoustředí se na okolí. Snadno tak mohou poškodit zařízení v hotelu nebo mohou neúmyslně ublížit někomu dalšímu na sjezdovce či při dovádění v aquaparku.

Cestovní pojištění by právě z tohoto důvodu mělo zahrnovat nejen pojištění léčebných výdajů, ale také pojištění odpovědnosti, které případné škody na majetku či zdraví dalších osob kryje. Užitečným připojištěním je také pojištění úrazu a zavazadel. K jejich poškození, zničení a ztrátě může dojít zejména při dopravě na místo dovolené a zpět. Výjimečné nejsou ani krádeže zavazadel i z uzamčeného hotelového pokoje.

V případě pojištění léčebných výloh je důležitý nejen rozsah pojištění, který by měl zahrnovat také zásah horské služby nebo převoz do České republiky, ale také výše pojistných limitů. Odborníci doporučují volit nejnižší limit 1,5 milionu korun při cestování po Evropě a 3 miliony korun na celý svět.

Cestovní pojištění on-line

Zařízení celé dovolené se vším všudy zabere dost času samo o sobě. Cestovní pojištění vám však zabere jen pár minut, pokud si jej sjednáte on-line. Stačí zasednout k počítači, ale i k tabletu či telefonu a vybrat si pojištění pomocí on-line porovnávače.

Doslova z postele si tak vyberete a uzavřete vhodné pojištění pro sebe i celou svou rodinu. Pojištění snadno zaplatíte bankovním převodem a platné bude od data, které si zvolíte. Veškeré dokumenty vám obratem přijdou do e-mailové schránky a pro jistotu si je můžete i vytisknout.

Pokud se v zahraničí pohybujete častěji, vyplatí se vám uvažovat o celoroční variantě cestovního pojištění. Nebývá extrémně drahé a cestovat můžete dle libosti bez starosti, zda jste si cestovní pojištění sjednali či nikoliv. Jednou z variant pro zapálené sportovce zejména v oblasti outdoorových sportů je celoroční cestovní pojištění Alpenverein, které zahrnuje i horolezectví, skialpinismus a podobné adrenalinové sporty.

Srovnání cestovního pojištění nabízí Úspory.cz, jeden z největších zprostředkovatelů pojistných a finančních produktů. Porovnejte si cestovní pojištění a zaplaťte méně také vy!

Štítky: cestovní pojištění | cestovní pojištění online | levné cestovní pojištění | pojištění odpovědnosti za škody | pojištění zavazadel | srovnání cestovní pojištění |

Hodnocení článku:

Podobné články

Chystáte se na hory? Nezapomeňte na cestovní pojištění

2. 1. 2018

Vánoce a oslavy nového roku máme úspěšně za sebou. Zima však zdaleka nekončí a spousta z vás má před sebou vysněnou dovolenou na lyžích. Lyžování a snowboarding patří k nejoblíbenějším zimním sportům, nejsou však bez rizika. Nezapomeňte si proto před odjezdem sjednat kvalitní cestovní pojištění.

Celá aktualita

Kvalitní cestovní pojištění zahrnuje i automatické prodloužení pojištění

24. 7. 2017

Žijeme v poklidné zemi, kde mezi nejhorší živelné události patří povodně jednou za pár let. V dobách letních dovolených však tisíce Čechů vyráží do exotičtějších krajů, kde jim dovolenou mohou pokazit daleko závažnější přírodní katastrofy. Například minulý týden řecký ostrov Kos zasáhlo silné zemětřesení. Stovky otřesených Čechů se nedostalo zpět do Čech včas kvůli zastavenému letištnímu provozu.

Celá aktualita

Je v běžném cestovním pojištění zahrnutý i terorismus?

3. 7. 2017

Před pár dny Evropu pobouřil další teroristický útok v Londýně, který si vyžádal mrtvé i zraněné. Dnes už bohužel neplatí, že k teroristickým útokům dochází pouze mimo Evropu, tyto tragédie se dějí stále blíže. Sledujte před každou cestou do ciziny varovná doporučení Ministerstva zahraničních věcí a zároveň se ujistěte, že vaše cestovní pojištění kryje riziko terorismu.

Celá aktualita

Jak si vybrat cestovní pojištění? Roli hraje destinace, délka i plánované aktivity

8. 5. 2017

Za pár dní odjíždíte na do zahraničí a rozhodli jste se pro vlastní bezpečnost a ochranu sjednat cestovní pojištění. Jak si tak klikáte návodem, tak postupně zjišťujete, že to není tak jednoduché. I cestovní pojištění si totiž můžete přizpůsobit na míru. Rozhodně platí, že je lepší být “přepojištěný”, než zapomenout na něco důležitého.

Celá aktualita

TOP 10 zimních destinací v Evropě

5. 1. 2017

Když se řekne zima, většině z nás se vybaví sníh. A co dělat v zimě? To zase většinu z nás napadne lyžování, snowboard a další tradiční aktivity spojené se sněhovou nadílkou. Avšak sníh přináší radost nejen sportovně založeným!

Celá aktualita

Lyžařské desatero: Bezpečně na sjezdovkách u nás i v Evropě

27. 12. 2016

Letošní zima je na sněhovou nadílku docela skoupá. Díky nízkým teplotám však lyžařská střediska mohou bez obav uměle zasněžovat. A tak se lyžuje se nejen v zahraničí, ale už i u nás. Společně s začátkem období zimních dovolených na lyžích je vhodné si připomenout pravidla bezpečného lyžování.

Celá aktualita

Chystáte se na studijní pobyt mimo ČR? Nezapomeňte na pojištění

25. 8. 2016

Studijní pobyt není pouze o vzdělávání a zábavě, je také o odpovědnosti. Stejně jako doma vás i v zahraničí mohou potkat nesnáze v podobě nemocí či úrazů a drahé lékařské péči se nevyhnete. Některé školy si toto riziko uvědomují, a proto studijní pobyt podmiňují sjednáním alespoň základního cestovní pojištění.

Celá aktualita

Jedete na dovolenou? Pojistěte se proti ztrátě zavazadel

27. 7. 2016

Pojištění proti ztrátě zavazadel může zvýšit vaši jistotu na letních cestách. Různí nenechavci se totiž objevují také v přímořských letoviscích napříč celou Evropou, a krádeže zde proto nebývají úplnou výjimkou. Pojištění proti ztrátě zavazadel se jistě před cestou na dovolenou hodí, je však dobré vědět, na co se vztahuje a na co ne.

Celá aktualita

1 2 3 »