Úspory.cz >> Aktuality a návody >> Aktuality >> Cestovní pojištění >> Češi se připravují na zimní dovolenou i několik měsíců dopředu

Aktuality

Češi se připravují na zimní dovolenou i několik měsíců dopředu

30. 12. 2014 Cestovní pojištění Více než 600 000 Čechů vyráží za zimními radovánkami na hory do zahraničí. Mnozí z nich se na zimní dovolenou připravují několik měsíců dopředu a dovolené u cestovních kanceláří nakupují s předstihem. Dovolené kupované na poslední chvíli jsou totiž výrazně dražší.

Známá cestovní agentura Invia uvádí, že Češi mají nejraději tradiční a osvědčené lokality, mezi které patří italské, rakouské a francouzské Alpy. „Italské Alpy tvoří 27 procent z celkového prodeje pobytů na zimní období sezony 2014 až 2015. Itálie je pak následována Rakouskem, které zaujímá 18procentní podíl z poptávky,“ říká Michal Tůma, marketingový ředitel cestovní agentury Invia.

Hlavním riskem předčasného koupení zimní dovolené je počasí. Ačkoliv lyžařská sezóna začíná již v polovičce prosince, ne vždy je zaručeno, že na sjezdovkách bude dostatek použitelného sněhu. To platí také pro konec sezóny. „Některé cestovní kanceláře proto nabízejí novinku ve formě garance sněhu. Jde vlastně o možnost zrušit zájezd bez jakýchkoli stornopoplatků v případě, že v lyžařském středisku, pod které daný hotel spadá, nebude k ‚rotaké Michal Tůma.

Průměrně Češi utratí za zimní dovolenou více než 11 000 korun

Průměrné ceny za zimní dovolenou se pohybují kolem 11 000 korun. Pokud se však Češi rozhodnou strávit v zahraničí Vánoce či Silvestr, pak za dovolenou zaplatí téměř dvojnásobnou cenu.

„Přestože jsou ceny zájezdů během Vánoc a Silvestra vyšší o 30 až 50 procent, zájem českých turistů je značný a kapacity omezené. Prodeje obvykle začínají už v létě o prázdninách, kdy cestovní kanceláře nabízejí slevy First minute. Dnes je tak většina ubytovacích kapacit na Silvestra vyprodaná,“ uvedla Kateřina Petříčková, tajemnice Asociace českých cestovních kanceláří a agentur.

A stejný názor zastává také Michal Tůma. „V nabídce nyní zůstávají většinou čtyř či pětihvězdičkové hotely s wellness, kde jsou pobyty dražší, popřípadě ubytování v hotelích či apartmánech, které jsou od sjezdovek vzdálenější. Opět se potvrzuje pravidlo, že cenově výhodně pobyty s ubytování u sjezdovky nebo přímo na ní – a s bazénem k tomu – jsou vždy vyprodané jako první. Někteří klienti si tyto pobyty zamluví dokonce na místě rok dopředu,“ dodává.

Nezapomeňte na servis lyží

Češi jsou zodpovědní a kromě plánování dovolené nezapomínají také na servis lyží, jejichž stav má vliv na bezpečnost jízdy. Vhodné je lyže dát do servisu s předstihem a nespoléhat se na servisy v lyžařských střediscích. „Ve specializovaném servisu zajistí nabroušení hran, zacelí případné rýhy na skluznici a navoskují lyže. Důležitou součástí údržby je i úprava a nastavení vázání dle aktuální výšky a hmotnosti, a to zvláště u dětí, které rychle rostou. Cena servisu se pohybuje od 250 do 500 korun,“ vysvětlil David Holík, ředitel firmy Ina Sport, která dodává lyže značky Elan.

Nezapomeňte na cestovní pojištění

Vyrazit na zimní dovolenou bez cestovního pojištění je značně riskantní. Nezapomeňte si proto sjednat odpovídající cestovní pojištění, jehož nabídku najdete na stránkách Úspory.cz.

Hodnocení článku:

Podobné články

Chystáte se na hory? Nezapomeňte na cestovní pojištění

2. 1. 2018

Vánoce a oslavy nového roku máme úspěšně za sebou. Zima však zdaleka nekončí a spousta z vás má před sebou vysněnou dovolenou na lyžích. Lyžování a snowboarding patří k nejoblíbenějším zimním sportům, nejsou však bez rizika. Nezapomeňte si proto před odjezdem sjednat kvalitní cestovní pojištění.

Celá aktualita

Kvalitní cestovní pojištění zahrnuje i automatické prodloužení pojištění

24. 7. 2017

Žijeme v poklidné zemi, kde mezi nejhorší živelné události patří povodně jednou za pár let. V dobách letních dovolených však tisíce Čechů vyráží do exotičtějších krajů, kde jim dovolenou mohou pokazit daleko závažnější přírodní katastrofy. Například minulý týden řecký ostrov Kos zasáhlo silné zemětřesení. Stovky otřesených Čechů se nedostalo zpět do Čech včas kvůli zastavenému letištnímu provozu.

Celá aktualita

Je v běžném cestovním pojištění zahrnutý i terorismus?

3. 7. 2017

Před pár dny Evropu pobouřil další teroristický útok v Londýně, který si vyžádal mrtvé i zraněné. Dnes už bohužel neplatí, že k teroristickým útokům dochází pouze mimo Evropu, tyto tragédie se dějí stále blíže. Sledujte před každou cestou do ciziny varovná doporučení Ministerstva zahraničních věcí a zároveň se ujistěte, že vaše cestovní pojištění kryje riziko terorismu.

Celá aktualita

Jak si vybrat cestovní pojištění? Roli hraje destinace, délka i plánované aktivity

8. 5. 2017

Za pár dní odjíždíte na do zahraničí a rozhodli jste se pro vlastní bezpečnost a ochranu sjednat cestovní pojištění. Jak si tak klikáte návodem, tak postupně zjišťujete, že to není tak jednoduché. I cestovní pojištění si totiž můžete přizpůsobit na míru. Rozhodně platí, že je lepší být “přepojištěný”, než zapomenout na něco důležitého.

Celá aktualita

TOP 10 zimních destinací v Evropě

5. 1. 2017

Když se řekne zima, většině z nás se vybaví sníh. A co dělat v zimě? To zase většinu z nás napadne lyžování, snowboard a další tradiční aktivity spojené se sněhovou nadílkou. Avšak sníh přináší radost nejen sportovně založeným!

Celá aktualita

Lyžařské desatero: Bezpečně na sjezdovkách u nás i v Evropě

27. 12. 2016

Letošní zima je na sněhovou nadílku docela skoupá. Díky nízkým teplotám však lyžařská střediska mohou bez obav uměle zasněžovat. A tak se lyžuje se nejen v zahraničí, ale už i u nás. Společně s začátkem období zimních dovolených na lyžích je vhodné si připomenout pravidla bezpečného lyžování.

Celá aktualita

Chystáte se na studijní pobyt mimo ČR? Nezapomeňte na pojištění

25. 8. 2016

Studijní pobyt není pouze o vzdělávání a zábavě, je také o odpovědnosti. Stejně jako doma vás i v zahraničí mohou potkat nesnáze v podobě nemocí či úrazů a drahé lékařské péči se nevyhnete. Některé školy si toto riziko uvědomují, a proto studijní pobyt podmiňují sjednáním alespoň základního cestovní pojištění.

Celá aktualita

Jedete na dovolenou? Pojistěte se proti ztrátě zavazadel

27. 7. 2016

Pojištění proti ztrátě zavazadel může zvýšit vaši jistotu na letních cestách. Různí nenechavci se totiž objevují také v přímořských letoviscích napříč celou Evropou, a krádeže zde proto nebývají úplnou výjimkou. Pojištění proti ztrátě zavazadel se jistě před cestou na dovolenou hodí, je však dobré vědět, na co se vztahuje a na co ne.

Celá aktualita

1 2 3 »