Úspory.cz >> Aktuality a návody >> Aktuality >> Cestovní pojištění >> Cestovní pojištění je možné sjednat i ze zahraničí

Aktuality

Cestovní pojištění je možné sjednat i ze zahraničí

11. 12. 2014 Cestovní pojištění Odjeli jste na dovolenou ve spěchu a zapomněli jste si sjednat cestovní pojištění? Nezoufejte. Cestovní pojištění je možné sjednat online a některé pojišťovny nabízí i možnost zpětného sjednání až o několik dní.

Přípravy na vysněnou a dlouho očekávanou dovolenou mohou být mnohdy hektické a téměř vždy se na něco zapomene. Riskovat na dovolené bez cestovního pojištění se však rozhodně nevyplácí. Pokud jste si zapomněli sjednat pojištění ještě před dovolenou, učiňte tak přímo z pláže.

Proč je cestovní pojištění důležité?

Stále větší procento lidí si před dovolenou sjednává cestovní pojištění. Zbytek se domnívá, že se jedná o zbytečnou věc, na které chtějí pojišťovny pouze vydělat. Pravda je taková, že cestovní pojištění smysl má a my Vám hned vysvětlíme, proč tomu tak je.

K úrazům na dovolených dochází často. Stejně tak se cestujícím nevyhýbají zákeřné choroby. Cena za ošetření je však v zahraničí několikanásobně vyšší, než je tomu v ČR. Průměrná cena za banální ošetření činí 6 000 korun a v případě hospitalizace se jedná dokonce o 55 až 60 000 korun. Nejvyšší ceny si nárokují zdravotnická zařízení v Egyptě, Turecku, Řecku a Itálii.

Vysoké ceny za ošetření a léčbu však nejsou tím nejhorším. Nemocnice totiž trvají na okamžité úhradě v hotovosti. „Stává se i to, že po pacientech zdravotnická zařízení chtějí peníze v hotovosti, a dokud je nedostanou, používají i velmi specifické praktiky, hraničící až s vydíráním. Odmítají pacienty z nemocnice propustit, nebo dokonce zabaví cestovní doklady,” říká Zuzana Nová z Allianz pojišťovny.

I v těchto případech se cestovní pojištění vyplatí. „Všem našim klientům radíme a opakujeme to znovu, aby vždy kontaktovali jako první asistenční službu, která poradí se znalostí místních poměrů a případné konflikty vyřeší,“ upozorňuje Jaroslava Kratochvílová z Allianz pojišťovny.

S pojištěním může pomoci přítel v ČR

Ze zahraničí můžete jednoduše požádat svého přítele či známého v ČR, aby Vám pojištění sjednal na dálku. Potřebuje k tomu pouze jméno a příjmení, rodné číslo a termín pojištění. Počátek pojištění závisí na konkrétní pojišťovně, u které si pojištění sjednáte. Ne všechny pojišťovny však tuto možnost nabízí.

Prodlení v pojištění
Pojišťovna Prodlení v pojištění
ČSOB pojišťovna 1 den
Česká pojišťovna 3 dny
VZP 3 dny
Generali 5 dní
Kooperativa 7 dní
Uniqa 7 dní
AXA Nelze*
Komerční banka Nelze**
UniCredit Nelze
Volksbank Nelze

Zdroj: Pojišťovny
*Komerční banka tuto možnost nabízí pouze v případě, že se jedná o prodloužení stávající pojistné smlouvy.
** Pojišťovna AXA umožňuje sjednání cestovního pojištění na dálku pouze v případě, že uzavřenému cestovnímu pojištění skončí platnost, ale klient se nemůže do ČR vrátit například z důvodu nemoci či neplánovanému prodloužení služební cesty.

Cestovní pojištění online

Zcela jednoduše si můžete cestovní pojištění sjednat online a je zcela jedno, kde se zrovna nacházíte. Stačí si na online kalkulačce vybrat odpovídající nabídku, uhradit pojistné prostřednictvím internetového bankovnictví a pojištění je vyřízené bez komplikací. Online cestovní pojištění dnes nabízí většina českých pojišťoven. A další výhodou je sleva ve výši 5 až 10 procent, které pojišťovny za online sjednání udělují.

Hodnocení článku:

Podobné články

Chystáte se na hory? Nezapomeňte na cestovní pojištění

2. 1. 2018

Vánoce a oslavy nového roku máme úspěšně za sebou. Zima však zdaleka nekončí a spousta z vás má před sebou vysněnou dovolenou na lyžích. Lyžování a snowboarding patří k nejoblíbenějším zimním sportům, nejsou však bez rizika. Nezapomeňte si proto před odjezdem sjednat kvalitní cestovní pojištění.

Celá aktualita

Kvalitní cestovní pojištění zahrnuje i automatické prodloužení pojištění

24. 7. 2017

Žijeme v poklidné zemi, kde mezi nejhorší živelné události patří povodně jednou za pár let. V dobách letních dovolených však tisíce Čechů vyráží do exotičtějších krajů, kde jim dovolenou mohou pokazit daleko závažnější přírodní katastrofy. Například minulý týden řecký ostrov Kos zasáhlo silné zemětřesení. Stovky otřesených Čechů se nedostalo zpět do Čech včas kvůli zastavenému letištnímu provozu.

Celá aktualita

Je v běžném cestovním pojištění zahrnutý i terorismus?

3. 7. 2017

Před pár dny Evropu pobouřil další teroristický útok v Londýně, který si vyžádal mrtvé i zraněné. Dnes už bohužel neplatí, že k teroristickým útokům dochází pouze mimo Evropu, tyto tragédie se dějí stále blíže. Sledujte před každou cestou do ciziny varovná doporučení Ministerstva zahraničních věcí a zároveň se ujistěte, že vaše cestovní pojištění kryje riziko terorismu.

Celá aktualita

Jak si vybrat cestovní pojištění? Roli hraje destinace, délka i plánované aktivity

8. 5. 2017

Za pár dní odjíždíte na do zahraničí a rozhodli jste se pro vlastní bezpečnost a ochranu sjednat cestovní pojištění. Jak si tak klikáte návodem, tak postupně zjišťujete, že to není tak jednoduché. I cestovní pojištění si totiž můžete přizpůsobit na míru. Rozhodně platí, že je lepší být “přepojištěný”, než zapomenout na něco důležitého.

Celá aktualita

TOP 10 zimních destinací v Evropě

5. 1. 2017

Když se řekne zima, většině z nás se vybaví sníh. A co dělat v zimě? To zase většinu z nás napadne lyžování, snowboard a další tradiční aktivity spojené se sněhovou nadílkou. Avšak sníh přináší radost nejen sportovně založeným!

Celá aktualita

Lyžařské desatero: Bezpečně na sjezdovkách u nás i v Evropě

27. 12. 2016

Letošní zima je na sněhovou nadílku docela skoupá. Díky nízkým teplotám však lyžařská střediska mohou bez obav uměle zasněžovat. A tak se lyžuje se nejen v zahraničí, ale už i u nás. Společně s začátkem období zimních dovolených na lyžích je vhodné si připomenout pravidla bezpečného lyžování.

Celá aktualita

Chystáte se na studijní pobyt mimo ČR? Nezapomeňte na pojištění

25. 8. 2016

Studijní pobyt není pouze o vzdělávání a zábavě, je také o odpovědnosti. Stejně jako doma vás i v zahraničí mohou potkat nesnáze v podobě nemocí či úrazů a drahé lékařské péči se nevyhnete. Některé školy si toto riziko uvědomují, a proto studijní pobyt podmiňují sjednáním alespoň základního cestovní pojištění.

Celá aktualita

Jedete na dovolenou? Pojistěte se proti ztrátě zavazadel

27. 7. 2016

Pojištění proti ztrátě zavazadel může zvýšit vaši jistotu na letních cestách. Různí nenechavci se totiž objevují také v přímořských letoviscích napříč celou Evropou, a krádeže zde proto nebývají úplnou výjimkou. Pojištění proti ztrátě zavazadel se jistě před cestou na dovolenou hodí, je však dobré vědět, na co se vztahuje a na co ne.

Celá aktualita

1 2 3 »